fbpx

Dzień w Sajgonie – jednodniowa wycieczka po Ho Chi Minh

Saigon Saigon
Czas trwania: 1 dzień
Kierunki: Wietnam
Zaczynamy: Saigon
Środki transportu: Rikszą
Kończymy: Saigon
Języki: Polski
Zapraszamy do zwiedzania z nami miasta Ho Chi Minha, popularnie znanego jako Sajgon. To tu bije serce Wczasywazji.pl! Gwarantujemy dzień pełen atrakcji, wspaniałych smaków i aromatów, oczywiście w doborowym towarzystwie.

Dokąd jedziemy?

Proponujemy Wam pełną niespodzianek wycieczkę po barwnym i ruchliwym Sajgonie, czyli największym wietnamskim mieście, którego obecna nazwa brzmi Ho Chi Minh City. Miasto słynie ze tętniących życiem ulic, gwaru, wszędobylskich skuterów i nieustających odgłosów klaksonów, a także z wprawiającego w lekkie osłupienie ruchu ulicznego. Ale Sajgon to także miasto o ciekawej i bogatej historii i kulturze, o czym świadczy zabytkowa architektura, liczne muzea, świątynie i kolorowe targi.

Podczas jednego dnia pokażemy Wam kolonialne centrum miasta i zabierzemy na tłoczny, wietnamski targ, będziecie mieli okazję spróbować przepysznego, lokalnego jedzenia i zrobić zakupy, ale przede wszystkim poznacie historię miasta i poczujecie jego specyficzny klimat oraz temperament.

Dzień w Sajgonie może być jednorazową przygodą z Wczasywazji.pl albo częścią dużego programu obejmującego podróż po całym kraju.  • Podczas wycieczki poruszamy się pieszo oraz rikszami.
  • W czasie jej trwania pokażemy Wam postkolonialne centrum miasta z najważniejszymi zabytkami: Katedrą Notre Dame i budynkiem Poczty Głównej.
  • Odwiedzimy Muzeum Pozostałości Wojennych.
  • Degustacja słynnej, wietnamskiej kawy, zamówionej w dość specyficzny sposób.
  • Lunch w postaci dań lokalnej kuchni, czyli popularny street food.
  • Wizyta na głównym targu miasta, Ben Thanh, na którym nasz przewodnik pomoże Wam zrobić zakupy.
  • Zwiedzanie nowoczesnego centrum miasta.
  • Wejście na Bitexco Financial Tower.
  • Godzina startu: wyruszamy o 10:00
  • Czas trwania: wycieczkę zakończymy około godziny 17:00
  • Odbiór: odbieramy Was z hotelu


PROGRAM WYCIECZKI: PORANNY START

PROGRAM WYCIECZKI:


PORANNY START

Wyruszamy spod Waszego hotelu, zabierając Was na kilkugodzinną przejażdżkę rikszami po ulicach Sajgonu. Pierwszym punktem naszego planu zwiedzania jest budynek Poczty Głównej, stojący zaraz obok Katedry Notre Dame. Tutaj opowiemy Wam nieco o Sajgonie w czasach kolonialnych, po czym przespacerujemy się do pobliskiego parku, gdzie w bardzo oryginalny sposób podamy Wam poranną kawę.

 POZNAJEMY MIASTO

POZNAJEMY MIASTO

Kolejnym punktem dzisiejszej wyprawy będzie Muzeum Pozostałości Wojennych, gdzie dowiecie się wielu ciekawostek na temat historii wojny wietnamsko-amerykańskiej oraz ewakuacji Sajgonu.

Nie zabraknie również lunchu, który spożyjemy w lokalnej restauracji, w której stołują się głównie wietnamscy pracownicy biurowi.

SAJGON Z GÓRY

SAJGON Z GÓRY

Stąd przejedziemy na główny deptak miasta i najbardziej reprezentacyjną ulicę – Nguyen Hue, gdzie stoi słynny pomnik Ho Chi Minha, po czym spacerem przejdziemy do jednego z najwyższych budynków Sajgonu – Bitexco Financial Tower.

W barze, który znajduje się na 52 piętrze (lub w kawiarni na 50 piętrze – jeżeli będą z nami dzieci) zaprosimy Was na drinka lub piwo i podziwianie przepięknej panoramy miasta.

ZAKUPY :)

ZAKUPY :)

Wycieczkę zakończymy spacerem na targ Ben Thanh, na którym nabędziecie wszystko, co tylko będzie Wam potrzebne. Oczywiście nasz przewodnik wskaże Wam, jak uzyskać najlepszą cenę.

Powrót do hotelu we własnym zakresie.

Zobaczcie jak możecie spędzić czas z nami:

Rikszami po Sajgonie
Tuk tuk w Sajgonie
Uczestnicy wycieczki Dzień w Sajgonie
Pozdrowienia z Sajgonu!

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Twoje potrzeby:

 

Chcesz wiedzieć więcej?
Napisz do nas!

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+ 84 764 624 085 kontakt@wczasywazji.pl
WAŻNE INFORMACJE
- odbiór z hotelu w Sajgonie
- atrakcje opisane w programie
- wszystkie bilety wstępu
- opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika lub, opcjonalnie, polskiego pilota
- dojazdu/przelotu do Sajgonu (możemy pomóc w zakupie biletu)
- napojów alkoholowych