fbpx

Laos w pigułce – wycieczka 4-dniowa

Vientiane Luang Prabang
Czas trwania: 4 Dni
Kierunki: Laos
Zaczynamy: Vientiane
Kończymy: Luang Prabang
Języki: Angielski

Jesteś w Laosie i chciałbyś odwiedzić najważniejsze jego miejsca w krótkim czasie? A może wolisz potraktować przystanek w tym kraju jako część dłuższej podróży po regionie? Wybierz się zatem z nami na 4-dniową wycieczkę do Laosu!

Dokąd jedziemy?

W ciągu 4 dni naszej wycieczki zwiedzimy Vientiane – stolicę Laotańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej – najbardziej zrelaksowanego kraju na Półwyspie Indochińskim, po czym przemieścimy się ok. 350 km do drugiego najważniejszego punktu – miasta Luang Prabang z Parkiem Buddy, jaskiniami Pak Ou oraz wodospadami Kuang Si.


  • Przespacerujesz się małymi alejkami Vientiane i Luang Prabang – okazja do poznania codziennego życia mieszkańców tych miast.
  • Poznasz zwyczaj porannego dawania jałmużny mnichom.
  • Udasz się w rejs po laotańskiej części Mekongu.
  • Zwiedzisz Jaskinie Pak Ou.
  • Popływasz w jeziorkach przy Wodospadach Kuang Si.
  • Odwiedzisz tradycyjne wioski i poobserwujesz życie lokalnych społeczności.
  • Wielkość grupy: Ustalana indywidualnie.
  • Czas startu: Wyjazd o godzinie 8:00.
  • Czas trwania: Wycieczka potrwa 4 dni.
  • Odbiór: Odbieramy Was spod hotelu.


PROGRAM WYCIECZKI:


NA POCZĄTEK – VIENTIANE

PROGRAM WYCIECZKI:NA POCZĄTEK – VIENTIANE
Odbierzemy Cię z lotniska w Vientiane i przewieziemy do miasta. Tutaj rozpoczniemy eksplorację stolicy – jednego z najbardziej “zrelaksowanych” miejsc w regionie. Odwiedzimy świątynię Wat Sisaket, Ho Prakeo, Stupę That Luang oraz Laotański Łuk Triumfalny – Pomnik Patuxay.

Zobaczymy zachód słońca nad Mekongiem w czasie spaceru nad brzegiem rzeki, po czym udamy się na kolację w lokalnym stylu, połączoną z programem artystycznym w postaci tradycyjnych tańców i pieśni laotańskich.

Nocleg w Vientiane.

STO TWARZY BUDDY

STO TWARZY BUDDY
Dziś udamy się do świątyni Wat Si Muang, o której mówi się, iż posiada szczególne moce. Następnie przejedziemy do Parku Buddy, w którym zobaczymy przeróżne przedstawienia Buddy oraz innych postaci z hinduskiego panteonu, stworzone przez laotańskiego szamana.

Po południu odwiedzimy centrum pomocy ofiarom min lądowych COPE, gdzie poznamy historię wojny Amerykańsko-Wietnamskiej, w czasie której Laotańczycy również prowadzili walki na swoim terytorium.

Dzień zakończymy przejazdem na lotnisko i lotem do Luang Prabang, gdzie przejedziemy do hotelu i udamy się na nocleg.

CUDA NATURY

CUDA NATURY
O poranku wejdziemy na pokład statku, który zabierze nas w górę biegu rzeki Mekong. Piękne krajobrazy, malownicze wsie oraz relaks – to rzeczy, których dziś nie zabraknie.

Zwiedzimy Jaskinie Pak Ou, wypełnione tysiącami posążków Buddy, zostawionymi tu przez pielgrzymów.

Po południu udamy się do wodospadów Kuang Si, gdzie oprócz okazji do zrobienia pięknych zdjęć – odświeżymy się, pływając w krystalicznie czystych wodach naturalnych jeziorek, będących częścią całego systemu wodnego okolicy.

W Centrum Pomocy Niedźwiedziom zobaczymy zwierzęta uratowane z rąk kłusowników i przemytników, a następnie dowiemy się, jak wygląda produkcja tradycyjnych laotańskich materiałów w wiosce Ock Pop Tock.

Późnym popołudniem wrócimy do Luang Prabang na nocleg.

WSZYSTKIE TWARZE LUANG PRABANG

WSZYSTKIE TWARZE LUANG PRABANG
O wschodzie słońca zobaczymy codzienny rytuał laotańskiego społeczeństwa buddyjskiego – ponad 200 mnichów wyrusza powolnym krokiem z różnych świątyń, aby zebrać dary (czyli jedzenie) od wiernych.

Następnie zagłębimy się w codzienność mieszkańców miasta – udamy się na lokalny rynek, położony przy dawnym Pałacu Królewskim, gdzie gospodynie kupują najświeższe produkty, z których przygotowywać będą w danym dniu posiłki dla swoich rodzin.

Odwiedzimy dziś również inne najważniejsze punkty Luang Prabang: Górę Phousi z panoramą na miasto, Muzeum Pałacu Królewskiego, zbudowanego w 1904 roku przez Francuzów dla laotańskiego króla oraz świątynię Wat Xiengthong – piękny przykład lokalnej architektury.

Jeśli czas pozwoli, udamy się jeszcze na spacer po małych alejkach w centrum miasta, aby podpatrzeć nieco obrazów z życia codziennego mieszkańców Luang Prabang, a następnie udamy się na lotnisko, gdzie zakończymy naszą wycieczkę.

Zobaczcie, jak możecie spędzić czas razem z nami:

Ho Prakeo w Vientiane
Wat Xiengthong w Luang Prabang
Wat Sisaket w Vientiane
Laotański Łuk Triumfalny – Pomnik Patuxay

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- zwiedzanie według programu
- bilety wstępu do wymienionych w programie atrakcji
- lokalnego przewodnika anglojęzycznego
- posiłki (1 kolacja, 3 śniadania, 3 lunche)
- transfery klimatyzowanymi samochodami/busami
- przelot wewnętrzny VTE-LPQ
- rejs po rzece Mekong
- wodę w butelkach w czasie transferów
- noclegi w hotelach w wybranym standardzie (3*/4*/5*)
- wizy do Laosu
- przelotów do i z Laosu
- ubezpieczenia
- wydatków osobistych (napiwków, dodatkowych napojów i posiłków, itp.)