Siem Reap Angkor Tour – jednodniowa wycieczka do Angkor

Siem Reap Siem Reap
Czas trwania: 1 dzień
Kierunki: Kambodża
Zaczynamy: Siem Reap
Środki transportu: Rikszą
Kończymy: Siem Reap
Języki: Polski

Siem Reap jest jednym z naszych z ulubionych miast Azji Południowo-Wschodniej. Czaruje nie tylko sąsiedztwem przepięknego i magicznego Angkoru, ale także swoim klimatem, kuchnią i przyjaznymi mieszkańcami.

 

Dokąd jedziemy?

Tajemnicze, położone w środku dżungli miasto Angkor to jeden z cudów świata starożytnego. Miejsce pełne historii, tajemnic oraz magii. Razem ze świątynią Angkor Wat stanowi jedno z najważniejszych centrów buddyzmu. Zobaczcie je razem z nami, w ramach naszego autorskiego planu zwiedzania, podczas którego schodzimy z głównego szlaku i staramy się pokazać wam kulturę tego miejsca oraz ludzi, którzy je zamieszkiwali, jak również współczesny sposób dbania o ten zabytek.


Map Siem Reap Angkor Tour


  • Cała wycieczka jest organizowana prywatnie dla Was.
  • Naszym pojazdem będą tradycyjne w Kambodży tuk-tuki, prowadzone przez naszych sprawdzonych kierowców.
  • W tuk-tukach będzie czekała odświeżająca niespodzianka.
  • Zwiedzanie najważniejszych świątyń zabytkowego miasta Angkor: Bayon, Ta Prohm, Angkor Thom, tarasów Słoni oraz świątyni Angkor Wat.
  • Lunch w formie lokalnej khmerskiej kuchni.
  • Kolacja z pokazem tradycyjnych tańców khmerskich oraz królewskiego tańca Apsar
  • Zachód słońca obserwowany podczas zwiedzania Świątyni Angkor Wat.
  • Wielkość grupy: ustalana indywidualnie.
  • Czas startu: startujemy o godzinie 8:30.
  • Czas trwania: wycieczkę kończymy podczas kolacji o godzinie 20:00 (możliwe do zmiany).
  • Odbiór: wyruszamy z waszego hotelu w Siem Reap.

PROGRAM WYCIECZKI:TUK-TUKIEM DO ANGKORU

PROGRAM WYCIECZKI:


TUK-TUKIEM DO ANGKORU

Wyruszamy około godziny 8:30 wsiadając w tuk-tuki. Naszym pierwszym punktem postoju będzie budynek, w którym nabędziemy bilety do kompleksu Angkor – są one jedną z sympatyczniejszych pamiątek z tego miejsca. Następnie skierujemy się do pierwszego obiektu zwiedzania – ostatniej stolicy imperium khmerskiego – Angkor Thom. Tam, po przejściu zabytkowych bram, dotrzemy do umieszczonej idealnie w centrum świątyni Bayon, którą przejdziemy naszym autorskim szlakiem, opowiadając wam o kulturze i zwyczajach z czasów Imperium Khmerskiego.

 ZWIEDZANIE ANGKORU

ZWIEDZANIE ANGKORU

Następnie przemierzymy kolejne części kompleksu Angkor, zatrzymując się w kilku interesujących punktach. Ich ilość zwykle ustalamy w zależności od oczekiwań grupy – bardzo dbamy o to, aby nasi goście nie czuli się poganiani oraz mieli czas na prawdziwe poznanie i docenienie odwiedzanych miejsc, a nie tylko "odhaczenie" kolejnych pozycji na liście, stąd też ilość świątyń i czas ich zwiedzania jest na bieżąco ustalany z wami. Naszym celem będzie na pewno świątynia Ta Prohm, której najsłynniejszym elementem są zjawiskowe korzenie drzewa banyan, porastające mury przybytku.

CZAS NA LUNCH, A POTEM ANGKOR WAT...

CZAS NA LUNCH, A POTEM ANGKOR WAT...

Po zwiedzaniu, podczas największego upału, udamy się na lunch, w międzyczasie ujawnimy naszą odświeżającą niespodziankę. Po lunchu przyjdzie czas na najważniejszy punkt programu – świątynię Angkor Wat, do której wejdziemy główną bramą – stąd rozpościera się właśnie jeden z najsłynniejszych widoków na świecie. Zwiedzanie świątyni potrwa około dwóch godzin, podczas których zdradzimy wam wiele jej tajemnic i pomożemy rozszyfrować zaklęte w płaskorzeźbach na jej murach legendy i historie.

 ANGKOR NIEUTARTYMI ŚCIEŻKAMI

ANGKOR NIEUTARTYMI ŚCIEŻKAMI

Świątynię zwiedzamy swoim indywidualnym szlakiem, który wytyczyliśmy razem z naszymi przewodnikami. Opuszczamy ją tylnym, rzadko używanym przez turystów wyjściem, które pozwala z zupełnie innej strony spojrzeć na piękno Angkor Wat. Pokażemy wam więc miejsce, w którym zupełnie można odciąć się od zgiełku turystów i wsłuchać w dźwięki świątyni.

 ANGKOR I ZACHÓD SŁOŃCA

ANGKOR I ZACHÓD SŁOŃCA

Zdecydowana większość udaje się w pobliże Angkor Wat, by podziwiać tamtejszy wschód słońca, my jednak zostawiamy sobie ten obiekt na wieczór, kiedy tłumy są znacznie mniejsze. Po zachodzie słońca przejedziemy do restauracji na kolację, podczas której będą Państwo mogli zobaczyć tradycyjne khmerskie tańce oraz pokaz tańca Apsar.

A MOŻE DZIEŃ EKSTRA?

A MOŻE DZIEŃ EKSTRA?

Mamy dla Was również dodatkową propozycję, która umożliwia rozbudowanie naszej wycieczki o kolejny dzień (tylko do godzin południowych, przez co można spokojnie po południu opuścić Siem Reap udając się w dalszą podróż). Na drugi dzień zabierzemy Was na jezioro Tonle Sap, gdzie wyruszymy w rejs po pływającej wiosce, w której żyją Wietnamczycy, spróbujemy mięsa krokodyla oraz zatrzymamy się na przepięknej farmie lotosów.

Zobaczcie jak możecie spędzić czas z nami:

Dzieciaki z Angkor
Lotosy i chłopiec
Kolorowe malowidła na ścianie, Siem Reap
Niebo nad Angkor

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- całodzienną opiekę lokalnego przewodnika khmerskiego
- transport tuk-tukami
- lunch w lokalnej khmerskiej restauracji
- kolację z pokazem tańca
- odświeżającą niespodziankę
- jednodniowy bilet na teren miasta Angkor
Polskojęzycznego przewodnika (o ile opcja jest wybrana)
- napiwków
- ubezpieczenia turystycznego
- napojów podczas posiłków
- wydatków własnych

Wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie od tego, czy podróżujecie w małej czy dużej grupie, z dziećmi czy bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam niezapomniane wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy urzeczywistnić Wasze marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej razem z nami.

Wczasywazji.pl

kontakt Azja: Room 5, Floor 24, Pearl Plaza Tower, 561A Dien Bien Phu Street, Ward 25, District Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam.
+ 84 764 624 085
kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl