Wszystko co najciekawsze w Wietnamie

Południe i Centrum - 2 tygodnie w Wietnamie


Południe i centrum - 2 tygodnie w Wietnamie
 • Czas trwania

  13 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Sajgonie

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Rodzinne ferie w tropikach? Czemu nie! Tej zimy wybierz się z Wczasywazji.pl w pełną przygód wycieczkę po Wietnamie. Nasz autorski program nastawiony jest na spokojne zwiedzanie, odwiedziny wielu różnych miejsc i wypoczynek na wietnamskiej wyspie Phu Quoc.

Co Ty na to, aby ferie spędzić w Wietnamie? W pierwszych dniach pokażemy Ci piękno Sajgonu i okolicy. Zabierzemy Cię na lekcje gotowania w Cu Chi oraz na wyprawę do wietnamskiej Stolicy Kokosów - Ben Tre. Następnym przystankiem będzie środkowy Wietnam z jednym z najbardziej klimatycznych miast w Azji - Hoi An. Odwiedzisz również monumentalny kompleks świątyń My Son, wybierzesz się na przejażdżkę rowerową oraz obejrzysz wspaniały spektakl pod gołym niebem. Nie zabraknie też czasu na odpoczynek na rajskich plażach.

Podczas tej 13-dniowej wyprawy skosztujesz (a nawet nauczysz się gotować) kilka najsmaczniejszych i najpopularniejszych wietnamskich potraw oraz pokażemy Ci prawdziwy klimat kraju i jego kulturę.

   Najpiękniejsze miasta, wyjątkowe, nieturystyczne trasy i zapierające dech widoki - tak w skrócie opisałbym ten program. Jeśli chcesz poznać wszystkie zalety Wietnamu - zrobisz to właśnie podczas tej wycieczki!    

- Łukasz Jankowski, Travel Manager Wczasywazji.pl

Łukasz Jankowski
Przeżyjesz to z nami!
  • Poznasz nocne oblicze Miasta Ho Chi Minha 
  • Zwiedzisz najważniejsze miejsca w Sajgonie, m.in.: Katedrę Notre Dame, Świątynię Jadeitowego Cesarza czy Bazar Tan Dinh
  • Udasz się na niezapomnianą wyprawę do wietnamskiej Stolicy Kokosów
  • Ugotujesz sobie tradycyjny wietnamski obiad
  • Poznasz historię tuneli Cu Chi
  • Przejdziesz się jedną z najbardziej klimatycznych starówek w Wietnamie
  • Zwiedzisz wspaniały kompleks świątynny My Son
  • Wypoczniesz na tropikalnej wyspie Phu Quoc

Plan wycieczki:

DZIEŃ 1: WITAJ W WIETNAMIE!
Panorama Sajgonu

Po lądowaniu, dokonaniu formalności wizowych oraz odbiorze bagaży, nasz lokalny przewodnik spotka się z Tobą przy wyjściu z terminala przylotów i zabierze do hotelu w historycznym centrum miasta.

Wczesne popołudnie pozostawiamy na odpoczynek po podróży.

O 18:00 spotkasz się z przewodnikiem lub polskim pilotem w recepcji hotelowej i razem z naszymi kierowcami motorów wyruszysz na ekscytującą wycieczkę „Nocny Sajgon”, która będzie niezapomnianym wstępem do Twojej przygody z Wietnamem.

Podczas wycieczki przekonasz się na własnej skórze, dlaczego mówi się „ale Sajgon!”. Zwiedzimy miasto „od kuchni” i zobaczymy wieczorne życie jego mieszkańców, jedząc i pijąc to samo, co oni.

Powrót do hotelu około 22:00.

Nocleg w hotelu w Sajgonie.

DZIEŃ 2: SAJGON I JEGO SMAKI
Przed budynkiem Poczty Głównej, Sajgon

Po śniadaniu w hotelu spotkasz się z miejscowym przewodnikiem, następnie wyruszysz rikszą na podbój Sajgonu. Zobaczysz najważniejsze miejsca: kolonialne budynki Katedry Notre Dame i Poczty Głównej, oraz mniej znane turystom jak: Świątynię Jadeitowego Cesarza czy Bazar Tan Dinh.

Poznasz historię wojny Amerykańsko-Wietnamskiej, zwiedzając Muzeum Pozostałości Wojennych, po czym udasz się na lunch do lokalnej restauracji.

Następnie przejdziesz na targ Tan Dinh – bazar, na którym można kupić (prawie) wszystko. Od ubrań i wiertarki zaczynając, na świeżej żabie w garnku kończąc.

Po tych wrażeniach wrócimy do hotelu na odpoczynek.

Wieczorem czeka nas kolejna porcja wrażeń kulinarnych w postaci kolacji w restauracji serwującej dania z grilla, przygotowywane w restauracji na otwartym powietrzu i w pełnym lokalnym wystroju.  

DZIEŃ 3: CU CHI KULINARNE
Góry Pięciu Żywiołów

Z hotelu wyruszysz, ok 08:00. Przejedziemy do podmiejskich wiosek, gdzie poczujesz się jak prawdziwy farmer. Pod okiem profesjonalnych kucharzy samodzielnie zbierzesz zioła, warzywa oraz grzyby, z których następnie przygotujesz trzy tradycyjne wietnamskie potrawy oraz deser. 

Najlepszym, bo najsmaczniejszym momentem dnia będzie oczywiście konsumpcja własnoręcznie przyrządzonych specjałów - gdyż właśnie taką formę przybierze dzisiejszy lunch.

Po posiłku, około 13:00, wyruszymy do obszaru Tuneli Cu Chi, gdzie poznasz historię tego miejsca oraz obejrzysz prawdziwy, stary, wietnamski film dokumentalny w sali wzorowanej na punkt spotkań bojowników Vietcongu.

Następnie, podczas spaceru przez okoliczne zarośla, dowiesz się, co partyzanci jedli, pili, jak prowadzili walki, jak oszukiwali amerykańskie psy gończe, z czego robili pułapki oraz wielu innych ciekawostek. Na koniec spróbujesz tradycyjnego posiłku partyzantów i zobaczysz, jak można gotować w kuchni opalanej drewnem, ale nie produkować widocznego dymu.

Dzień zakończymy powrotem do Sajgonu. Czas wolny i nocleg w Sajgonie.

DZIEŃ 4: SAJGON - BEN TRE
Rejs Sampami po Mekongu

Dziś, razem z naszym świetnym przewodnikiem udasz się na wyprawę do wietnamskiej Stolicy Kokosów – prowincji Ben Tre. Podróż do Delty Mekongu rozpoczniemy o 9:00 z Sajgonu. Po około dwóch godzinach dojedziemy do prowincji Ben Tre.

Pierwszym etapem wycieczki po Delcie Mekongu jest rejs po kanałach i rzekach z nisko kłaniającymi się palmami. Wycieczka obejmuje również wizytę w tradycyjnej manufakturze cukierków kokosowych i maty z trzciny oraz poczęstunek z owoców tropikalnych.

Poźniej czas na lunch w restauracji serwującej tradycyjne specjały kuchni Delty Mekongu, do której dostaniesz się miejscowym tuk-tukiem. Do spróbowania będzie słynna ryba "Słoniowe Ucho", kwiaty bananowca oraz wiele innych specjałów. A po sycącym posiłku, dla odważnych – degustacja duriana. 

Po tych wrażeniach, małymi łódkami, prowadzonymi przez zręcznych wioślarzy, dopłyniemy do dużej łodzi i udamy się do przystani. Zejdziemy na ląd i wietnamskimi tuk tukami przejedziemy przez okoliczne wsie do domu Starszego Brata Sy.

Tutaj odpoczniesz po dniu pełnym wrażeń, po czym, około 18:00 nauczysz się przyrządzać 3 lokalne potrawy: gỏi cuốn, bánh xèo i canh chua chay, będące częścią dzisiejszej kolacji.

Po posiłku – czas wolny na relaks. Nocleg w Ben Tre. 

DZIEŃ 5: BEN TRE - DA NANG - HOI AN
Urokliwe Hoi An

Po prawdziwym, prostym, wiejskim śniadaniu (serwowanym od 8:00), będziesz miał czas dla siebie na swobodne spacery po okolicy lub relaks w hamaku do godziny 10:00, kiedy to przejedziesz tuk tukiem do głównej drogi i wsiądziesz na pokład naszego busa, który zabierze Cię w drogę powrotną do Sajgonu.

Po drodze zatrzymamy się w lokalnej restauracji na lunch z kolejnym specjałem kuchni Delty – zupą hủ tiếu.

Po przyjeździe do Sajgonu, będziemy mieli chwilę na wizytę w naszej ulubionej kawiarni przed transferem na lotnisko. Z lotniska popołudniowy lot do Danang w centralnym Wietnamie.

Przelot do Danang to krótki lot krajowy trwający około 1h 20 min. Z Danang odbierze nas kierowca, z którym dotrzemy do resortu w plażowej części miasteczka Hoi An lub hotelu położonego w pobliżu jego zabytkowej starówki. 

Nocleg w Hoi An. 

DZIEŃ 6: HOI AN - MY SON
Chamowie w Sanktuarium My Son, wycieczka Wietnam

Po śniadaniu w hotelu o godzinie 08:00 wyruszysz wraz z przewodnikiem do wyjątkowo malowniczej doliny, leżącej pomiędzy dwoma pasmami górskimi. To właśnie tutaj mieści się słynne sanktuarium My Son. Głównym punktem programu wycieczki będzie zwiedzanie kompleksu My Son, na który składa się kilkadziesiąt świątyń o charakterystycznym kształcie wieży i poświęconych hinduskim bogom takim jak Krishna, Vishnu czy Shiva. W drodze powrotnej do hotelu zjesz lunch. Czas wolny w hotelu na odpoczynek. 

Po południu udamy się na jedną z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych starówek w Wietnamie, które dzisiaj możemy podziwiać dzięki naszemu rodakowi. Na miejscu zobaczysz pomnik „Kazika”, słynny Japoński Most, chiński dom komunalny oraz szereg zabytkowych domów, które w przeszłości należały do chińskich i japońskich kupców. 

Jest to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w kraju – piękne zarówno w promieniach zachodzącego słońca, jak i w świetle tradycyjnych lampionów, będących jednym z symboli tego miasteczka.

Wieczorem czas wolny i nocleg w Hoi An. 

DZIEŃ 7: HOI AN
Lampiony w Hoi An

Po śniadaniu w hotelu wyruszymy poznać Hoi An od strony wiejskich i spokojnych terenów otoczonych bezkresnymi polami ryżowymi. Na wycieczkę ruszymy rowerami w spokojnym tempie mijając kolejne rzeczki, pola i wodne bawoły brodzące w podtopionych miejscach. Rowerami dotrzemy do wioski zlokalizowanej tuż przy wąskich kanałach obsadzonych palmami tzw. wodnego kokosa. Tutaj będziesz miał okazję spróbować swoich sił w roli wioślarza łodzi pozbawionej steru. Może wydawać się to prostym zadaniem, ale zdecydowanie do takich nie należy, a większość prób płynięcia „pełną naprzód” kończy się poruszaniem efektownym zygzakiem. Lunch w lokalnej restauracji. 

Po lunchu krótki powrót do hotelu i popołudnie wolne na relaks. Czas na relaks na basenie lub plaży.

Wieczorem przejedziemy na kolację w centrum Hoi An, aby zakończyć dzień przejazdem na jedyne w swoim rodzaju widowisko „Wspomnienia Hoi An”. Jest to przedstawienie na scenie pod gołym niebem, w trakcie którego dowiesz się wielu ciekawostek na temat historii Hoi An oraz otaczającego je regionu.

Nocleg w Hoi An.

DZIEŃ 8: HOI AN - PHU QUOC
Plaża na Phu Quoc wycieczka Wietnam

Dzisiaj przeniesiesz się do strefy pełnego tropiku. Po śniadaniu w hotelu kierowca odbierze Cię z hotelowego lobby i udasz się na lotnisko w Danang. Stąd czeka Cię lot w kierunku południowych krańców Wietnamu, na wyspę Phu Quoc (lot krajowy, ok 1h 40 minut). 

Z lotniska na Phu Quoc odbierze Cię obsługa resortu i po krótkim transferze znajdziesz się w hotelu (check-in od godz. 14:00).

Tutaj nie planujemy dodatkowych atrakcji – wierzymy że każdy ma swój „przepis” na wypoczynek. Kombinacje kąpieli morskich, basenowych oraz czasu spędzonego na leżaku z dobrą książką pozostawiamy do Twojej aranżacji.

Jeśli jednak nie zależy Ci na błogim wypoczynku na plaży, w swojej ofercie mamy wycieczkę po wyspie Phu Quoc, którą można dowolnie modyfikować. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Nocleg w resorcie.

DZIEŃ 9-12: PHU QUOC
Plaża na Phu Quoc wycieczka Wietnam

Czas na relaks i wypoczynek. Śniadania w hotelu.

**Wyspa oferuje możliwości wycieczek łodziami (snorkelling, zachody słońca), wizytę w parku narodowym (wycieczka jeepem i krótki trekking), czy w nowoczesnym aquaparku zlokalizowanym na południowych krańcach wyspy, do którego dociera się systemem kolejek linowych prowadzących wysoko ponad morzem i pasmem wyspek.

Nocleg w resorcie.

DZIEŃ 13: PHU QUOC-SAJGON
Powrót z Phu Quoc, wycieczka Wietnam

Po śniadaniu w resorcie wykwaterujesz się i około południa wyruszysz na lotnisko krajowe. Stąd czeka Cię krótki lot krajowy do Sajgonu (50 minut).

Na lotnisku w Sajgonie oczekiwać będzie kierowca i przewodnik, którzy zajmą się Tobą w oczekiwaniu na lot powrotny do kraju. Czas można spędzić wybierając się na zakup drobnych pamiątek lub ostatnią wizytę w świetnych miejscowych spa lub po prostu relaks w jednej z niezliczonych kawiarni. 

Wieczorem transfer na terminal międzynarodowy lotniska w Sajgonie i wylot. 

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • Cena będzie zawierać opiekę lokalnych anglojęzycznych przewodników i opcjonalnie polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do/z Wietnamu 
 • wizy do Wietnamu
 • lokalnych biletów lotniczych – cena podana osobno 
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napojów podczas posiłków
 • wydatków osobistych (napiwków, prania, dodatkowych posiłków)
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Południe i Centrum

2 tygodnie w Wietnamie
 • Czas trwania

  13 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Sajgonie

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Rodzinne ferie w tropikach? Czemu nie! Tej zimy wybierz się z Wczasywazji.pl w pełną przygód wycieczkę po Wietnamie. Nasz autorski program nastawiony jest na spokojne zwiedzanie, odwiedziny wielu różnych miejsc i wypoczynek na wietnamskiej wyspie Phu Quoc.

Więcej o Wietnamie

Co Ty na to, aby ferie spędzić w Wietnamie? W pierwszych dniach pokażemy Ci piękno Sajgonu i okolicy. Zabierzemy Cię na lekcje gotowania w Cu Chi oraz na wyprawę do wietnamskiej Stolicy Kokosów - Ben Tre. Następnym przystankiem będzie środkowy Wietnam z jednym z najbardziej klimatycznych miast w Azji - Hoi An. Odwiedzisz również monumentalny kompleks świątyń My Son, wybierzesz się na przejażdżkę rowerową oraz obejrzysz wspaniały spektakl pod gołym niebem. Nie zabraknie też czasu na odpoczynek na rajskich plażach.

Podczas tej 13-dniowej wyprawy skosztujesz (a nawet nauczysz się gotować) kilka najsmaczniejszych i najpopularniejszych wietnamskich potraw oraz pokażemy Ci prawdziwy klimat kraju i jego kulturę.

  • Zwiedzisz najważniejsze miejsca w Sajgonie, m.in.: Katedrę Notre Dame, Świątynię Jadeitowego Cesarza czy Bazar Tan Dinh
  • Udasz się na niezapomnianą wyprawę do wietnamskiej Stolicy Kokosów
  • Przejdziesz się jedną z najbardziej klimatycznych starówek w Wietnamie
  • Wypoczniesz na tropikalnej wyspie Phu Quoc
 • KULTURA

  Poznasz niesamowite różnice pomiędzy Południowym a Centralnym Wietnamem.

 • KUCHNIA

  Zakochaj się w wietnamskiej kuchni, a nawet naucz się gotować tradycyjne potrawy! 

 • KLIMAT

  Zwiedzaj, odpoczywaj i smakuj! Poznaj wszystkie zalety Wietnamu. 

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: WITAJ W WIETNAMIE!
Widok na Sajgon

Po lądowaniu, dokonaniu formalności wizowych oraz odbiorze bagaży, nasz lokalny przewodnik spotka się z Tobą przy wyjściu z terminala przylotów i zabierze do hotelu w historycznym centrum miasta.

Wczesne popołudnie pozostawiamy na odpoczynek po podróży.

O 18:00 spotkasz się z przewodnikiem lub polskim pilotem w recepcji hotelowej i razem z naszymi kierowcami motorów wyruszysz na ekscytującą wycieczkę „Nocny Sajgon”, która będzie niezapomnianym wstępem do Twojej przygody z Wietnamem.

Podczas wycieczki przekonasz się na własnej skórze, dlaczego mówi się „ale Sajgon!”. Zwiedzimy miasto „od kuchni” i zobaczymy wieczorne życie jego mieszkańców, jedząc i pijąc to samo, co oni.

Powrót do hotelu około 22:00.

Nocleg w hotelu w Sajgonie.

DZIEŃ 2: SAJGON I JEGO SMAKI
Wycieczka przed budynkiem Poczty Głównej

Po śniadaniu w hotelu spotkasz się z miejscowym przewodnikiem, następnie wyruszysz rikszą na podbój Sajgonu. Zobaczysz najważniejsze miejsca: kolonialne budynki Katedry Notre Dame i Poczty Głównej, oraz mniej znane turystom jak: Świątynię Jadeitowego Cesarza czy Bazar Tan Dinh.

Poznasz historię wojny Amerykańsko-Wietnamskiej, zwiedzając Muzeum Pozostałości Wojennych, po czym udasz się na lunch do lokalnej restauracji.

Następnie przejdziesz na targ Tan Dinh – bazar, na którym można kupić (prawie) wszystko. Od ubrań i wiertarki zaczynając, na świeżej żabie w garnku kończąc.

Po tych wrażeniach wrócimy do hotelu na odpoczynek.

Wieczorem czeka nas kolejna porcja wrażeń kulinarnych w postaci kolacji w restauracji serwującej dania z grilla, przygotowywane w restauracji na otwartym powietrzu i w pełnym lokalnym wystroju.

DZIEŃ 3: CU CHI KULINARNE
Góry Pięciu Żywiołów

Z hotelu wyruszysz, ok 08:00. Przejedziemy do podmiejskich wiosek, gdzie poczujesz się jak prawdziwy farmer. Pod okiem profesjonalnych kucharzy samodzielnie zbierzesz zioła, warzywa oraz grzyby, z których następnie przygotujesz trzy tradycyjne wietnamskie potrawy oraz deser. 

Najlepszym, bo najsmaczniejszym momentem dnia będzie oczywiście konsumpcja własnoręcznie przyrządzonych specjałów - gdyż właśnie taką formę przybierze dzisiejszy lunch.

Po posiłku, około 13:00, wyruszymy do obszaru Tuneli Cu Chi, gdzie poznasz historię tego miejsca oraz obejrzysz prawdziwy, stary, wietnamski film dokumentalny w sali wzorowanej na punkt spotkań bojowników Vietcongu.

Następnie, podczas spaceru przez okoliczne zarośla, dowiesz się, co partyzanci jedli, pili, jak prowadzili walki, jak oszukiwali amerykańskie psy gończe, z czego robili pułapki oraz wielu innych ciekawostek. Na koniec spróbujesz tradycyjnego posiłku partyzantów i zobaczysz, jak można gotować w kuchni opalanej drewnem, ale nie produkować widocznego dymu.

Dzień zakończymy powrotem do Sajgonu. Czas wolny i nocleg w Sajgonie.

DZIEŃ 4: SAJGON - BEN TRE
Rejs Sampami po Mekongu

Dziś, razem z naszym świetnym przewodnikiem udasz się na wyprawę do wietnamskiej Stolicy Kokosów – prowincji Ben Tre. Podróż do Delty Mekongu rozpoczniemy o 9:00 z Sajgonu. Po około dwóch godzinach dojedziemy do prowincji Ben Tre.

Pierwszym etapem wycieczki po Delcie Mekongu jest rejs po kanałach i rzekach z nisko kłaniającymi się palmami. Wycieczka obejmuje również wizytę w tradycyjnej manufakturze cukierków kokosowych i maty z trzciny oraz poczęstunek z owoców tropikalnych.

Poźniej czas na lunch w restauracji serwującej tradycyjne specjały kuchni Delty Mekongu, do której dostaniesz się miejscowym tuk-tukiem. Do spróbowania będzie słynna ryba "Słoniowe Ucho", kwiaty bananowca oraz wiele innych specjałów. A po sycącym posiłku, dla odważnych – degustacja duriana. 

Po tych wrażeniach, małymi łódkami, prowadzonymi przez zręcznych wioślarzy, dopłyniemy do dużej łodzi i udamy się do przystani. Zejdziemy na ląd i wietnamskimi tuk tukami przejedziemy przez okoliczne wsie do domu Starszego Brata Sy.

Tutaj odpoczniesz po dniu pełnym wrażeń, po czym, około 18:00 nauczysz się przyrządzać 3 lokalne potrawy: gỏi cuốn, bánh xèo i canh chua chay, będące częścią dzisiejszej kolacji.

Po posiłku – czas wolny na relaks. Nocleg w Ben Tre. 

DZIEŃ 5: BEN TRE - DA NANG - HOI AN
Urokliwe Hoi An

Po prawdziwym, prostym, wiejskim śniadaniu (serwowanym od 8:00), będziesz miał czas dla siebie na swobodne spacery po okolicy lub relaks w hamaku do godziny 10:00, kiedy to przejedziesz tuk tukiem do głównej drogi i wsiądziesz na pokład naszego busa, który zabierze Cię w drogę powrotną do Sajgonu.

Po drodze zatrzymamy się w lokalnej restauracji na lunch z kolejnym specjałem kuchni Delty – zupą hủ tiếu.

Po przyjeździe do Sajgonu, będziemy mieli chwilę na wizytę w naszej ulubionej kawiarni przed transferem na lotnisko. Z lotniska popołudniowy lot do Danang w centralnym Wietnamie.

Przelot do Danang to krótki lot krajowy trwający około 1h 20 min. Z Danang odbierze nas kierowca, z którym dotrzemy do resortu w plażowej części miasteczka Hoi An lub hotelu położonego w pobliżu jego zabytkowej starówki. 

Nocleg w Hoi An. 

DZIEŃ 6: HOI AN - MY SON
Chamowie w Sanktuarium My Son

Po śniadaniu w hotelu o godzinie 08:00 wyruszysz wraz z przewodnikiem do wyjątkowo malowniczej doliny, leżącej pomiędzy dwoma pasmami górskimi. To właśnie tutaj mieści się słynne sanktuarium My Son. Głównym punktem programu wycieczki będzie zwiedzanie kompleksu My Son, na który składa się kilkadziesiąt świątyń o charakterystycznym kształcie wieży i poświęconych hinduskim bogom takim jak Krishna, Vishnu czy Shiva. W drodze powrotnej do hotelu zjesz lunch. Czas wolny w hotelu na odpoczynek. 

Po południu udamy się na jedną z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych starówek w Wietnamie, które dzisiaj możemy podziwiać dzięki naszemu rodakowi. Na miejscu zobaczysz pomnik „Kazika”, słynny Japoński Most, chiński dom komunalny oraz szereg zabytkowych domów, które w przeszłości należały do chińskich i japońskich kupców. 

Jest to jedno z najbardziej malowniczych miejsc w kraju – piękne zarówno w promieniach zachodzącego słońca, jak i w świetle tradycyjnych lampionów, będących jednym z symboli tego miasteczka.

Wieczorem czas wolny i nocleg w Hoi An. 

