interesująca półdniowa wycieczka z hoi an

Wycieczka w cieniu świątyń – Sanktuarium My Son


 • Czas trwania

  1 dzień

 • Zaczynamy w

  Hoi An
 • Kończymy w

  Hoi An
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  minimum 2 osoby

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Jeśli fascynuje Cię historia i architektura Wietnamu, lubisz odkrywać tajemnice starożytnych cywilizacji, zwiedzać imponujące budowle, intrygujące ruiny i tajemnicze grobowce to ta wycieczka jest właśnie dla Ciebie!

Wybieramy się do oddalonego o około 50 km od miasta Hoi An, Sanktuarium My Son – pochodzącego z VII - XIV wieku monumentalnego kompleksu świątyń hinduistycznych, będących jednocześnie centrum kulturowym i religijnym podbitego i zasymilowanego przez Wietów Imperium Champa. Dziś jest to niezwykle widowiskowy zespół ruin, zniszczonych częściowo przez napierająca dżunglę oraz przez amerykańskie bomby zrzucane w czasie trwania wojny w Wietnamie. Ze względu na swoje znaczenie historyczne i kulturowe My Son wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Należy w tym momencie zaznaczyć, że stało się to dzięki staraniom polskiego architekta – Kazimierza Kwiatkowskiego, który zrekonstruował cały teren i doprowadził do objęcia go ochroną przez UNESCO.

   To nie jest słynny Agnkor z Kambodży! Zabierzemy Cię do ruin santuarium w My Son, który ocalić pomógł... Polak! Wietnam potrafi zaskoczyć, z nami się o tym przekonasz!     

- Adi Hai Phong Zagrodzki, Tourism Director Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Odkryjesz starożytne sanktuarium My Son
  • Odwiedzisz wioske Ma Chau
  • Poznasz codzienne życie i kulturę mieszkańców brzegu rzeki Thu Bon
  • Odwiedzisz warsztat produkujący jedwab oraz lokalny bazar
  • Zobaczysz przepiękny krajobraz rzeki Thu Bon oraz malowniczy krajobraz doliny w My Son
Plan wycieczki:

PIĘKNE WIDOKI NA DOBRY POCZĄTEK DNIA

Wycieczkę rozpoczniemy o godzinie 8.00 w Hoi An i stąd udamy się do wyjątkowo malowniczej doliny, leżącej pomiędzy dwoma pasmami górskimi. To właśnie w tej zielonej dolinie mieści się słynne sanktuarium My Son. Widok ruin świątyń, na tle gór i błękitnego nieba robi niesamowite wrażenie i jest świetną okazją do zrobienia pięknych zdjęć.

My Son

W CIENIU ŚWIĄTYŃ

Głównym punktem programu wycieczki będzie oczywiście zwiedzanie kompleksu My Son, na który składa się kilkadziesiąt świątyń o charakterystycznym kształcie wieży i poświęconych hinduskim bogom takim jak Krishna, Vishnu czy Shiva. Tajemnicze ruiny dawnych, monumentalnych świątyń, zbudowanych z cegły i kamienia, a obecnie porastające bujną roślinnością nadają temu miejscu niezwykły klimat! Pomiędzy wieżami, zobaczycie też charakterystyczne dla kultury Champa linga i yoni, lecz czym konkretnie są te rodzaje posągów - dowiesz się na miejscu ;)

My Son

KRAJOBRAZ RZEKI THU BON I JEDWABNA WIOSKA

W drodze powrotnej do Hoi An zatrzymamy się nad rzeką Thu Bon, by odwiedzić wioskę Ma Chau, słynącą z tradycyjnych warsztatów produkujących jedwab. Będziesz miał więc okazję na własne oczy zobaczyć jak wygląda codzienne życie mieszkańców wioski, ale również poznać technikę i proces wyrobu jedwabiu. Odwiedzimy również tutejszy targ, gdzie znajdziesz wiele oryginalnych pamiątek i tradycyjnych wyrobów z jedwabiu i nie tylko.

My Son

CENA WYCIECZKI ZAWIERA

 • atrakcje wymienione w programie
 • transfer klimatyzowanym samochodem/busem na trasie wycieczki
 • lunch
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota

CENA WYCIECZKI NIE ZAWIERA

 • ubezpieczenia turystycznego
 • napiwków, wydatków osobistych, napojów podczas posiłków
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Sprawdź nasze wycieczki po Wietnamie...
...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem