Smaki Hoi An – wycieczka kulinarna

Hoi An Hoi An
Czas trwania: 1 dzień
Kierunki: Wietnam
Zaczynamy: Hoi An
Środki transportu: Rikszą Łodzią
Kończymy: Hoi An
Języki: Polski

Egzotyczne smaki Azji są już niemal mityczne, a w związku z tym tak kuszące, że ważnym elementem każdej wyprawy w te strony staje się degustacja lokalnej kuchni. Chcemy posmakować Azji! Co jednak, jeśli komuś nie wystarcza rola jedynie konsumenta?

 

Dokąd jedziemy?

Na szczęście w naszej ofercie mamy coś dla osób, które po powrocie do domu nie zamierzają tęsknić za wietnamską kuchnią, a najzwyczajniej w świecie zaczną ją praktykować własnoręcznie – lekcję gotowania w Red Bridge Cooking School wpisaną w krótką, ale jakże atrakcyjną wycieczkę po Hoi An.

Hoi An to malownicze, zabytkowe miasto portowe w samym sercu Wietnamu (prowincja Quảng Nam). Jego XVI-wieczna zabudowa, łącząca wpływy wietnamskie, chińskie, japońskie i europejskie jest prawdziwą perełką architektoniczną.

Jest to miejsce niezwykle urokliwe (a do zachowania i odrestaurowania jego dawnego piękna przyczynił się nasz rodak, konserwator zabytków – Kazimierz Kwiatkowski) i bardzo przyjazne turystom. Można zwiedzać Hoi An podążając śladem jego historii, można też dać się prowadzić zmysłowi smaku oraz powonienia i wylądować w tutejszej szkole gotowania…


Wycieczka do Hoi An - mapa


  • Wycieczka po mieście Hoi An, której głównym celem jest szkoła gotowania Red Bridge Cooking School.
  • Wizyta na tradycyjnym wietnamskim targu i nauka robienia podstawowych zakupów spożywczych.
  • 25-minutowy rejs łodzią po Hoi An River.
  • Lekcja gotowania – potrawy kuchni wietnamskiej.
  • Lekcja gotowania w języku angielskim.
  • Poznanie najważniejszych wietnamskich warzyw, owoców i ziół.
  • Wspólny posiłek z własnoręcznie przygotowanych potraw.
  • Nauka i wypoczynek w jednym – miła odskocznia od tradycyjnego zwiedzania.
  • Zdobytą wiedzę zabieramy ze sobą do domu gratis – poznamy praktyczne triki,pozwalające przygotować potrawy kuchni wietnamskiej we własnej kuchni.
  • Czas startu: startujemy o 08:15
  • Czas trwania: wycieczka potrwa do godziny 13:30
  • Czas trwania samej lekcji gotowania: około 2h

PROGRAM WYCIECZKI:RANO: U SZEFA NA DYWANIKU

PROGRAM WYCIECZKI:


RANO: U SZEFA NA DYWANIKU

O poranku zapraszamy Cię do klimatycznej kawiarenki Hai Café przy 98 Nguyen Thai Hoc Street w Hoi An na spotkanie z szefem kuchni.

 NA STRAGANIE W DZIEŃ TARGOWY…

NA STRAGANIE W DZIEŃ TARGOWY…

Pierwsza lekcja odbędzie się na… wietnamskim targu, gdzie nauczymy się kupować podstawowe dla tutejszej kuchni składniki spożywcze – które oczywiście wykorzystamy później do sporządzenia potraw.

 RELAKS NA ŁODZI

RELAKS NA ŁODZI

Ponieważ zakupy bywają męczące, przed kulminacyjnym punktem programu czeka nas mały relaks – rejs łódką przez rzekę Hoi An, aż do Red Bridge Cooking School – naszego głównego celu wycieczki. Oczywiście „celu” w pojęciu czysto topograficznym, bo prawdziwym celem wyprawy jest nauczyć się gotować po wietnamsku i uradować podniebienia swoje i bliskich. Podróż łodzią potrwa około 25 minut. Jak to zwykle w Azji bywa, łódź ta nie jest tylko prozaicznym środkiem transportu – to atrakcja sama w sobie i doskonała okazja do obserwacji codziennego życia mieszkańców Hoi An w przyrzecznych dzielnicach.

 SZKOŁA GOTOWANIA ZA CZERWONYM MOSTKIEM

SZKOŁA GOTOWANIA ZA CZERWONYM MOSTKIEM

Na szczęście kolejnej lekcji nie zaczniemy od kartkówki, tylko wręcz przeciwnie – od czegoś niezwykle miłego. Po przyjeździe do Red Bridge Cooking School zwiedzimy tutejszy ogródek ziołowy i warzywny, a potem dowiemy się co nieco o najpopularniejszych potrawach wietnamskiej kuchni i kuchni regionu Hoi An (łączącej w sobie wpływy wietnamskie i chińskie).

 JAK SOBIE UGOTUJESZ, TAK SIĘ NAJESZ

JAK SOBIE UGOTUJESZ, TAK SIĘ NAJESZ

Lekcja gotowania potrwa około dwóch godzin. Zanim przygotujemy jakiekolwiek danie, zostanie nam ono oczywiście ze szczegółami omówione i zaprezentowane przez szefa kuchni. W planie lekcji przewidziane jest też krótkie wprowadzenie do wietnamskiej sztuki rzeźbienia w owocach (tzw. food carving). Po ciężkiej i zapewne jakże owocnej pracy czeka nas wyśmienity posiłek przy wspólnym stole. Wyśmienity, bo złożony dokładnie z tych potraw, które przed chwilą przygotowaliśmy własnymi rękami.

POWRÓT

POWRÓT

Z pełnymi brzuchami i połechtanymi podniebieniami wrócimy tą samą łodzią z Red Bridge Cooking School, wzdłuż rzeki Hoi An, do miasta Hoi An.


Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- odbiór z hotelu
- atrakcje opisane w programie
- wszystkie bilety wstępu
- lunch
- opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika lub, opcjonalnie, polskiego pilota
- dojazdu/przelotu do Hoi An (możemy pomóc w zakupie biletu)
- napojów alkoholowych

Wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie od tego, czy podróżujecie w małej czy dużej grupie, z dziećmi czy bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam niezapomniane wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy urzeczywistnić Wasze marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej razem z nami.

Wczasywazji.pl

kontakt Azja: Room 5, Floor 24, Pearl Plaza Tower, 561A Dien Bien Phu Street, Ward 25, District Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam.
+ 84 764 624 085
kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl