Przez Wietnam w marcu – 11 dni z polskim przewodnikiem

Sajgon Sajgon ✈ Ben Tre ✈ Ha Noi ✈ Ha Long ✈ Ninh Binh ✈ Sajgon ✈ Mui Ne ✈ Sajgon
Czas trwania: 11 Dni
Zaczynamy: Sajgon
Kończymy: Sajgon ✈ Ben Tre ✈ Ha Noi ✈ Ha Long ✈ Ninh Binh ✈ Sajgon ✈ Mui Ne ✈ Sajgon
Języki: Polski

Zapraszamy na wyprawę przez Wietnam z naszym pilotem – Adrianem. W ciągu 11 dni przeżyjecie niesamowite przygody, zobaczycie różnice między południem a północą kraju, spróbujecie lokalnych przysmaków i doświadczycie lokalnej kultury.

Dokąd jedziemy?

Wietnam Południowy i Północny to dwa, znacznie różniące się od siebie regiony kraju. Magiczna zatoka Ha Long, zielona Delta Mekongu, czarujące Ninh Binh, historyczne Hanoi czy nigdy nie kładące się spać Ho Chi Minh City – w ciągu 11 dni, pokażemy Wam wszystkie perełki Wietnamu. Z nami poznacie Wietnam od podszewki, zgłębicie jego kulturę, posmakujecie lokalnej kuchni, spotkacie ciekawych ludzi, a wszystko to w otoczeniu przepięknych krajobrazów.

Kiedy jedziemy?

Termin wyjazdu:

 • 01.03.2019 r. - 11.03.2019 r. (uwaga: termin wyprzedany)

  • Zwiedzanie miasta Ho Chi Minha (dawnego Sajgonu).
  • Wizyta w wiecznie zielonej Delcie Mekongu wraz z noclegiem u Starszego Brata Sy.
  • Zwiedzanie stolicy kraju – Hanoi.
  • Rejs po magicznej zatoce Ha Long.
  • Wizyta w czarującym Ninh Binh z noclegiem w naszym Eco Lodge.
  • Wypoczynek w resorcie nad Morzem Południowochińskim.
  • Cena wycieczki: cena wycieczki to 1759 USD od osoby. Cena obejmuje wszystkie koszty wymienione w programie. Dodatkowo płatne są przeloty z Polski do Wietnamu oraz wiza wietnamska.
  • Czas trwania: 11 dni. Termin wyjazdu: 01.03.2019 - 11.03.2019 r. (uwaga: termin wyprzedany)
  • Początek i koniec: Wyruszamy z Sajgonu (miejsce w którym się zbieramy) i również w Sajgonie kończymy odwożąc Was na lotnisko.
  • Pełna obsługa: W cenie zawarte są wszystkie elementy wymienione w programie.

Dzień 1: Sajgon – przylot (-/L/D)

Dzień 1: Sajgon – przylot (-/L/D)
Witajcie w Sajgonie – Mieście Ho Chi Minha!

Po dotarciu na lotnisko w Sajgonie, zabierzemy Was do hotelu w centrum miasta, skąd po krótkim odświeżeniu się wyruszymy zobaczyć, co w mieście piszczy.

Sprawni kierowcy riksz będą wozić nas ulicami miasta, a dookoła, dosłownie – na wyciągnięcie ręki – nieustannie przesuwał się będzie tutejszy – bardzo specyficzny - ruch uliczny.

Zobaczymy budynek Poczty Głównej oraz stojącą obok Katedrę Notre Dame, zwiedzimy Muzeum Pozostałości Wojennych oraz Pałac Zjednoczenia, zapalimy kadzidełka w Pagodzie Jadeitowego Cesarza oraz spróbujemy lokalnego jedzenia w jadłodajni dla okolicznych pracowników biurowych. Zajrzymy też na moment na Rynek Ben Thanh, gdzie można kupić (prawie) wszystko.

Około 15:00 wrócimy do hotelu na odpoczynek po pierwszej części dnia, aby przygotować się na wieczorne atrakcje.

A już o 18:00 nasi kierowcy odbiorą Was motorami z hotelu i zabiorą na wycieczkę Nocny Sajgon, w czasie której przekonacie się na własnej skórze, dlaczego mówi się „ale Sajgon!”. Zwiedzicie miasto „od kuchni” i zobaczycie wieczorne życie jego mieszkańców, jedząc i pijąc to samo, co tubylcy.

Powrót do hotelu około 23:00.
Nocleg w hotelu w Sajgonie.

UWAGA! Pierwszy dzień zwiedzania zostanie dostosowany do przylotu grupy z polski.

Dzień 2: Delta Mekongu – Ben Tre (B/L/D)

Dzień 2: Delta Mekongu – Ben Tre (B/L/D)
Dziś udamy się na wyprawę do wietnamskiej Stolicy Kokosów – prowincji Ben Tre, gdzie zatopimy się w okolicznej zieleni, porastającej liczne rzeki i kanały.

Podróż do Delty Mekongu rozpoczniemy o 9:00 z Sajgonu. Po około dwóch godzinach dojedziemy do prowincji Ben Tre – jednej z najpiękniejszych w tym rejonie. Otaczający nas tu krajobraz znacznie różnić się będzie od pozostałych miejsc w Wietnamie.

Pierwszym etapem wycieczki po Delcie Mekongu jest rejs po kanałach i rzekach z nisko kłaniającymi się palmami. Wycieczka obejmuje również wizytę w tradycyjnej cegielni, manufakturze cukierków kokosowych i mat z trzciny oraz poczęstunek z owoców tropikalnych. To prawdziwe spotkanie z żywą tradycją Delty Mekongu!

Poźniej czas na lunch w restauracji serwującej tradycjne specjały kuchni Delty Mekongu, do której dostaniemy się miejscową rikszą motorową. Do spróbowania będzie słynna ryba "Słoniowe Ucho", kwiaty bananowca oraz wiele innych przysmaków. A po sycącym posiłku, dla odważnych – degustacja duriana.

Po tych wrażeniach zejdziemy na ląd, skąd wietnamskimi tuk-tukami przejedziemy przez okoliczne wsie do domu Starszego Brata Sy.

Po powitalnym napoju, prysznicu i chwili relaksu, około 17:30 nauczymy się przyrządzać trzy potrawy rodem z Delty Mekongu, między innymi wietnamskie naleśniki. Następnie spożyjemy je na kolację w otoczeniu gęstej, lokalnej roślinności. Położenie oraz otoczenie domu stwarzają świetne warunki do odprężenia się i wyciszenia. Jest tu wiele hamaków, w których można się zdrzemnąć, a cisza i spokój pozwalają na praktykowanie medytacji. Oczywiście można też zrelaksować się przy piwie lub innych napojach alkoholowych, które dostępne są na miejscu.

Noc spędzimy w pokojach w drewnianym domu, a do snu ukołyszą nas głosy żab i świerszczy.

Dzień 3: Ben Tre – Sajgon – Ha Noi (B/L/D)

Dzień 3: Ben Tre – Sajgon – Ha Noi (B/L/D)
Po prawdziwym, prostym, wiejskim śniadaniu (serwowanym od 8:00), zostawimy sobie czas wolny na swobodne spacery po okolicy lub relaks w hamakach do godziny 9:00, kiedy to przejedziemy tuk-tukami do głównej drogi i wsiądziemy na pokład naszego busa, który zabierze nas na lotnisko w Sajgonie.

Stąd udamy się lotem Vietnam Airlines do Hanoi – stolicy Wietnamu. Przelot około 13:00 (2 h lotu do Hanoi).

Na miejscu przejedziemy do hotelu, gdzie zostawimy swoje rzeczy, a następnie udamy się do naszego ulubionego SPA na godzinny masaż całego ciała (dla chętnych dostępna opcja masażu tylko nóg i stóp).

Następnym punktem programu będzie kolacja w jedynej w swoim rodzaju Wężowej Wiosce. Tutaj, w przepięknej restauracji w stylu północnowietnamskim podane zostaną nam dania, przygotowane z węża. Jest to wyjątkowe doświadczenie, którego nie należy się obawiać.

Około 20:10 wyruszymy z Wężowej Wioski na Plac Ba Dinh, aby zobaczyć Ceremonię Zdjęcia Flagi sprzed Mauzoleum Ho Chi Minha – na własne oczy przekonamy się, jakim szacunkiem nadal cieszy się Wujek Ho – ojciec współczesnego, niepodległego Wietnamu.

Dzień zakończymy powrotem do hotelu i noclegiem.

Dzień 4: Ha Noi (B/L/D)

Dzień 4: Ha Noi (B/L/D)
Dziś zagłębimy się w tajemnice tysiącletniej stolicy Wietnamu – Hanoi.

Rikszarze odbiorą nas z hotelu i malowniczymi, krętymi uliczkami Starego Miasta zabiorą nas do Więzienia Hoa Lo, gdzie dowiemy się kto, kogo i po co tutaj przetrzymywał.

Następnie, już busem, udamy się do Świątyni Literatury, aby zobaczyć, jak wygląda połączenie świątyni konfucjańskiej i uniwersytetu, poznamy też znaczenie elementów architektonicznych, takich jak Studnia Niebiańskiej Światłości oraz Bramy: Treści i Formy, Talentu i Pracy.

Oczywiście nie zabraknie lunchu – specjału Hanoi – bun cha!

Gdy już napełnimy swoje żołądki, przejedziemy na brzeg Jeziora Zwróconego Miecza, gdzie w Świątyni Ngoc Son dowiemy się, jaką rolę w wyzwoleniu Wietnamu spod okupacji chińskiej odegrał Wielki Złoty Żółw.

Aby lepiej poczuć klimat dawnego Hanoi, udamy się do jednej z kawiarni, ukrytych w maleńkich zaułkach Starego Miasta, gdzie podany nam zostanie kolejny specjał – kawa z jajkiem.

Z racji bliskości najważniejszych ulic, na których sprzedawane są pamiątki oraz wyroby z jedwabiu, damy sobie czas wolny na zakupy.

Około 17:40 zbierzemy się ponownie, aby udać się do Teatru Laleczek Wodnych, gdzie zobaczymy tradycyjny, hanojski spektakl. Uwaga – im mniejsza jest Wasza znajomość języka wietnamskiego, tym większe wrażenia!

Po spektaklu przejdziemy na kolację do naszej ulubionej lokalnej restauracji, serwującej prawdziwe, wientamskie dania, podawane ze świeżym piwem prosto z beczki.

Dzień zakończymy powrotem do hotelu i noclegiem.

Dzień 5: Zatoka Ha Long (B/L/D)

Dzień 5: Zatoka Ha Long (B/L/D)
Między 7:30 a 8:30, po uprzednim wymeldowaniu się z hotelu w Hanoi, wyruszymy w 4-godzinną drogę do Zatoki Ha Long. Tutaj wejdziemy na pokład 4* statku Cristina Cruise, który zabierze nas w rejs z noclegiem po Zatoce, uznanej za Miejsce Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W czasie rejsu będziemy mieli okazję do podziwiania krajobrazów, przepłynięcia okolicy kajakami, kontemplacji przy drinku na górnym pokładzie statku czy też nauczenia się przygotowywania wietnamskich, świeżych sajgonek.

Posiłki – lunch i kolacja – serwowane będą w pokładowej restauracji.
Nocleg na pokładzie statku.

Dzień 6: Ha Long – Ninh Binh (B/L/D)

Dzień 6: Ha Long – Ninh Binh (B/L/D)
Dziś, skoro świt, chętni mogą udać się na górny pokład statku, aby wziąć udział w lekcji tai chi.

Następnie dokończymy program zwiedzania, zjemy lunch, a po dopłynięciu do przystani w porcie, zejdziemy na ląd i udamy się w drogę do dawnej stolicy Wietnamu – Ninh Binh.

Po drodze zatrzymamy się w Obszarze Trang An, gdzie przesiądziemy się na łodzie, a lokalne wioślarki zabiorą nas w 2,5-godzinny spływ rzeką przez system grot, kotlin i dolin. Krajobraz będzie zmieniał się jak w kalejdoskopie, a sprawne oko dostrzec będzie mogło skaczące po skalistych górach kozice.

Na koniec dnia przejedziemy do Mua Caves Ecolodge, gdzie po zakwaterowaniu się w bungalowach, wejdziemy po 486 stopniach na szczyt pobliskiej skalistej góry, skąd podziwiać będziemy zachód słońca.

Po kolacji w lokalnej restauracji – czas wolny na odpoczynek i nocleg.

Dzień 7: Ninh Binh – Mui Ne (B/L/D)

Dzień 7: Ninh Binh – Mui Ne (B/L/D)
Wcześnie rano, około 5:00, chętni raz jeszcze wejdą z polskim pilotem na szczyt góry, tym razem, aby zaobserwować wschód słońca nad malowniczą, sielankową okolicą.

Około 7:30 udamy się na śniadanie, aby o 8:30 wyruszyć w drogę na lotnisko w Hanoi, po drodze zwiedzając jeszcze Hoa Lu - pozostałości dawnej stolicy przodka współczesnego Wietnamu oraz zjemy szybki lunch – specjały Ninh Binh: dania z kozic górskich.

Następnie, drogą lotniczą udamy się z powrotem do Sajgonu około godziny 15:00. W Ho Chi Minh City po lądowaniu przesiądziemy się do naszego busa, którym najpierw zajedziemy na przepysznego wietnamskiego Hot-Pota.

Po kolacji wyruszymy nad morze – do resortu Aroma Beach Resort&Spa w nadmorskim miasteczku Mui Ne (dojazd około godziny 1:00 w nocy).
Nocleg w resorcie w bungalowach z widokiem na morze.

Dzień 8: Mui Ne (B/-/-)

Dzień 8: Mui Ne (B/-/-)
Dzisiejszy dzień zostawimy sobie w pełni na korzystanie z atrakcji resortu we własnym zakresie. Nasz przewodnik będzie dostępny dla Państwa do zaoferowania dodatkowych atrakcji, które ustalimy w trakcie wycieczki.

Śniadanie i nocleg w resorcie.

Dzień 9: Mui Ne, wioska rybacka (B/-/-)

Dzień 9: Mui Ne, wioska rybacka (B/-/-)
Dziś, skoro świt, około 5:30 wyruszymy na krótką, ale bardzo ciekawą wycieczkę do Wioski Rybackiej Mui Ne. Zobaczymy, jak rybacy wracają na wybrzeże z nocnych połowów, rozkładając się ze swoimi zdobyczami na okolicznej plaży, która na ten czas zmienia się w tętniący życiem, lokalny bazar z najświeższymi owocami morza, jakie można sobie wymarzyć. Nauczymy się również, jak rozpoznawać świeżość poszczególnych produktów.

Następnie wrócimy do resortu na dalszą część relaksu.
Śniadanie i nocleg w resorcie.

Dzień 10: Mui Ne (B/-/-)

Dzień 10: Mui Ne (B/-/-)
Dzisiejszy dzień zostawimy sobie w pełni na korzystanie z atrakcji resortu we własnym zakresie.

Natomiast wieczorem wspólnie zjemy ostatnią kolację nad samym morzem w najsmaczniejszym miejscu w Mui Ne.

Śniadanie i nocleg w resorcie.

Dzień 11: Mui Ne – Sajgon – Powrót (B/-/-)

Dzień 11: Mui Ne – Sajgon – Powrót (B/-/-)
Dziś, po wczesnym śniadaniu w resorcie i wymeldowaniu, około 7:15 wyruszymy w drogę powrotną do Sajgonu – a konkretnie na lotnisko Tan Son Nhat, gdzie zakończy się nasza przygoda.

UWAGA! Ostatni dzień zostanie dostosowany do godzin wylotu z Wietnamu.

INFORMACJE TECHNICZNE:

Proponowane noclegi (w przypadku niedostępności miejsc, zostaną zmienione na hotele o podobnym standardzie):


PROPONOWANE POŁĄCZENIA LOTNICZE:

✈ Lot czarterowy Rainbow:

Warszawa-Sajgon (6.12.2018 r.)
15:45 - 8:40 dnia następnego, lot bezpośredni.

Sajgon-Warszawa (17.12.2018 r.)
13:20 - 19:40 dnia następnego, lot bezpośredni.

✈ Emirates:

Warszawa-Sajgon (6.12.2018 r.)
13:25 - 19:35 dnia kolejnego (przesiadka w Dubaju, 24h 10 min).

Sajgon-Warszawa (17.12.2018 r.)
23:55 - 11:20 dnia kolejnego (przesiadka w Dubaju, 17h 25 min).

✈ Quatar Airways:

Warszawa-Sajgon (6.12.2018 r.)
8:45 - 13:30 dnia następnego (przesiadka w Katarze, 22h 35 min).

Sajgon-Warszawa (17.12.2018 r.)
19:15 - 5:45 dnia następnego (przesiadka w Katarze, 16h 30 min).

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Od / za osobę

USD 1,750

Zarezerwuj
It is not available at this moment
Termin
08:00:00
18 participants left

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- pokoje w hotelach/resorcie ze śniadaniami
- wskazane posiłki według opisu (B – śniadanie, L – lunch, D – kolacja)
- bilety wstępu do wymienionych w programie atrakcji
- transfery i przeloty wewnętrzne
- rejs po Zatoce Ha Long z noclegiem
- opiekę polskiego pilota podczas całej trasy
- lokalnych przewodników anglojęzycznych
- wodę i wilgotne chusteczki w czasie przejazdów
- biletów lotniczych do i z Wietnamu
- ubezpieczenia
- wizy wietnamskiej
- wydatków osobistych (posiłków nie wskazanych w programie, napojów, prania, napiwków)
- innych opłat, nie wymienionych w punkcie „zawiera”

Wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie od tego, czy podróżujecie w małej czy dużej grupie, z dziećmi czy bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam niezapomniane wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy urzeczywistnić Wasze marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej razem z nami.

Wczasywazji.pl

  kontakt Azja: Dien Bien Phu 548/44, Phuong 21, Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam
  +84 764 624 085
  kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl