Wszystko co najciekawsze w Luang Prabang

2 dni w Luang Prabang


 • Czas trwania

  2 dni

 • Zaczynamy w

  Luang Prabang
 • Kończymy w

  Luang Prabang
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla miminum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Właśnie dotarłeś do Luang Prabang i chciałbyś nie tylko zobaczyć wszystkie najważniejsze miejsca tego miasta, ale także udać się do cudów natury leżących w okolicy? Zapraszamy na dwudniową wycieczkę po Luang Prabang z lokalnym przewodnikiem!

Luang Prabang to miasto w północnej części Laosu, na które składa się 58 połączonych ze sobą wiosek. Teren 33 z nich został uznany przez UNESCO za miejsce Światowego Dziedzictwa. Będące świadkiem przemian społecznych, religijnych oraz politycznych na przestrzeni wielu wieków, Luang Prabang, jest prawdziwą kopalnią wiedzy na temat historii, kultury i obyczajów mieszkańców Laosu. Wybierz się z nami na spacer po przeszłości Laosu, poznaj tajniki produkcji lokalnych wyrobów i obserwuj etniczne zróżnicowanie okolicy. W ciągu dwóch dni zdążysz zanurzyć się w klimacie tego pięknego i wciąż mniej popularnego wśród turystów kraju. Poniżej sprawdzisz co przygotowaliśmy.

   Turkusowa woda w rajskich wodospadach, zielona i dzika dżungla, różne mniejszości etniczne, które łączy jedno - serdeczny uśmiech, który wita Cię w każdej wiosce. Musisz to przeżyć z nami osobiście! Nie wspominam nawet o laotańskiej kuchni...     

- Adi Hai Phong Zagrodzki, Tourism Director Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Zwiedzisz najciekawsze miejsca w mieście: Muzeum Pałacu Królewskiego, Świątynie Wat Xiengthong, Wat Prabath i Wat Visoun
  • Odwiedzisz wioski producentów tradycyjnego alkoholu ryżowego i tkanin, jak np. jedwab
  • Poznasz ciekawostki na temat zróżnicowania etnicznego Laosu
  • Zajrzysz do słynnych Jaskiń Pak Ou
  • Zobaczysz panoramę miasta i rzeki Mekong ze szczytu góry Phousi
  • Przespacerujesz się po Nocnym Rynku, gdzie okoliczni górale sprzedają swoje rękodzieło
  • Zrobisz zdjęcia Wodospadów Kuang Si, a następnie wykąpiesz się w miejscowym jeziorku
Plan wycieczki:

HISTORIA I RELIGIA

Odbierzemy Cię z hotelu w Luang Prabang i zabierzemy do pierwszej, zaplanowanej atrakcji – Muzeum Pałacu Królewskiego, gdzie przechowywane są rozmaite eksponaty, przedstawiające historię Laosu. Następnie wejdziemy na pokład statku, który zabierze nas w rejs w górę Mekongu. Wokół rozciągać się będą malownicze krajobrazy laotańskich wsi. Kolejną atrakcją będą Jaskinie Pak Ou, w których wierni buddyści umieścili tysiące statuetek Buddy. Zanim jednak tam dotrzemy, zatrzymamy się w wiosce Ban Xanghai, której mieszkańcy produkują tradycyjny alkohol ryżowy.

Luang Prabang Laos

TAM I Z POWROTEM

Po południu wrócimy do miasta, gdzie zobaczymy przepiękny przykład laotańskiej architektury – świątynię Wat Xiengthong. Następnym przystankiem będzie Centrum Sztuk Tradycyjnych i Etnologii (nieczynne w poniedziałek), gdzie dowiemy się wielu ciekawostek na temat zróżnicowania etnicznego mieszkańców Laosu i ich kultur. Następnie skierujemy swoje kroki do Świątyni Wat Prabath i stąd zobaczymy malowniczy zachód słońca, po czym przemieścimy się na słynny Nocny Rynek, gdzie lokalni górale sprzedają swoje rękodzieło. Dzień zakończymy powrotem do Waszego hotelu.

Świątynia w Laosie

NATURA I WIERZENIA

O poranku przyjrzymy się tajemniczym postaciom, odzianym w szafranowe szaty – to oczywiście mnisi, zbierający dary od wiernych. Z racji ślubów ubóstwa, nie mogą posiadać żadnych doczesnych dóbr, dlatego żyją z codziennej jałmużny. Następnie udamy się na poranny rynek, niedaleko Pałacu Królewskiego, gdzie zobaczymy, jak lokalne gospodynie wybierają i kupują świeże produkty, aby następnie przyrządzić z nich posiłki dla swoich rodzin. Zobaczymy też piękny widok na Luang Prabang oraz rzekę Mekong ze szczytu góry Phousi, na którą wejdziemy po 329 stopniach oraz zwiedzimy najstarszą w okolicy pagodę – Wat Visoun.

 

Mnisi w Luang Prabang

Po tych wrażeniach zatopimy się w naturze – przejedziemy do Wodospadu Kuang Si, gdzie chętni mogą popływać w okolicznych jeziorkach. Spacerując do wodospadu, zatrzymamy się na chwilę w Centrum Ratunkowym Niedźwiedzi. W drodze powrotnej do miasta, wstąpimy do Parku Motyli (nieczynne we wtorki i od 3 maja do 19 czerwca) oraz do Centrum Żywego Rękodzieła Ock Pop Tock, gdzie dowiemy się różnych ciekawostek na temat lokalnych, tradycyjnych produktów oraz życia kobiet tu pracujących. Dzień zakończymy powrotem do Waszego hotelu w Luang Prabang.

Wodospady Kuang Si

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
 • transfer z/do hotelu w obrębie Luang Prabang

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • przelotów do i z Laosu
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wizy do Laosu
 • napiwków i wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
 • dojazdu do miejscowości rozpoczęcia wycieczki
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem