fbpx
 • Połów ryb w Birmie

  Wiza do Birmy / update: kwiecień 2019

  Sprawa wiz do Birmy jest trochę skomplikowana, za co odpowiedzialność ponosi rządząca krajem wojskowa junta, która w 2010 roku zniosła możliwość uzyskania wiz na lotnisku w Yangon. Wśród ogólnego zamieszania w kwestii wizowej, jedno jest pewne – jadąc do Birmypodlegamy obowiązkowi wizowemu.

 • Wybrzeże Indonezji

  Wiza do Indonezji

  10 czerwca 2015 roku rząd indonezyjski uruchomił politykę wizową dla osób odwiedzających Indonezję. Obywatele 45 krajów, w tym również  Polacy nie muszą więc posiadać wizy, aby wybrać sie na wczasy do Indonezji. Warunkiem jest, że pobyt nie będzie dłuższy niż 30 dni.

 • Wiza do Kambodży

  Wiza do Kambodży / update: kwiecień 2019

  W Królestwie Kambodży obowiązuje ruch wizowy, jednakże polscy turyści wybierający sie do tego kraju, nie powinni mieć problemów z wyrobieniem potrzebnego dokumentu. Wizę turystyczną do Kambodży można uzyskać w ambasadzie, przez internet lub bezpośrednio na lotnisku czy lądowym przejściu granicznym.

 • Flaga Malezji

  Wiza do Malezji

  W Malezji obowiązuje ruch wizowy, jednakże polscy turyści, którzy pragną odpocząć w egzotycznej scenerii Malezji – a ich pobyt tam nie będzie dłuższy niż trzy kolejne miesiące – mogą spokojnie wybrać się w podróż bez konieczności posiadania wizy.

 • Nepal - Katmandu

  Wiza do Nepalu

  W Nepalu obowiązuje ruch wizowy, dlatego też każdy obywatel Polski, któremu marzy się podróż do egzotycznego Nepalu i trekking w najwyższych górach światach musi posiadać wizę. Za brak odpowiedniego dokumentu grozić może kara grzywny lub więzienia.

 • Plaża Phra Nang w Tajlandii

  Wiza do Tajlandii / update: kwiecień 2019

  Jeśli zamierzamy spędzić w Tajlandii urlop, będziemy potrzebowali wizy, choć istnieje odstępstwo od tego obowiązku. Od sierpnia 2011 Tajlandia zniosła obowiązek wizowy dla obywateli Polski, których pobyt w tym kraju nie będzie dłuższy niż miesiąc.

 • Wiza do Wietnamu

  Wiza do Wietnamu / aktualizacja: grudzień 2019

  Czy, aby wyjechać do Wietnamu, trzeba posiadać wizę? To pytanie zadaje sobie wielu podróżników, którzy po raz pierwszy planują przekroczenie granicy Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Poniżej znajdziecie odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania o wietnamską wizę.

 • Trzeci Most Przyjaźni Tajsko-Laotańskiej

  Wiza Laos / update: kwiecień 2019

  Jeśli marzy nam się podróż do Laosu, w pierwszej kolejności musimy pomyśleć o wizie. Na szczęście praktyka pokazuje, że nie ma problemu z jej zdobyciem, choć zawsze przyda się garść informacji praktycznych oraz nawyk śledzenia najnowszych doniesień w wizowej dziedzinie.

 • Wizy do krajów azjatyckich - najnowsze informacje na wczasywazji.pl

  Wiza na Filipiny / update: maj 2019

  Ogólnie rzecz biorąc na Filipinach obowiązuje ruch wizowy, jednakże aby udać się na Filipiny w celach turystycznych na okres maksymalnie 30 dni, obywatele Rzeczpospolitej Polskiej nie potrzebują wizy. Na przejściu granicznym otrzymamy po prostu odpowiedni stempel w paszporcie.

 • wiza-singapur-cover Wizy turystyczne i biznesowe do Azji

  Wiza Singapur / update: kwiecień 2019

  Tytuł nieco przewrotny, bo jeśli zastanawiacie się, czy polscy obywatele muszą posiadać wizę, aby wyjechać do Singapuru, odpowiedź brzmi: nie.