Niezapomniana Zatoka Lan Ha

Zatoka Ha Long inaczej. Przygoda z dala od głównego szlaku


Widok na Zatokę Lan Ha
 • Czas trwania

  2 dni

 • Zaczynamy w

  Hanoi lub Hai Phong

 • Kończymy w

  Hanoi lub Hai Phong
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  minimum 2 osoby

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Jeśli masz ochotę na dwudniowy rejs po malowniczych zatokach Wietnamu z noclegiem na eleganckim statku i mocą atrakcji zarówno na pokładzie, jak i podczas zwiedzania – skorzystaj z jednej z naszych opcji przedstawionych poniżej!

Być może jeszcze nie słyszeliście o Lan Ha. Co to za miejsce? Jest to zatoka równie malownicza, ale bardziej zaciszna niż słynna Zatoka Ha Long. Znajduje się nieco na uboczu, oblewając od wschodu i południa wyspę Cat Ba. Zlokalizowana jest więc na południe od Zatoki Ha Long. Geologicznie Zatoka Lan Ha jest przedłużeniem Zatoki Ha Long, ale należy już do innej prowincji Wietnamu. Wycieczka trasą Zatoki Lan Ha będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które oprócz czasu spędzonego na łodzi chcą również udać się na eksplorację Parku Narodowego Cat Ba i zobaczyć inną, mniej uczęszczaną alternatywę dla najpopularniejszej w regionie Zatoki Ha Long. Punktem wypadowym do zwiedzania Lan Ha Bay jest Hajfong (Hải Phòng), miasto położone w odległości ok. 140 km od Hanoi.

Zatoka Lan Ha

Wyprawa do Zatoki Lan Ha to świetna opcja również dla tych, którzy pragną poznać piękno Wietnamu, ale nie mają na to zbyt wiele czasu, istnieje bowiem możliwość bezpośredniego przylotu na lotnisko w Hai Phong (nie ma zatem konieczności nocowania w Ha Noi i porannego przejazdu do miejsca przeznaczenia).

   Ta wycieczka różni się od innych naszych programów w okolicy Zatoki Ha Long - dzięki poniższemu planowi odwiedzisz cichszą Zatokę Lan Ha i udasz się do Parku Narodowego Cat Ba!    

- Krzysiek Michałowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Na ten niezapomniany rejs wyruszysz z przystani Got w mieście Hai Phong
  • Zobaczysz przepiękne oblicze mało znanej zatoki Lan Ha
  • Odpoczniesz na pokładzie łodzi oraz weźmiesz udział w aktywnościach na pokładzie, m.in. lekcji gotowania, połowie kalmarów czy porannym tai chi
  • Popływasz kajakami lub wykąpiesz się w wodach Zatoki Lan Ha
  • Będziesz miał okazję zwiedzić jedną z tajemniczych jaskiń zatoki
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1

Punktem startowym naszych wycieczek po zatoce Lan Ha jest miasto Hai Phong, skąd dostaniesz się na pokład wybranego statku rejsowego (Przystań Got). Do Hai Phongu możesz dotrzeć bezpośrednio samolotem lub nasz kierowca może odebrać Cię z hotelu w Hanoi.

Na łodziach serwowane są posiłki (wg wybranej opcji), podczas których, przez okna pokładowych restauracji, można podziwiać malownicze krasowe wysepki Zatoki Lan Ha, zwieńczone porastającą je zielenią.

Zatoka Lan Ha

Wieczorami w barach na statkach często przewidziane są "happy hours" (2 drinki w cenie jednego). Wiele łodzi ma też w ofercie bogaty pakiet SPA (korzystanie z jego dobrodziejstw nie zawiera się jednak w cenie wycieczki i wszelkie zabiegi płatne są osobno).

Nasze łodzie zatrzymują się u brzegów wyspy Cat Ba, gdzie będziecie mieli możliwość zwiedzania najciekawszych zakątków Parku Narodowego Cat Ba.

Zatoka Lan Ha

W zależności od wybranej opcji, w programie oferujemy także zwiedzanie tajemniczych jaskiń Zatoki Lan Ha, jak również eksplorowanie okolicy na kajakach lub pływanie w błękitnych wodach tego zakątka Wietnamu.

Korzystając z naszej oferty, będziecie mieli okazję wziąć udział w lekcjach wietnamskiej kuchni – szefowie pokładowych kuchni zaprezentują wam sposoby przygotowania smacznych, prostych dań w wietnamskim stylu.

W każdej z wybranych opcji noc spędzamy na pokładzie statku.

Zatoka Lan Ha
DZIEŃ 2

Chętni mogą powitać nowy dzień w Zatoce Lan Ha w trakcie sesji Tai Chi, absorbując jednocześnie energię na nowy dzień. Można też oczywiście zrelaksować się z kubkiem herbaty lub filiżanką kawy na górnym pokładzie wybranej łodzi, obserwując, jak słońce rozpoczyna swą wędrówkę po nieboskłonie.

Dodatkowe atrakcje (w zależności od wybranego standardu łodzi i trasy): łowienie kalmarów, pokaz Ceremonii Parzenia Herbaty, wysepka Da Chong z ponad-100-letnia latarnią morską.

Zatoka Lan Ha
UWAGA

Powyższy opis prezentuje zbiór atrakcji możliwych do wyboru podczas rejsów po zatoce Lan Ha. O tym, jakie atrakcje znajdą się konkretnie w Państwa programie decyduje wybór łodzi i trasy rejsu – wszystkie szczegóły uzgadniamy indywidualnie.

CENA WYCIECZKI ZAWIERA

 • zakwaterowanie na łodzi wraz z programem wycieczki
 • wyżywienie (śniadanie, 2x lunch oraz kolacja)
 • transfer do portu z lotniska w Hai Phong lub hotelu w Hanoi
 • bilety wstępu na wymienione atrakcje

CENA WYCIECZKI NIE ZAWIERA

 • wizy do Wietnamu
 • przelotów do i z Wietnamu
 • ubezpieczenia
 • wydatków osobistych (napiwków, dodatkowych posiłków, itp.)
 • usług spa oferowanych na pokładzie statku
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Sprawdź nasze wycieczki po Wietnamie...
...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem