Najciekawsze atrakcje Laosu

Laos w pigułce – wycieczka 4-dniowa


 • Czas trwania

  4 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Luang Prabang
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Jesteś w Laosie i chciałbyś odwiedzić najważniejsze jego miejsca w krótkim czasie? A może wolisz potraktować przystanek w tym kraju jako część dłuższej podróży po regionie? Wybierz się z nami na 4-dniową wycieczkę po Laosie!

W ciągu 4 dni naszej wycieczki zwiedzimy Vientiane – stolicę Laotańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej – najbardziej zrelaksowanego kraju na Półwyspie Indochińskim, po czym przemieścimy się ok. 350 km do drugiego najważniejszego punktu – miasta Luang Prabang z jaskiniami Pak Ou oraz wodospadami Kuang Si. Laos słynie z niesamowitych widoków, dlatego przygotuj aparat i pozwól nam poprowadzić się po najpiękniejszych jego zakątkach.

   Program, choć krótki, pozwoli Ci poznać to, co w Laosie najpiękniejsze - stolicę ze wspaniałymi zabytkami oraz Luang Prabang z jednym z najpiękniejszych wodospadów w całej Azji!   

- Łukasz Kozłowski, Managing Director Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Przespacerujesz się małymi alejkami Vientiane i Luang Prabang – okazja do poznania codziennego życia mieszkańców tych miast
  • Udasz się w rejs po laotańskiej części Mekongu
  • Zwiedzisz Jaskinie Pak Ou
  • Popływasz w naturalnych basenach rzecznych przy Wodospadach Kuang Si
  • Odwiedzisz tradycyjne wioski i poobserwujesz życie lokalnych społeczności
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: NA POCZĄTEK – VIENTIANE
Vientiane

Odbierzemy Cię z lotniska w Vientiane i przewieziemy do miasta. Tutaj rozpoczniemy eksplorację stolicy – jednego z najbardziej “zrelaksowanych” miejsc w regionie. Odwiedzimy świątynię Wat Sisaket, Ho Prakeo, Stupę That Luang oraz Laotański Łuk Triumfalny – Pomnik Patuxay.

Zobaczymy zachód słońca nad Mekongiem w czasie spaceru nad brzegiem rzeki, po czym udamy się na kolację w lokalnym stylu, połączoną z programem artystycznym w postaci tradycyjnych tańców i pieśni laotańskich.

Nocleg w Vientiane.

DZIEŃ 2: STO TWARZY BUDDY
Vientiane Park Buddy

Dziś udamy się do świątyni Wat Si Muang, o której mówi się, iż posiada szczególne moce. Następnie przejedziemy do Parku Buddy, w którym zobaczymy przeróżne przedstawienia Buddy oraz innych postaci z hinduskiego panteonu, stworzone przez laotańskiego szamana.

Po południu odwiedzimy centrum pomocy ofiarom min lądowych COPE, gdzie poznamy historię wojny Amerykańsko-Wietnamskiej, w czasie której pogranicze Laosu było niemal nieustannie bombardowane przez lotnistwo amerykańskie.

Dzień zakończymy przejazdem na lotnisko i lotem do Luang Prabang, gdzie przejedziemy do hotelu i udamy się na nocleg.

DZIEŃ 3: CUDA NATURY
Kuang Si Luang Prabang

O poranku wejdziemy na pokład łodzi, która zabierze nas w górę biegu rzeki Mekong. Piękne krajobrazy, malownicze wsie oraz relaks – to rzeczy, których dziś nie zabraknie. Zwiedzimy Jaskinie Pak Ou, wypełnione tysiącami posążków Buddy, zostawionymi tu przez pielgrzymów. Po południu udamy się do wodospadów Kuang Si, gdzie oprócz okazji do zrobienia pięknych zdjęć – odświeżymy się, pływając w czystych wodach natuarlnych basenów rzecznych.

W Centrum Pomocy Niedźwiedziom zobaczymy zwierzęta uratowane z rąk kłusowników i przemytników, a następnie dowiemy się, jak wygląda produkcja tradycyjnych laotańskich materiałów w wiosce Ock Pop Tock. Późnym popołudniem wrócimy do Luang Prabang na nocleg.

DZIEŃ 4: WSZYSTKIE TWARZE LUANG PRABANG

O wschodzie słońca zobaczymy codzienny rytuał laotańskiego społeczeństwa buddyjskiego – setki mnichów wyruszają powolnym krokiem z różnych świątyń, aby zebrać dary (czyli jedzenie) od wiernych.

Następnie zagłębimy się w codzienność mieszkańców miasta – udamy się na lokalny rynek, położony przy dawnym Pałacu Królewskim, gdzie gospodynie kupują najświeższe produkty, z których przygotowywać będą w danym dniu posiłki dla swoich rodzin.

Odwiedzimy dziś również inne najważniejsze punkty Luang Prabang: Górę Phousi z panoramą na miasto, Muzeum Pałacu Królewskiego, zbudowanego w 1904 roku przez Francuzów dla laotańskiego króla oraz świątynię Wat Xiengthong – piękny przykład lokalnej architektury.

Jeśli czas pozwoli, udamy się jeszcze na spacer po małych alejkach w centrum miasta, aby podpatrzeć nieco obrazów z życia codziennego mieszkańców Luang Prabang, a następnie udamy się na lotnisko, gdzie zakończymy naszą wycieczkę.

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do i z Laosu
 • wizy do Laosu
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków i wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Laos w pigułce

wycieczka 4-dniowa
 • Czas trwania

  4 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Luang Prabang

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Jesteś w Laosie i chciałbyś odwiedzić najważniejsze jego miejsca w krótkim czasie? A może wolisz potraktować przystanek w tym kraju jako część dłuższej podróży po regionie? Wybierz się z nami na 4-dniową wycieczkę po Laosie!

Więcej o Laosie

W ciągu 4 dni naszej wycieczki zwiedzimy Vientiane– stolicę Laotańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej – najbardziej zrelaksowanego kraju na Półwyspie Indochińskim, po czym przemieścimy się ok. 350 km do drugiego najważniejszego punktu – miasta Luang Prabang z jaskiniami Pak Ou oraz wodospadami Kuang Si. Laos słynie z niesamowitych widoków, dlatego przygotuj aparat i pozwól nam poprowadzić się po najpiękniejszych jego zakątkach.

  • Przespacerujesz się małymi alejkami Vientiane i Luang Prabang – okazja do poznania codziennego życia mieszkańców tych miast
  • Popływasz w naturalnych basenach rzecznych przy Wodospadach Kuang Si
  • Odwiedzisz tradycyjne wioski i poobserwujesz życie lokalnych społeczności
 • KULTURA

  Program, choć krótki, pozwoli Ci poznać to, co w Laosie najpiękniejsze - stolicę i Luang Prabang.

 • KUCHNIA

  Kuchnia Laosu, choć prosta - zaskoczy Cię bogactwem smaków i aromatycznych ziół.

 • KLIMAT

  Zwiedzisz stolicę pełną zabytków oraz Luang Prabang z jednym z najpiękniejszych wodospadów w Azji!   

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: NA POCZĄTEK – VIENTIANE

Odbierzemy Cię z lotniska w Vientiane i przewieziemy do miasta. Tutaj rozpoczniemy eksplorację stolicy – jednego z najbardziej “zrelaksowanych” miejsc w regionie. Odwiedzimy świątynię Wat Sisaket, Ho Prakeo, Stupę That Luang oraz Laotański Łuk Triumfalny – Pomnik Patuxay.

Zobaczymy zachód słońca nad Mekongiem w czasie spaceru nad brzegiem rzeki, po czym udamy się na kolację w lokalnym stylu, połączoną z programem artystycznym w postaci tradycyjnych tańców i pieśni laotańskich.

Nocleg w Vientiane.

DZIEŃ 2: STO TWARZY BUDDY

Dziś udamy się do świątyni Wat Si Muang, o której mówi się, iż posiada szczególne moce. Następnie przejedziemy do Parku Buddy, w którym zobaczymy przeróżne przedstawienia Buddy oraz innych postaci z hinduskiego panteonu, stworzone przez laotańskiego szamana.

Po południu odwiedzimy centrum pomocy ofiarom min lądowych COPE, gdzie poznamy historię wojny Amerykańsko-Wietnamskiej, w czasie której pogranicze Laosu było niemal nieustannie bombardowane przez lotnistwo amerykańskie.

Dzień zakończymy przejazdem na lotnisko i lotem do Luang Prabang, gdzie przejedziemy do hotelu i udamy się na nocleg.

DZIEŃ 3: CUDA NATURY

O poranku wejdziemy na pokład łodzi, która zabierze nas w górę biegu rzeki Mekong. Piękne krajobrazy, malownicze wsie oraz relaks – to rzeczy, których dziś nie zabraknie. Zwiedzimy Jaskinie Pak Ou, wypełnione tysiącami posążków Buddy, zostawionymi tu przez pielgrzymów. Po południu udamy się do wodospadów Kuang Si, gdzie oprócz okazji do zrobienia pięknych zdjęć – odświeżymy się, pływając w czystych wodach natuarlnych basenów rzecznych.

W Centrum Pomocy Niedźwiedziom zobaczymy zwierzęta uratowane z rąk kłusowników i przemytników, a następnie dowiemy się, jak wygląda produkcja tradycyjnych laotańskich materiałów w wiosce Ock Pop Tock. Późnym popołudniem wrócimy do Luang Prabang na nocleg.

DZIEŃ 4: WSZYSTKIE TWARZE LUANG PRABANG

O wschodzie słońca zobaczymy codzienny rytuał laotańskiego społeczeństwa buddyjskiego – setki mnichów wyruszają powolnym krokiem z różnych świątyń, aby zebrać dary (czyli jedzenie) od wiernych.

Następnie zagłębimy się w codzienność mieszkańców miasta – udamy się na lokalny rynek, położony przy dawnym Pałacu Królewskim, gdzie gospodynie kupują najświeższe produkty, z których przygotowywać będą w danym dniu posiłki dla swoich rodzin.

Odwiedzimy dziś również inne najważniejsze punkty Luang Prabang: Górę Phousi z panoramą na miasto, Muzeum Pałacu Królewskiego, zbudowanego w 1904 roku przez Francuzów dla laotańskiego króla oraz świątynię Wat Xiengthong – piękny przykład lokalnej architektury.

Jeśli czas pozwoli, udamy się jeszcze na spacer po małych alejkach w centrum miasta, aby podpatrzeć nieco obrazów z życia codziennego mieszkańców Luang Prabang, a następnie udamy się na lotnisko, gdzie zakończymy naszą wycieczkę.

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • biletów lotniczych do i z Laosu
 • wizy do Laosu
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków i wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!