Góry Północnego Wietnamu

Górskim śladem – trzydniowa wycieczka do Mai Chau


Górskim śladem - trzydniowa wycieczka do Mai Chau
 • Czas trwania

  3 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Hanoi
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  minimum 2 osoby

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Dzika przyroda i wyjątkowe krajobrazy to coś, co podczas wyjazdów najbardziej Cię zachwyca? Jeśli masz 3 dni do zagospodarowania w okolicach Hanoi - udaj się z nami w góry i doliny północy!

Zabierzemy Was do dwóch niezwykle interesujących prowincji północnego Wietnamu: Hoa Binh i Ninh Binh. W prowincji Hoa Binh odwiedzisz słynne Mai Chau oraz Rezerwat Pu Luong z barwnymi mniejszościami etnicznymi i kaskadowymi polami ryżowymi. Tutaj też rowerem lub pieszo górskimi ścieżkami prowadzącymi przez malownicze doliny, lokalne wioski, ogrody warzywne i pola ryżowe odkryjesz piękno tego regionu. Noc spędzisz w domu na palach, a do kolacji napijesz się lokalnego alkoholu pitego bambusowymi słomkami ze wspólnego dzbana.
Następnie przejedziesz do Ninh Binh, znanej jako „Ha Long na lądzie". Na miejscu wejdziesz na szczyt jednej z gór, gdzie zobaczysz spektakularny wschód słońca, popływasz łódką po Trang An oraz spróbujesz koziny – specjalności regionu.   

   Jeśli marzy Ci się wycieczka z daleka od tętniących życiem całą dobę metropolii - plan Górskim śladem będzie strzałem w dziesiątkę! Rezerwat przyrody, tajemnicza Grota Tańca i nocowanie w domku na palach... Czego chcieć więcej?   

- Adi Hai Phong Zagrodzki, Tourism Director Wczasywazji.pl

Adrian Zagrodzki
Przeżyjesz to z nami!
  • Weźmiesz udział w emocjonującym, 2,5-godzinnym spływie łodzią przez system grot Trang An
  • Wejdziesz na szczyt jednej z gór z panoramą na okolicę, by podziwiać przepiękne krajobrazy
  • Odwiedzisz zachwycający rezerwat przyrody Pu Luong
  • Spędzisz noc w domu na palach w wiosce pośród gór
  • Skosztujesz regionalnych specjałów
  • Zwiedzisz tajemniczą Grotę Tańca
Plan wycieczki:

POŚRÓD GÓR

Dziś opuścisz Hanoi, by udać się w około 3,5-godzinną podróż do Mai Chau. Po drodze zauważysz, jak miejskie krajobrazy powoli ustępują widokom gór, pól i dolin. Po dotarciu do wioski mniejszości etnicznej Thai sam zdecydujesz, czy wolisz wybrać się na eksplorację okolicy pieszo czy też rowerem. Wieczorem zjesz wyśmienitą kolację (dania z grilla) w ogrodzie w centrum wioski i weźmiesz udział w imprezie w prawdziwie etnicznym stylu! Miejscowi górale zorganizują pokaz tańca, w którym możesz spróbować swoich sił, a następnie, wraz z innymi biesiadnikami, zostaniesz poczęstowany ryżowym winem z dzbana. Pod koniec tego emocjonującego dnia udasz się na nocleg do jednego z domów na palach.

Taniec etniczny Mai Chau

OPRÓCZ BŁĘKITNEGO NIEBA...

Tego dnia wybierzesz się do Rezerwatu Przyrody Pu Luong. Zatopisz się w okoliczną przyrodę: bajeczne krajobrazy pól ryżowych, majestat skalistych gór i gęstwinę zielonych lasów. Po lunchu w pobliskiej wiosce udasz się w dalszą drogę, tym razem do Ninh Binh, gdzie po sycącej kolacji spędzisz noc, zbierając siły na jutrzejszą przygodę.

Pole ryżowe Mai Chau

PORANEK NA SZCZYCIE

Dzień rozpoczniesz wcześnie rano (ok. 5.00) i bardzo aktywnie - od wspinaczki na jedną z pobliskich gór, by podziwiać wschód słońca nad okolicą. Następnie, po pokrzepiającym śniadaniu, czeka Cię mała przejażdżka do obszaru turystycznego Trang An. Po dotarciu na miejsce, przesiądziesz się na łódkę i sympatyczni wioślarze zabiorą Cię w ponad 2-godzinny spływ rzeką przez system jaskiń o ciekawych nazwach: „Ciemna”, „Jasna” czy „Bimbrownicza”. Krajobraz będzie zmieniał się jak w kalejdoskopie, a jeśli dobrze się przyjrzysz, dostrzeżesz różnorakich przedstawicieli lokalnej fauny, jak np. kozy, skaczące po skalistych zboczach.

Wschód słońca w Mai Chau

LUNCH W GÓRALSKIM STYLU

Po zejściu na ląd, zaprosimy Cię do naszej ulubionej restauracji na lunch. Będziesz miał okazję skosztować lokalnych przysmaków, a konkretnie: dań z mięsa kóz górskich. Po tych wrażeniach wyruszysz w powrotną podróż do Hanoi.

Panorama Mai Chau

CENA WYCIECZKI ZAWIERA

 • transfer klimatyzowanym samochodem/busem na trasie wycieczki
 • noclegi w Mai Chau i Ninh Binh
 • opłaty wstępu do atrakcji wymienionych w programie
 • posiłki (2 śniadania, 3 lunche i 2 kolacje)
 • lokalnych przewodników anglojęzycznych podczas zwiedzania

CENA WYCIECZKI NIE ZAWIERA

 • biletów lotniczych do i z Wietnamu (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wizy do Wietnamu
 • ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • prywatnych wydatków (napiwków, opłat za dodatkowe posiłki, opłat za pranie, itp.)
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Sprawdź nasze wycieczki po Wietnamie...
...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem