Magiczna stolica Malezji

3 Dni w Kuala Lumpur


 • Czas trwania

  3 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Kuala Lumpur
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla miminum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Trzy dni to idealny czas, by poznać Kuala Lumpur i jego najbliższe okolice oraz zauroczyć się Malezją. Zapraszamy w podróż pełną kolorów, smaków i świateł.

Zapraszamy na wycieczkę do magicznej stolicy Malezji – Kuala Lumpur, miasta zwanego „Ogrodem Świateł”. Z nami poznasz jej najskrytsze sekrety, poczujesz, czym jest malezyjska mieszanka kulturowa, spróbujesz lokalnych potraw i po prostu zakochasz się w tym kraju i jego stolicy. Oczywiście zobaczysz także jeden z najsłynniejszych budynków na świecie – Wieże Petronas. Zabierzemy Cię w jedno z najpopularniejszych na świecie miejsc związanych z hinduizem - Jaskiń Batu. Poznasz z nami również prawdziwy mix kulturowy Malezji, odwiedzając pobliską Melakę, którą my uważamy za jego prawdziwy symbol. 

Wyrusz z nami do tego inspirującego i zaskakującego miasta Azji Południowo-Wschodniej!

A może Kuala Lumpur po polsku? Odwiedź je z naszym doświadczonym pilotem-przewodnikiem. Jadąc na wycieczki z Wczasywazji.pl możesz zwiedzać w swoim rodzimym języku.

   Kulturowy miks, którego doświadczysz z nami w Malezji zrobi na Tobie wrażenie na wielu płaszczyznach: architekturze, zabytkach, budynkach religijnych i - co najważniejsze! - przepysznej kuchni!   

- Łukasz Kozłowski, Managing Director Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • W sercu Kuala Lumpur zobaczysz bardzo charakterystyczny budynek - Wieże Petronas
  • Zwiedzisz z nami stolicę Malezji - odwiedzisz między innymi Pałac Królewski czy Muzeum Narodowe
  • Spróbujesz pełnej smaków, zapachów i kolorów malezyjskiej kuchni!
  • Pojedziesz z nami do jaskiń Batu, słynnej świątynii hinduistycznej
  • Odwiedzisz miasto, które jest mozaiką kolonializmu w Malezji - Melakę
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1

STOLICA MALEZJI

Proponujemy Ci wspaniałe wprowadzenie do Kuala Lumpur – z naszym anglojęzycznym lub polskim przewodnikiem poznasz najpiękniejsze zakątki miasta, zarówno historyczne, jak i współczesne, zwanego „Ogrodem Świateł”. Po wyprawie ta tajemnicza nazwa przestanie być dla Ciebie zagadką! W trakcie wycieczki zobaczymy między innymi Petronas TowerPałac Królewski czy Świątynię Thean Hou. Dla chętnych opcja dodatkowa – możemy zobaczyć fascynujące akwarium w Kuala Lumpur lub Park Ptaków.

Kuala Lumpur Petronas Towers

WIECZÓR W KUALA LUMPUR

Po chwili odpoczynku na kolację zabierzemy Cię do KL Tower, z której rozpościera się przepiękny widok na stolicę. Będziesz miał okazję do zrobienia fantastycznych zdjęć! Po kolacji ruszymy na Chinatown, pełne nocnych marketów i zapachu jaśminu.

Kuala Lumpur
DZIEŃ 2

BATU CAVES

Po śniadaniu ruszymy na półdniową wycieczkę ku obrzeżom Kuala Lumpur, by zobaczyć słynne jaskinie Batu – najbardziej znaną świątynię hinduistyczną w Malezji. Prowadzą do niej 272 kolorowe schody, u wejścia na które znajduje się wysoka na 140 stóp złota statua boga Muruganna. Lunch zjemy w indyjskiej restauracji! Wrócimy do hotelu w godzinach popołudniowych i tego dnia zostawiamy Ci czas wolny na swobodną eksplorację miasta.

Batu Caves
DZIEŃ 3

MELAKA

Po śniadaniu wyruszymy do portugalskiego miasteczka Melaka, gdzie zobaczysz przepiękne zabudowania – mieszankę wpływów różnych narodów kolonizujących Malezję: Portugalczyków, Holendrów oraz Brytyjczyków. Odwiedzimy przepiękny, wybudowany w 1710 roku kościół Św. Piotra, zobaczymy fortecę Porta de Santiago oraz zabytkową chińską świątynię Cheng Hoon Teng. lunch zjemy w lokalnej restauracji.

Melaka

Po południu ruszymy na przejażdżkę rikszami po centrum miasta oraz przepłyniemy się po rzece Melacca, a następnie ruszymy na znaną z antyków ulicę Jonker. Wieczór spędzimy na przepysznej kolacji.

Tutaj nasz program zakończy się, a Ty możesz udać się z nami na dalsze zwiedzanie: np. wrócić na lotnisko w Kuala Lumpur i wyruszyć do innych miast Azji Południowo-Wschodniej (SajgonSiem ReapBangkok) lub samochodem udać się do Singapuru na nasze dwudniowe zwiedzanie.

Melaka

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do i z Malezji (zaproponujemy osobną ofertę)
 • biletów wstępu do Parku Ptaków/Akwarium w Kuala Lumpur
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • transferu z i na lotnisko w Kuala Lumpur
 • napiwków i wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem