Skip to main content

Lunch z Trinh - bun dau mam tom - Ok!Azja 

Zapraszamy na kolejną już kulinarną podróż po sajgońskich barach i restauracjach z zespołem Wczasywazji.pl. Tym razem w roli przewodnika - nasza niezastąpiona Trinh! Zabierze nas do swojej ulubionej knajpki na bun dau mam tom - popularne wietnamskie danie, nazywane też imprezowym, studenckim i nieco... śmierdzącym. Dlaczego? O tym opowiada Trinh w najnowszym filmie na naszym kanale Ok!Azja na Youtube. 

Jak za dawnych czasów!

Trinh jest rodowitą Wietnamką i na co dzień zajmuje się rozwijaniem biznesowej części naszej firmy. W wolnych chwilach gra na gitarze oraz spotyka się z przyjaciółmi - oczywiście nad pełnymi talerzami przepysznych wietnamskich dań. Uwielbia też gotować i z pełną świadomością możemy stwierdzić, że robi to swietnie - nie raz mieliśmy okazję się o tym przekonać. Na naszym tik-tokowym profilu możecie zobaczyć jak przygotowuje deser che. 

Dziś Trinh zabrała nas do baru na danie, które kojarzy jej się z czasami studenckimi - bardzo często przychodziła na nie z przyjaciółmi, bo było smaczne i tanie. 

Przysmak studentów czy śmierdzące wietnamskie danie?

Wietnam jest rajem dla miłośników jedzenia. Każdy chyba słyszał o wyśmienitej zupie pho czy chrupiącej bagietce banh mi. Jest jednak wiele, wiele potraw, o których mało się słyszy, a są warte spróbowania. Taką potrawą jest bun dau mam tom, która charakteryzuje się dość specyficznym zapachem. Cały sekret tej potrawy tkwi w sosie ze sfermentowanych krewetek - to właśnie on dla wielu osób  tak śmierdzi (Thin uwielnia ten zapach!), ale w połączeniu z dodatkami w postaci makaronu, tofu i mięsa wieprzowego smakuje wyśmienicie.

Dlaczego tak chętnie zamawiane jest przez studentów? Ponieważ jest tanie! Najtańsza wersja tego dania kosztuje 25000 donngów, czyli około 5 zł. 

O kuchni Wietnamu moglibyśmy opowiadać bez końca! Na naszym kanale znajdziecie wiele jedzeniowych filmów i podcastów, np.: Jak jeść pho? Bánh cuốn (ryżowe naleśniki) czy lunch w Sajgonie.

Pamiętajcie, że podczas naszych wycieczek zawsze posmakujecie wielu smacznych, tradycyjnych wietnamskich potraw, a niektórych nawet nauczycie się gotować! 

Miłego oglądania i oczywiście - do zobaczenia w Azji!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!