Skip to main content
Najciekawsze zakątki Cejlonu latem

Sri Lanka na wakacje


Słoń na Sri Lance
 • Czas trwania

  13 dni

 • Zaczynamy w

  Kolombo

 • Kończymy w

  Kolombo

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Szukasz pomysłu na letnie wakacje? Pomyśl o Sri Lance! Obawiasz się pory deszczowej? Niepotrzebnie, sekret bowiem tkwi w dobrym planie podróży. W ramach naszego autorskiego programu odwiedzisz starannie dobrane perełki kulturowe i przyrodnicze, a także poplażujesz na Wschodnim Wybrzeżu. Cały plan układamy elastycznie pod aktualne warunki pogodowe i możliwości grupy.

Dlaczego Sri Lanka? Znajdziesz tu wszystko to, czego pragniesz od Azji: bajeczne krajobrazy, złote plaże, dziką przyrodę, zachwycające zabytki, wyśmienitą kuchnię, soczyste owoce i przyjaznych ludzi. Nasz program "Sri lanka na wakacje" to kumulacja najciekawszych atrakcji w rejonach o najlepszych warunkach pogodowych w miesiącach letnich. Znajdziesz tu zarówno klimat azjatyckich wielkich miast, jak i przyrodnicze zakątki poza szlakiem. Jeśli podróżujesz rodzinnie, nasz zróżnicowany plan podróży, łączący aktywności na świeżym powietrzu, poznawanie lokalnej fauny (tylko w przyjaznych miejscach, szanujących prawa zwierząt), lokalnej kuchni i kultury, z pewnością przypadnie do gustu i starszym i młodszym. Nie zapominaj też, ze każdy plan wycieczki możemy indywidualnie dostosować do potrzeb danej grupy.

   Sri Lanka to taka Azja w pigułce. Jest kierunkiem podróży praktycznie całorocznym przy odpowiedniej organizacji spędzisz tu niezapomniany czas z bliskimi niezależnie od pory roku!

- Krzysiek Michałowski, Travel Executive Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Zobaczysz egzotyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku, w parkach dbających o ich dobrostan i bezpieczeństwo.
  • Zwiedzisz Kandy – malowniczą, górską stolicę Sri Lanki ze Świątynią Zęba Buddy.
  • Poznasz codzienne życie i zwyczaje Lankijczyków oraz ich wspaniałą kuchnię.
  • Odwiedzisz górską miejscowość Ella z jej zachwycajacymi krajobrazami.
  • Zdobędziesz Sigiriję czyli Lwią Skałę z ruinami starożytnego pałacu.
  • Zobaczysz jak w Galle kultura lankijska przenika się z europejską.
  • Odwiedzisz tajemnicze, ukryte w sklałach, świątynie Dambulla.
  • Poznasz tajniki uprawy i parzenia cejlońskiej herbaty.
  • Zwiedzisz największe miasto Sri Lanki – Kolombo.
  • Odpoczniesz na rajskich plażach Passikudah.
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: TRÓJKĄT KULTURALNY
Kolombo

Witaj na Sri Lance! Po wylądowaniu w Kolombo nasz kierowca odbierze cię przy wyjściu z terminala i zabierze w trasę, której celem jest tzw. „Trójkąt Kulturalny”. Czas przejazdu to około 3,5 godziny.

Na miejscu czeka cię lunch w miejscowej restauracji i chwila odpoczynku po podróży.

Po południu przygotowaliśmy krótki trekking na szczyt skały Pidurangala. Mamy plan znaleźć się tam przed zachodem słońca, by uchwycić przepiękny widok na okolicę ze słynną „Lwią Skałą” (nasz cel w kolejnych dniach).

Nocleg w hotelu w Sigiriya.

DZIEŃ 2: DAMBULLA – MINNERIYA
Jedna z naszych ekip w Dambulli

Po krzepiącym śniadaniu w hotelu odwiedzisz słynny kompleks świątynny w Dambulla, datowany na II w p.n.e. i widniejący na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W jego skład wchodzi ponad 80 jaskiń, z których część używana jest przez mnichów do medytacji.

Po południu czeka cię wizyta w Parku Narodowym Minneriya*, który zamieszkują m.in. słonie, lamparty i wargacze leniwe. Park jest jednocześnie rezerwatem dzikiej przyrody, chroniącym lokalną florę i faunę. Zwiedzanie parku przewidziane jest w formie safari, podróżując jeepem.

Nocleg w Sigiriya.

*lub innego w zależności, gdzie w danym dniu będzie więcej słoni.

DZIEŃ 3: LWIA SKAŁA
Lwia Skała - Sigiriya

Wczesnym rankiem udasz się na zdobycie słynnej ”Lwiej Skały”. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej odwiedzanych zabytków na Sri Lance, a tym samym miejsce, którego nie sposób ominąć w planie podróży. Na szczycie ogromnego bloku zastygłej magmy znajduje się pozostałość po pałacu, którego początki sięgają V wieku.

Następnym przystankiem na trasie jest Kandy. Po drodze (która potrwa około 3 h) zatrzymasz się w ogrodzie pełnym aromatycznych przypraw, typowych dla lankijskiej kuchni, na pokazie tradycyjnego gotowania oraz wyśmienitym lunchu.

Kandy to drugie co do wielkości miasto na Sri Lance, malowniczo położone pośród tropikalnych drzew, plantacji herbaty i strzelistych gór. Zwiedzanie zaczniesz od świątyni Bahirawakanda z monumentalnym posągiem Buddy, a następnie odwiedzisz Świątynię Zęba Buddy, która jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymek buddystów z całego świata.

Nocleg w Kandy.

DZIEŃ 4: NUWARA ELIYA
Nuwara Eliya - słynna podróż pociągiem

Dziś, po śniadaniu w hotelu, wyruszysz pociągiem do Nuwara Eliya. Kandy-Nuwara Eliya to jedna z najbardziej widokowych tras kolejowych tego regionu świata! Przejazd trwa ok 3,5 h, ale spędzisz ten czas podziwiając niesamowite krajobrazy. W Nuwara Eliya doświadczysz tego, z czego, oprócz kuchni i gościnności, słynie Sri Lanka – herbaty. Na własne oczy zobaczysz, jak wyglądają pola herbaciane oraz odwiedzisz jedną z fabryk, gdzie poznasz masę ciekawostek na temat powstawania tego napoju. Następnie udasz się w drogę powrotną do Kandy.

W Kandy zabierzemy Cię do Ogrodu Botanicznego Peradeniya – największego na Sri Lance, bo liczącego 60 hektarów i o historycznym znaczeniu – początki tego miejsca sięgają 1371 roku. Po południu czas wolny i nocleg w Kandy.

DZIEŃ 5: REZERWAT UDAWATTA KELE
Rezerwat Udawatta Kele

Dzisiejszy dzień rozpoczniesz od odwiedzin Rezerwatu Przyrody Udawatta Kele, funkcjonującego jako ośrodek edukacyjny oraz miejsce relaksu dla mieszkańców Kandy. W tym niezwykłym miejscu dżungla styka się z granicami miasta, a w czasie spaceru zobaczysz m.in. liczne gatunki drzew lasów deszczowych, tak zwane drzewa “żelazne” oraz kilkusetmetrowe liany.

Po spacerze wrócisz do hotelu, a po krótkim odpoczynku udasz się ze swoim kierowcą-przewodnikiem do nadmorskiej miejscowości Passikudah.

Przejazd zajmie około 4,5 godziny. Po przyjeździe na miejsce i zameldowaniu się rozpoczniesz zasłużony relaks.

Nocleg w Passikudah.

DZIEŃ 6-8: PASSIKUDAH
Plażowanie na wschodnim wybrzeżu - Passikudah

Passikudah to słynne nadmorskie miasteczko na wschodnim wybrzeżu Sri Lanki, słynące ze złotych, otoczonych palmami plaż i turkusowych wód. 

Przez 3 dni będziesz beztrosko relaksować się w hotelu, zażywać kąpieli słonecznych, korzystać z hotelowego basenu i morskich fal oraz niespiesznie zwiedzać najbliższą okolicę.

To wspaniały przerywnik na doładowanie baterii przed naszymi kolejnymi podróżniczymi wyzwaniami.

DZIEŃ 9: KIERUNEK – ELLA
Widok na zieloną Ellę

Dziś wraz z naszym kierowcą udasz się w drogę do górskiego miasteczka Ella. Przejazd zajmie ok. 4,5 godziny.

Po drodze czeka cię kilka przystanków, m. in. na lunch, pokrzepienie sił i podziwianie przepięknej okolicznej przyrody.

Po przyjeździe na miejsce i zameldowaniu się w hotelu – czas wolny i zbieranie sił na jutrzejsze przygody!

Nocleg w hotelu w Ella.

DZIEŃ 10: ELLA – SZCZYTY I MOSTY
9 Arch Bridge

Po wczesnym śniadaniu w hotelu wyruszysz na lekki trekking na Little Adam’s Peak. Miejscowi nazwali tak to miejsce, ze względu na duże podobieństwo do słynnego Adam’s Peak. Trasa i widoki, jakie czekają cię po drodze będą niezapomniane.

Następnie odwiedzisz 9 Arch Bridge – stary wiadukt kolejowy, zbudowany z kamieni bez użycia stali. Jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na Sri Lance.

Po powrocie do hotelu czas wolny.
Nocleg w hotelu w Ella.

DZIEŃ 11: GALLE
Latarnia w Galle (Sri Lanka)

Po śniadaniu w hotelu i wymeldowaniu się z pokoju obierzesz kierunek: Galle. Przejazd zajmie około 4 godzin.

Po drodze odwiedzisz Udawalawe Transit Home – założony w 1995 roku sierociniec dla słoniątek, które straciły swoich rodziców. W tym miejscu zaobserwujesz relacje ludzi z tymi zwierzętami i dowiesz się, jak przygotowuje się słonie do powrotu do życia w naturze.

Po przyjeździe do Galle zjesz lunch, a następnie pieszo zwiedzisz Fort Galle, który widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wzniesiony w 1588 roku przez Portugalczyków, a później ufortyfikowany odpowiednio przez Holendrów i Brytyjczyków, dziś jest tętniącym życiem, wieloetnicznym i wieloreligijnym miastem, które prezentuje fascynującą równowagę między kulturą europejską i lankijską.

Nocleg w Galle.

DZIEŃ 12: KOLOMBO
Colombo z lotu ptaka

Po wymeldowaniu z hotelu udasz się w drogę do największego miasta Sri Lanki – Kolombo. Kolombo od ponad 2000 lat słynie jako miasto handlowe. To ruchliwa i tętniąca życiem metropolia, gdzie wieżowce wyrastają tuż obok starych, kolonialnych budynków i zróżnicowanych miejsc kultu religijnego.

Podczas wycieczki tuk-tukami obejrzysz zabudowę architektoniczną miasta pozostawioną przez Portugalczyków i Brytyjczyków, m.in.: były budynek parlamentu czy Dutch Hospital Shopping Precint czyli dawny szpital, który jest najstarszym budynkiem w mieście, a obecnie centrum handlowym.

Po południu zameldujesz się w hotelu, gdzie odpoczniesz przed lotem powrotnym, a wieczorem zabierzemy cię na pożegnalną kolację.

Nocleg w Kolombo.

DZIEŃ 13: DO ZOBACZENIA SRI LANKO!
Nasza wspaniała, rodzinna grupa na Sri lance

Po śniadaniu w hotelu będziesz mieć czas wolny, by przygotować się do drogi powrotnej (lub do swojej kolejnej przygody w Azji!).

W zależności od godziny wylotu, po wymeldowaniu się z hotelu (do godz. 12:00), nasz kierowca odwiezie cię na lotnisko, gdzie zakończy się nasza przygoda na Sri Lance.

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych na i ze Sri Lanki
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wydatków osobistych i  napiwków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Sri Lanka na wakacje

13 dni na Cejlonie
Wycieczka na Sri Lankę
 • Czas trwania

  13 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

  Kolombo

 • Kończymy w

  Kolombo

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Szukasz pomysłu na letnie wakacje? Pomyśl o Sri Lance!
W ramach naszego autorskiego programu odwiedzisz starannie dobrane perełki kulturowe
i przyrodnicze, a także poplażujesz na Wschodnim Wybrzeżu. Cały plan układamy elastycznie pod aktualne warunki pogodowe
i możliwości grupy.

Więcej o wycieczce

Dlaczego Sri Lanka? Znajdziesz tu wszystko to, czego pragniesz od Azji: bajeczne krajobrazy, złote plaże, dziką przyrodę, zachwycające zabytki, wyśmienitą kuchnię, soczyste owoce i przyjaznych ludzi. Nasz program "Sri lanka na wakacje" to kumulacja najciekawszych atrakcji w rejonach o najlepszych warunkach pogodowych w miesiącach letnich. Znajdziesz tu zarówno klimat azjatyckich wielkich miast, jak i przyrodnicze zakątki poza szlakiem. Jeśli podróżujesz rodzinnie, nasz zróżnicowany plan podróży, łączący aktywności na świeżym powietrzu, poznawanie lokalnej fauny (tylko w przyjaznych miejscach, szanujących prawa zwierząt), lokalnej kuchni i kultury, z pewnością przypadnie do gustu i starszym i młodszym. Nie zapominaj też, ze każdy plan wycieczki możemy indywidualnie dostosować do potrzeb danej grupy.

  • Zobaczysz egzotyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku.
  • Odwiedzisz Kandy, Nuwara Eliya i Ellę z ich zachwycajacymi krajobrazami.
  • Wespniesz się na Lwią Skałę (Sigiriya) z ruinami starożytnego pałacu.
  • Poznasz tajniki uprawy i parzenia cejlońskiej herbaty.

KULTURA

Sri Lanka oczaruje cię swoimi zabytkami i gościnnością miejscowych.

KUCHNIA

Egzotyczne owoce, zioła i potrawy czekają na podbój twojego podniebienia.

KLIMAT

Bujna przyroda, złote plaże i zachwycające górskie krajobrazy są synonimem rajskich wakacji.

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: TRÓJKĄT KULTURALNY
Kolombo

Witaj na Sri Lance! Po wylądowaniu w Kolombo nasz kierowca odbierze cię przy wyjściu z terminala i zabierze w trasę, której celem jest tzw. „Trójkąt Kulturalny”. Czas przejazdu to około 3,5 godziny.

Na miejscu czeka cię lunch w miejscowej restauracji i chwila odpoczynku po podróży.

Po południu przygotowaliśmy krótki trekking na szczyt skały Pidurangala. Mamy plan znaleźć się tam przed zachodem słońca, by uchwycić przepiękny widok na okolicę ze słynną „Lwią Skałą” (nasz cel w kolejnych dniach).

Nocleg w hotelu w Sigiriya.

DZIEŃ 2: DAMBULLA – MINNERIYA
Jedna z naszych ekip w Dambulli

Po krzepiącym śniadaniu w hotelu odwiedzisz słynny kompleks świątynny w Dambulla, datowany na II w p.n.e. i widniejący na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W jego skład wchodzi ponad 80 jaskiń, z których część używana jest przez mnichów do medytacji.

Po południu czeka cię wizyta w Parku Narodowym Minneriya*, który zamieszkują m.in. słonie, lamparty i wargacze leniwe. Park jest jednocześnie rezerwatem dzikiej przyrody, chroniącym lokalną florę i faunę. Zwiedzanie parku przewidziane jest w formie safari, podróżując jeepem.

Nocleg w Sigiriya.

*lub innego w zależności, gdzie w danym dniu będzie więcej słoni.

DZIEŃ 3: LWIA SKAŁA
Lwia Skała - Sigiriya

Wczesnym rankiem udasz się na zdobycie słynnej ”Lwiej Skały”. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej odwiedzanych zabytków na Sri Lance, a tym samym miejsce, którego nie sposób ominąć w planie podróży. Na szczycie ogromnego bloku zastygłej magmy znajduje się pozostałość po pałacu, którego początki sięgają V wieku.

Następnym przystankiem na trasie jest Kandy. Po drodze (która potrwa około 3 h) zatrzymasz się w ogrodzie pełnym aromatycznych przypraw, typowych dla lankijskiej kuchni, na pokazie tradycyjnego gotowania oraz wyśmienitym lunchu.

Kandy to drugie co do wielkości miasto na Sri Lance, malowniczo położone pośród tropikalnych drzew, plantacji herbaty i strzelistych gór. Zwiedzanie zaczniesz od świątyni Bahirawakanda z monumentalnym posągiem Buddy, a następnie odwiedzisz Świątynię Zęba Buddy, która jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymek buddystów z całego świata.

Nocleg w Kandy.

DZIEŃ 4: NUWARA ELIYA
Nuwara Eliya - słynna podróż pociągiem

Dziś, po śniadaniu w hotelu, wyruszysz pociągiem do Nuwara Eliya. Kandy-Nuwara Eliya to jedna z najbardziej widokowych tras kolejowych tego regionu świata! Przejazd trwa ok 3,5 h, ale spędzisz ten czas podziwiając niesamowite krajobrazy. W Nuwara Eliya doświadczysz tego, z czego, oprócz kuchni i gościnności, słynie Sri Lanka – herbaty. Na własne oczy zobaczysz, jak wyglądają pola herbaciane oraz odwiedzisz jedną z fabryk, gdzie poznasz masę ciekawostek na temat powstawania tego napoju. Następnie udasz się w drogę powrotną do Kandy.

W Kandy zabierzemy Cię do Ogrodu Botanicznego Peradeniya – największego na Sri Lance, bo liczącego 60 hektarów i o historycznym znaczeniu – początki tego miejsca sięgają 1371 roku. Po południu czas wolny i nocleg w Kandy.

DZIEŃ 5: REZERWAT UDAWATTA KELE
Rezerwat Udawatta Kele

Dzisiejszy dzień rozpoczniesz od odwiedzin Rezerwatu Przyrody Udawatta Kele, funkcjonującego jako ośrodek edukacyjny oraz miejsce relaksu dla mieszkańców Kandy. W tym niezwykłym miejscu dżungla styka się z granicami miasta, a w czasie spaceru zobaczysz m.in. liczne gatunki drzew lasów deszczowych, tak zwane drzewa “żelazne” oraz kilkusetmetrowe liany.

Po spacerze wrócisz do hotelu, a po krótkim odpoczynku udasz się ze swoim kierowcą-przewodnikiem do nadmorskiej miejscowości Passikudah.

Przejazd zajmie około 4,5 godziny. Po przyjeździe na miejsce i zameldowaniu się rozpoczniesz zasłużony relaks.

Nocleg w Passikudah.

DZIEŃ 6-8: PASSIKUDAH
Plażowanie na wschodnim wybrzeżu - Passikudah

Passikudah to słynne nadmorskie miasteczko na wschodnim wybrzeżu Sri Lanki, słynące ze złotych, otoczonych palmami plaż i turkusowych wód. 

Przez 3 dni będziesz beztrosko relaksować się w hotelu, zażywać kąpieli słonecznych, korzystać z hotelowego basenu i morskich fal oraz niespiesznie zwiedzać najbliższą okolicę.

To wspaniały przerywnik na doładowanie baterii przed naszymi kolejnymi podróżniczymi wyzwaniami.

DZIEŃ 9: KIERUNEK – ELLA
Krajobrazy Elli

Dziś wraz z naszym kierowcą udasz się w drogę do górskiego miasteczka Ella. Przejazd zajmie ok. 4,5 godziny.

Po drodze czeka cię kilka przystanków, m. in. na lunch, pokrzepienie sił i podziwianie przepięknej okolicznej przyrody.

Po przyjeździe na miejsce i zameldowaniu się w hotelu – czas wolny i zbieranie sił na jutrzejsze przygody!

Nocleg w hotelu w Ella.

DZIEŃ 10: ELLA – SZCZYTY I MOSTY
9 Arch Bridge

Po wczesnym śniadaniu w hotelu wyruszysz na lekki trekking na Little Adam’s Peak. Miejscowi nazwali tak to miejsce, ze względu na duże podobieństwo do słynnego Adam’s Peak. Trasa i widoki, jakie czekają cię po drodze będą niezapomniane.

Następnie odwiedzisz 9 Arch Bridge – stary wiadukt kolejowy, zbudowany z kamieni bez użycia stali. Jest to jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na Sri Lance.

Po powrocie do hotelu czas wolny.
Nocleg w hotelu w Ella.

DZIEŃ 11: GALLE
Latarnia w Galle (Sri Lanka)

Po śniadaniu w hotelu i wymeldowaniu się z pokoju obierzesz kierunek: Galle. Przejazd zajmie około 4 godzin.

Po drodze odwiedzisz Udawalawe Transit Home – założony w 1995 roku sierociniec dla słoniątek, które straciły swoich rodziców. W tym miejscu zaobserwujesz relacje ludzi z tymi zwierzętami i dowiesz się, jak przygotowuje się słonie do powrotu do życia w naturze.

Po przyjeździe do Galle zjesz lunch, a następnie pieszo zwiedzisz Fort Galle, który widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wzniesiony w 1588 roku przez Portugalczyków, a później ufortyfikowany odpowiednio przez Holendrów i Brytyjczyków, dziś jest tętniącym życiem, wieloetnicznym i wieloreligijnym miastem, które prezentuje fascynującą równowagę między kulturą europejską i lankijską.

Nocleg w Galle.

DZIEŃ 12: KOLOMBO
Colombo z lotu ptaka

Po wymeldowaniu z hotelu udasz się w drogę do największego miasta Sri Lanki – Kolombo. Kolombo od ponad 2000 lat słynie jako miasto handlowe. To ruchliwa i tętniąca życiem metropolia, gdzie wieżowce wyrastają tuż obok starych, kolonialnych budynków i zróżnicowanych miejsc kultu religijnego.

Podczas wycieczki tuk-tukami obejrzysz zabudowę architektoniczną miasta pozostawioną przez Portugalczyków i Brytyjczyków, m.in.: były budynek parlamentu czy Dutch Hospital Shopping Precint czyli dawny szpital, który jest najstarszym budynkiem w mieście, a obecnie centrum handlowym.

Po południu zameldujesz się w hotelu, gdzie odpoczniesz przed lotem powrotnym, a wieczorem zabierzemy cię na pożegnalną kolację.

Nocleg w Kolombo.

DZIEŃ 13: DO ZOBACZENIA SRI LANKO!
Nasza wspaniała, rodzinna grupa na Sri lance

Po śniadaniu w hotelu będziesz mieć czas wolny, by przygotować się do drogi powrotnej (lub do swojej kolejnej przygody w Azji!).

W zależności od godziny wylotu, po wymeldowaniu się z hotelu (do godz. 12:00), nasz kierowca odwiezie cię na lotnisko, gdzie zakończy się nasza przygoda na Sri Lance.

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • biletów lotniczych na i ze Sri Lanki
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wydatków osobistych i napiwków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Pięknie położone Kandy
Park i sierociniec słoniątek Udawalawe
Rajski zachód słońca w Passikudah
Słynna cejlońska herbata
Sri Lanka idealna na wakacje szkolne!
Przepiękny 9 Arch Bridge

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!