Skip to main content
Różnorodna i fascynująca Delta Mekongu po polsku

Delta Mekongu w 3 dni
 


Delta Mekongu po polsku
 • Czas trwania

  3 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Ho Chi Minh City (Sajgon) / Phnom Penh / Phu Quoc

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka po polsku organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Jesteś w Sajgonie i szukasz ciekawych atrakcji w okolicy? Wolisz zwiedzać Wietnam po polsku? Spieszymy z pomocą! Chcesz zobaczyć, jak wygląda codzienne życie mieszkańców Delty Mekongu, zjeść śniadanie na wodzie, zobaczyć krajobrazy jak z innej planety i wrócić ze szczęściem? Wyrusz z nami w nasz autorski 3-dniowy trip!

Delta Mekongu to jeden z najpiękniejszych i najciekawszych regionów na południu Wietnamu, którego grzechem byłoby nie zobaczyć, przebywając w tych okolicach. Słynna „Rzeka Dziewięciu Smoków”, najdłuższa na całym Półwyspie Indochińskim, właśnie tu kończy swój bieg, skupiając w pobliżu swych odnóg miejscowych, wraz z ich wyjątkową kulturą oraz turystów, pragnących choć trochę jej zasmakować.

Tym razem proponujemy Ci nasz sprawdzony przepis na Deltę w 3 dni z polskim przewodnikiem – to idealny czas, by poznać wszystkie najciekawsze jej zakątki i smaki.

   Trasa tej wycieczki pozwoli Ci podejrzeć autentyczne życie w Delcie Mekongu. Przez 3 dni poznasz nie tylko codzienność miejscowych, ale także wiele malowniczych i magicznych zakątków przyrodniczych oraz kulturalnych. Dzięki naszym przewodnikom niczego nie przegapisz!   

- Łukasz Jankowski, Travel Manager Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Odbędziesz rejs łódką po malowniczych kanałach regionu Ben Tre
  • Złożysz wizytę w rodzinnej fabryce cukierków kokosowych, które są jednym z symboli Delty
  • Przejedziesz się wietnamską wersją tuk-tuka
  • Zjesz lunch złożony z kilku dań charakterystycznych dla tego regionu, w tym kilka szczególnych potraw, które spróbujesz tylko z nami
  • Zobaczysz pływający bazar oraz zjesz śniadanie na łodzi z degustacją świeżych owoców tropikalnych
  • Odwiedzisz Las Namorzynowy z obszarem gniazdowania ptaków
  • Specjalnie dla Ciebie - ceremonia proszenia o szczęście na dalsze podróże
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: HELLO BEN TRE!
Delta Mekongu

Podróż do Delty Mekongu rozpoczynamy w godzinach porannych (8:00) z Sajgonu. Po około dwóch godzinach dojeżdżamy do przystani łodzi w prowincji Tien Giang, leżącej nad jedną z dwóch głównych odnóg Mekongu.

KOKOS i KROKODYLE
Delta Mekongu - wycieczka z Wczasywazji.pl

Przesiadamy się na łódź i zaczynamy eksplorację okolicy. Co to kokos wodny i z czym go się je? Czy można zawrócić bieg rzeki? Co można zrobić z kokosa? Gdzie są krokodyle? Dlaczego tu tak pięknie? – na te i inne pytania odpowiedzi udzieli Ci nasz polski przewodnik.

W MANUFAKTURZE CUKIERKÓW KOKOSOWYCH
Delta Mekongu

Udamy się do farmy rybnej, gdzie bezpośrednio w wodach Mekongu hoduje się popularne gatunki ryb, przejdziemy przez sady owocowe, a tuk-tukiem pojedziemy się do manufaktury cukierków kokosowych, w której zaprosimy Cię na mały poczęstunek. 

JAK SMAKUJE SŁONIOWE UCHO?
Delta Mekongu - słoniowe ucho

Po tych wrażeniach czas na spływ sampanami - małymi łódkami wiosłowymi, a następnie spacer przez wioskę do restauracji, gdzie spróbujemy regionalnych dań, takich jak: ryba słoniowe ucho, ulubione przez wszystkich sajgonki, czy też… innych specjałów, które przygotujemy dla Ciebie tylko my ;)

WIECZÓR W CAN THO
Podróż sampami, Delta Mekongu

Ostatnim etapem tej części dnia będzie rejs powrotny dużą łodzią do przystani.

Stamtąd, już samochodem wyruszymy w 2,5-godzinny przejazd do Can Tho. Tutaj zameldujemy się w ecolodgu lub homestayu i spożyjemy kolację. Relaks w otoczeniu przyrody do końca dnia.

DZIEŃ 2: ŚNIADANIE NA WODZIE

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy wcześnie, bo o 6:00 rano. Przejdziemy na nabrzeże, gdzie zasiądziemy na pokładzie łodzi, która zabierze nas na Pływający Rynek Cai Rang – największy w okolicy.

Tam zobaczymy, jak wygląda życie na wodzie, okoliczny handel owocami i innymi produktami, dowiemy się, jak z daleka wypatrzeć, czym konkretna barka handluje oraz zjemy śniadanie, popijając je kawą i zakąszając tropikalnymi owocami, oczywiście wszystko przypłynie do nas samo!

Około 7:30 wrócimy na nabrzeże, a następnie do hotelu na krótki odpoczynek i check-out oraz ewentualne „drugie śniadanie” w hotelowej restauracji.

Następnie opuścimy Can Tho i wyruszymy w drogę do Lasu Namorzynowego Tra Su, po drodze spożywając jeszcze lunch w lokalnej restauracji.

W lesie Tra Su zobaczymy krajobrazy jak z innej planety, wszystko okraszone śpiewem ptaków i promieniami słońca, przebijającymi się przez korony wyrastających z bagien drzew.

Po tych wrażeniach przejedziemy do jednego z naszych sprawdzonych hoteli na nocleg (w zależności od dostępności).

DZIEŃ 3 (OPCJA 1): SZUKAJĄC SZCZĘŚCIA
Delta Mekongu - przejażdżka tuk-tukiem

Po śniadaniu w hotelu i porannym relaksie, wyruszymy do Świątyni Pani Królowej Krainy, gdzie nasz pilot poprosi o szczęście i powodzenie w pracy i w interesach dla całej grupy.

Poznamy obrzęd składania ofiar dla lokalnych bóstw oraz dowiemy się na czym polega „wracanie ze szczęściem”.

Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Sajgonu, a po drodze zatrzymamy się w lokalnej restauracji na lekki i szybki lunch.

DZIEŃ 3 (OPCJA 2): A MOŻE KAMBODŻA?
Phnom Penh

Jeśli chcesz udać się z Chau Doc w dalszą drogę - do Phnom Penh w Kambodży, wcześnie rano wyruszymy z resortu w drogę na przystań speedboatów w Chau Doc.

W tej opcji śniadanie otrzymasz w charakterze pakietów na wynos.

Na miejscu wejdziesz na pokład speedboata, który zabierze Cię do stolicy Kambodży. Podróż zajmie około 5-6 godzin - dotrzesz do celu około 12:30-13:00.

DZIEŃ 3 (OPCJA 3): SPEEDBOAT NA PHU QUOC
Tropikalny raj na Phu Quoc w Wietnamie

A może wolisz kontynuować wypoczynek nad morzem i prosto z Delty udać się na największą i najbardziej popularną wyspę Wietnamu - Phu Quoc?

Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, rano dnia trzeciego zabierzemy Cię najpierw na wizytę w świątyni, a następnie przejedziemy do miasta Ha Tien na szybką łódź motorową na Wyspę Phu Quoc.

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • transport do i z hotelu w Sajgonie klimatyzowanym prywatnym samochodem/busem
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • noclegi we wskazanych miejscach (w zależności od wybranej opcji)
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • dojazdu/przelotu do Sajgonu (możemy pomóc w zakupie biletu)
 • wizy do Wietnamu
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Delta Mekongu w 3 dni po polsku

autentyczne życie DELTY
 • Czas trwania

  3 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Ho Chi Minh City (Sajgon) /
  Phnom Penh / Phu Quoc

 • wielkość grupy

  Wycieczka po polsku organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Jesteś w Sajgonie i szukasz ciekawych atrakcji w okolicy? Wolisz zwiedzać Wietnam po polsku?  Spieszymy z pomocą! Chcesz zobaczyć, jak wygląda codzienne życie mieszkańców Delty Mekongu, zjeść śniadanie na wodzie, zobaczyć krajobrazy jak z innej planety i wrócić ze szczęściem? Wyrusz z nami w nasz autorski 3-dniowy trip!

Więcej o Delcie Mekongu

Delta Mekongu to jeden z najpiękniejszych i najciekawszych regionów na południu Wietnamu, którego grzechem byłoby nie zobaczyć, przebywając w tych okolicach. Słynna „Rzeka Dziewięciu Smoków”, najdłuższa na całym Półwyspie Indochińskim, właśnie tu kończy swój bieg, skupiając w pobliżu swych odnóg miejscowych, wraz z ich wyjątkową kulturą oraz turystów, pragnących choć trochę jej zasmakować.

Tym razem proponujemy Ci nasz sprawdzony przepis na Deltę w 3 dni z polskim przewodnikiem – to idealny czas, by poznać wszystkie najciekawsze jej zakątki i smaki.

  • Spotkasz rodzinę, która już w trzecim pokoleniu kobiet zajmuje się wyrabianiem mat z trzciny
  • Zobaczysz pływający bazar oraz zjesz śniadanie na łodzi z degustacją świeżych owoców tropikalnych
  • Odwiedzisz Las Namorzynowy z obszarem gniazdowania ptaków
  • Tylko z Wczasywazji.pl - ceremonia proszenia o szczęście na dalsze podróże

KULTURA

Podejrzyj autentyczne życie w Delcie Mekongu i poznaj sekrety plecenia trzcinowych mat.

KUCHNIA

Spróbuj śniadania serwowanego z łodzi oraz kilku szczególnych potraw, których spróbujesz tylko z nami.

KLIMAT

Zakochasz się w tajemniczej atmosferze lasu namorzynowego i zieleni palm kokosowych.

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1:
DZIEŃ 1: HELLO BEN TRE!

Podróż do Delty Mekongu rozpoczynamy w godzinach porannych (8:00) z Sajgonu. Po około dwóch godzinach dojeżdżamy do przystani łodzi w prowincji Tien Giang, leżącej nad jedną z dwóch głównych odnóg Mekongu.

KOKOS I KROKODYLE

Przesiadamy się na łódź i zaczynamy eksplorację okolicy. Co to kokos wodny i z czym go się je? Czy można zawrócić bieg rzeki? Co można zrobić z kokosa? Gdzie są krokodyle? Dlaczego tu tak pięknie? – na te i inne pytania odpowiedzi udzieli Ci nasz polski przewodnik.

W MANUFAKTURZE CUKIERKÓW KOKOSOWYCH

Udamy się do farmy rybnej, gdzie bezpośrednio w wodach Mekongu hoduje się popularne gatunki ryb, przejdziemy przez sady owocowe, a tuk-tukiem pojedziemy się do manufaktury cukierków kokosowych, w której zaprosimy Cię na mały poczęstunek. 

JAK SMAKUJE SŁONIOWE UCHO?

Po tych wrażeniach czas na około godzinny spływ sampanami, a następnie spacer po wiosne do restauracji, gdzie spróbujemy regionalnych dań, takich jak: ryba słoniowe ucho, smażone kwiaty bananowca, czy też… innych specjałów, które przygotujemy dla Ciebie tylko my ;)

WIECZÓR W CAN THO

Ostatnim etapem tej części dnia będzie rejs powrotny dużą łodzią do przystani.

Stamtąd przejedziemy do ecolodga lub homestaya, gdzie zakwaterujemy się i spożyjemy kolację. Relaks w otoczeniu przyrody do końca dnia

DZIEŃ 2: ŚNIADANIE NA WODZIE

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy wcześnie, bo o 6:00 rano. Przejdziemy na nabrzeże, gdzie zasiądziemy na pokładzie łodzi, która zabierze nas na Pływający Rynek Cai Rang – największy w okolicy.

Tam zobaczymy, jak wygląda życie na wodzie, okoliczny handel owocami i innymi produktami, dowiemy się, jak z daleka wypatrzeć, czym konkretna barka handluje oraz zjemy śniadanie, popijając je kawą i zakąszając tropikalnymi owocami, oczywiście wszystko przypłynie do nas samo!

Około 7:30 wrócimy na nabrzeże, a następnie do hotelu na krótki odpoczynek i check-out oraz ewentualne „drugie śniadanie” w hotelowej restauracji.

Następnie opuścimy Can Tho i wyruszymy w drogę do Lasu Namorzynowego Tra Su, po drodze spożywając jeszcze lunch w lokalnej knajpce.

W lesie Tra Su zobaczymy krajobrazy jak z innej planety, wszystko okraszone śpiewem ptaków i promieniami słońca, przebijającymi się przez korony wyrastających z bagien drzew.

Po tych wrażeniach przejedziemy do jednego z naszych sprawdzonych resortów na nocleg (w zależności od dostępności).

DZIEŃ 3: (OPCJA 1) SZUKAJĄC SZCZĘŚCIA

Po śniadaniu w hotelu i porannym relaksie, wyruszymy do Świątyni Pani Królowej Krainy, gdzie nasz pilot poprosi o szczęście i powodzenie w pracy i w interesach dla całej grupy.

Poznamy obrzęd składania ofiar dla lokalnych bóstw oraz dowiemy się na czym polega „wracanie ze szczęściem”.

Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Sajgonu, a po drodze zatrzymamy się w lokalnej restauracji na lekki i szybki lunch.

DZIEŃ 3: (OPCJA 2) A MOŻE KAMBODŻA?

Jeśli chcesz udać się z Chau Doc w dalszą drogę - do Phnom Penh w Kambodży, wcześnie rano wyruszymy z resortu w drogę na przystań speedboatów w Chau Doc.

W tej opcji śniadanie otrzymasz w charakterze pakietów na wynos.

Na miejscu wejdziesz na pokład speedboata, który zabierze Cię do stolicy Kambodży. Podróż zajmie około 5-6 godzin - dtrzesz do celu około 12:30-13:00.

DZIEŃ 3: (OPCJA 3) PROM NA PHU QUOC

A może wolisz kontynuować wypoczynek nad morzem i prosto z Delty udać się na największą i najbardziej popularną wyspę Wietnamu - Phu Quoc?

Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, rano dnia trzeciego zabierzemy Cię najpierw na wizytę w świątyni, a następnie przejedziemy do miasta Ha Tienna prom na Wyspę Phu Quoc.

DZIEŃ 2:
ŚNIADANIE NA WODZIE

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy wcześnie, bo o 5:45 rano. Przespacerujemy się na Nabrzeże Ninh Kieu, gdzie zasiądziemy na pokładzie łodzi, która zabierze nas na Pływający Rynek Cai Rang – największy w okolicy.

Tam zobaczymy, jak wygląda życie na wodzie, okoliczny handel owocami i innymi produktami, dowiemy się, jak z daleka wypatrzeć, czym konkretna barka handluje oraz zjemy śniadanie, popijając je kawą i zakąszając tropikalnymi owocami, oczywiście wszystko przypłynie do nas samo!

Około 7:30 wrócimy na nabrzeże, a następnie do hotelu na krótki odpoczynek i check-out oraz ewentualne „drugie śniadanie” w hotelowej restauracji.

Następnie opuścimy Can Tho i wyruszymy w drogę do Lasu Namorzynowego Tra Su, po drodze spożywając jeszcze lunch w lokalnej knajpce.

W lesie Tra Su zobaczymy krajobrazy jak z innej planety, wszystko okraszone śpiewem ptaków i promieniami słońca, przebijającymi się przez korony wyrastających z bagien drzew.

Po tych wrażeniach przejedziemy do jednego z naszych sprawdzonych resortów na nocleg (w zależności od dostępności).

DZIEŃ 3:
OPCJA 1: SZUKAJĄC SZCZĘŚCIA

o śniadaniu w hotelu i porannym relaksie, wyruszymy do Świątyni Pani Królowej Krainy, gdzie nasz pilot poprosi o szczęście i powodzenie w pracy i w interesach dla całej grupy.

Poznamy obrzęd składania ofiar dla lokalnych bóstw oraz dowiemy się na czym polega „wracanie ze szczęściem”.

Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Sajgonu, a po drodze zatrzymamy się w lokalnej restauracji na lekki lunch.

OPCJA 2: A MOŻE KAMBODŻA?

Jeśli chcesz udać się z Chau Doc w dalszą drogę - do Phnom Penh w Kambodży, wcześnie rano wyruszymy z resortu w drogę na przystań speedboatów w Chau Do.

W tej opcji śniadanie otrzymasz w charakterze pakietów na wynos.

Na miejscu wejdziesz na pokład speedboat, który zabierze Cię do stolicy Kambodży. Podróż zajmie około 5-6 godzin - dtrzesz do celu około 12:30-13:00.

OPCJA 3: PROM NA PHU QUOC

A może wolisz kontynuować wypoczynek nad morzem i prosto z Delty udać się na największą i najbardziej popularną wyspę Wietnamu - Phu Quoc?

Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, rano dnia trzeciego zabierzemy Cię najpierw na wizytę w świątyni, a następnie przejedziemy do miasta Ha Tien na prom na Wyspę Phu Quoc.

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • transport do i z hotelu w Sajgonie klimatyzowanym prywatnym samochodem/busem
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • noclegi we wskazanych miejscach (w zależności od wybranej opcji)
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • dojazdu/przelotu do Sajgonu (możemy pomóc w zakupie biletu)
 • wizy do Wietnamu
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Farma ryb, Delta Mekongu

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  ...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!