tr?id=454621601398775&ev=PageView&noscript=1 Dzień w Sajgonie – pełna wrażeń jednodniowa wycieczka po Ho Chi Minh

Program poniżej jest naszą autorską propozycją, która może stać się inspiracją do stworzenia czegoś nowego, skrojonego na miarę. Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz lub na adres e-mail: kontakt@wczasywazji.pl w celu ustalenia indywidualnego programu zwiedzania Wietnamu.

Dzień w Sajgonie – jednodniowa wycieczka po Ho Chi Minh

DAYINSAIGON Dzień w Sajgonie – pełna wrażeń jednodniowa wycieczka po Ho Chi Minh
Kierunek Saigon
Kategoria krótkie programy
Długość całodniowe
Przewodnik Polski

Zapraszamy do zwiedzania z nami miasta Ho Chi Minha, popularnie znanego jako Sajgon. To tu bije serce Wczasywazji.pl!

Gwarantujemy dzień pełen atrakcji, wspaniałych smaków i aromatów, oczywiście w doborowym towarzystwie.

 

 

 

 

Dokąd jedziemy?

Proponujemy Wam pełną niespodzianek wycieczkę po barwnym i ruchliwym Sajgonie, czyli największym wietnamskim mieście, którego obecna nazwa brzmi Ho Chi Minh City. Miasto słynie ze tętniących życiem ulic, gwaru, wszędobylskich skuterów i nieustających odgłosów klaksonów, a także z wprawiającego w lekkie osłupienie ruchu ulicznego. Ale Sajgon to także miasto o ciekawej i bogatej historii i kulturze, o czym świadczy zabytkowa architektura, liczne muzea, świątynie i kolorowe targi.

Podczas jednego dnia pokażemy Wam kolonialne centrum miasta i zabierzemy na tłoczny, wietnamski targ, będziecie mieli okazję spróbować przepysznego, lokalnego jedzenia i zrobić zakupy, ale przede wszystkim poznacie historię miasta i poczujecie jego specyficzny klimat oraz temperament.

Dzień w Sajgonie może być jednorazową przygodą z Wczasywazji.pl albo częścią dużego programu obejmującego podróż po całym kraju.


Mapa - wycieczka po Sajgonie


Zobaczcie jak możecie spędzić czas z nami:

Tuk tuk w Sajgonie
Rikszami po Sajgonie
Uczestnicy wycieczki Dzień w Sajgonie
Pozdrowienia z Sajgonu!

Atrakcje:

 • Podczas wycieczki poruszamy się pieszo oraz rikszami.
 • W czasie jej trwania pokażemy Wam pokolonialne centrum miasta z najważniejszymi zabytkami: Katedrą Notre Dame i budynkiem Poczty Głównej.
 • Odwiedzimy Muzeum Pozostałości Wojennych.
 • Degustacja słynnej w Wietnamie kawy, zamówionej w dość specyficzny sposób.
 • Lunch w postaci dań lokalnej kuchni, czyli popularny street food.
 • Wizyta na głównym targu miasta, Ben Thanh, na którym nasz przewodnik pomoże Wam zrobić zakupy. Wizyta połączona z degustacją smacznych pierożków.
 • Zwiedzanie nowoczesnego centrum miasta.
 • Wejście na najwyższy budynek Sajgonu – Bitexco Financial Tower.Chcesz przeżyć przygodę w Sajgonie?

Zapytaj

PROGRAM WYCIECZKI: PORANNY START

PROGRAM WYCIECZKI:


PORANNY START

Wyruszymy spod Waszego hotelu i zabieramy Was na kilkugodzinną przejażdżkę rikszami po ulicach Sajgonu. Pierwszym punktem naszego planu zwiedzania będzie Muzeum Pozostałości Wojennych, w którym opowiemy Wam sporo ciekawostek dotyczących samego konfliktu w Wietnamie, jak i ewakuacji Sajgonu podczas ostatnich dni wojny.

 POZNAJEMY MIASTO

POZNAJEMY MIASTO

Kolejna na liście jest pyszna wietnamska kawa, której sposób zamawiania i podania jest niezwykle oryginalny. W następnej kolejności przespacerujemy się pieszo do katedry Notre Dame oraz budynku Poczty Głównej, gdzie opowiemy Wam więcej o Sajgonie w czasach kolonialnych. Stamtąd rikszami przejedziemy na główny deptak miasta i najbardziej reprezentacyjną ulicę – Nguyen Hue, gdzie stoi słynny pomnik Ho Chi Minha.

ZAKUPY :)

ZAKUPY :)

Kolejnym punktem programu jest targ Ben Thanh, na którym nabędziecie wszystko, co tylko będzie Wam potrzebne. Oczywiście nasz przewodnik pomoże Wam w kupowaniu i wytargowaniu najlepszej ceny. Tam też spróbujecie pewnych smakowitych pierożków prosto z Hue.

A NA KONIEC. SAJGON Z GÓRY

A NA KONIEC. SAJGON Z GÓRY

Następnie przejedziemy do najwyższego budynku Sajgonu – Bitexco Financial Tower, który będzie ostatnim punktem naszej wycieczki. W barze, który znajduje się na 52 piętrze (lub kawiarni na 50 piętrze – jeżeli będą z nami dzieci) zaprosimy Was na drinka lub piwo i podziwianie przepięknej panoramy miasta. Powrót do hotelu we własnym zakresie.

Chcesz przeżyć przygodę w Sajgonie?  

Zapytaj

 

 • Godzina startu: wyruszamy o 10:00.
 • Czas trwania: wycieczkę zakończymy około godziny 17:00.
 • Odbiór: odbieramy Was z hotelu.