poznaj najnowszą historię wietnamu

Wojenny Sajgon


Wojenny Sajgon
 • Czas trwania

  1 dzień

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Ho Chi Minh (Sajgon)
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla miminum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Zapraszamy Cię do spędzenia z nami niesamowitego dnia, podczas którego dokładnie poznasz przyczyny, przebieg oraz zakończenie konfliktu w Wietnamie. Historia może być ciekawa!

Tunele Cu Chi – sieć tuneli, których budowę rozpoczęto już w czasie I Wojny Indochińskiej o wyzwolenie spod kolonialnych rządów francuskich. Używane przez Viet Minh – Viet Cong (Narodowy Front Wyzwolenia Południa Wietnamu) jako kryjówka oraz baza do ataków na okolice oraz stolicę Republiki Wietnamu – Sajgon. Zobaczymy również dwie atrakcje, związane z wojną w samym Sajgonie – Muzeum Pozostałości Wojennych oraz Pałac Niepodległości, zwany też Pałacem Zjednoczenia. W czasie tej wycieczki poznasz historię miasta oraz Południa Wietnamu od strony militarno – politycznej.

   Podobnie jak Polska, Wietnam przeszedł w ostatnim stuleciu wiele zmian polityczno-wojskowych. Z nami poznasz historię konfliktu wietnamsko-amerykańskiego w ciekawy i przystępny sposób.   

- Krzysiek Michałowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Dowiesz się, jakim cudem ludność kilku wiosek potrafiła dosłownie „zapaść się pod ziemię” w ciągu jednej nocy
  • Poznasz, co znaczy wietnamski idiom „piłować bombę”
  • Dowiesz się, jak wyglądało codzienne życie partyzantów oraz wspierających ich okolicznych mieszkańców
  • Poznasz historię Republiki Wietnamu, od jej początków aż do upadku
  • Poczujesz się jak Prezydent Republiki Wietnamu, zwiedzając jego biuro, sypialnię oraz inne pokoje Pałacu Niepodległości.
  • Zrozumiesz, dlaczego Ho Chi Minh był bardzo popularny wśród prostego ludu
  • Dowiesz się, jakie były przyczyny oraz efekty wojny wietnamskiej (w Wietnamie zwanej Amerykańską)
Plan wycieczki:

ZOSTAWMY ZA SOBĄ MIEJSKI ZGIEŁK

Około godziny 7:30 wyruszymy w drogę do Obszaru Tuneli Cu Chi. Podróż zabierze nam około 1,5 godziny. W czasie przejazdu zobaczymy, jak krajobraz miejski zmieni się stopniowo w wiejski, a pod koniec podróży otoczeni będziemy przez plantacje kauczukowca.

Wietnam Cu Chi Sajgon

TUNELE CU CHI

Na miejscu wkroczymy na teren Obszaru Tuneli, gdzie spacerując po okolicy dowiemy się, jak wyglądały poszczególne elementy naziemne systemu tuneli – wywietrzniki, kominy i wejścia. Następnie, chętni będą mogli przejść krótkim, pokazowym tunelem, z zamaskowanymi wejściem i wyjściem. Zobaczymy oraz wypróbujemy też połączenia podziemne pomiędzy poszczególnymi bunkrami/schronami/budynkami dowództwa.

Wietnam Cu Chi Sajgon

JAK W RAMBO!

Dowiemy się, jak wyglądało codzienne życie partyzantów oraz okolicznych mieszkańców – co jedli, jak gotowali, gdzie spali, w co się ubierali oraz skąd brali proch strzelniczy. Obejrzymy też wystawę pułapek, jakie bojownicy konstruowali na tych terenach. Jeśli pamiętacie film „Rambo”, to mniej więcej o to samo chodzi.

Wietnam Cu Chi Sajgon

COŚ NA ZĄB?

Na zakończenie zwiedzania, spróbujemy prostego poczęstunku – codziennego jedzenia mieszkańców tuneli. Następnie, po powrocie do Sajgonu, udamy się na lunch – zupę pho serwowaną w jadłodajni, będącej w czasach wojny sekretną bazą sztabu Wietkongu.

Wietnam Cu Chi Sajgon

KRÓTKA LEKCJA HISTORII WIETNAMU

Po lunchu i dotarciu do centrum, odwiedzimy Muzeum Pozostałości Wojennych, gdzie dowiemy się, jak przebiegała sama wojna od jej początku do momentu wycofania się Amerykanów z Wietnamu. Na zakończenie odwiedzimy Pałac Niepodległości – dawniejszy Pałac Prezydencki, gdzie mieszkał i urzędował prezydent Republiki Wietnamu. Tutaj poznamy historię Republiki, prezydenta Diem’a oraz zakończenia wojny, wyzwolenia Sajgonu i – koniec końców – zjednoczenia Wietnamu.

Sajgon Pałac Zjednoczenia

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • transfer klimatyzowanym minibusem 
 • transfer z/do hotelu w obrębie Dystryktu 1 SG
 • lunch
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • wizy do Wietnamu
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
 • przylotu/dojazdu do Sajgonu (możemy pomóc w zakupie biletu)
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Sprawdź nasze wycieczki po Wietnamie...
...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem