poznaj tajniki wietnamskiej kuchni

Smaki Hoi An – wycieczka kulinarna


 • Czas trwania

  1 dzień

 • Zaczynamy w

  Hoi An
 • Kończymy w

  Hoi An
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  minimum 2 osoby

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Egzotyczne smaki Azji są już niemal mityczne, a w związku z tym tak kuszące, że ważnym elementem każdej wyprawy w te strony staje się degustacja lokalnej kuchni. Chcemy posmakować Azji! Co jednak, jeśli komuś nie wystarcza rola jedynie konsumenta?

Na szczęście w naszej ofercie mamy coś dla osób, które po powrocie do domu nie zamierzają tęsknić za wietnamską kuchnią, a najzwyczajniej w świecie zaczną ją praktykować osobiście – inspirującą lekcję gotowania wpisaną w krótką, ale jakże atrakcyjną wycieczkę po Hoi An. Jest to malownicze, zabytkowe miasto portowe w samym sercu Wietnamu (prowincja Quảng Nam). Jego XVI-wieczna zabudowa, łącząca wpływy wietnamskie, chińskie, japońskie i europejskie jest prawdziwą perełką architektoniczną. Jest to miejsce niezwykle urokliwe (a do zachowania i odrestaurowania jego dawnego piękna przyczynił się nasz rodak, konserwator zabytków – Kazimierz Kwiatkowski) i bardzo przyjazne turystom. Można zwiedzać Hoi An podążając śladem jego historii, można też dać się prowadzić zmysłowi smaku oraz powonienia i wylądować w tutejszej szkole gotowania

   Przygotuj się na podróż smakami centralnego Wietnamu! Miasto lampionów zachwyci Cię swoim wieczornym urokiem, pysznym jedzeniem i otwartymi mieszkańcami.     

- Krzysiek Michałowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Nauczysz się gotować wietnamskie potrawy
  • Odwiedzisz tradycyjny wietnamski targ z nauka robienia podstawowych zakupów spożywczych
  • Zrelaksujesz się podczas 25-minutowego rejsu łodzią po Rzece Hoi An
  • Zjesz wspólny posiłek z własnoręcznie przygotowanych potraw.
  • Nasza wycieczka to miła odskocznia od tradycyjnego zwiedzania
Plan wycieczki:

NA STRAGANIE W DZIEŃ TARGOWY...

O poranku nasz przewodnik zabierze Was do punktu zbiórki na spotkanie z szefem kuchni. Pierwsza lekcja odbędzie się na… wietnamskim targu, gdzie nauczymy się kupować podstawowe dla tutejszej kuchni składniki spożywcze – które oczywiście wykorzystamy później do sporządzenia potraw.

Hoi An

RELAKS NA ŁODZI

Ponieważ zakupy bywają męczące, przed kulminacyjnym punktem programu czeka nas mały relaks – rejs łódką przez rzekę Hoi An, aż do szkoły gotowania – naszego głównego celu wycieczki. Oczywiście „celu” w pojęciu czysto topograficznym, bo prawdziwym celem wyprawy jest nauczyć się gotować po wietnamsku i uradować podniebienia swoje i bliskich. Podróż łodzią potrwa około 25 minut. Jak to zwykle w Azji bywa, łódź ta nie jest tylko prozaicznym środkiem transportu – to atrakcja sama w sobie i doskonała okazja do obserwacji codziennego życia mieszkańców Hoi An w przyrzecznych dzielnicach.

 
Hoi An

SZKOŁA GOTOWANIA ZA CZERWONYM MOSTEM

Na szczęście kolejnej lekcji nie zaczniemy od kartkówki, tylko wręcz przeciwnie – od czegoś niezwykle miłego. Po przyjeździe do szkoły gotowania zwiedzimy tutejszy ogródek ziołowy i warzywny, a potem dowiemy się co nieco o najpopularniejszych potrawach wietnamskiej kuchni i kuchni regionu Hoi An (łączącej w sobie wpływy wietnamskie i chińskie).

Hoi An

JAK SOBIE UGOTUJESZ TAK SIĘ NAJESZ

Lekcja gotowania potrwa około dwóch godzin. Zanim przygotujemy jakiekolwiek danie, zostanie nam ono oczywiście ze szczegółami omówione i zaprezentowane przez szefa kuchni. W planie lekcji przewidziane jest też krótkie wprowadzenie do wietnamskiej sztuki rzeźbienia w owocach (tzw. food carving). Po ciężkiej i zapewne jakże owocnej pracy czeka nas wyśmienity posiłek przy wspólnym stole. Wyśmienity, bo złożony dokładnie z tych potraw, które przed chwilą przygotowaliśmy własnymi rękami. Z pełnymi brzuchami i połechtanymi podniebieniami wrócimy do Twojego hotelu, gdzie nasza przygoda zakończy się.

Bun cha Wietnam

CENA WYCIECZKI ZAWIERA

 • lekcje gotowania
 • mała niespodzianka na zakończenie kursu
 • lunch
 • rejs łodzią
 • opiekę lokalnego, anglojęzycznych przewodnika oraz szefa kuchni lub, opcjonalnie, polskiego pilota

CENA WYCIECZKI NIE ZAWIERA

 • dojazdu/przelotu do Hoi An (możemy pomóc w zakupie biletu)
 • hotelu w Hoi An
 • napojów podczas lunchu
 • napiwków, wydatków osobistych
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Sprawdź nasze wycieczki po Wietnamie...
...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem