Dzień w Sajgonie – jednodniowa wycieczka po Ho Chi Minh

Saigon Saigon
Czas trwania: 1 dzień
Kierunki: Wietnam
Zaczynamy: Saigon
Środki transportu: Rikszą
Kończymy: Saigon
Języki: Polski

Zapraszamy do zwiedzania z nami miasta Ho Chi Minha, popularnie znanego jako Sajgon. To tu bije serce Wczasywazji.pl! Gwarantujemy dzień pełen atrakcji, wspaniałych smaków i aromatów, oczywiście w doborowym towarzystwie.

Dokąd jedziemy?

Proponujemy Wam pełną niespodzianek wycieczkę po barwnym i ruchliwym Sajgonie, czyli największym wietnamskim mieście, którego obecna nazwa brzmi Ho Chi Minh City. Miasto słynie ze tętniących życiem ulic, gwaru, wszędobylskich skuterów i nieustających odgłosów klaksonów, a także z wprawiającego w lekkie osłupienie ruchu ulicznego. Ale Sajgon to także miasto o ciekawej i bogatej historii i kulturze, o czym świadczy zabytkowa architektura, liczne muzea, świątynie i kolorowe targi.

Podczas jednego dnia pokażemy Wam kolonialne centrum miasta i zabierzemy na tłoczny, wietnamski targ, będziecie mieli okazję spróbować przepysznego, lokalnego jedzenia i zrobić zakupy, ale przede wszystkim poznacie historię miasta i poczujecie jego specyficzny klimat oraz temperament.

Dzień w Sajgonie może być jednorazową przygodą z Wczasywazji.pl albo częścią dużego programu obejmującego podróż po całym kraju.  • Podczas wycieczki poruszamy się pieszo oraz rikszami.
  • W czasie jej trwania pokażemy Wam pokolonialne centrum miasta z najważniejszymi zabytkami: Katedrą Notre Dame i budynkiem Poczty Głównej.
  • Odwiedzimy Muzeum Pozostałości Wojennych.
  • Degustacja słynnej w Wietnamie kawy, zamówionej w dość specyficzny sposób.
  • Lunch w postaci dań lokalnej kuchni, czyli popularny street food.
  • Wizyta na głównym targu miasta, Ben Thanh, na którym nasz przewodnik pomoże Wam zrobić zakupy. Wizyta połączona z degustacją smacznych pierożków.
  • Zwiedzanie nowoczesnego centrum miasta.
  • Wejście na najwyższy budynek Sajgonu – Bitexco Financial Tower.
  • Godzina startu: wyruszamy o 10:00
  • Czas trwania: wycieczkę zakończymy około godziny 17:00
  • Odbiór: odbieramy Was z hotelu

PROGRAM WYCIECZKI: PORANNY START

PROGRAM WYCIECZKI:


PORANNY START

Wyruszymy spod Waszego hotelu i zabieramy Was na kilkugodzinną przejażdżkę rikszami po ulicach Sajgonu. Pierwszym punktem naszego planu zwiedzania będzie Muzeum Pozostałości Wojennych, w którym opowiemy Wam sporo ciekawostek dotyczących samego konfliktu w Wietnamie, jak i ewakuacji Sajgonu podczas ostatnich dni wojny.

 POZNAJEMY MIASTO

POZNAJEMY MIASTO

Kolejna na liście jest pyszna wietnamska kawa, której sposób zamawiania i podania jest niezwykle oryginalny. W następnej kolejności przespacerujemy się pieszo do katedry Notre Dame oraz budynku Poczty Głównej, gdzie opowiemy Wam więcej o Sajgonie w czasach kolonialnych. Stamtąd rikszami przejedziemy na główny deptak miasta i najbardziej reprezentacyjną ulicę – Nguyen Hue, gdzie stoi słynny pomnik Ho Chi Minha.

ZAKUPY :)

ZAKUPY :)

Kolejnym punktem programu jest targ Ben Thanh, na którym nabędziecie wszystko, co tylko będzie Wam potrzebne. Oczywiście nasz przewodnik pomoże Wam w kupowaniu i wytargowaniu najlepszej ceny. Tam też spróbujecie pewnych smakowitych pierożków prosto z Hue.

A NA KONIEC. SAJGON Z GÓRY

A NA KONIEC. SAJGON Z GÓRY

Następnie przejedziemy do najwyższego budynku Sajgonu – Bitexco Financial Tower, który będzie ostatnim punktem naszej wycieczki. W barze, który znajduje się na 52 piętrze (lub kawiarni na 50 piętrze – jeżeli będą z nami dzieci) zaprosimy Was na drinka lub piwo i podziwianie przepięknej panoramy miasta. Powrót do hotelu we własnym zakresie.

Zobaczcie jak możecie spędzić czas z nami:

Tuk tuk w Sajgonie
Pozdrowienia z Sajgonu!
Uczestnicy wycieczki Dzień w Sajgonie
Rikszami po Sajgonie

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- odbiór z hotelu w Sajgonie
- atrakcje opisane w programie
- wszystkie bilety wstępu
- opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika lub, opcjonalnie, polskiego pilota
- dojazdu/przelotu do Sajgonu (możemy pomóc w zakupie biletu)
- napojów alkoholowych

wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie czy przyjeżdżacie w małej, czy dużej grupie, z dziećmi lub bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam bajeczne wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy zrealizować Twoje marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej z nami.

Wczasywazji.pl

  kontakt Azja: Dien Bien Phu 548/44, Phuong 21, Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam
  +84 764 624 085
  kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl