Mjanma / Birma

Tajemnicza, do niedawna tak mało jeszcze poznana i chyba najbardziej egzotyczna z krajów Azji Południowo-Wschodniej - Mjanma (czyli dawna Birma) potrafi zachwycić turystów, którzy nie obawiają się wyzwań i uwielbiają kolekcjonować niecodzienne wrażenia. Dla wielu z nas pierwsze skojarzenia z Mjanmą to reżim i dyktatura, ale czas je rozwiać i zastąpić lśniącymi w słońcu złotymi pagodami, dzikimi krajobrazami i zawsze uśmiechniętymi ludźmi. Niektórzy mówią z zachwytem, że czas się tu zatrzymał, a może nawet cofnął - w każdym razie nie pędzi tak szybko jak w innych, okolicznych krajach, co pozwala nam poczuć niepowtarzalny klimat prawdziwej Azji.

Wycieczki po polsku w Mjanmie (Birmie)

Wycieczki po Mjanmie (Birmie) z polskim przewodnikiem cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem! Taka forma zwiedzania ma wielu zwolenników, szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej - to piękny i bezpieczny, jednak tajemniczy i tak inny od Europy region świata. Polscy piloci-przewodnicy w Mjanmie to dla Ciebie gwarancja autentycznych doświadczeń – kto lepiej opowie Ci o historii tego pięknego kraju, niż Krzysztof? Z kim przemierzysz Mjanmę w celu zobaczenia najpiękniejszych świątyń, jak nie z Łukaszem? Kto zaopiekuje się Twoją grupą podczas rejsu po Rzece Ayeyarwaddy, jeśli nie Adrian?

Najlepiej poznasz i zrozumiesz kulturę kraju, jeśli wybierzesz zwiedzanie Mjanmy po polsku z Wczasywazji.pl!

Wycieczki po polsku do Mjanmy Birmy
Garść informacji o Mjanmie / Birmie
Flaga Mjanmy
  • Stolica: Naypyidaw
  • Waluta: kiat birmański (MMK)
  • Język urzędowy: birmański
  • Powierzchnia całkowita: 676 578 km² 
  • Powierzchnia lądu: 657740 km²
  • Powierzchnia wód: 20760 km²
  • Długość granic: 5876 km
  • Linia brzegowa: 1930 km
  • Klimat monsunowy, wilgotny z dającymi się wyróżnić trzema porami roku: gorącą i suchą (III-V), deszczową (VI-X) oraz chłodną i suchą (XI-II).
  • Wiza do Birmy (Mjanmy): szczegóły w tym artykule
Co robić w Mjanmie / Birmie?

Na pewno warto zacząć od podstaw i zgłębić tajemnicę stolic Mjanmy: wielu turystów uważa, że miastem stołecznym jest piękny i popularny Rangun, tymczasem tę zaszczytną rolę od 2005 r. pełni Naypyidaw, zwane "miastem-widmo" lub "najmniej znaną stolicą świata" (dlaczego? Tego dowiecie podczas wycieczek z nami!).

Birma to przede wszystkim kraj wspaniałych świątyń - jedne z nich rozświetlają swoimi złoceniami miasta (pagoda Shwedagon czy Sule w Rangunie, Kuthodaw w Mandalay), inne wyrastają niczym twory natury z zielonych wzgórz i czarują duchem pradawnych dziejów (Bagan). Niesamowitą przygodą będzie także wizyta nad jeziorem Inle, gdzie można zaobserwować codzienne życie mieszkańców pływających wiosek (to stąd właśnie pochodzą zachwycające kadry z rybakami zaopatrzonymi w charakterystyczne, duże kosze).

Budowle, posągi i krajobrazy jak z azjatyckich baśni doskonale dopełnia interesująca kuchnia i przyjaźnie nastawieni mieszkańcy, uznawani przez nasze bezpośrednie źródło za "najmilszych ludzi, jakich można sobie wyobrazić".

Postaramy się pokazać Wam Mjanmę / Birmę od jej najpiękniejszej strony i niezależnie od tego, jaką ilością czasu dysponujecie, uchwycić jej autentyczne piękno i niewyczerpany potencjał w ramach naszych programów:

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!