Ok!Azja do Rozmowy - Pandemia COVID-19 w Wietnamie


Zapraszamy na kolejny, 10 już odcinek podcastu Ok!Azja do Rozmowy! Dzisiaj Łukasz Kozłowski z Adrianem Zagrodzkim oporuszają najpopularniejszy temat dwóch ostatnich lat, czyli przebiegu pandemii COVID-19. Rozmowa dostępna jest na naszym kanale Ok!Azja na YouTube oraz Spotify i Apple Podcast.

Koronaworus w Wietnamie

Jak wygląda Wietnam podczas pandemii? Na pewno inaczej niż w Europie. Do walki z nią stosowano zdecydowanie bardziej restrykcyjne środki zapobiegawcze: zamykano miasta, osiedla, alejki oraz budynki. Czy to zadziałało? Tak, ale do czasu. Do początku maja 2021 roku, odnotowano w Wietnamie jedynie 3000 przypadków zachorowań! Z rozmowy dowiecie się, o ile wzrosła ta liczba do 13.10.2021 roku.

Zamknięcie mieszkańców

Sytuacja jest już opanowana, lockdown się skończył - mieszkańcy Sajgonu mogą już wyjść z domu po zakupy czy na spacer z psem (w niektórych miejscach był bezwzględny zakaz wychodzenia, zakupy przywozili żołnierze), a kraj planuje otwierać swoje granice dla turystów z zagranicy. Na ten moment większość azjatyckich krajów jest zamknięta dla turystów, wyjątkiem jest Sri Lanka, która otworzyła swoje granice dla podróżnych.

Adrian z Łukaszem podczas rozmowy opowiadają o początkach pandemii w Wietnamie: jak reagowano na zagranicznych turystów, jak wyglądały ulice, a także:

  • Jakie działania podejmowali Wietnamczycy do walki z pandemią?
  • Jak wygląda sytuacja pandemii w innych krajach azjatyckich?
  • Jak muzyka może przysłużyć się walce z pandemią?
  • Kto był pierwszym zarażonym w Wietnamie?
  • Jak żyło się w zamkniętym Sajgonie?
  • Kiedy Wietnam planuje otworzyć swoje granice?

Przy okazji przypominamy, że przygotowaliśmy dla Was serwis covidowy z informacjami z Azji Południowo-Wschodniej, które na bieżąco uaktualniamy. Jesteśmy również na Instagramie i TikToku, gdzie dzielimy się licznymi zdjęciami i filmami z Azji Południowo-Wschodniej.

Do otwarcia granic Wietnamu już coraz bliżej!

Covid Wietnam
Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.