Różnorodna i fascynująca Delta Mekongu

Delta Mekongu w 3 dni
 


 • Czas trwania

  3 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Ho Chi Minh City (Sajgon)

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  minimum 2 osoby

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Jesteś w Sajgonie i chcesz zobaczyć, jak wygląda życie w Delcie Mekongu oraz spędzić noc na wietnamskiej wsi pośród bananowców, palm kokosowych oraz kumkania okolicznych żab? Wyrusz z nami do stolicy wietnamskich kokosów!

Delta Mekongu to jeden z najpiękniejszych i najciekawszych regionów na południu Wietnamu, którego grzechem byłoby nie zobaczyć, przebywając w tych okolicach. Słynna „Rzeka Dziewięciu Smoków”, najdłuższa na całym Półwyspie Indochińskim, właśnie tu kończy swój bieg, skupiając w pobliżu swych odnóg miejscowych, wraz z ich wyjątkową kulturą oraz turystów, pragnących choć trochę jej zasmakować.

Tym razem proponujemy Ci nasz sprawdzony przepis na Deltę w 3 dni – to idealny czas, by poznać wszystkie najciekawsze jej zakątki i smaki.

   Trasa tej wycieczki pozwoli Ci zwiedzić aż 3 kraje w ciągu 14 dni. Choć graniczą ze sobą - bardzo się od siebie różnią, a dzięki naszym przewodnikom niczego nie przegapisz!   

- Mila Gulenkova, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Cała wycieczka jest organizowana prywatnie dla Was z prywatnym polskim pilotem
  • Odbędziesz rejs łódką po malowniczych kanałach regionu Ben Tre
  • Złożysz wizytę w rodzinnej fabryce cukierków kokosowych, które są jednym z symboli Delty.
  • Przejedziesz się wietnamską wersją tuk-tuka
  • Spotkasz rodzinę, która już w trzecim pokoleniu kobiet zajmuje się wyrabianiem mat z trzciny
  • Zjesz lunch złożony z kilku dań charakterystycznych dla tego regionu, w tym kilka szczególnych potraw, które spróbujesz tylko z nami
  • Zobaczysz pływający bazar oraz zjesz śniadanie na łodzi z degustacją świeżych owoców tropikalnych
  • Odwiedzisz Las Namorzynowy z obszarem gniazdowania ptaków
  • Specjalnie dla Ciebie - ceremonia proszenia o szczęście na dalsze podróże
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: HELLO BEN TRE!
Delta Mekongu

Podróż do Delty Mekongu rozpoczynamy w godzinach porannych (8:30-9:00) z Sajgonu. Po około dwóch godzinach dojeżdżamy do prowincji Ben Tre – jednej z najpiękniejszych w tym regionie.

KOKOS, CEGŁY I KROKODYLE
Delta Mekongu

Przesiadamy się na łódź i zaczynamy eksplorację okolicy – jak produkuje się w sposób tradycyjny małe, wietnamskie cegły? Co to kokos wodny i z czym go się je? Czy można zawrócić bieg rzeki? Co można zrobić z kokosa? Gdzie są krokodyle? Dlaczego tu tak pięknie? – na te i inne pytania odpowiedzi udzieli Ci nasz polski pilot.

U SĄSIADKI, CO PLOTŁA MAKATKI
Delta Mekongu

Po zwiedzeniu tradycyjnej cegielni oraz manufaktury cukierków kokosowych, w której zaprosimy Cię na mały poczęstunek, przespacerujemy się po wsi do domu Babci Od Makatek, której córki i wnuczki produkują ręcznie dywaniki z trzciny. Jeśli będziemy mieć szczęście, zobaczymy samą mistrzynię przy pracy!

JAK SMAKUJE SŁONIOWE UCHO?
Delta Mekongu

Po tych wrażeniach czas na Ben Tre Drift – przejazd wietnamską wersją tuk-tuka przez wieś oraz kolejny spacer, tym razem do restauracji, położonej w ogrodzie, gdzie spróbujemy regionalnych dań, takich jak: ryba słoniowe ucho, smażone kwiaty bananowca, czy też… innych specjałów, które przygotujemy dla Ciebie tylko my ;)

WIECZÓR W CAN THO
Delta Mekongu

Ostatnim etapem tej części dnia będzie przesiadka na sampany – małe łódki napędzane wiosłami, którymi powrócimy na dużą łódź, a następnie na nabrzeże.

Stamtąd przejedziemy do kolonialnego miasta Can Tho, gdzie po zameldowaniu w hotelu wyjdziemy na kolację i kawę/drinka/piwo na miejskiej promenadzie.

DZIEŃ 2: ŚNIADANIE NA WODZIE

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy wcześnie, bo o 5:45 rano. Przespacerujemy się na Nabrzeże Ninh Kieu, gdzie zasiądziemy na pokładzie łodzi, która zabierze nas na Pływający Rynek Cai Rang – największy w okolicy.

Tam zobaczymy, jak wygląda życie na wodzie, okoliczny handel owocami i innymi produktami, dowiemy się, jak z daleka wypatrzeć, czym konkretna barka handluje oraz zjemy śniadanie, popijając je kawą i zakąszając tropikalnymi owocami, oczywiście wszystko przypłynie do nas samo!

Około 7:30 wrócimy na nabrzeże, a następnie do hotelu na krótki odpoczynek i check-out oraz ewentualne „drugie śniadanie” w hotelowej restauracji.

Następnie opuścimy Can Tho i wyruszymy w drogę do Lasu Namorzynowego Tra Su, po drodze spożywając jeszcze lunch w lokalnej jadłodajni.

W lesie Tra Su zobaczymy krajobrazy jak z innej planety, wszystko okraszone śpiewem ptaków i promieniami słońca, przebijającymi się przez korony wyrastających z bagien drzew.

Po tych wrażeniach przejedziemy do jednego z naszych sprawdzonych resortów na nocleg (w zależności od dostępności).

DZIEŃ 3 (OPCJA 1): SZUKAJĄC SZCZĘŚCIA
Delta Mekongu

Po śniadaniu w hotelu i porannym relaksie, wyruszymy do Świątyni Pani Królowej Krainy, gdzie nasz pilot poprosi o szczęście i powodzenie w pracy i w interesach dla całej grupy.

Poznamy obrzęd składania ofiar dla lokalnych bóstw oraz dowiemy się na czym polega „wracanie ze szczęściem”.

Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Sajgonu, a po drodze zatrzymamy się w Stacji Obsługi Podróżnych na lekki i szybki lunch.

DZIEŃ 3 (OPCJA 2): A MOŻE KAMBODŻA?
Phnom Penh

Jeśli chcesz udać się z Chau Doc w dalszą drogę - do Phnom Penh w Kambodży, wcześnie rano wyruszymy z resortu w drogę na przystań speedboatów w Chau Do.

W tej opcji śniadanie otrzymasz w charakterze pakietów na wynos.

Na miejscu wejdziesz na pokład speedboat, który zabierze Cię do stolicy Kambodży. Podróż zajmie około 5-6 godzin - dtrzesz do celu około 12:30-13:00.

CENA WYCIECZKI ZAWIERA

 • transport do i z hotelu w Sajgonie klimatyzowanym prywatnym samochodem/busem
 • prywatną wycieczkę według naszego programu
 • opiekę polskiego pilota
 • posiłki, wskazane w programie (3x lunch, 2x śniadanie, 2x kolacja)
 • poczęstunek z lokalnych owoców
 • noclegi we wskazanych miejscach (w zależności od wybranej opcji)
 • opłaty wstępu do wymienionych atrakcji Dary dla Pani Królowej Krainy

CENA WYCIECZKI NIE ZAWIERA

 • ubezpieczenia turystycznego
 • napiwków, wydatków osobistych, napojów podczas posiłków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Sprawdź nasze wycieczki po Wietnamie...
...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem