fbpx

Kulinarne Cu Chi – jednodniowa wycieczka z Sajgonu

Sajgon Sajgon
Czas trwania: 1 dzień
Kierunki: Wietnam
Zaczynamy: Sajgon
Środki transportu: Busem
Kończymy: Sajgon
Języki: Polski, Angielski

Przebywasz w Sajgonie i zastanawiasz się, jak atrakcyjnie (i smacznie!) spędzić czas w tej okolicy? Zapraszamy na jednodniową wycieczkę do pobliskiego Cu Chi – będzie trochę pyszności, ale też odrobina wiedzy i historii.

Dokąd jedziemy?

Gmina Cu Chi jest jedną z podmiejskich gmin Sajgonu, oddaloną od centrum miasta o ok. 60 km.

Poza słynnymi Tunelami Cu Chi – pozostałościami po partyzanckiej walce Wietkongu z amerykańskimi żołnierzami oraz ich południowowietnamskimi sojusznikami, jest to obecnie bardzo malowniczy, wiejski obszar, zwany “farmami Sajgonu”. To stąd codziennie przywożone są do miasta świeże warzywa, zioła oraz wołowina.

Tutaj też mieści się plantacja grzybów oraz ziół i warzyw naszego znajomego szefa kuchni, który porzucił miasto na rzecz wsi i zaczął produkować żywność organiczną.

On i jego zespół chętnie pokażą Wam życie na południowowietnamskiej wsi oraz nauczą Was przyrządzać autentyczne, wietnamskie posiłki.

A na “dokładkę” zabierzemy Was do Obszaru Tuneli Cu Chi, gdzie poznacie historię walk na tych terenach, prowadzonych przez partyzantów Wietkongu. Dowiecie się co jedli, pili i w co się ubierali oraz jakie pułapki zastawiali na Amerykanów. Spróbujecie też ich prostego, żołnierskiego pożywienia.

W drogę!


  • Zapoznamy Was z życiem wietnamskich rolników.
  • Nauczymy Was zbierać orientalne zioła i grzyby.
  • Zobaczycie wiejskie krajobrazy Wietnamu.
  • Weźmiecie udział w lekcji gotowania, prowadzonej przez naszego szefa kuchni.
  • Spożyjecie samodzielnie przygotowany lunch.
  • Dowiecie się, jak zbiera się kauczuk.
  • Poznacie gdzie, dlaczego i w jakich warunkach żyli i walczyli partyzanci Wietkongu.
  • Poczujecie się jak partyzanci, gdy po przejściu fragmentami tuneli spróbujecie prostego, żołnierskiego jedzenia.
  • Czas startu: startujemy o 07:30
  • Czas trwania: wycieczka potrwa do godziny 17:30-18:00


PROGRAM WYCIECZKI:W KRAINIE ORIENTALNYCH OWOCÓW I GRZYBÓW

PROGRAM WYCIECZKI:


W KRAINIE ORIENTALNYCH OWOCÓW I GRZYBÓW

Z hotelu odbierzemy Was dość wcześnie, bo o 7:30. Przejedziemy do podmiejskich wiosek, gdzie zobaczymy, jak okoliczni mieszkańcy hodują krowy i bawoły oraz uprawiają ryż, zioła oraz grzyby.

Będziemy tutaj mogli poczuć się jak prawdziwi farmerzy, gdyż dostaniemy tradycyjne, wietnamskie, stożkowe kapelusze i samodzielnie wyruszymy na zbiory ziół, warzyw oraz grzybów, które będą nam potrzebne w następnej części dzisiejszej przygody.

JAK SOBIE UGOTUJESZ…

JAK SOBIE UGOTUJESZ…

Około 10:00, pod okiem czujnego mistrza kuchni, rozpoczniemy naukę przygotowywania trzech, tradycyjnych wietnamskich potraw oraz deseru, dowiemy się także wielu ciekawostek na temat sztuki przygotowywania zdrowych, zbilansowanych posiłków.

Najlepszym, bo najsmaczniejszym momentem dnia będzie oczywiście konsumpcja naszych własnoręcznie przyrządzonych specjałów - gdyż właśnie taką formę przybierze dzisiejszy lunch.

WSZYSTKIE TAJEMNICE TUNELI CU CHI

WSZYSTKIE TAJEMNICE TUNELI CU CHI

Gdy dotrzemy do Obszaru Tuneli Cu Chi, poznamy historię tego obszaru oraz obejrzymy prawdziwy, stary, wietnamski film dokumentalny w sali wzorowanej na punkt spotkań bojowników Vietcongu.

Następnie, podczas spaceru przez okoliczne zarośla, dowiemy się, co partyzanci jedli, pili, jak prowadzili walki, jak oszukiwali amerykańskie psy gończe, z czego robili pułapki oraz wielu innych ciekawostek.

Na koniec spróbujemy tradycyjnego posiłku partyzantów i zobaczymy, jak można gotować w kuchni opalanej drewnem, ale nie produkować widocznego dymu.

Dzień zakończymy powrotem do Sajgonu, gdzie powinniśmy dotrzeć do Waszego hotelu około 17:30-18:00, w zależności od warunków na drodze.

Zobaczcie, jak możecie spędzić czas razem z nami:

Mistrzowie wietnamskiej kuchni
Lekcje gotowania Cu Chi - Wietnam
Cu Chi - farmy Sajgonu
Pozostałości po partyzanckiej walce Wietkongu z amerykańskimi żołnierzami

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- odbiór z hotelu
- atrakcje opisane w programie
- wszystkie bilety wstępu
- lunch
- opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika lub, opcjonalnie, polskiego pilota
- dojazdu/przelotu do Sajgonu (możemy pomóc w zakupie biletu)
- napojów alkoholowych