Najciekawsze atrakcje Perły Orientu

Dzień w Luang Prabang


 • Czas trwania

  1 dzień

 • Zaczynamy w

  Luang Prabang
 • Kończymy w

  Luang Prabang
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  minimum 2 osoby

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Dotarłeś do Luang Prabang i chcesz zobaczyć wszystkie najważniejsze punkty tego miasta z lokalnym przewodnikiem, poznać historię poszczególnych miejsc i ciekawostki na temat Laotańskiej kultury? Zapraszamy na jednodniową wycieczkę Dzień w Luang Prabang!

Luang Prabang to miasto, w którego skład wchodzi 58 połączonych wiosek. Obszar 33 z nich został uznany przez UNESCO za miejsce Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Ta niezwykle piękna miejscowość, będąca świadkiem różnych przemian społecznych, religijnych oraz politycznych na przestrzeni wielu wieków, jest prawdziwą kopalnią wiedzy na temat historii, kultury i obyczajów Laosu.

   Ta piękna i bogata w zabytki miejscowość była świadkiem wielu zmian, które zaszły w Laosie. O tym i innych ciekawostkach opowie Ci nasz przewodnik!   

- Adi Hai Phong Zagrodzki, Tourism Director Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Zwiedzisz wszystkie najważniejsze miejsca w mieście, świątynie: Wat Sene, Wat Xiengthong, Wat Visoun, Wat Aham oraz Muzeum Pałacu Królewskiego
  • Odwiedzisz okoliczne wioski rzemieślnicze
  • Poznasz ciekawostki na temat zróżnicowania etnicznego Laosu
  • Wejdziesz do tradycyjnego, ponad 100-letniego, drewnianego domu
  • Zobaczysz panoramę miasta i rzeki Mekong ze szczytu góry Phousi
  • Przespacerujesz się po Nocnym Rynku, gdzie okoliczni górale sprzedają swoje rękodzieło
Plan wycieczki:

HISTORIA I RELIGIE

Odbierzemy Cię z hotelu i zabierzemy do pierwszej atrakcji – Muzeum Pałacu Królewskiego, gdzie przechowywane są rozmaite eksponaty, przedstawiające historię Laosu. Następnie odwiedzimy najważniejsze świątynie miasta, będące – z racji buddyjskiego charakteru społeczeństwa laotańskiego – ważną częścią codziennego życia mieszkańców. Zobaczymy, czym charakteryzuje się tradycyjna, lokalna architektura oraz poznamy interesujące fakty na temat życia duchowego Laotańczyków.

Luang Prabang Laos

POPOŁUDNIE WŚRÓD RZEMIEŚLNIKÓW

Po południu przejedziemy do wioski Ban Xangkhong, słynącej z różnych rodzajów rękodzieła oraz wioski Ban Xienglek, gdzie zobaczymy proces produkcji tradycyjnego papieru Saa. Następnie odwiedzimy Centrum Sztuk Tradycyjnych i Etnologii (nieczynne w poniedziałki), aby dowiedzieć się więcej na temat etnicznej różnorodności Laosu oraz kultur poszczególnych jego ludów. Po tej dawce wiedzy, przyjdzie czas na spacer małymi alejkami miasta, aby zobaczyć, co robią, co jedzą, jak mieszkają i czym zajmują się w wolnym czasie jego mieszkańcy. Odwiedzimy też ponad stuletni dom Heuan Chan.

Luang Prabang Laos

O ZACHODZIE SŁOŃCA

Późnym popołudniem, wejdziemy na szczyt góry Phousi z widokiem na miasto i rzekę Mekong. Tutaj zobaczymy malowniczy zachód słońca, po czym przemieścimy się na słynny Nocny Rynek, gdzie lokalni górale sprzedają swoje rękodzieło. Wycieczkę zakończymy powrotem do Twojego hotelu.

Luang Prabang Laos

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • zwiedzanie według programu z lokalnym, anglojęzycznym przewodnikiem lub opcjonalnie z polskim pilotem
 • bilety wstępu do wymienionych w programie atrakcji
 • lunch
 • transfery klimatyzowanymi samochodami/busami

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • przelotów oraz wizy do Laosu
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego
 • napiwków
 • wydatków osobistych (napiwków, dodatkowych napojów i posiłków, itp.)
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Sprawdź nasze wycieczki w Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem