Wycieczka w cieniu świątyń – Sanktuarium My Son

Hoi An Hoi An
Czas trwania: 1 dzień
Kierunki: Wietnam
Zaczynamy: Hoi An
Środki transportu: Rikszą Busem
Kończymy: Hoi An
Języki: Polski

Jeśli fascynuje Cię historia i architektura Wietnamu, lubisz odkrywać tajemnice starożytnych cywilizacji, zwiedzać imponujące budowle, intrygujące ruiny i tajemnicze grobowce to ta wycieczka jest właśnie dla Ciebie!

Dokąd jedziemy?

Wybieramy się do oddalonego o około 50 km od miasta Hoi An, Sanktuarium My Son – pochodzącego z VII - XIV wieku monumentalnego kompleksu świątyń hinduistycznych, będących jednocześnie centrum kulturowym i religijnym podbitego i zasymilowanego przez Wietów Imperium Champa. Dziś jest to niezwykle widowiskowy zespół ruin, zniszczonych częściowo przez napierająca dżunglę oraz przez amerykańskie bomby zrzucane w czasie trwania wojny w Wietnamie. Ze względu na swoje znaczenie historyczne i kulturowe My Son wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Należy w tym momencie zaznaczyć, że stało się to dzięki staraniom polskiego architekta – Kazimierza Kwiatkowskiego, który zrekonstruował cały teren i doprowadził do objęcia go ochroną przez UNESCO.


  • Zwiedzanie starożytnego sanktuarium My Son.
  • Wizyta w wiosce Ma Chau.
  • Możliwość poznania codziennego życia i kultury mieszkańców brzegu rzeki Thu Bon.
  • Wizyta w warsztacie produkcji jedwabiu.
  • Wizyta i zakupy na lokalnym targu.
  • Przepiękne krajobrazy rzeki Thu Bon i malowniczy krajobraz doliny.
  • Czas startu: startujemy o godzinie 8.00 rano.
  • Czas trwania: wycieczka potrwa do około godziny 12.00.
  • Odbiór: odbieramy Was z Hoi An.

PROGRAM WYCIECZKI:PIĘKNE WIDOKI NA DOBRY POCZĄTEK DNIA

PROGRAM WYCIECZKI:


PIĘKNE WIDOKI NA DOBRY POCZĄTEK DNIA

Wycieczkę rozpoczniemy o godzinie 8.00 w Hoi An i stąd udamy się do wyjątkowo malowniczej doliny, leżącej pomiędzy dwoma pasmami górskimi. To właśnie w tej zielonej dolinie mieści się słynne sanktuarium My Son. Widok ruin świątyń, na tle gór i błękitnego nieba robi niesamowite wrażenie i jest świetną okazją do zrobienia pięknych zdjęć.

 W CIENIU ŚWIĄTYŃ...

W CIENIU ŚWIĄTYŃ...

Głównym punktem programu wycieczki będzie oczywiście zwiedzanie kompleksu My Son, na który składa się kilkadziesiąt świątyń o charakterystycznym kształcie wieży i poświęconych hinduskim bogom takim jak Krishna, Vishnu czy Shiva. Tajemnicze ruiny dawnych, monumentalnych świątyń, zbudowanych z cegły i kamienia, a obecnie porastające bujną roślinnością nadają temu miejscu niezwykły klimat! Pomiędzy wieżami, zobaczycie też charakterystyczne dla kultury Champa linga i yoni, lecz, czym konkretnie są te rodzaje posągów - dowiecie się na miejscu ;)

 KRAJOBRAZ RZEKI THU BON I JEDWABNA WIOSKA

KRAJOBRAZ RZEKI THU BON I JEDWABNA WIOSKA

W drodze powrotnej do Hoi An zatrzymamy się nad rzeką Thu Bon, by odwiedzić wioskę Ma Chau, słynącą z tradycyjnych warsztatów produkujących jedwab. Będą mieli więc Państwo okazję na własne oczy zobaczyć jak wygląda codzienne życie mieszkańców wioski, ale również poznać technikę i proces wyrobu jedwabiu. Odwiedzimy również tutejszy targ, gdzie znajdą Państwo wiele oryginalnych pamiątek i tradycyjnych wyrobów z jedwabiu i nie tylko.

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- odbiór z hotelu w Hoi An
- atrakcje opisane w programie
- wszystkie bilety wstępu
- lunch
- opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika lub, opcjonalnie, polskiego pilota
- dojazdu/przelotu do Hoi An (możemy pomóc w zakupie biletu)
- napojów alkoholowych

Wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie od tego, czy podróżujecie w małej czy dużej grupie, z dziećmi czy bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam niezapomniane wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy urzeczywistnić Wasze marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej razem z nami.

Wczasywazji.pl

kontakt Azja: Room 5, Floor 24, Pearl Plaza Tower, 561A Dien Bien Phu Street, Ward 25, District Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam.
+ 84 764 624 085
kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl