Niezapomniania Mjanma

Klasyczna Mjanma / Birma w 7 dni


Wzgórza herbaty w Sapa
 • Czas trwania

  7 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Rangun (Yangoon)

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Birma, a właściwie Mjanma, to wciąż w porównaniu do sąsiedniej Tajlandii czy Wietnamu, miejsce rzadziej odwiedzane, co czyni ten kraj świetnym kierunkiem na wakacje, jeśli chcesz odwiedzić kraj niezadeptany przez tłumy turystów. 

Zwiedzisz kraj leżący w Azji Południowo-Wschodniej, położony nad Zatoką Bengalską i Morzem Andamańskim. 7-dniową przygodę w tym buddyjskim kraju rozpoczniesz w byłej stolicy kraju, wciąż najważniejszym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym Birmy. Tutaj zobaczysz wspaniałe pozostałości pokolonialne, targ Bogyoke Aung San, niezwykły Pałac Karaweik oraz magiczną pagodę Shwedagon. Następnie udasz się do magicznego Bagan, krainy ponad 2200 świątyń. W dalszej kolejności zwiedzisz przepiękne Mandalay ze słynnym mostem U Bein, Wzgórzami Sagaing i Wioską Mingun. Z Mandalay wrócisz na lotnisko w Rangunie.

   Mjanma zachwyca romantycznymi wschodami i zachodami słońca nad świątyniami w Bagan... Jednak z nami przekonasz się, że to nie wszystko, co ma do zaoferowania!       

- Adi Hai Phong Zagrodzki, Tourism Director Wczasywazji.pl

Adrian Zagrodzki
Przeżyjesz to z nami!
  • Zwiedzisz byłą stolicę Mjanmy / Birmy - Rangun
  • Zrobisz zakupy na targu Bogyoke Aung San
  • Przejdziesz się ulicą Pansodan
  • Zobaczysz niesamowity Pałac Karaweik
  • Odkryjesz magię świątyni Shwedagon
  • Zakochasz się w Bagan
  • Odwiedzisz bazar Nyaung U
  • Zwiedzisz świątynie na Wzgórzu Sagaing
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1-2: WITAMY W MJANMIE!
Laos linie lotnicze

Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko w Rangunie, odprawie bagażowo-wizowej, nasz przewodnik zawiezie Cię do hotelu. Po zameldowaniu, będziesz miał czas wolny na odpoczynek i początek zwiedzania dostosujemy do Twojego lotu.

Po śniadaniu w hotelu, zwiedzanie byłej stolicy rozpoczniesz od wizyty w starym centrum miasta z zbudowanym w kolonialnym stylu ratuszem, Parkiem Maha Bandoola, gdzie znajduje się pomnik Niepodległości. Następnie przejdziesz się ulicą Pansodan, słynącą z przepięknych kolonialnych budynków oraz nabrzeżem portowym w Rangunie.

RANGUN
Bogyoke Aung San w Rangunie

Kolejnym miejscem, które odwiedzisz, będzie targ Bogyoke Aung San (zamknięty w każdy poniedziałek i państwowe święta), gdzie, jak na większości bazarów w Azji, możesz kupić dosłownie wszystko! Po południu, zwiedzisz pagodę Chaukhtatgyi (Pagoda Leżącego Buddy) oraz Karaweik Hall, niesamowitą budowlę, z daleka przypominającą złotą barkę na wodzie. To dawny pałac, a obecnie centrum rozrywki z parkiem, zlokalizowane nad Jeziorem Kandawgyi. Tutaj będziesz miał trochę czasu na odpoczynek, spróbowanie lokalnej kuchni czy zrobienie interesujących zdjęć.

RANGUN
Shwedagon Pagoda

Ostatnim punktem pierwszego dnia, będzie słynna na całym świecie, magiczna Pagoda Shwedagon, która według legendy została zbudowana 2500 lat temu i w środku znajdują się relikwie Buddy (8 włosów). Uroku temu miejscu dodają tysiące zapalonych świeczek, które wieczorem w magiczny sposób oświetlają pagodę, dodając jej jeszcze większego uroku.

DZIEŃ 3-4: BAGAN - W KRAINIE ŚWIĄTYŃ
Bagan z Wczasywazji.pl

Wcześnie rano czeka Cię przejazd na lotnisko w Rangunie na lot do magicznego Bagan. Miejsce to słynie z ponad 2200 pagód, świątyń, klasztorów umiejscowionych na równinie, które nadają mistycyzm temu miejscu. Bagan jest także jedną z najpopularniejszych destynacji dla archeologów w Azji. Po przybyciu na lotnisko w Bagan, rozpoczniesz zwiedzanie od kolorowego bazaru Nyaung U, gdzie możesz poczuć zapach birmańskiego ryżu, spotkać sympatycznych ludzi z twarzami umazanymi thankaka, lokalnych rzemieślników rzeźbiących w drzewie oraz mnichów zbierających jałmużnę.

BAGAN
Kobieta w Bagan w Mjanmie

Następnie zaczniesz zwiedzać lokalne świątynie, czyli to z czego to magiczne miejsce słynie. Pierwszą świątynią będzie Pagoda Shwezigon, zbudowana przez króla Anawyahta w XI wieku. Pagoda Shwezigon, to jedna z najpiękniejszych i najstarszych świątyń w Bagan. Następnie odwiedzisz świątynię Htilominlo z XIII wieku zbudowaną z czerwonych cegieł oraz świątynię Gubyaukgyi (Wet Kyi Inn), znaną z najstarszych malowideł na ścianach w Bagan oraz napisów w języku Mon, jednych z najstarszych przykładów użycia języka w Mjanmie.

BAGAN
Mekong w Oudomxay

Po południu odwiedzisz rodzinę, która z pokolenia na pokolenie wytwarza produkty z laki. Tutaj poznasz tajniki wytwarzania produktów z żywicy sumaka lakowego. Następnie odkryjesz kolejne fascynujące świątynie wokół Bagan: świątynia Ananda – jedna z najwspanialszych w Bagan, słynąca z 4 drewnianych wizerunków Buddy, zbudowanych w XII wieku. Następną świątynią, będzie pagoda Thetbyinnyu, najwyższa w Bagan oraz największą świątynia Dhamayangyi. Późnym popołudniem odpoczniesz, podziwiając przepiękny zachód słońca nad Bagan.

DZIEŃ 5: MANDALAY
Most U bein

Po śniadaniu w hotelu, udasz się na lotnisko, skąd polecisz do Mandalay. Po przylocie, udasz się bezpośrednio do Amarapury, gdzie zobaczysz słynny most U Bein. Most U Bein, jest znanym na całym świecie, najdłuższym mostem zbudowanym z drewna tekowego. Most znajduje się nad Jeziorem Taungthaman, został zbudowany w 1851 r., a jego długość to 1,2 km. Następnie odwiedzisz najważniejszy klasztor w Birmie - klasztor Mahagandayon, gdzie będziesz mógł zobaczyć mnichów, chodzących po okolicy i proszących o jałmużnę.

MANDALAY
Pagoda Kuthodaw w Mandalay

Po południu, zwiedzisz samo Mandalay z pagodą Mahamuni, jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Birmie ze złotym posągiem Buddy, który pielgrzymi oblepiają płatkami złota. Następnie odwiedzisz Pałac Królewski w Mandalay, świątynie Shwenandaw ze wspaniałą drewnianą architekturą oraz pagodę Kuthodaw z 729 marmurowymi płytami, znanymi jako „największą książką na świecie”. Dzień zakończysz na wzgórzu Mandalay podziwiając zachód słońca.

DZIEŃ 6: WZGÓRZA SAGAING
Stupy na Wzgórzach Sagaing w Mjanmie

Po śniadaniu w hotelu, wyruszysz na Wzgórza Sagaing, gdzie znajdziesz wiele pagód zbudowanych na szczytach wzniesień, położonych wzdłuż Rzeki Irrawaddy. Tutaj odwiedzisz pagodę U Min Thonze, znaną jako pagodę „Trzydziestu Jaskiń”, gdzie znajdziesz 45 posągów Buddy. Następnie zwiedzisz pagodę Oo Pon Nya Shin, położoną na „żabim wzgórzu”. Ze wzgórza będziesz też mógł podziwiać wspaniały widok na okolicę.

DZIEŃ 6: WIOSKA MINGUN
Mingun Stupa

Po południu popłyniesz w rejs łodzią po Rzece Ayeyarwaddy w kierunku wioski Mingun. Pierwszy przystanek zrobisz w Mingun, gdzie budowano największą pagodę na świecie. Budowę przerwało trzęsienie ziemi, a do czasu wypadku, zbudowano 1/3 budynku. Ruiny świątyni możesz podziwiać do dnia dzisiejszego. Następnie zobaczysz Dzwon Mingun, który był przeznaczony dla owej świątyni. Do 2000 roku był to drugi co do wielkości dzwon na świecie. Następnie, będziesz miał chwilę czasu na spacer po okolicy, gdzie znajdują się galerie lokalnych artystów. W dalszej kolejności odwiedzisz białą pagodę Hsinbyume, znaną nie tylko ze swojego uroku, ale i interesującej panoramy na okolicę. Na koniec wrócisz łodzią do Mandalay.

DZIEŃ 7: MANDALAY – RANGUN
Rangun Yangoon
Po śniadaniu w hotelu, transfer na lotnisko na lot powrotny do Rangunu, gdzie przesiądziesz się na lot powrotny do domu lub do kolejnej destynacji.

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do i z Mjanmy (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wizy do Mjanmy / Birmy
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków, wydatków własnych, napojów podczas posiłków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Klasyczna Mjanma

Birma w 7 dni
Wycieczka do Mjanma (Birmy)
 • Czas trwania

  7 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

  Rangun (Yangoon)

 • Kończymy w

  Hanoi
 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Birma, a właściwie Mjanma, to wciąż w porównaniu do sąsiedniej Tajlandii czy Wietnamu, miejsce rzadziej odwiedzane, co czyni ten kraj świetnym kierunkiem na wakacje, jeśli chcesz odwiedzić kraj niezadeptany przez tłumy turystów.

Więcej o Mjanmie

Zwiedzisz kraj leżący w Azji Południowo-Wschodniej, położony nad Zatoką Bengalską i Morzem Andamańskim. 7-dniową przygodę w tym buddyjskim kraju rozpoczniesz w byłej stolicy kraju, wciąż najważniejszym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym Birmy. Tutaj zobaczysz wspaniałe pozostałości pokolonialne, targ Bogyoke Aung San, niezwykły Pałac Karaweik oraz magiczną pagodę Shwedagon. Następnie udasz się do magicznego Bagan, krainy ponad 2200 świątyń. W dalszej kolejności zwiedzisz przepiękne Mandalay ze słynnym mostem U Bein, Wzgórzami Sagaing i Wioską Mingun. Z Mandalay wrócisz na lotnisko w Rangunie.

  • Zwiedzisz byłą stolicę Mjanmy / Birmy - Rangun
  • Zrobisz zakupy na targu Bogyoke Aung San
  • Zwiedzisz świątynie na Wzgórzu Sagaing
  • Odkryjesz magię świątyni Shwedagon
 • KULTURA

  Zobacz wspaniałe stupy i pagody, poznaj codzienne życie mieskańców Mjanmy, odkryj lokalne tradycje.

 • KUCHNIA

  Poznaj bliżej kuchnię Mjanmy. Czy jadłeś już tamin kyaw?

 • KLIMAT

  Zakochaj się w Mjanmie! Bagan zachwyci Cię cudownymi zachodami słońca, a Rangun wspaniałą architekturą. 

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1-2: WITAMY W MJANMIE!
Witamy w Mjanmie

Po przybyciu na międzynarodowe lotnisko w Rangunie, odprawie bagażowo-wizowej, nasz przewodnik zawiezie Cię do hotelu. Po zameldowaniu, będziesz miał czas wolny na odpoczynek i początek zwiedzania dostosujemy do Twojego lotu.

Po śniadaniu w hotelu, zwiedzanie byłej stolicy rozpoczniesz od wizyty w starym centrum miasta z zbudowanym w kolonialnym stylu ratuszem, Parkiem Maha Bandoola, gdzie znajduje się pomnik Niepodległości. Następnie przejdziesz się ulicą Pansodan, słynącą z przepięknych kolonialnych budynków oraz nabrzeżem portowym w Rangunie.

RANGUN

Kolejnym miejscem, które odwiedzisz, będzie targ Bogyoke Aung San(zamknięty w każdy poniedziałek i państwowe święta), gdzie, jak na większości bazarów w Azji, możesz kupić dosłownie wszystko! Po południu, zwiedzisz pagodę Chaukhtatgyi (Pagoda Leżącego Buddy) oraz Karaweik Hall, niesamowitą budowlę, z daleka przypominającą złotą barkę na wodzie. To dawny pałac, a obecnie centrum rozrywki z parkiem, zlokalizowane nad Jeziorem Kandawgyi. Tutaj będziesz miał trochę czasu na odpoczynek, spróbowanie lokalnej kuchni czy zrobienie interesujących zdjęć.

Ostatnim punktem pierwszego dnia, będzie słynna na całym świecie, magiczna Pagoda Shwedagon, która według legendy została zbudowana 2500 lat temu i w środku znajdują się relikwie Buddy (8 włosów). Uroku temu miejscu dodają tysiące zapalonych świeczek, które wieczorem w magiczny sposób oświetlają pagodę, dodając jej jeszcze większego uroku.

DZIEŃ 3-4: BAGAN - W KRAINIE ŚWIĄTYŃ
Bagan z Wczasywazji.pl

Wcześnie rano czeka Cię przejazd na lotnisko w Rangunie na lot do magicznego Bagan. Miejsce to słynie z ponad 2200 pagód, świątyń, klasztorów umiejscowionych na równinie, które nadają mistycyzm temu miejscu. Bagan jest także jedną z najpopularniejszych destynacji dla archeologów w Azji. Po przybyciu na lotnisko w Bagan, rozpoczniesz zwiedzanie od kolorowego bazaru Nyaung U, gdzie możesz poczuć zapach birmańskiego ryżu, spotkać sympatycznych ludzi z twarzami umazanymi thankaka, lokalnych rzemieślników rzeźbiących w drzewie oraz mnichów zbierających jałmużnę.

BAGAN
Wycieczka do Bagan z Wczasywazji.pl

Następnie zaczniesz zwiedzać lokalne świątynie, czyli to z czego to magiczne miejsce słynie. Pierwszą świątynią będzie Pagoda Shwezigon, zbudowana przez króla Anawyahta w XI wieku. Pagoda Shwezigon, to jedna z najpiękniejszych i najstarszych świątyń w Bagan. Następnie odwiedzisz świątynię Htilominlo z XIII wieku zbudowaną z czerwonych cegieł oraz świątynię Gubyaukgyi (Wet Kyi Inn), znaną z najstarszych malowideł na ścianach w Bagan oraz napisów w języku Mon, jednych z najstarszych przykładów użycia języka w Mjanmie.

Po południu odwiedzisz rodzinę, która z pokolenia na pokolenie wytwarza produkty z laki. Tutaj poznasz tajniki wytwarzania produktów z żywicy sumaka lakowego. Następnie odkryjesz kolejne fascynujące świątynie wokół Bagan: świątynia Ananda – jedna z najwspanialszych w Bagan, słynąca z 4 drewnianych wizerunków Buddy, zbudowanych w XII wieku. Następną świątynią, będzie pagoda Thetbyinnyu, najwyższa w Bagan oraz największą świątynia Dhamayangyi. Późnym popołudniem odpoczniesz, podziwiając przepiękny zachód słońca nad Bagan. 

DZIEŃ 5: PRZYGODA W MANDALAY
Pagoda w Mandalay

Po śniadaniu w hotelu, udasz się na lotnisko, skąd polecisz do Mandalay. Po przylocie, udasz się bezpośrednio do Amarapury, gdzie zobaczysz słynny most U Bein. Most U Bein, jest znanym na całym świecie, najdłuższym mostem zbudowanym z drewna tekowego. Most znajduje się nad Jeziorem Taungthaman, został zbudowany w 1851 r., a jego długość to 1,2 km. Następnie odwiedzisz najważniejszy klasztor w Birmie - klasztor Mahagandayon, gdzie będziesz mógł zobaczyć mnichów, chodzących po okolicy i proszących o jałmużnę.

Po południu, zwiedzisz samo Mandalay z pagodą Mahamuni, jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Birmie ze złotym posągiem Buddy, który pielgrzymi oblepiają płatkami złota. Następnie odwiedzisz Pałac Królewski w Mandalay, świątynie Shwenandaw ze wspaniałą drewnianą architekturą oraz pagodę Kuthodaw z 729 marmurowymi płytami, znanymi jako „największą książką na świecie”. Dzień zakończysz na wzgórzu Mandalay podziwiając zachód słońca.

DZIEŃ 6: WZGÓRZA SAGAING
Stupy na wzgórzu, Mandalay

Po śniadaniu w hotelu, wyruszysz na Wzgórza Sagaing, gdzie znajdziesz wiele pagód zbudowanych na szczytach wzniesień, położonych wzdłużRzeki Irrawaddy. Tutaj odwiedzisz pagodę U Min Thonze, znaną jako pagodę „Trzydziestu Jaskiń”, gdzie znajdziesz 45 posągów Buddy. Następnie zwiedzisz pagodę Oo Pon Nya Shin, położoną na „żabim wzgórzu”. Ze wzgórza będziesz też mógł podziwiać wspaniały widok na okolicę.

DZIEŃ 6: WIOSKA MINGUN
Mingun - stupa na tle lasu

Po południu popłyniesz w rejs łodzią po Rzece Ayeyarwaddy w kierunku wioski Mingun. Pierwszy przystanek zrobisz w Mingun, gdzie budowano największą pagodę na świecie. Budowę przerwało trzęsienie ziemi, a do czasu wypadku, zbudowano 1/3 budynku. Ruiny świątyni możesz podziwiać do dnia dzisiejszego. Następnie zobaczysz Dzwon Mingun, który był przeznaczony dla owej świątyni. Do 2000 roku był to drugi co do wielkości dzwon na świecie. Następnie, będziesz miał chwilę czasu na spacer po okolicy, gdzie znajdują się galerie lokalnych artystów. W dalszej kolejności odwiedzisz białą pagodę Hsinbyume, znaną nie tylko ze swojego uroku, ale i interesującej panoramy na okolicę. Na koniec wrócisz łodzią do Mandalay.

DZIEŃ 7: POŻEGNANIE Z BIRMĄ
Widok na Rangun
Po śniadaniu w hotelu, transfer na lotnisko na lot powrotny do Rangunu, gdzie przesiądziesz się na lot powrotny do domu lub do kolejnej destynacji.
CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • nocleg w hotelu w Sapa oraz w homestay
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • biletów lotniczych do Mjanmy (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wizy do Mjanmy/Birmy
 • napiwków, wydatków osobistych, napojów podczas posiłków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

 • Taksówka z wołem, Birm
 • Rybak w Mjanmie
 • Stupy w Bagan
 • Białe stupy w pagodzie Kuthodaw
 • Mjanma w nocy
 • Małgosia Ruszkowska w Yangon

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!