Chcesz przekonać się skąd wzięło się powiedzenie "ale sajgon!"?

Pakiet Sajgon – dwudniowa wycieczka po Sajgonie i okolicach


Delta Mekongu i centrum Sajgonu
 • Czas trwania

  2 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Ho Chi Minh City (Sajgon)
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Dwa dni w Sajgonie można spędzić bardzo owocnie! Wystarczy, że zaufacie nam i naszemu autorskiemu programowi, obejmującemu poznanie zarówno dziennego, jak i nocnego oblicza miasta, barwnego Chinatown oraz wyprawę do Delty Mekongu.

Ho Chi Minh City, dawniej nazywane Sajgonem to miasto na południu Wietnamu – popularny cel turystów z całego świata i, tak się składa, nasz drugi dom – tu stacjonujemy w Wietnamie. Czy wiesz, że to niezwykłe miasto ma dwa oblicza: inne jest za dnia i zupełnie inne nocą? Odkryjemy przed Tobą obydwa. Z nami nie tylko poznasz historię Ho Chi Minh City, ale przede wszystkim poczujesz jego specyficzny klimat oraz temperament.

W czasie „dziennej” części naszego zwiedzania pokażemy Ci kolonialne centrum miasta, tętniące życiem Chinatown (Cholon), Muzeum Pozostałości Wojennych i oczywiście zaproponujemy świetne, lokalne jedzenie.

Wieczorem polecamy kilkugodzinną wycieczkę na tylnym siedzeniu motoru, podczas której poznasz prawdziwego ducha Sajgonu. Magiczne wąskie uliczki, przepiękna panorama miasta, przysmaki kuchni sajgońskiej – to wszystko i jeszcze więcej zawiera nasza autorska trasa.

Drugiego dnia pokażemy Ci obowiązkowy punkt wizyty dla każdego, kto przybył do Sajgonu – pobliską Deltę Mekongu.

Mekong, nazywany też „Rzeką Dziewięciu Smoków”, jest najdłuższą rzeką na Półwyspie Indochińskim. Delta Mekongu to rejon o niepowtarzalnym krajobrazie i kolorycie, który postaramy się zaprezentować Ci w krótkim czasie, ale jednocześnie nie pomijając żadnego istotnego aspektu, tworzącego tak wyjątkowy klimat tego miejsca.

   Sajgon i Delta Mekongu to miejsca tak samo różne, jak i piękne. Poznasz szybkie tempo kolorowego Sajgonu, aby później odpocząć na łódce i obserwować otaczającą Cię zieleń Delty Mekongu!     

- Tú Trinh, Business Assistant Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Pokażemy Ci postkolonialne centrum miasta z najważniejszymi zabytkami: Katedrą Notre Dame i budynkiem Poczty Głównej
  • Miejskim autobusem dotrzesz do pełnego kolorów i niesamowitych historii Chinatown
  • Zjesz z nami przepyszne dania lokalnej kuchni wietnamskiej i chińskiej
  • Z siedzenia motoru zobaczysz najpiękniejsze zakątki miasta
  • Popłyniesz w rejs po zielonych kanałach Delty Mekongu
  • Poznasz życie, zwyczaje i kulturę mieszkańców Sajgonu oraz Delty Mekongu
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1

WITAJ W SAJGONIE!

Naszą przygodę rozpoczniemy godzinie 8:00, wyruszając spod Twojego hotelu na około godzinną przejażdżkę rikszami po najciekawszych punktach centrum Ho Chi Minh City.

Zobaczysz m. in.: słynny gmach Poczty Głównej, wznoszącą się tuż obok niej Katedrę Notre Dame i surowy architektonicznie, ale niezwykle ważny historycznie Pałac Zjednoczenia. Ale co najważniejsze – doświadczysz, jak Sajgon tętni swoim codziennym przedpołudniowym życiem!

Po przejażdżce i krótkim spacerze przesiądziemy się na... autobus miejski, który zawiezie nas do magicznego Chinatown.

Wycieczka rikszami, Sajgon

BARWNE CHINATOWN

Jak z pewnością się przekonasz, przejażdżka miejskim autobusem, jest atrakcją samą w sobie!

Swoją około 4-godzinną przygodę w przepięknej i niezwykle ciekawej chińskiej dzielnicy Ho Chi Minh City zaczniesz od drugiego śniadania.

Po posileniu się pysznymi daniami kuchni chińskiej w jednej z naszych ulubionych restauracji, udamy się na spacer, by pokazać Ci m. in. Kościół św. Franciszka Ksawerego (Cha Tam) o wyróżniającej się, żółtej fasadzie i gwarny, lokalny market Binh Tay. Następnie małymi uliczkami dotrzemy do jednej z ulic „ziołowych” i do XIX-wiecznej, buddyjskiej świątyni Quan Am.

Przy tajemniczym Thuan Kieu Plaza, uważanym za miejsce nawiedzone, napijesz się wyjątkowej "kawy ze skarpety"! Bez obaw – będzie pysznie!

Po tych wszystkich emocjach, złapiemy kolejny autobus do centrum.

China Town Saigon

SAJGON HISTORYCZNIE

Po lunchu (w miarę możliwości również planowany jest on w Chinatown) zabierzemy Cię do Muzeum Pozostałości Wojennych, gdzie na zdjęciach, filmach i prezentacjach przedstawiona jest historia I i II Wojny Indochińskiej. To jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie miasta – niezwykle ciekawe, ale także trudne, a wzbogacone o komentarze naszych pilotów-przewodników, pozwoli Ci lepiej zrozumieć różne aspekty konfliktów wojennych na obszarze Wietnamu.

Po takiej dawce emocji wrócisz do hotelu, aby odświeżyć się przed wieczornymi atrakcjami.

Muzeum Pozostałości Wojennych, Sajgon

KOLEJNY START O ZMIERZCHU

Nasza nocna eskapada rozpocznie się około godziny 18:00. Przygotuj się na wyprawę przez kilka dzielnic miasta, pełnych kolorów, świateł i zapachów, poznając zakątki, w które nie mają szans dotrzeć niewtajemniczeni turyści.

Wszystkie z tych miejsc znamy osobiście, ponieważ mieszkamy tu od lat. Na pokrzepienie spróbujesz lokalnych przysmaków, takich jak słynne na całym świecie pho, banh mi czy tradycyjna kawa po wietnamsku, a od naszych wykwalifikowanych i zaufanych kierowców dowiesz się co nieco o codziennym życiu w Wietnamie.

Na trasie zobaczysz również najpiękniejszą wieczorną panoramę centrum Sajgonu.

Grupa wczasywazji Sajgon

LOKALNIE I NA LUZIE

Cała wycieczka ma luźny charakter i jej celem przede wszystkim jest pokazanie klimatu miasta, tego jak żyją Wietnamczycy, jak jedzą oraz jak spędzają czas. Wycieczkę zakończymy w klubie, przy dobrym piwie lub drinku.

Sajgon w nocy
DZIEŃ 2

DELTA MEKONGU

Naszą 2-godzinną podróż do Delty Mekongu rozpoczniemy we wczesnych godzinach porannych (8:00-9:00) z Sajgonu.

Szybko zorientujesz się, że tutejszy krajobraz znacznie różni się od pozostałych miejsc w Wietnamie. Przygotuj się na eksplozję zieleni i klimat prostego, wiejskiego życia.

łódź na rzece w Delcie Mekongu

REJS PO KANAŁACH

Pierwszym etapem wycieczki jest rejs łodzią po jednej z głównych odnóg majestatycznej rzeki Mekong. Zatrzymamy się na pływającej farmie rybnej, gdzie poznasz tajniki hodowli popularnych w Wietnamie gatunków ryb – zobaczysz ich całe tysiące, co jest niesamowitym wrażeniem.

Następnie wpłyniemy w mniejszy kanał, aby nasycić się wietnamskimi widokami "jak z obrazka", z nisko kłaniającymi się ku tafli wody palmami nipa (będzie to świetna okazja do zrobienia pamiątkowych zdjeć na rufie).

Wycieczka obejmuje również wizytę w manufakturze cukierków kokosowych (dotrzemy tu tuk-tukiem!) oraz orzeźwiający poczęstunek z owoców tropikalnych.

Stąd, tym razem małymi, wąskimi łódkami przepłyniemy przez niewielki kanał do innej części wsi, którą obejrzysz spokojnie spacerując pośród sadów i małych domostw. To prawdziwe spotkanie z autentycznym klimatem i tradycjami Delty Mekongu!

Grupa w Delcie Mekongu

SMACZNE POPOŁUDNIE W DELCIE

W naszym programie nie może oczywiście zabraknąć tradycyjnych smaków kuchni Delty Mekongu. Spróbujesz słynnej ryby "Słoniowe Ucho", świeżych sajgonek, duriana oraz wielu innych specjałów (niektóre tylko dla odważnych!).

Następnie wrócimy na wody Mekongu, by podziwiając ogrom rzeki, niezliczone łodzie transportowe i kutry powracające z morskich połowów w rodzinne strony, chłonąć autentycznego ducha tego zakątka Wietnamu. Po dopłynięciu do przystani udamy się w drogę powrotną do Sajgonu.

Durian Wczasywazji.pl

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • transfer z/do hotelu w Sajgonie
 • zwiedzanie według programu
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • wizy do Wietnamu
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
 • przylotu/dojazdu do Sajgonu (możemy pomóc w zakupie biletu)
 • Noclegu 
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Pakiet Sajgon

dwudniowa wycieczka po Sajgonie
i okolicach

Sajgon i okolice z Wczasywazji.pl
 • Czas trwania

  2 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Ho Chi Minh City (Sajgon)
 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Dwa dni w Sajgonie można spędzić bardzo owocnie! Wystarczy, że zaufacie nam i naszemu autorskiemu programowi, obejmującemu poznanie zarówno dziennego, jak i nocnego oblicza miasta, barwnego Chinatown oraz wyprawę do Delty Mekongu.

Więcej o Sajgonie

Ho Chi Minh City, dawniej nazywane Sajgonem to miasto na południu Wietnamu – popularny cel turystów z całego świata i, tak się składa, nasz drugi dom – tu stacjonujemy w Wietnamie. Czy wiesz, że to niezwykłe miasto ma dwa oblicza: inne jest za dnia i zupełnie inne nocą? Odkryjemy przed Tobą obydwa. Z nami nie tylko poznasz historię Ho Chi Minh City, ale przede wszystkim poczujesz jego specyficzny klimat oraz temperament.

W czasie „dziennej” części naszego zwiedzania pokażemy Ci kolonialne centrum miasta, tętniące życiem Chinatown (Cholon), Muzeum Pozostałości Wojennych i oczywiście zaproponujemy świetne, lokalne jedzenie.

Wieczorem polecamy kilkugodzinną wycieczkę na tylnym siedzeniu motoru, podczas której poznasz prawdziwego ducha Sajgonu. Magiczne wąskie uliczki, przepiękna panorama miasta, przysmaki kuchni sajgońskiej – to wszystko i jeszcze więcej zawiera nasza autorska trasa.

Więcej o Delcie Mekongu

Drugiego dnia pokażemy Ci obowiązkowy punkt wizyty dla każdego, kto przybył do Sajgonu – pobliską Deltę Mekongu.

Mekong, nazywany też „Rzeką Dziewięciu Smoków”, jest najdłuższą rzeką na Półwyspie Indochińskim. Delta Mekongu to rejon o niepowtarzalnym krajobrazie i kolorycie, który postaramy się zaprezentować Ci w krótkim czasie, ale jednocześnie nie pomijając żadnego istotnego aspektu, tworzącego tak wyjątkowy klimat tego miejsca.

  • Pokażemy Ci postkolonialne centrum miasta z najważniejszymi zabytkami: Katedrą Notre Dame i budynkiem Poczty Głównej
  • Miejskim autobusem dotrzesz do pełnego kolorów i niesamowitych historii Chinatown
  • Z siedzenia motoru zobaczysz najpiękniejsze zakątki miasta
  • Popłyniesz w rejs po zielonych kanałach Delty Mekongu
 • KULTURA

  Podejrzyj autentyczne życie Sajgonu wtapiając się w ruch uliczny wieczorową porą.

 • KUCHNIA

  Spróbuj z nami flagowych dań południowego Wietnamu! Od sycącego banh mi w centrum miasta po Słoniowe Ucho w Delcie Mekongu.

 • KLIMAT

  Sajgon oczaruje Cię swoją energią, a Delta Mekongu zachwyci bujną roślinnością i cudownymi widokami.

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: WITAJ W SAJGONIE

Naszą przygodę rozpoczniemy godzinie 8:00, wyruszając spod Twojego hotelu na około godzinną przejażdżkę rikszami po najciekawszych punktach centrum Ho Chi Minh City.

Zobaczysz m. in.: słynny gmach Poczty Głównej, wznoszącą się tuż obok niej Katedrę Notre Dame i surowy architektonicznie, ale niezwykle ważny historycznie Pałac Zjednoczenia. Ale co najważniejsze – doświadczysz, jak Sajgon tętni swoim codziennym przedpołudniowym życiem!

Po przejażdżce i krótkim spacerze przesiądziemy się na... autobus miejski, który zawiezie nas do magicznego Chinatown.

BARWNE CHINATOWN
Muzeum Pozostałości Wojennych w Wietnamie

Jak z pewnością się przekonasz, przejażdżka miejskim autobusem, jest atrakcją samą w sobie!

Swoją około 4-godzinną przygodę w przepięknej i niezwykle ciekawej chińskiej dzielnicy Ho Chi Minh City zaczniesz od drugiego śniadania.

Po posileniu się pysznymi daniami kuchni chińskiej w jednej z naszych ulubionych restauracji, udamy się na spacer, by pokazać Ci m. in. Kościół św. Franciszka Ksawerego (Cha Tam) o wyróżniającej się, żółtej fasadzie i gwarny, lokalny market Binh Tay. Następnie małymi uliczkami dotrzemy do jednej z ulic „ziołowych” i do XIX-wiecznej, buddyjskiej świątyni Quan Am.

Przy tajemniczym Thuan Kieu Plaza, uważanym za miejsce nawiedzone, napijesz się wyjątkowej "kawy ze skarpety"! Bez obaw – będzie pysznie!

Po tych wszystkich emocjach, złapiemy kolejny autobus do centrum.

SAJGON HISTORYCZNIE

Po lunchu (w miarę możliwości również planowany jest on w Chinatown) zabierzemy Cię do Muzeum Pozostałości Wojennych, gdzie na zdjęciach, filmach i prezentacjach przedstawiona jest historia I i II Wojny Indochińskiej. To jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie miasta – niezwykle ciekawe, ale także trudne, a wzbogacone o komentarze naszych pilotów-przewodników, pozwoli Ci lepiej zrozumieć różne aspekty konfliktów wojennych na obszarze Wietnamu.

Po takiej dawce emocji wrócisz do hotelu, aby odświeżyć się przed wieczornymi atrakcjami.

KOLEJNY START O ZMIERZCHU
SAJGON NOCĄ

Nasza nocna eskapada rozpocznie się około godziny 18:00. Przygotuj się na wyprawę przez kilka dzielnic miasta, pełnych kolorów, świateł i zapachów, poznając zakątki, w które nie mają szans dotrzeć niewtajemniczeni turyści.

Wszystkie z tych miejsc znamy osobiście, ponieważ mieszkamy tu od lat. Na pokrzepienie spróbujesz lokalnych przysmaków, takich jak słynne na całym świecie pho, banh mi czy tradycyjna kawa po wietnamsku, a od naszych wykwalifikowanych i zaufanych kierowców dowiesz się co nieco o codziennym życiu w Wietnamie.

Na trasie zobaczysz również najpiękniejszą wieczorną panoramę centrum Sajgonu.

LOKALNIE I NA LUZIE
SAJGON NOCĄ

Cała wycieczka ma luźny charakter i jej celem przede wszystkim jest pokazanie klimatu miasta, tego jak żyją Wietnamczycy, jak jedzą oraz jak spędzają czas. Wycieczkę zakończymy w klubie, przy dobrym piwie lub drinku.

DZIEŃ 2: DELTA MEKONGU
Delta Mekongu z Wczasywazji.pl

Naszą 2-godzinną podróż do Delty Mekongu rozpoczniemy we wczesnych godzinach porannych (8:00-9:00) z Sajgonu.

Szybko zorientujesz się, że tutejszy krajobraz znacznie różni się od pozostałych miejsc w Wietnamie. Przygotuj się na eksplozję zieleni i klimat prostego, wiejskiego życia.

REJS PO KANAŁACH
Delta Mekongu z Wczasywazji.pl

Pierwszym etapem wycieczki jest rejs łodzią po jednej z głównych odnóg majestatycznej rzeki Mekong. Zatrzymamy się na pływającej farmie rybnej, gdzie poznasz tajniki hodowli popularnych w Wietnamie gatunków ryb – zobaczysz ich całe tysiące, co jest niesamowitym wrażeniem.

Następnie wpłyniemy w mniejszy kanał, aby nasycić się wietnamskimi widokami "jak z obrazka", z nisko kłaniającymi się ku tafli wody palmami nipa (będzie to świetna okazja do zrobienia pamiątkowych zdjeć na rufie).

Wycieczka obejmuje również wizytę w manufakturze cukierków kokosowych (dotrzemy tu tuk-tukiem!) oraz orzeźwiający poczęstunek z owoców tropikalnych.

Stąd, tym razem małymi, wąskimi łódkami przepłyniemy przez niewielki kanał do innej części wsi, którą obejrzysz spokojnie spacerując pośród sadów i małych domostw. To prawdziwe spotkanie z autentycznym klimatem i tradycjami Delty Mekongu!

SMACZNE POPOŁUDNIE W DELCIE
Delta Mekongu z Wczasywazji.pl

W naszym programie nie może oczywiście zabraknąć tradycyjnych smaków kuchni Delty Mekongu. Spróbujesz słynnej ryby "Słoniowe Ucho", świeżych sajgonek, duriana oraz wielu innych specjałów (niektóre tylko dla odważnych!).

Następnie wrócimy na wody Mekongu, by podziwiając ogrom rzeki, niezliczone łodzie transportowe i kutry powracające z morskich połowów w rodzinne strony, chłonąć autentycznego ducha tego zakątka Wietnamu. Po dopłynięciu do przystani udamy się w drogę powrotną do Sajgonu.

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • odbiór z hotelu w Sajgonie
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • dojazdu/przelotu do Sajgonu
 • prywatnego ubezpieczenia  (zaproponujemy osobną ofertę)
 • noclegu w Sajgonie
 • wizy do Wietnamu
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

 • Delta Mekongu z Wczasywazji.pl
 • Muzeum Wojny, Sajgon
 • Nocny Sajgon z Wczasywazji.pl

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  ...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!