fbpx

Dzień w Hanoi – jednodniowa wycieczka po Hanoi

Hanoi Hanoi
Czas trwania: 1 dzień
Kierunki: Wietnam
Zaczynamy: Hanoi
Środki transportu: Rikszą Busem
Kończymy: Hanoi
Języki: Angielski

Hanoi wita! Nieważne czy jesteś tu przelotem, czy zostaniesz dłużej – to miasto trzeba zobaczyć. A kto Ci pokaże najpiękniejsze miejsca, poczęstuje najlepszym obiadem w mieście oraz opowie o kulturze i zwyczajach, jak nie wczasywazji.pl!

Dokąd jedziemy?

Hanoi jest stolicą i drugim największym miastem Wietnamu. Zachwyca architekturą, przepięknymi świątyniami, licznymi bazarami oraz knajpkami i restauracjami serwującymi wyśmienite potrawy kuchni wietnamskiej. W Hanoi można się zakochać – coś o tym wiemy.

Jednodniowa wycieczka po Hanoi może być jednorazową przygodą z wczasywazji.pl albo częścią dużego programu obejmującego podróż po całym kraju, oczywiście najlepiej z jednym z naszych polskojęzycznych pilotów, mieszkających tu od lat.

Gotowi? Zapraszamy!  • Godzinny przejazd rikszami, malowniczymi uliczkami Starego Miasta Hanoi.
  • Zwiedzimy Hanoi Hilton – więzienie Hoa Lo.
  • Odwiedzimy Świątynię Literatury – pierwszy wietnamski uniwersytet.
  • Nawiedzimy Kapliczkę Ngoc Son z czerwonym mostem i dowiemy się, jak żółw uratował Wietnam.
  • Spróbujemy specjałów stolicy
  • Zrelaksujemy się podczas godzinnego masażu nóg.
  • Zobaczymy sztukę w Teatrze Laleczek Wodnych.
  • Przejedziemy się na plac przed Mauzoleum Wujka Ho
  • Wielkość grupy:1-10 osób, jest to wycieczka prywatna.
  • Czas startu:Wyjeżdżamy około 8:30 rano.
  • Czas trwania:Wycieczka potrwa do godziny 21:30, spokojnym, niespiesznym tempem.
  • Odbiór:Odbieramy Was z recepcji hotelu.


PROGRAM WYCIECZKI:PORANEK Z WCZASYWAZJI.PL

PROGRAM WYCIECZKI:


PORANEK Z WCZASYWAZJI.PL

Wycieczkę rozpoczniemy około 8:30 rano, kiedy to nasz przewodnik odbierze Was z recepcji hotelu. Wsiądziemy na riksze i wyruszymy na godzinny przejazd ciasnymi, lecz malowniczymi uliczkami stolicy.

Z kierowcami pożegnamy się pod Hanoi Hiltonem – więzieniem Hoa Lo, gdzie dowiemy się kto, kogo, kiedy i dlaczego przetrzymywał oraz jak wyglądało życie zestrzelonych amerykańskich pilotów.

Następnym przystankiem będzie Świątynia Literatury, gdzie dowiemy się, jak wyglądały wietnamskie studia w XI wieku, dlaczego jest to Świątynia, a nie Szkoła oraz jak zgrabnie połączono tutaj warstwę duchową z naukową.

CZAS NA LUNCH

CZAS NA LUNCH

Zaczynamy być głodni – to znak, że zbliża się pora lunchu. Udajemy się więc do naszej ulubionej restauracji w Hanoi na lunch w restauracji w stylu z czasów kolonialnych, w której podamy Wam specjały Hanoi. Oprócz smacznego jedzenia, jest tu prawdziwy klimat, stworzony przez przyjaznych Wietnamczyków.

PO POŁUDNIU

PO POŁUDNIU

Po posiłku, wyruszymy do bodaj najsłynniejszego miejsca w centrum Hanoi – nad brzeg Jeziora Zwróconego Miecza. Tutaj odwiedzimy Kapliczkę Ngoc Son razem ze słynnym Czerwonym Mostem, aby następnie spróbować kawy z jajkiem w kawiarni, ukrytej głęboko w zaułku.

Aby wypocząć po całym dniu wrażeń, udamy się na godzinny masaż nóg w naszym zaufanym spa, po czym zakończymy dzień spektaklem w Teatrze Laleczek Wodnych. Uwaga – im mniej znacie wietnamski, tym bardziej spotęgowane będą Wasze wrażenia! 😊

Na kolację zabierzemy Was do restauracji Vua Cha Ca, gdzie spróbujecie kolejnego specjału stolicy - dania, które częsciowo przygotujecie sobie sami – przy wsparciu obsługi.

Dzień zakończymy przejazdem na plac przed Mauzoleum Wujka Ho, gdzie zobaczycie zjawiskowe widowisko, będace jednoczesnie jednym z ostatnich reliktów czasów minionych.

Powrót do hotelu około 21:30.

*UWAGA: W wycieczce nie jest zawarte zwiedzanie Kompleksu Mauzoleum Ho Chi Minh’a – z racji tego, iż w wyniku zmiany polityki wpuszczania gości na jego teren, obecnie 6 dni w tygodniu TRZEBA ustawić się w około dwugodzinnej kolejce, przejść przez Mauzoleum i dopiero wtedy można wejść na teren Kompleksu. Jest to dość znaczna strata czasu, dlatego obecnie nie realizujemy takiego punktu zwiedzania.

Zobaczcie jak możecie spędzić czas z nami:

Detale Hanoi
Ruchliwe ulice Hanoi
Hanoi nocą
Czy rozpoznajecie budowlę na banknocie? To Świątynia Literatury w Hanoi!
Hanoi Wita - miasto pełne przyjaznych ludzi
Wieczór nad Jeziorem Zwróconego Miecza w Hanoi
Hanoi Piekne Nawet W Deszczu
1 Dzien W Hanoi Z Wczasywazjipl

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- lokalnego, anglojęzycznego przewodnika
- prywatne transfery klimatyzowanym samochodem/busem
- opłaty wstępu do wymienionych atrakcji
- lunch – bun cha
- godzinny masaż nóg
- ubezpieczenia
- wydatków własnych
- napojów do posiłku
- napiwków
Napojów alkoholowych