Skip to main content

Poranek w Sajgonie z Ngan - co zjeść i czego się napić? - Ok!Azja 

Ngan, naszą wspaniałą przewodniczkę z pewnością już znacie! Oprowadza naszych gości po najpiękniejszych zakątkach Wietnamu: Delcie Mekongu, tunelach Cu Chi czy pokazuje nocne oblicze Sajgonu. Tym razem można zobaczyć ją w najnowszym filmie na naszym kanale Ok!Azja na YouTube, gdzie opowiada jak wygląda jej weekendowy poranek w Sajgonie.

Wietnamskie śniadanie z Ngan

Ngan urodziła się i wychowała w Ba Ria - niewielkiej nadmorskiej miejscowości w Południowym Wietnamie, a w Sajgonie mieszka od kilku lat. Ma bardzo dużą wiedzę nie tylko o historii i kulturze swojego kraju, ale także… kuchni! Ngan bardzo lubi (i umie!) gotować, ale wspiera również  lokalną gastronomię. W dzisiejszym odcinku zabrała Was na jeden ze swoich ulubionych posiłków do pokalu w pobliżu domu, ale być może uda się ją namówić i niebawem sama coś dla Was ugotuje ;)

Wiecie lub nie, w Wietnamie dzień zaczyna się dość wcześnie. Już o poranku można zobaczyć spacerujące po plaży całe rodziny czy ćwiczących w parku ludzi. Po tak miłym rozpoczęciu dnia, dobrze udać się na smaczne i sycące śniadanie. Ngan uwielbia owoce morza więc postanowiła zabierać Was do baru, w którym serwowane jest banh canh cua. Nazwa pewnie nic Wam nie mówi (dla wielu wszystkie brzmią bardzo podobnie), dlago spieszymy z wyjaśnieniem, co to właściwie jest!

Miska zdrowia i napój mocy

Banh canh cua to danie zupne (albo po prostu zupa), której głównym składnikiem są makaron oraz owoce morza. Jakie? Sami już musicie zdecydować, bo opcji jest całkiem sporo: ośmiornice, krab, krewetki. O rodzajach tej potrawy, cenach,  jak się ją przygotowuje, ale także doprawia oraz je, pokazuje i opowiada Ngan.

Narobiliśmy Wam smaka? Świetnie, a to jeszcze nie koniec! Po zdrowym, sycącym śniadaniu czas na wietnamski napój mocy. O czym mowa? oczywiście, o kawie! Nasza przewodniczka zabiera Was na przepyszną kawę przygotowawaną w niecodzienny sposób, bo zamiast tradycyjnego filtra użuwa się czegoś w rodzaju... skarpetki. Więcej nie zdradzimy, zapraszamy do obejrzenia filmu.

A jeśli wciąż Wam mało kuchni wietnamskiej, przypominamy o poprzednich filmach i podcastach dostępnych na kanale Ok!Azja na YouTube:

Miłego seansu i do zobaczenia w Azji!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!