Skip to main content
ZIELONA WYSPA 3 KRAJÓW PO POLSKU

Tropikalne Borneo w 9 dni


Tropikalne Borneo w 8 dni z Wczasywazji.pl PO POLSKU
 • Czas trwania

  9 dni

 • Zaczynamy w

  Kuching

 • Kończymy w

  Kota Kinabalu

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka po polsku organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Borneo to zielona wyspa pełna przyrodniczych atrakcji. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie spotkać można majestatyczne orangutany, sympatyczne nosacze czy zadziwiające dzioborożce. Poza odkrywaniem gęstego lasu deszczowego, poznasz życie lokalnych mieszkańców, odwiedzisz tajemnicze jaskinie i popływasz wśród raf kolorowych. Jeśli marzysz o podróży blisko natury – ten program jest właśnie dla Ciebie!

Swoją przygodę pośród zieleni Borneo wraz z naszym polskim przewodnikiem, rozpoczniesz w rezerwacie przyrody Semenggoh, gdzie zobaczysz półdzikie orangutany. Stąd wyruszymy w głąb wyspy i przesiądziemy się na tradycyjną łódź, by dotrzeć do lokalnej wioski, w której spędzimy noc w charakterystycznym długim domu jej bardzo gościnnych mieszkańców. Weźmiesz udział w różnych zajęciach plemienia Iban, w tym w pokazie używania dmuchawki. Następnie udasz się do Mulu, aby odwiedzić dwie wyjątkowe jaskinie. Zachwyci Cię piękno zdumiewających formacji skalnych Lang Cave, a gdy wejdziesz do jednego z największych systemów jaskiń na świecie, Deer Cave, podjejrzysz nietoperze wylatujące z jaskiń na nocne polowanie. Odwiedzisz wioskę Penan oraz park Kinabalu i ogród górski z bogatą roślinnością. Na zakończenie wycieczki czeka Cię trochę snorkellingu - pływania z rurką.

Borneo orangutany

   Czasem warto zwolnić tempo i rozejrzeć się uważnie dookoła. Podczas tej wycieczki poznasz zielone oblicze wyspy Borneo i jej uśmiechniętych mieszkańców.    

- Łukasz Jankowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Łukasz Jankowski
Przeżyjesz to z nami!
  • Poznaj fascynującą i pełną tajemnic wyspę Borneo po polsku
  • Obserwuj majestatyczne orangutany odpoczywające w koronach drzew
  • Popłyń długą łodzią i przyłącz się do codziennych zajęć lokalnych mieszkańców
  • Spędź noc z plemieniem Iban w charakterystycznym długim domu
  • Odwiedź wyjątkowe jaskinie Deer Cave i Lang Cave w Mulu
  • Odkryj wioskę Penan i wejdź do Jaskini Wiatru
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1-3: KUCHING - SEMENGGOH - MULU
Kuching Malezja

Naszą wycieczkę zaczynamy w Kuching, dokąd możesz dostać się z kilku miejsc w regionie. Najwięcej i najpopularniejsze połączenia znajdziemy podróżując z Kuala Lumpur lub Singapuru.

Pierwszy dzień przeznaczamy na dotarcie do Kuchnig (większość połączeń ląduje po południu), zakwaterowanie w hotelu i nocleg.  
W ciągu dwóch kolejnych dni zobaczysz rezerwat przyrody Semenggoh, w którym będziesz miał szansę zaobserwować półdziko żyjące orangutany, które swobodnie wędrują po lesie deszczowym, wracając do centrum w porach karmienia. Poznasz również życie mieszkańców Borneo, spędzając wieczór w otoczeniu dżungli i nocując w tzw. "długim domu" plemienia Iban. Dopłyniemy tam łodzią motorową przez jezioro Batang Ai. Jedną z atrakcji wieczornych, będzie degustacja lokalnego wina ryżowego „tuak”.

Trzeciego dnia podróży koguty będą o świcie piać głośno i wyraźnie, abyś obudził się wcześnie i po śniadaniu dołączył do Ibanów w demonstracji strzelania z dmuchawki. Następnie późnym popołudniem wrócisz do hotelu w Kuching, gdzie spędzisz noc. Następnego dnia rano czeka Cię lot do Parku Narodowego Mulu!

DZIEŃ 4-5: MULU
Wapienny las w Mulu

Po przylocie do Mulu i zameldowaniu w hotelu spróbujesz pysznego lokalnego obiadu, po którym zaprosimy Cię na dłuższy spacer. Jaskinia Lang i jej oszałamiające formacje skalne z pewnością zrobią na Tobie wrażenie. Podobnie jak kolejna jaskinia, w której znajduje się drugie największe przejście jaskiniowe na świecie! Tu, przy odrobinie szczęścia, będziesz miał okazję zobaczyć jak wygląda kilkaset tysięcy nietoperzy wylatujących na polowanie w czarnych spiralnych strumieniach.

DZIEŃ 6: MULU - PENAN - MULU
Nietoperz w jaskini Borneo Malezja

Po śniadaniu wybierzesz się na przejażdżkę łodzią, aby dotrzeć do Jaskini Wiatru, z przystankiem w wiosce Penan. Pobliskie Clearwater Springs dadzą Ci orzeźwienie po lunchu w formie pikniku.

Reszta dnia spędzisz ciesząc się piękną przyrodą lub korzystając z wielu atrakcji oferowanych przez park narodowy, jak na przykład spacer wśród koron drzew. Jeśli nie miałeś szczęścia zobaczyć nietoperzy poprzedniego wieczoru lub po prostu chcesz jeszcze raz być świadkiem tego naturalnego spektaklu, możesz również samodzielnie przejść do obserwatorium nietoperzy, aby ponownie spróbować szczęścia.

DZIEŃ 7-8: MULU - KOTA KINABALU
Nosacz Kota Kinabalu Borneo Malezja

Rano siódmego dnia czeka Cię Transfer na lotnisko na lot do Kota Kinabalu, a następnie podróż do hotelu i czas wolny.

Kolejnego poranka wyruszysz w podróż w kierunku Parku Kinabalu. Na trasie wycieczki zobaczysz miejscowe wioski, stragany z rękodziełem, plantacje kauczuku i sady owocowe. W Parku czekają na nas niesamowite widoki, między innymi podczas spaceru do Górskiego Ogrodu. Po obiedzie wrócimy do Kota Kinabalu.

DZIEŃ 9: RELAKS NA WYSPIE
plaża domki Borneo Malezja

Wymeldujesz się z hotelu i rozpoczniesz poranek rejsem łodzią na wyspę w Parku Morskim Tunku Abdul Rahman. Zrelaksujesz się w cieniu drzew na plaży lub zanurkujesz w błękitnych wodach. Po powrocie z wyspy przewieziemy Cię na lotnisko na Twój lot powrotny.

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie oraz nocleg w tradycyjnym domu w wiosce - w warunkach turystycznych 
 • wszystkie posiłki, wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • atrakcje opisane w programie

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do i z Malezji
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków, wydatków własnych, napojów podczas posiłków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Tropikalne Borneo
w 9 dni po Polsku

wycieczka po zielonej wyspie
 • Czas trwania

  9 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

  Kuching

 • Kończymy w

  Kota Kinabalu

 • wielkość grupy

  Wycieczka po polsku organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Borneo to zielona wyspa, na której spotkasz niesamowitych mieszkańców i całą masę przyrodniczych atrakcji! To jedno z niewielu miejsc na świecie gdzie spotkać można orangutany, nosacze oraz majestatyczne tukany. Poza odkrywaniem gęstego lasu deszczowego możesz też pływać wśród raf kolorowych i maleńkich kolorowych ryb... Jeśli marzysz o podróży blisko natury – ten program jest właśnie dla Ciebie!

Więcej o Borneo

Swoją przygodę pośród zieleni Borneo, wraz z naszym polskim przewodnikiem, rozpoczniesz w rezerwacie przyrody Semenggoh, gdzie zobaczysz półdzikie orangutany. Stąd wyruszymy w głąb wyspy i przesiądziemy się na tradycyjną łódź, by dotrzeć do lokalnej wioski, w której spędzimy noc w charakterystycznym długim domu jej bardzo gościnnych mieszkańców. Weźmiesz udział w różnych zajęciach plemienia Iban, w tym w pokazie używania dmuchawki. Następnie udasz się do Mulu, aby odwiedzić dwie wyjątkowe jaskinie. Zachwyci Cię piękno zdumiewających formacji skalnych Lang Cave, a gdy wejdziesz do jednego z największych systemów jaskiń na świecie, Deer Cave, podjejrzysz nietoperze wylatujące z jaskiń na nocne polowanie. Odwiedzisz wioskę Penan oraz park Kinabalu i ogród górski z bogatą roślinnością. Na zakończenie wycieczki czeka Cię trochę snorkellingu - pływania z rurką.

  • Obserwuj majestatyczne orangutany  odpoczywające w koronach drzew
  • Spędź noc z plemieniem Iban w charakterystycznym długim domu
  • Odkryj wioskę Penan i wejdź do Jaskini Wiatru

KULTURA

Poznasz codzienność plemienia Iban i nacieszysz się bujną zielenią lasu deszczowego.

KUCHNIA

Spróbuj plemiennych przysmaków podczas wspólnej kolacji i znajdź swój ulubiony!

KLIMAT

Podczas tej wycieczki poznasz zielone oblicze wyspy Borneo i jej uśmiechniętych mieszkańców.

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1-3: KUCHING - SEMENGGOH - MULU

Naszą wycieczkę zaczynamy w Kuching, dokąd możesz dostać się z kilku miejsc w regionie. Najwięcej i najpopularniejsze połączenia znajdziemy podróżując z Kuala Lumpur lub Singapuru.

Pierwszy dzień przeznaczamy na dotarcie do Kuchnig (większość połączeń ląduje po południu), zakwaterowanie w hotelu i nocleg.  
W ciągu dwóch kolejnych dni zobaczysz rezerwat przyrody Semenggoh, w którym będziesz miał szansę zaobserwować półdziko żyjące orangutany, które swobodnie wędrują po lesie deszczowym, wracając do centrum w porach karmienia. Poznasz również życie mieszkańców Borneo, spędzając wieczór w otoczeniu dżungli i nocując w tzw. "długim domu" plemienia Iban. Dopłyniemy tam łodzią motorową przez jezioro Batang Ai. Jedną z atrakcji wieczornych, będzie degustacja lokalnego wina ryżowego „tuak”.

Trzeciego dnia podróży koguty będą o świcie piać głośno i wyraźnie, abyś obudził się wcześnie i po śniadaniu dołączył do Ibanów w demonstracji strzelania z dmuchawki. Następnie późnym popołudniem wrócisz do hotelu w Kuching, gdzie spędzisz noc. Następnego dnia rano czeka Cię lot do Parku Narodowego Mulu!

DZIEŃ 4-5: MULU

Po przylocie do Mulu i zameldowaniu w hotelu spróbujesz pysznego lokalnego obiadu, po którym zaprosimy Cię na dłuższy spacer. Jaskinia Lang i jej oszałamiające formacje skalne z pewnością zrobią na Tobie wrażenie. Podobnie jak kolejna jaskinia, w której znajduje się drugie największe przejście jaskiniowe na świecie! Tu, przy odrobinie szczęścia, będziesz miał okazję zobaczyć jak wygląda kilkaset tysięcy nietoperzy wylatujących na polowanie w czarnych spiralnych strumieniach.

DZIEŃ 6: MULU - PENAN - MULU

Po śniadaniu wybierzesz się na przejażdżkę łodzią, aby dotrzeć do Jaskini Wiatru, z przystankiem w wiosce Penan. Pobliskie Clearwater Springs dadzą Ci orzeźwienie po lunchu w formie pikniku.

Reszta dnia spędzisz ciesząc się piękną przyrodą lub korzystając z wielu atrakcji oferowanych przez park narodowy, jak na przykład spacer wśród koron drzew. Jeśli nie miałeś szczęścia zobaczyć nietoperzy poprzedniego wieczoru lub po prostu chcesz jeszcze raz być świadkiem tego naturalnego spektaklu, możesz również samodzielnie przejść do obserwatorium nietoperzy, aby ponownie spróbować szczęścia.

DZIEŃ 7-8: MULU - KOTA KINABALU

Rano siódmego dnia czeka Cię Transfer na lotnisko na lot do Kota Kinabalu, a następnie podróż do hotelu i czas wolny.

Kolejnego poranka wyruszysz w podróż w kierunku Parku Kinabalu. Na trasie wycieczki zobaczysz miejscowe wioski, stragany z rękodziełem, plantacje kauczuku i sady owocowe. W Parku czekają na nas niesamowite widoki, między innymi podczas spaceru do Górskiego Ogrodu. Po obiedzie wrócimy do Kota Kinabalu.

DZIEŃ 9: RELAKS NA WYSPIE

Wymeldujesz się z hotelu i rozpoczniesz poranek rejsem łodzią na wyspę w Parku Morskim Tunku Abdul Rahman. Zrelaksujesz się w cieniu drzew na plaży lub zanurkujesz w błękitnych wodach. Po powrocie z wyspy przewieziemy Cię na lotnisko na Twój lot powrotny.

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie oraz nocleg w tradycyjnym domu w wiosce - w warunkach turystycznych 
 • wszystkie posiłki, wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • atrakcje opisane w programie
NIE ZAWIERA
 • biletów lotniczych do i z Malezji
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków, wydatków własnych, napojów podczas posiłków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!