fbpx

2 dni w Siem Reap – Angkor Wat i nie tylko

Siem Reap Siem Reap
Czas trwania: 2 Dni
Kierunki: Kambodża
Zaczynamy: Siem Reap
Środki transportu: Rikszą Łodzią Busem
Kończymy: Siem Reap
Języki: Polski, Angielski

Proponujemy Wam dwa (intensywne!) dni zwiedzania Kambodży, podczas których gwarantujemy, że poznacie całą esencję tego kraju: z jego przyrodą, architekturą, kulturą, tradycją i symboliką.

Dwa dni w Kambodży wydają ci się zbyt krótkim czasem na zwiedzanie? Daj się zaskoczyć! Odpowiednie połączenie pomysłowego programu z pasją i zaangażowaniem przewodników gwarantuje, że mając do dyspozycji jedynie dwie doby, można spędzić naprawdę satysfakcjonujący czas w malowniczej i zróżnicowanej Kambodży!

Proponowany przez nas krótki program zwiedzania Kambodży w towarzystwie polskojęzycznego rezydenta (uwaga: opcja zwiedzania z polskim przewodnikiem, uzależniona od dostępności terminów) jest perfekcyjnie zorganizowany, pewny i bezpieczny. W dwa dni można zobaczyć naprawdę dużo, o czym przekonasz się poniżej.

Dokąd jedziemy?

Kambodża (dawna Kampucza), to malowniczy kraj graniczący z Tajlandią, pełen turystycznego potencjału, ale wciąż mniej popularny niż sławna sąsiadka.

Szkoda i nie szkoda - miejscowe atrakcje, krajobrazy i zabytki, są zdecydowanie warte naszej uwagi, a wciąż zachowana w poszczególnych zakątkach tego kraju tajemniczość i dziewiczość pozwalają cieszyć się tym, co w Azji najpiękniejsze i autentyczne.

Dlaczego Kambodża? To doskonała odskocznia od tętniących życiem największych azjatyckich metropolii - poszatkowane rzekami tereny, nieokiełznana przyroda, kilometry malowniczych tras, a do tego cuda architektury, fascynująca historia (o której chętnie opowiada nasz polskojęzyczny przewodnik) i przemili lokalni mieszkańcy.

Do odwiedzenia Kambodży zachęca także tutejsza pogoda - za sprawą klimatu monsunowego możemy mieć pewność, że urlop spędzimy w cieple - np. w kontraście do polskiej jesieni czy zimy.


  • Tonle Sap i pływające wioski.
  • Siem Reap: Wat Bo, Pomnik Niepodległości, Ogrody Królewskie, Phnom Bakheng.
  • Pokaz Apsara Dance.
  • Zwiedzanie Angkor Wat.
  • Poznanie najciekawszych zakątków Angkoru: Bayon, Ta Prohm, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla.
  • Wizyta w Wat Thmei.
  • Smakowanie lokalnej kuchni.
  • Wielkość grupy: ustalana indywidualnie.
  • Odbiór: z hotelu/lotniska.
  • Dostępna z: polecamy te wycieczkę bezpośrednio z Bangkoku (organizujemy bezpośredni transfer) lub po zwiedzaniu Ho Chi Minh City (organizujemy bezpośredni transfer). Najlepiej połączyć ją z naszymi pozostałymi programami w tych okolicach: Dzień w Bangkoku, 3 dni w Tajlandii czy Pakiet Sajgon.


PROGRAM WYCIECZKI:DZIEŃ 1: PŁYWAJĄCE WIOSKI

PROGRAM WYCIECZKI:


DZIEŃ 1: PŁYWAJĄCE WIOSKI

Naszym pierwszym celem jest malownicze jezioro Tonle Sap, które jest niezwykłe z wielu powodów. Po pierwsze charakteryzuje się zachwycającym krajobrazem, po drugie toczy się tu fascynujące życie codzienne na wodzie, po trzecie - w zależności od pory roku jezioro zmienia przepływy, a co za tym idzie, również swoją objętość.

Pływające wioski na Tonle Sap to zdecydowanie jedno z kambodżańskich must-see.

ODKRYWAMY SIEM REAP

ODKRYWAMY SIEM REAP

Po tych atrakcjach kierujemy się do Siem Reap - zwanego “bramą do Angkoru”. Choć sprowadzanie tego intrygującego miasteczka do roli “bramy” jest nieco krzywdzące. W samym miasteczku można bowiem zwiedzić świątynię Wat Bo, Pomnik Niepodległości oraz Ogrody Królewskie, w których można natknąć się na… gigantyczne nietoperze.

Zachodzące słońce pożegnamy w ruinach Phnom Bakheng, skąd, stanąwszy na skalnym urwisku, doskonale widać Angkor Wat - nasz majestatyczny cel na jutro.

WIECZÓR W STYLU KHMERSKIM

WIECZÓR W STYLU KHMERSKIM

Nastanie wieczoru nie ma nic wspólnego z oddaleniem się na spoczynek, bowiem jest to czas na kosztowanie lokalnej kuchni i cieszenie oczu tradycyjnym, khmerskim tańcem Apsara przy kolacji. Tancerki posługujące się imponującym pakietem skomplikowanych gestów opowiedzą nam historie zaczerpnięte z mitologii khmerskiej. Nie martwmy się nieznajomością języka, bo na tym etapie wciąż towarzyszy nam polskojęzyczny przewodnik.

W czasie wolnym, który gwarantujemy wszystkim uczestnikom późniejszym wieczorem, warto wybrać się na spacer po Siem Reap, szczególnie w kierunku Old French Quarter, Street Pub lub Old Market. Nocne zakupy są popularną rozrywką niemal w każdym zakątku Azji!

DZIEŃ 2: ANGKOR WAT

DZIEŃ 2: ANGKOR WAT

W całym kręgu kulturowym Khmerów świątynia Angkor Wat ma największe znaczenie, więc nie sposób ominąć tego miejsca, choćby w czasie najkrótszej wycieczki po Kambodży. Drugiego dnia naszej wyprawy także my zyskamy okazję do przekonania się na własnej skórze, czy określanie Angkor Wat jako “najwspanialszej świątyni świata” (a nie tylko Kambodży czy nawet całej Azji!), jest zasadne.

Stanięcie u murów tej monumentalnej, świetnie zachowanej budowli, tak dobrze znanej z folderów podróżniczych i zdjęć w internecie, zawsze jest niezapomnianym przeżyciem.

NAJPIĘKNIEJSZE ZAKĄTKI ANGKORU

NAJPIĘKNIEJSZE ZAKĄTKI ANGKORU

Jak z pewnością wiecie, Angkor Wat to tylko i aż wizytówka Angkoru, ale na niej to niesamowite skupisko historycznych budowli się nie kończy i jest jeszcze kilka punktów, bez których zobaczenia, Kambodży po prostu opuścić nie można ;)

Należą do nich z pewnością świątynia Bayon oraz odwiecznie walcząca z dżunglą - Ta Prohm. To właśnie tu poczujecie się jak aktorzy z filmów „Indiana Jones” czy „Tomb Raider”. Atmosferze przygody sprzyja również niewątpliwie otaczająca świątynie dżungla.

Zabierzemy was także na słynny Taras Słoni, na którym odbywały się królewskie parady i Taras Trędowatego Króla pełen tajemniczych rzeźb i płaskorzeźb.

CIEMNE KARTY KAMBODŻAŃSKIEJ HISTORII

CIEMNE KARTY KAMBODŻAŃSKIEJ HISTORII

Historia Kambodży to jednak nie tylko zjawiskowe monumenty Angkoru, ale także, a może przede wszystkim - krwawa dyktatura Pol Pota i Czerwonych Khmerów, którego to wątku nie sposób pominąć, chcąc zyskać kompletny obraz odwiedzanego kraju. Jednym z miejsc upamiętniających ciemne strony dziejów Kambodży Wat Thmei, który również planujemy pokazać naszym gościom.

Zobaczcie, jak możecie spędzić z nami czas:

Niesamowita wycieczka ku kambodżańskiej przeszłości
Płaskorzeźby Angkoru
Płaskorzeźby apsara dance
Tajemnicza Ta Prohm

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- dwa dni wycieczki wg opisu po lewej
- opiekę licencjonowanego przewodnika (opcja zwiedzania z polskim przewodnikiem, uzależniona od dostępności terminów)
- wszystkie zaplanowane przejazdy i bilety wstępu
- nocleg w Siem Reap (ustalany indywidualnie)
- posiłki wg opisu
- lokalne ubezpieczenie turystyczne
- napiwków
- napojów podczas posiłków
- wydatków własnych