Magiczna wyprawa na Cejlon

7-dniowa przygoda na Sri Lance


Przez Indochiny z Wczasywazji.pl
 • Czas trwania

  7 dni

 • Zaczynamy w

  Kolombo

 • Kończymy w

  Kolombo

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla miminum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Sri Lanka, czyli dawny Cejlon. Znajdziesz tutaj przepiękną przyrodę, zielone pola herbaty, starożytne świątynie, kolonialne budynki, interesującą kulturę, smaczną kuchnię, sympatycznych Lankijczyków oraz rajskie plaże. 

Przygotuj się na wycieczkę, podczas której zobaczysz przepiękną przyrodę, zapierające w dech piersiach zabytki, poznasz przesympatycznych ludzi i spróbujesz jednej z najlepszych herbat na świecieZwiedzanie zaczniesz od Negombo, popularnego kurortu, następnie zwiedzisz Park Narodowy Minneriya, gdzie będziesz mógł podziwiać zbiornik wodny, wokół którego gromadzą się dzikie zwierzęta. Następnie zwiedzisz starożytne miasto Polonnaruwa oraz słynną Lwią Skałę. W dalszej kolejności udasz się do Kandy, gdzie podczas zwiedzania tego sympatycznego miasta znajdziesz polski ślad, odwiedzisz Świątynię Zęba Buddy, a następnie odkryjesz przepiękne, zielone pola herbaty. Ostatnim punktem wyprawy, będzie miasto Galle  z niesamowitym fortem, wpisane na listę UNESCO.  

   Podczas tej wycieczki poznasz wybrane przez nas najpiękniejsze miejsca na Sri Lance! Czeka Cię wiele nowych znajomości, przepyszna kuchnia i bliski kontakt z nieposkromioną fauną i florą kraju.    

- Adi "Hai Phong" Zagrodzki, Tour Leader Wczasywazji.pl

Adrian Zagrodzki
Przeżyjesz to z nami!
  • Doświadczysz lankijskiej gościnności oraz poznasz kulturę i zwyczaje mieszkańców
  • Zwiedzisz Park Narodowy Minneriya
  • Odwiedzisz starożytne miasto Polonnaruwa
  • Wejdziesz na Lwią Skałę oraz zobaczysz słynne freski 
  • Odwiedzisz Świątynie Zęba Buddy oraz miasto Kandy
  • Zwiedzisz Fort Galle wpisane na listę UNESCO
  • Odwiedzisz pierwszą plantację herbaty na Cejlonie
  • Zwiedzisz fabrykę herbaty Handunugoda oraz spróbujesz przepysznej lokalnej kuchni
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: LOTNISKO W KOLOMBO – NEGOMBO
Lotnisko w COLOMBO

Po przylocie na międzynarodowe lotnisko Bandaranayke, po raz pierwszy zaznasz niewiarygodnej gościnności Sri Lanki. Lokalny przewodnik przywita Cię na lotnisku, a następnie wyruszycie do Negombo. Po zakwaterowaniu w hotelu, będziesz miał czas wolny na odpoczynek po podróży. 

Opcjonalna wycieczka: Odkryj Negombo 

Po południu (w zależności od godziny Twojego przylotu), proponujemy wycieczkę fakultatywną po Negombo. Miasto zlokalizowane jest na zachodnim wybrzeżu Sri Lanki, na północ od stolicy kraju- Kolombo. W Negombo znajdziesz silne wpływy holenderskie, które przede wszystkim można zobaczyć w pobliżu nabrzeża, gdzie znajdują się pozostałości XVII-wiecznego holenderskiego fortu (obecnie więzienie), kościół z lat 20 ubiegłego wieku. Zatoka Negombo i pobliski kanał były używando transportu towarów. Wokół zatoki znajdują się chaty rybakówDzień zakończysz zachodem słońca na plaży.  

DZIEŃ 2: NEGOMBO – SIGIRIYA (OPCJA 1)
Ritigala ruiny miasta Sri Lanka

Rano śniadanie w hotelu. Następnie wyruszysz w 4 godzinną przejażdżkę do Sigiriya, wpisanej na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Po przybyciu na miejsce proponujemy pierwszą z dwóch opcji do wyboru: 

Opcja 1: Wizyta w Klasztorze Ritigala 

Ritigala to pasmo górskie na Sri Lance oraz kompleks świątynny składający się z 5 części, w których znajduje się około 150 posagów Buddy. Ritigala znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kompleks zaczęto budować już w I w. p.n.e.następnie rozbudowywany. Jeśli będziesz miał szczęście, to możesz zobaczyć dzikie słonie w pobliskim lesie.  

 

DZIEŃ 2: NEGOMBO – SIGIRIYA (OPCJA 2)
Dambulla Sri Lanka

Rano śniadanie w hotelu. Następnie wyruszysz w 4 godzinną przejażdżkę do Sigiriya, wpisanej na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Po przybyciu na miejsce proponujemy pierwszą z dwóch opcji do wyboru: 

Opcja 2: Wizyta w świątyni Dambulla 

Dambulla, to kompleks świątyń buddyjskich zbudowanych w jaskiniach z II w. p.n.e., także wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W Dambulla znajduje się około 80 jaskiń, niektóre do dziś  wykorzystywane do medytacji przez lokalnych mnichów. 

Po południu odwiedzisz Park Narodowy Minneriya, który zamieszkują m.in. słonie, lamparty i wargacze leniwe. Park został uznany jako rezerwat dzikiej przyrody, by chronić zbiornik wodny Minneriya oraz lokalną faunę i florę. 

DZIEŃ 3: SIGIRIYA – HIRIWADUNNA – POLONNARUWA – SIGIRIYA
Lwia Skała Sri Lanka

Po pysznym śniadaniu w hotelu, mamy dla Ciebie dwie interesujące atrakcje. Ranek rozpoczniesz wycieczką rowerową po okolicznych wioskach - zaczynając od Hiriwadunna, żwirowymi drogamiw otoczeniu pól ryżowychogrodów warzywnych, ciesząc się przyrodą i świeżym powietrzem. Po drodze będziesz miał także okazję zobaczyć wiele gatunków ptaków i być może dzikich zwierząt. Po drodze zatrzymasz się w jednej z lokalnych herbaciarni i świątyń. Przejażdżkę zakończysz w miejscowej chatce, gdzie zjesz autentyczny posiłek składający się z ryżu i curry.

Po obiedzie, udasz się do Polonnaruwa, gdzie spędzisz popołudnie w otoczeniu przyrody i zabytków. To drugie co do wielkości miasto w prowincji, od 11 do 13 wieku stolica Sri Lanki. Miejsce to słynie z czystego i pięknego środowiska naturalnegointeresujących starożytnych budowli oraz ogromnego jeziora „Parakrama Samudra” zbudowanego w 1200 roku. W mieście znajduje się wiele zabytków archeologicznych, miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

DZIEŃ 4: SIGIRIYA – KANDY
Świątynia, Sri Lanka

Po śniadaniu w hotelu, zwiedzanie zaczniesz od największej i najbardziej popularnej atrakcji Sri Lanki. Sigiriya, bardziej znana jako Lwia Skała, jest bez wątpienia jednym z najcenniejszych zabytków na Sri Lance. Po wejściu na szczyt czeka Cię piękny widok i niesamowite ścienne malowidła! 

Po zejściu z góry, udasz się w około 3h podróż do Kandy. Kandy, to drugie co do wielkości miasto Sri Lanki, uznawane za kulturalną stolicę kraju. Miasto jest malowniczo położone nad brzegiem jeziora, otoczone wzgórzami. Miasto zwiedzisz pieszo śladami kolonialnej zabudowy, wyjątkowego Muzeum Klejnotów oraz interesujących sklepów z pamiątkami i rękodziełem. Ostatnim przystankiem będzie słynna na cały świat, ważne miejsce pielgrzymek dla buddystów z całego globu, Świątynia Zęba Buddy. Piękna świątynia ze złotym dachem, duma miasteczka znajduje się nad Jeziorem Kandy. Obiekt kultu znajduje się w głównej części świątyni w specjalnej złotej stupie. Relikwie można zobaczyć trzy razy dziennie.  

Po dniu pełnym wrażeń, udasz się do hotelu na odpoczynek.  

DZIEŃ 5: KANDY – LOOLCONDERA - KANDY
Pola herbaty Sri Lanka

Po śniadaniu w hotelu, czeka na Ciebie kolejny interesujący dzień. 

Dzisiaj odwiedzisz miejsce, gdzie narodziła się cejlońska herbata. Udasz się do Loolcondera Tea Estate”, gdzie w 1867 roku, James Taylor założył pierwszą plantację herbaty na dawnym Cejlonie. To miejsce o ogromnej wadze, jednak znajdujące się z dala od utartych szlaków - dzięki temu pozostaje autentyczne, a spacer w ciszy i spokoju przerywany jest wyłącznie śpiewem ptaków.

Wędrując przez zielone pola herbaciane dotrzesz do podnóża Skały Kondagala. Po wejściu na szczyt, czeka na Ciebie oszałamiających widok na piękne pasmo górskie Hanthana, miasto założone przez Brytyjczyków - Nuwara Eliya oraz Knuckles - kolejne pasmo górskie. Ze Skały Kondagala, będziesz mógł podziwiać przepiękną okolicę popijając filiżankę pysznej herbaty oraz delektując się ciasteczkami.  

Następnie, możesz wrócić do hotelu lub skorzystać z jednej z dwóch oferowanych fakultatywnych wycieczek.

DODATKOWA WYCIECZKA 1
Peradeniya Ogród Botaniczny Sri Lanka

Ogród botaniczny Peradeniya 

Królewskie Ogrody Botaniczne Peradeniya, znajdują się na obrzeżach miasta Kandy. Jest to największy ogród botaniczny na Sri Lance, zajmuje powierzchnię około 60 hektarów i znajdziesz tam około 4000 odmian roślin (storczyki, przyprawy, drzewa bambusowe, palmy, rośliny lecznice). Początki ogrodu sięgają 1371 roku, a czasów obecnych XIX wieku, kiedy to Brytyjczycy zajęli dawne Królestwo Kandy. W czasie II wojny światowej, ogrody Peradeniya były kwaterą głównego Dowódcy Aliantów na teren Azji Południowo-Wschodniej, Lorda Louisa Mountbattena.  

DODATKOWA WYCIECZKA 2
Pola herbaty Sri Lanka

Spacer po okolicznej wiosce z piknikiem nad rzeką 

Po południu wyruszysz na przechadzkę po okolicznej wioscegdzie będziesz mógł zobaczyć na własne oczy jak wygląda codzienne życie na lankijskiej wsi. Wędrując po okolicy, zobaczysz pola ryżowe, plantacje warzywne, ogrody kwiatowe oraz przede wszystkim poobserwujesz życie lokalnej ludności. Następnie zwiedzisz hinduską świątynię Gangoda z 12 wieku. Na koniec czeka na Ciebie mały piknik nad Rzeką Mahaweli z przepyszną cejlońską herbatą, kawałkiem ciasta oraz widokiem na malowniczą rzekę.  

DZIEŃ 6: KANDY – GALLE
Galle Sri Lanka

Śniadanie w hotelu. W dalszej części dnia czeka na Ciebie około 6h przejazd do dawnego fortu holenderskiego - Galle. Zanim wyruszysz w podróż do Galle, zwiedzisz fabry herbaty Handunugoda, która słynie z produkcji Virgin White Tea, jednej z najdroższych herbat na świecie. Proces powstawania tej herbaty wywodzi się ze starych chińskich rytuałów, w których tylko dziewice mogły zrywać najwspanialsze liście herbaty w białych rękawiczkach używając złotych nożyczek

Po przybyciu do Galle, zameldujesz się w hotelu, gdzie będziesz miał chwilę czasu na odpoczynek. Galle, piękne kolonialne miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, słynące z wąskich uliczek, kolonialnych willi oraz przede wszystkim holenderskiego fortu z XVII wieku. Wędrując po wąskich uliczkach poczujesz niezwykły klimat tego miejsca. Na koniec dnia, czeka na Ciebie zachód słońca.   

DZIEŃ 7: GALLE – LOTNISKO ALBO…
Sri Lanka lotnisko

Po śniadaniu w hotelu w zależności od Twojego biletu powrotnego masz dwie opcje: 

Opcja 1: Ostanie zakupy w leżącym nad samym oceanem Fort Galle, a następnie transfer na lotnisko (około 3h).

Opcja 2: Wypoczynek na jednej z rajskich plaż Sri Lanki. 

 

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych na i ze Sri Lanki
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków i wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem