tr?id=454621601398775&ev=PageView&noscript=1 2 dni w Kanchanaburi – dwudniowa wycieczka po Kanchanaburi, Kanchanaburi | Tajlandia

2 dni w Kanchanaburi – dwudniowa wycieczka po Kanchanaburi

Bangkok Bangkok
Czas trwania: 2 Dni
Kierunki: Tajlandia
Zaczynamy: Bangkok
Środki transportu: Busem
Kończymy: Bangkok
Języki: Polski

Myśląc o Kanchanaburi przed oczami widzimy potężny most kolejowy – pamiątkę bolesnych czasów. Bez wątpienia jest to wizytówka regionu, ale nie jedyna! Zapraszamy na dwudniową wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach tej prowincji Tajlandii.

Dokąd jedziemy?

Kanchanaburi to leżąca 150 km od Bangkoku przy granicy z Birmą, zielona i słynna z II wojny światowej prowincja Tajlandii. Wielu z nas słyszało lub widziało film wojenny „Most na rzece Kwai”. Jego akcja rozwija się właśnie w prowincji Kanchanaburi, przez którą przepływa tytułowa rzeka, na której do dziś stoi pamiątkowy most.

Ale jechać tam tylko po to, by zobaczyć most i cmentarz wojskowy to nie do końca wykorzystać potencjał tego miejsca. Kanchanaburi ma, bowiem znacznie więcej do zaoferowania. Przede wszystkim kontakt z dziewiczą przyrodą, lasy, wodospady i spokój.

Wycieczka odbywa się z naszym polskim pilotem, który mieszka od lat w Tajlandii i opowie Wam sporo interesujących rzeczy o kraju i regionie. Z pewnością dwa dni spędzone w Kanchanaburi będą pełne niesamowitych wspomnień.  • Wizyta w przepięknym regionie Kanchanaburi i na słynnym Moście na Rzece Kwai.
  • Lekcja gotowania tajskich dań.
  • Zwiedzanie Parku Narodowego Sai Yok.
  • Zwiedzanie Parku Narodowego Erewan.
  • Zwiedzanie najwyższej stupy w Tajlandii - Nakhon Phatom
  • Wielkość grupy: Ustalana indywidualnie.Grupa może liczyć od kilku do kilkunastu osób.
  • Czas startu: Zaczynamy około 8:00 rano.
  • Czas trwania: 2 dni - powrót drugiego dnia wieczorem
  • Odbiór: Obieramy Was w hotelu w Bangkoku


PROGRAM WYCIECZKI:DZIEŃ 1 KANCHANABURI

PROGRAM WYCIECZKI:


DZIEŃ 1 KANCHANABURI

Po śniadaniu ok. 6:30 udamy się na dworzec kolejowy skąd pociągiem o godz. 7:45 przejedziemy do Kanchanaburi. Tą samą trasę od marca do grudnia, dwa razy w miesiącu przemierza słynny Eastern and Oriental Express kursujący między Tajlandią a Singapurem. Pociąg, którym my pojedziemy ma tylko wagony 3 klasy, ale na pewno nie można odmówić mu oryginalności. Dotrzemy na miejsce ok. 11:00. Przejdziemy po słynnym moście na rzece Kwai. Następnie czeka nas dwu-godzinna lekcja gotowania tajskich dań (trzy dania do wyboru plus deser).

SPOTKANIE ZE SŁONIAMI

SPOTKANIE ZE SŁONIAMI

Po obiedzie ok. 15:00 przejedziemy do Parku Narodowego Sai Yok. Po drodze odwiedziny jaskinię Tham Krasea, w której mieści się posąg Buddy a przed nią biegnie drewniana część mostów tworzących słynną „kolej śmierci”. Opcjonalnie odwiedzimy wioskę słoni, gdzie będziemy mogli przekonać się, jak niezwykłym doświadczeniem jest podróżowanie na grzbiecie tych wielkich ssaków.

 NOCLEG

NOCLEG

Na nocleg udamy się do hotelu położonego w środku parku nad rzeką. Nocleg w środku dżungli nad rzeką należy do niezapomnianych wrażeń. Jeśli tylko pogoda i stan wody pozwoli, chętni mogą zażyć kąpieli w nurtach rzeki. Nocować będziemy w pokojach – tratwach przymocowanych do brzegu.

 DZIEŃ 2 PARK NARODOWY ERWAN

DZIEŃ 2 PARK NARODOWY ERWAN

Po śniadaniu udamy się do siedmiostopniowego wodospadu Parku Narodowego Erawan, czeka nas lekka wspinaczka i pływanie oraz darmowy peeling wykonywany przez całkiem sporych rozmiarów ryby żyjące w wodach wodospadu. Po obiedzie u wrót parku udamy się w drogę powrotną do Bangkoku. Po drodze odwiedzimy cmentarz wojskowy, gdzie spoczywają żołnierze wielu narodowości (m.in. Brytyjczycy, Holendrzy, Australijczycy), tu poznamy rolę Kanchanburi w II wojnie światowej. Czas jazdy do Bangkoku to ok. 5 godz. Po drodze zwiedzimy najwyższą stupę w Tajlandii znajdującą się w prowincji Nakhon Phatom. Przyjazd w Bangkoku w godzinach wieczornych.

Zobaczcie, jak możecie spędzić czas razem z nami:

Słynne wodospady Erawan
Świątynia w prowincji Kanchanaburi
Cudowności Erawan
Słonie w Kanchanaburi
Kanchanaburi lokalnie
Kolej Kanchanaburi
Kanchanaburi świątynie i zabytki
Most na rzece Kwai

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- odbiór z hotelu w Bangkoku
- atrakcje opisane w programie
- wszystkie bilety wstępu
- opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika lub, opcjonalnie, polskiego pilota
- dojazdu / przelotu do Bangkoku (możemy pomóc w zakupie biletu)
- napojów alkoholowych