DZIEŃ 7: HOI AN
Lampiony w Hoi An

Po śniadaniu w hotelu wyruszymy poznać Hoi An od strony wiejskich i spokojnych terenów otoczonych bezkresnymi polami ryżowymi. Na wycieczkę ruszymy rowerami w spokojnym tempie mijając kolejne rzeczki, pola i wodne bawoły brodzące w podtopionych miejscach. Rowerami dotrzemy do wioski zlokalizowanej tuż przy wąskich kanałach obsadzonych palmami tzw. wodnego kokosa. Tutaj będziesz miał okazję spróbować swoich sił w roli wioślarza łodzi pozbawionej steru. Może wydawać się to prostym zadaniem, ale zdecydowanie do takich nie należy, a większość prób płynięcia „pełną naprzód” kończy się poruszaniem efektownym zygzakiem. Lunch w lokalnej restauracji. 

Po lunchu krótki powrót do hotelu i popołudnie wolne na relaks. Czas na relaks na basenie lub plaży.

Wieczorem przejedziemy na kolację w centrum Hoi An, aby zakończyć dzień przejazdem na jedyne w swoim rodzaju widowisko „Wspomnienia Hoi An”. Jest to przedstawienie na scenie pod gołym niebem, w trakcie którego dowiesz się wielu ciekawostek na temat historii Hoi An oraz otaczającego je regionu.

Nocleg w Hoi An.

DZIEŃ 8: HOI AN - PHU QUOC
Plaża na Phu Quoc wycieczka Wietnam

Dzisiaj przeniesiesz się do strefy pełnego tropiku. Po śniadaniu w hotelu kierowca odbierze Cię z hotelowego lobby i udasz się na lotnisko w Danang. Stąd czeka Cię lot w kierunku południowych krańców Wietnamu, na wyspę Phu Quoc (lot krajowy, ok 1h 40 minut). 

Z lotniska na Phu Quoc odbierze Cię obsługa resortu i po krótkim transferze znajdziesz się w hotelu (check-in od godz. 14:00).

Tutaj nie planujemy dodatkowych atrakcji – wierzymy że każdy ma swój „przepis” na wypoczynek. Kombinacje kąpieli morskich, basenowych oraz czasu spędzonego na leżaku z dobrą książką pozostawiamy do Twojej aranżacji.

Jeśli jednak nie zależy Ci na błogim wypoczynku na plaży, w swojej ofercie mamy wycieczkę po wyspie Phu Quoc, którą można dowolnie modyfikować. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Nocleg w resorcie.

DZIEŃ 9-12: PHU QUOC
Plaża na Phu Quoc wycieczka Wietnam

Czas na relaks i wypoczynek. Śniadania w hotelu.

**Wyspa oferuje możliwości wycieczek łodziami (snorkelling, zachody słońca), wizytę w parku narodowym (wycieczka jeepem i krótki trekking), czy w nowoczesnym aquaparku zlokalizowanym na południowych krańcach wyspy, do którego dociera się systemem kolejek linowych prowadzących wysoko ponad morzem i pasmem wyspek.

Nocleg w resorcie.

DZIEŃ 13: PHU QUOC-SAJGON
Wylot do Sajgonu

Po śniadaniu w resorcie wykwaterujesz się i około południa wyruszysz na lotnisko krajowe. Stąd czeka Cię krótki lot krajowy do Sajgonu (50 minut).

Na lotnisku w Sajgonie oczekiwać będzie kierowca i przewodnik, którzy zajmą się Tobą w oczekiwaniu na lot powrotny do kraju. Czas można spędzić wybierając się na zakup drobnych pamiątek lub ostatnią wizytę w świetnych miejscowych spa lub po prostu relaks w jednej z niezliczonych kawiarni. 

Wieczorem transfer na terminal międzynarodowy lotniska w Sajgonie i wylot. 

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • opiekę polskiego pilota lub, opcjonalnie, lokalnych, anglojęzycznych przewodników
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • biletów lotniczych do/z Wietnamu 
 • wizy do Wietnamu
 • lokalnych biletów lotniczych – cena podana osobno 
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napojów podczas posiłków
 • wydatków osobistych (napiwków, prania, dodatkowych posiłków)
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  ...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!

  Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.