W 4 dni przez centrum Wietnamu

Hoi An Hoi An
Czas trwania: 4 Dni
Kierunki: Wietnam
Zaczynamy: Hoi An
Środki transportu: Motocyklem Busem
Kończymy: Hoi An
Języki: Polski

Chcesz zwiedzić obszar od Da Nang do Hue, lecz nie wiesz, jak się zorganizować, tak, aby zobaczyć po drodze wszystkie najważniejsze atrakcje? My Ci w tym pomożemy! Wyrusz z nami do centrum Wietnamu!

 

Dokąd jedziemy?

Wybieramy sie do Da Nang, miasta leżącego w Środkowym Wietnamie nad brzegiem Morza Południowochińskiego. W jego okolicy znajdują sie dwa słynne zabytki, widniejace na Liście Światowego Dzidzictwa Kulturowego Unesco: sanktuarium Chamów My Son oraz Stare Miasto w Hoi An.

Naszą wycieczkę zakończymy natomiast w historycznym mieście Hue, gdzie poznamy jego najciekawsze miejsca i atrakcje.


  • Zwiedzanie Starego miasta Hoi An.
  • Wizyta w Świętym Obszarze Chamów My Son.
  • Wejście na Górę Wody w Górach Pięciu Żywiołów z widokiem na pozostałe góry.
  • Przejazd przez Przełęcz Morskich Obłoków, krętą, górską drogą.
  • Zwiedzanie Cytadeli Cesarskiej w Hue, Zakazanego Miasta, Pagody Thien Mu
  • Kosztowanie specjałów Środkowego Wietnamu: Cao Lau, Bun Bo Hue.
  • Czas startu: Wyruszamy po przylocie na lotnisko DAD (godziny poranne lub południe).
  • Czas trwania: Wycieczka potrwa 3,5-4 dni.
  • Odbiór: Odbieramy Was z Z lotniska DAD w Da Nang.
  • Meta: Wycieczkę zakończymy w Hue.

PROGRAM WYCIECZKI:PRZYLOT DO DA NANG

PROGRAM WYCIECZKI:


PRZYLOT DO DA NANG

Po przylocie na lotnisko w Da Nang, nasz kierowca wraz z przewodnikiem przewiozą Was do miasteczka Hoi An. Tam zameldujecie się w hotelu by odpocząć po podróży. Około godziny 16.30, przewodnik zaprowadzi Was na Stare Miasto Hoi An, zwiedzicie starówkę, która została zachowana dzięki staraniom Polaka – Kazimierza Kwiatkowskiego; zwiedzicie Japoński Most, będący jednocześnie pagodą, zobaczycie wyjątkowe połączenie architektonicznych wpływów japońskich i chińskich. Będziecie mieć również okazję do zrobienia zdjęcia niezapomnianego zachodu słońca nad Starym Miastem. Gdy już Stare Miasto spowije ciemność, rozproszona tradycyjnymi lampionami, przewodnik zaprowadzi Was na kolację w lokalnej restauracji, gdzie spróbujecie lokalnych specjałów oraz wypijecie zimne, wietnamskie piwo. Po tych wszystkich atrakcjach, czeka Was nocleg w hotelu 3*.

WYCIECZKA DO MY SON

WYCIECZKA DO MY SON

Drugiego dnia, po śniadaniu w hotelu, czyli około godziny 9:00, nasz kierowca wraz z przewodnikiem, zabiorą Was do Świętego Obszaru Chamów My Son. Będący dawniej panami tej ziemi Chamowie, podbici przez Wietów są obecnie jedną z wielu wietnamskich mniejszości etnicznych. Święty obszar My Son obejmuje wiele ceglanych wież, na których widnieją płaskorzeźby bóstw i innych duchów. Są to pozostałości po religijnym i politycznym centrum dawnego Królestwa Champa. Zwiedzanie My Son potrwa do południa, po czym wrócicie do Hoi An, gdzie po lunchu, zapewnimy Wam czas wolny na samodzielne spacery po Starówce oraz kolację w dowolnym stylu. Dzień zakończy sie noclegiem w hotelu 3*.

