Ok!Azja do Rozmowy - Ewakuacja Sajgonu

Zapraszamy na nowy odcinek Ok!Azja do Rozmowy, w którym tematem przewodnim będzie ewakuacja Sajgonu w 1975 roku - porównywana w mediach do obecnej sytuacji w Kabulu. Rozmowa dostępna jest na YouTube oraz największych platformach podcastowych, takich jak Spotify oraz Apple Podcast.

Adrian Zagrodzki i Łukasz Kozłowski - Ok!Azja do Rozmowy

Dzisiejsza rozmowa jest inna niż wszystkie, nieco bardziej nietypowa, jak na kanał podróżniczy, a  dotyczy zakończenia wojny w Wietnamie, w 1975 roku oraz ewakuacji Sajgonu.

Adrian Zagrodzki z Łukaszem Kozłowskim starają się nieco przybliżyć temat, o którym ostatnio jest tak głośno. Ewakuacja Sajgonu była w mediach często porównywana do ewakuacji w Kabulu, bardzo wiele osób twierdziło, że wyglądało to w ten sam sposób. Staramy się jednak pokazać, że nie do końca jest to prawda: sytuacja geopolityczna była inna, inna oś czasu, również kultura oraz wpływ sąsiednich krajów. 

Podczas tej godzinnej rozmowy rozmowy Adrian z Łukaszem opowiedzą m.in:

  • Jak doszło do upadku Sajgonu? 
  • Czy można porównywać ewakuację Sajgonu do tej obecnej w Kabulu? 
  • Jakie mity narosły wokół tej ewakuacji? 

Podczas tej ciekawej rozmowy dowiesz się też nieco więcej o Muzeum Pozostałości Wojennych w Sajgonie, wpływie innych krajów na sytuację w Wietnamie oraz o amerykańskich żołnierzach

Przypominamy też o innych, równie ciekawych rozmowach na kanale Ok!Azja, podczas których goście opowiadają o swoich podróżach po Azji Południowo-Wschodniej, przygodach, kuchni i kulturze różnych regionów świata

Zapraszamy!

Adrian Zagrodzki Wietnam

Adrian Hai Phong Zagrodzki

Bardziej wietnamski niż najstarsi Wietnamczycy, znawca wietnamskiej kultury i języka, kiedy trzeba – niezastąpiony korespondent w dobie pandemii. Doskonale czuje się nie tylko w Azji, ale także przed kamerą.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem