Panorama Centrum Sajgonu

Z czym kojarzy się Sajgon? Z ruchem ulicznym. Ze świetną kawą z lodem, serwowaną co kilka kroków na ulicy. Z pysznym jedzeniem na stołeczkach. No i oczywiście z gwarnym centrum miasta, udekorowanym szeregiem pnących się dumnie ku niebu wieżowców!

O tym właśnie opowiada Adrian Zagrodzki (z niewielką pomocą Łukasza Kozłowskiego! ;) ) w filmie "Panorama Centrum Sajgonu" na naszym kanale Youtube - Ok!Azja.

Durian - król owoców
Drapacze chmur

Razem z nimi spojrzycie na Miasto Ho Chi Minha z lekkim dystansem (dosłownie i w przenośni) - bo z drugiego brzegu rzeki Sajgon. Posłuchacie też ciekawych historii związanych z wieżowcami, które stanowią znaczną część centrum. Oczywiście istnieją wyjątki od tej reguły. Jakie? O tym dowiecie się z filmu!

Adrian opowie m.in. o:

  • Dawnej stoczni remontowej
  • Zarządzie Marynarki Wojennej dla miasta Ho Chi Minh
  • Vietcombank Tower
  • Najbrzydszym wieżowcu w centrum
Zobaczcie sami, jakie historie kryją się za drapaczami chmur - symbolem Miasta Ho Chi Minha. Miłego seansu!

Po więcej ciekawych filmów i podcastów zapraszamy na nasz kanał Ok!Azja. Zobaczycie tam wietnamskich mistrzów logistyki, nauczycie się zaparzyć wietnamską kawę oraz dowiecie się kim był wilk workowaty!

Adrian Zagrodzki Wietnam

Adrian Hai Phong Zagrodzki

Bardziej wietnamski niż najstarsi Wietnamczycy, znawca wietnamskiej kultury i języka, kiedy trzeba – niezastąpiony korespondent w dobie pandemii. Doskonale czuje się nie tylko w Azji, ale także przed kamerą.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!