 HAI VAN

HAI VAN

Po śniadaniu w hotelu oraz wymeldowaniu z pokoju/pokojów, kierowca wraz z przewodnikiem zabiorą Was w drogę do starej cesarskiej stolicy Wietnamu – Hue; jednakże, po drodze zatrzymacie się w trzech, wartych uwagi, miejscach. Pierwszym z nich są Góry Pięciu Żywiołów, położone niedalego Da Nang. Tam, wejdziemy (lub wjedziemy windą – w zależności od upodobań) na Górę Wody, na której położone są małe pagody oraz grota z wizerunkiem Buddy. Ze szczytu Góry Wody rozciąga się wspaniały widok na góry pozostałych, czterech żywiołów. Po drodze zatrzymamy się w lokalnej jadłodajni, gdzie zjemy lunch. Po powrocie do samochodu/busa, wyruszymy w dalszą podróż do Hue, z postojem na zrobienie zdjęć na Przełęczy Morskich Obłoków. Miejscem kolejnego postoju będzie Dom Komunalny Vu Di, gdzie czeka nas udział w pokazie tradycyjnego parzenia herbaty – oczywiście z degustacją. Następnie przejedziemy ostatni odcinek trasy, do samego cesarskiego miasta Hue, gdzie odpoczniecie w hotelu.

 ZWIEDZANIE HUE

ZWIEDZANIE HUE

Wycieczkę po Hue rozpoczynamy około 8:00 rano. Pojedziemy busem do przystani łodzi, skąd przepłyniemy po Rzece Perfumowej do najsłynniejszej pagody w Hue - Thien Mu.

Zwiedzimy też mauzoleum króla Khai Dinh, gdzie poznacie garść informacji na temat filozofii geomancji i jej wpływu na budownictwo tamtego okresu.

Następnie, zwiedzimy Cytadelę Cesarską, z której między 1802 a 1945 rokiem sprawowali władzę cesarze dynastii Nguyen. W obrębie Cytadeli, zobaczymy Maszt Flagowy, Bramę Południkową, Dziewięć Urn Dynastycznych, Dziewięć Świętych Armat, pałac Thai Hoa oraz Zakazane Purpurowe Miasto, a pomiędzy atrakcjami zrobimy sobie przerwę na lunch.

Ostatnią częścią wycieczki będzie wizyta na Targu Dong Ba, gdzie znaleźć można PRAWIE wszystko, a sam rynek jest najsłynniejszym targowiskiem w mieście.

Po zakończeniu zwiedzania odwieziemy Was z powrotem do hotelu, gdzie zakończy się nasza wyprawa.

Zobaczcie, jak możecie spędzić czas razem z nami:

My Son - święty obszar Chamów
Słynny most w stylu japońskim w Hoi An
Hoi An - przeprawa przez rzekę by Arkadiusz Kurnicki
Lokalny przysmak: Bun Bo Hue
Podczas naszych wypraw poznajemy lokalną kulturę (na zdjęciu: Hue)
Hue to dawna, cesarska stolica Wietnamu
Hoi An w obiektywie Arkadiusza Kurnickiego (fotografia z wyjazdu z wczasywazji.pl)
Hue w Wietnamie Centralnym

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- przejazdy samochodem/busem (w zależności od liczby osób) na trasie wycieczki
- 2 noclegi w hotelu
- posiłki uwzględnione w programie
- opłaty wstępu
- anglojęzycznego przewodnika przez cały czas trwania wycieczki
- wydatków osobistych
- napojów
- napiwków

Wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie od tego, czy podróżujecie w małej czy dużej grupie, z dziećmi czy bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam niezapomniane wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy urzeczywistnić Wasze marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej razem z nami.

Wczasywazji.pl

kontakt Azja: Room 5, Floor 24, Pearl Plaza Tower, 561A Dien Bien Phu Street, Ward 25, District Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam.
+ 84 764 624 085
kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl