LEGENDARNY ANGKOR WAT

2 dni w Siem Reap - Angkor Wat i nie tylko


Tancerki Apsar
 • Czas trwania

  2 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Siem Reap

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  minimum 2 osoby

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Proponujemy Wam dwa intensywne dni zwiedzania Kambodży! Gwarantujemy, że podczas tej wycieczki po Siem Reap i okolicy poznacie esencję tego kraju: z jego przyrodą, architekturą, kulturą, tradycją i symboliką.

Dwa dni w Kambodży wydają Ci się zbyt krótkim czasem na zwiedzanie? Na pewno Cię zaskoczymy! Sprawdzone połączenie pomysłowego programu z pasją i zaangażowaniem przewodników gwarantuje, że mając do dyspozycji jedynie dwie doby, możnesz spędzić naprawdę satysfakcjonujący czas w malowniczej i zróżnicowanej Kambodży!

Proponowany przez nas krótki program zwiedzania Kambodży w towarzystwie polskojęzycznego rezydenta (uwaga: opcja zwiedzania z polskim przewodnikiem uzależniona jest od dostępności terminów) jest perfekcyjnie zorganizowany, pewny i bezpieczny. W dwa dni można zobaczyć naprawdę dużo, o czym przekonasz się poniżej.

Angkor Wat

Kambodża (dawna Kampucza), to malowniczy kraj graniczący z Tajlandią, pełen turystycznego potencjału, ale wciąż mniej popularny niż sławna sąsiadka. Szkoda i nie szkoda - miejscowe atrakcje, krajobrazy i zabytki, są zdecydowanie warte naszej uwagi, a wciąż zachowana w poszczególnych zakątkach tego kraju tajemniczość i dziewiczość pozwalają cieszyć się tym, co w Azji najpiękniejsze i autentyczne.

Dlaczego Kambodża? To doskonała odskocznia od tętniących życiem największych azjatyckich metropolii - poszatkowane rzekami tereny, nieokiełznana przyroda, kilometry malowniczych tras, a do tego cuda architektury, fascynująca historia (o której chętnie opowiada nasz polskojęzyczny przewodnik) i przemili lokalni mieszkańcy. Do odwiedzenia Kambodży zachęca także tutejsza pogoda - za sprawą klimatu monsunowego możemy mieć pewność, że urlop spędzimy w cieple - np. w kontraście do polskiej jesieni czy zimy.

   Kambodża to nie tylko starożytny kompleks świątyń Angkor! Rozsmakuj się w pysznej khmerskiej kuchni, przyjrzyj się z bliska codzienności mieszkańców domów na jeziorze Tonle Sap... Wytrzymasz tempo? ;)   

- Krzysiek Michałowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Zwiedzisz legendarne miasto Angkor oraz świątynię Angkor Wat
  • Poznasz najciekawsze zakątki Angkoru: Bayon, Ta Prohm, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla.
  • Podczas zwiedzania Siem Reap zobaczysz: Wat Bo, Pomnik Niepodległości, Ogrody Królewskie oraz Phnom Bakheng
  • Popłyniesz jeziorem Tonle Sap wśród pływających wiosek
  • Spróbujesz lokalnej khmerskiej kuchni
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1

PŁYWAJĄCE WIOSKI

Naszym pierwszym celem jest malownicze jezioro Tonle Sap, które jest niezwykłe z wielu powodów. Po pierwsze charakteryzuje się zachwycającym krajobrazem, po drugie toczy się tu fascynujące życie codzienne na wodzie, po trzecie - w zależności od pory roku jezioro zmienia przepływy, a co za tym idzie, również swoją objętość. Pływające wioski na Tonle Sap to zdecydowanie jedno z khmerskich must-see.

Tonle Sap

ODKRYWAMY SIEM REAP

Po tych atrakcjach kierujemy się do Siem Reap - zwanego “bramą do Angkoru”. Choć sprowadzanie tego intrygującego miasteczka do roli “bramy” jest nieco krzywdzące. W samym miasteczku można bowiem zwiedzić świątynię Wat Bo, Pomnik Niepodległości oraz Ogrody Królewskie, w których można natknąć się na… gigantyczne nietoperze. Zachodzące słońce pożegnamy w ruinach Phnom Bakheng, skąd, stanąwszy na skalnym urwisku, doskonale widać Angkor Wat - nasz majestatyczny cel na jutro.

WIECZÓR W KHMERSKIM STYLU 

Nastanie wieczoru nie ma nic wspólnego z oddaleniem się na spoczynek, bowiem jest to czas na kosztowanie lokalnej kuchni i cieszenie oczu tradycyjnym, khmerskim tańcem Apsara przy kolacji. Tancerki posługujące się imponującym pakietem skomplikowanych gestów opowiedzą nam historie zaczerpnięte z mitologii khmerskiej. Nie martwmy się nieznajomością języka, bo na tym etapie wciąż towarzyszy nam polskojęzyczny przewodnik. W czasie wolnym, który gwarantujemy wszystkim uczestnikom późniejszym wieczorem, warto wybrać się na spacer po Siem Reap, szczególnie w kierunku Old French Quarter, Street Pub lub Old Market. Nocne zakupy są popularną rozrywką niemal w każdym zakątku Azji!

DZIEŃ 2

ANGKOR WAT

W całym kręgu kulturowym Khmerów świątynia Angkor Wat ma największe znaczenie, więc nie sposób ominąć tego miejsca, choćby w czasie najkrótszej wycieczki po Kambodży. Drugiego dnia naszej wyprawy także my zyskamy okazję do przekonania się na własnej skórze, czy określanie Angkor Wat jako “najwspanialszej świątyni świata” (a nie tylko Kambodży czy nawet całej Azji!), jest zasadne. Stanięcie u murów tej monumentalnej, świetnie zachowanej budowli, tak dobrze znanej z folderów podróżniczych i zdjęć w internecie, zawsze jest niezapomnianym przeżyciem.

NAJPIĘKNIEJSZE ZAKĄTKI ANGKORU

Jak z pewnością wiecie, Angkor Wat to tylko i aż wizytówka Angkoru, ale na niej to niesamowite skupisko historycznych budowli się nie kończy i jest jeszcze kilka punktów, bez których zobaczenia, Kambodży po prostu opuścić nie można. Należą do nich z pewnością świątynia Bayon oraz odwiecznie walcząca z dżunglą - Ta Prohm. To właśnie tu poczujecie się jak aktorzy z filmów „Indiana Jones” czy „Tomb Raider”. Atmosferze przygody sprzyja również niewątpliwie otaczająca świątynie dżungla. Zabierzemy was także na słynny Taras Słoni, na którym odbywały się królewskie parady i Taras Trędowatego Króla pełen tajemniczych rzeźb i płaskorzeźb.

CIEMNE KARTY KAMBODŻAŃSKIEJ HISTORII

Historia Kambodży to jednak nie tylko zjawiskowe monumenty Angkoru, ale także, a może przede wszystkim - krwawa dyktatura Pol Pota i Czerwonych Khmerów, którego to wątku nie sposób pominąć, chcąc zyskać kompletny obraz odwiedzanego kraju. Jednym z miejsc upamiętniających ciemne strony dziejów Kambodży Wat Thmei, który również planujemy pokazać naszym gościom.

CENA WYCIECZKI ZAWIERA

 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota

CENA WYCIECZKI NIE ZAWIERA

 • biletów lotniczych do i z Kambodży (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wizy do Kambodży
 • noclegu w Siem Reap
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Sprawdź nasze wycieczki w Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem