Mjanma / Birma

Tajemnicza, do niedawna tak mało jeszcze poznana i chyba najbardziej egzotyczna z krajów Azji Południowo-Wschodniej - Mjanma (czyli dawna Birma) potrafi zachwycić turystów, którzy nie obawiają się wyzwań i uwielbiają kolekcjonować niecodzienne wrażenia. Dla wielu z nas pierwsze skojarzenia z Mjanmą to reżim i dyktatura, ale czas je rozwiać i zastąpić lśniącymi w słońcu złotymi pagodami, dzikimi krajobrazami i zawsze uśmiechniętymi ludźmi. Niektórzy mówią z zachwytem, że czas się tu zatrzymał, a może nawet cofnął - w każdym razie nie pędzi tak szybko jak w innych, okolicznych krajach, co pozwala nam poczuć niepowtarzalny klimat prawdziwej Azji.

Wycieczki po polsku w Mjanmie (Birmie)

Wycieczki po Mjanmie (Birmie) z polskim przewodnikiem cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem! Taka forma zwiedzania ma wielu zwolenników, szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej - to piękny i bezpieczny, jednak tajemniczy i tak inny od Europy region świata. Polscy piloci-przewodnicy w Mjanmie to dla Ciebie gwarancja autentycznych doświadczeń – kto lepiej opowie Ci o historii tego pięknego kraju, niż Krzysztof? Z kim przemierzysz Mjanmę w celu zobaczenia najpiękniejszych świątyń, jak nie z Łukaszem? Kto zaopiekuje się Twoją grupą podczas rejsu po Rzece Ayeyarwaddy, jeśli nie Adrian?

Najlepiej poznasz i zrozumiesz kulturę kraju, jeśli wybierzesz zwiedzanie Mjanmy po polsku z Wczasywazji.pl!

Wycieczki po polsku do Mjanmy Birmy
Garść informacji o Mjanmie / Birmie
Flaga Mjanmy
  • Stolica: Naypyidaw
  • Waluta: kiat birmański (MMK)
  • Język urzędowy: birmański
  • Powierzchnia całkowita: 676 578 km² 
  • Powierzchnia lądu: 657740 km²
  • Powierzchnia wód: 20760 km²
  • Długość granic: 5876 km
  • Linia brzegowa: 1930 km
  • Klimat monsunowy, wilgotny z dającymi się wyróżnić trzema porami roku: gorącą i suchą (III-V), deszczową (VI-X) oraz chłodną i suchą (XI-II).
  • Wiza do Birmy (Mjanmy): szczegóły w tym artykule
Co robić w Mjanmie / Birmie?

Na pewno warto zacząć od podstaw i zgłębić tajemnicę stolic Mjanmy: wielu turystów uważa, że miastem stołecznym jest piękny i popularny Rangun, tymczasem tę zaszczytną rolę od 2005 r. pełni Naypyidaw, zwane "miastem-widmo" lub "najmniej znaną stolicą świata" (dlaczego? Tego dowiecie podczas wycieczek z nami!).

Birma to przede wszystkim kraj wspaniałych świątyń - jedne z nich rozświetlają swoimi złoceniami miasta (pagoda Shwedagon czy Sule w Rangunie, Kuthodaw w Mandalay), inne wyrastają niczym twory natury z zielonych wzgórz i czarują duchem pradawnych dziejów (Bagan). Niesamowitą przygodą będzie także wizyta nad jeziorem Inle, gdzie można zaobserwować codzienne życie mieszkańców pływających wiosek (to stąd właśnie pochodzą zachwycające kadry z rybakami zaopatrzonymi w charakterystyczne, duże kosze).

Budowle, posągi i krajobrazy jak z azjatyckich baśni doskonale dopełnia interesująca kuchnia i przyjaźnie nastawieni mieszkańcy, uznawani przez nasze bezpośrednie źródło za "najmilszych ludzi, jakich można sobie wyobrazić".

Postaramy się pokazać Wam Mjanmę / Birmę od jej najpiękniejszej strony i niezależnie od tego, jaką ilością czasu dysponujecie, uchwycić jej autentyczne piękno i niewyczerpany potencjał w ramach naszych programów:

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.