Skip to main content

Ok!Azja do Rozmowy - Pandemia COVID-19 w Wietnamie


Zapraszamy na kolejny, 10 już odcinek podcastu Ok!Azja do Rozmowy! Dzisiaj Łukasz Kozłowski z Adrianem Zagrodzkim poruszają najpopularniejszy temat dwóch ostatnich lat, czyli przebiegu pandemii COVID-19. Rozmowa dostępna jest na naszym kanale Ok!Azja na YouTube oraz Spotify i Apple Podcast.

Koronaworus w Wietnamie

Jak wygląda Wietnam podczas pandemii? Na pewno inaczej niż w Europie. Do walki z nią stosowano zdecydowanie bardziej restrykcyjne środki zapobiegawcze: zamykano miasta, osiedla, alejki oraz budynki. Czy to zadziałało? Tak, ale do czasu. Do początku maja 2021 roku, odnotowano w Wietnamie jedynie 3000 przypadków zachorowań! Z rozmowy dowiecie się, o ile wzrosła ta liczba do 13.10.2021 roku.

Zamknięcie mieszkańców

Sytuacja jest już opanowana, lockdown się skończył - mieszkańcy Sajgonu mogą już wyjść z domu po zakupy czy na spacer z psem (w niektórych miejscach był bezwzględny zakaz wychodzenia, zakupy przywozili żołnierze), a kraj planuje otwierać swoje granice dla turystów z zagranicy. Na ten moment większość azjatyckich krajów jest zamknięta dla turystów, wyjątkiem jest Sri Lanka, która otworzyła swoje granice dla podróżnych.

Adrian z Łukaszem podczas rozmowy opowiadają o początkach pandemii w Wietnamie: jak reagowano na zagranicznych turystów, jak wyglądały ulice, a także:

  • Jakie działania podejmowali Wietnamczycy do walki z pandemią?
  • Jak wygląda sytuacja pandemii w innych krajach azjatyckich?
  • Jak muzyka może przysłużyć się walce z pandemią?
  • Kto był pierwszym zarażonym w Wietnamie?
  • Jak żyło się w zamkniętym Sajgonie?
  • Kiedy Wietnam planuje otworzyć swoje granice?

Przy okazji przypominamy, że przygotowaliśmy dla Was serwis covidowy z informacjami z Azji Południowo-Wschodniej, które na bieżąco uaktualniamy. Jesteśmy również na Instagramie i TikToku, gdzie dzielimy się licznymi zdjęciami i filmami z Azji Południowo-Wschodniej.

Do otwarcia granic Wietnamu już coraz bliżej!

Covid Wietnam
Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!