Skip to main content

Wycieczki z Phu Quoc do Zatoki Ha Long

Przebywasz na wyspie Phu Quoc, ale chcesz zobaczyć więcej? Pragniesz poznać kulturę, podziwiać cudowną przyrodę i zabytki oraz rozsmakować się w kuchni północnego Wietnamu? Przedstawiamy Ci naszą autorską wycieczkę do Zatoki Ha Long oraz w rozszeronej opcji - do stolicy Wietnamu, Hanoi. Zaledwie 2 godziny drogi samolotem mogą dzielić Cię od tych wyjątkowych miejsc.

Hanoi zachwyca licznymi bazarami, przepięknymi świątyniami, knajpkami, z których na ulice wydobywa się aromat gotujących się potraw. Ale to nie wszystko. Zabierzemy Cię też do Zatoki Ha Long, nazywanej Zatoką Lądującego Smoka, podczas której przeżyjesz niezapomnianą przygodę na łodzi, zobaczysz wioski na łodzi, zrelaksujesz się w otoczeniu setek wapiennych skał.

Zatoka Ha Long z Phu Quoc
 • Czas trwania

  2-3 dni

 • Wielkość grupy

  Wycieczka po polsku organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

2 dni:  Ha Long

REJS W ZATOCE HA LONG

Zastanawiasz się, czy będąc na Phu Quoc możesz wyskoczyć tylko do Zatoki Ha Long? Z nami jak najbardziej! Zabierzemy Cię z wyspy do jednego z siedmiu Nowych Cudów Natury – potrzebujemy na to około 48 godzin.

Po 2-godzinnym locie odbierzemy Cię z lotniska w Hanoi, skąd od razu udamy się klimatyzowanym busem do Zatoki Ha Long. Nie wyspałeś się? Odeśpisz w busie, bo przed nami prawie 3-godzinna podróż do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Wietnamie. Gwarantujemy Ci, że droga minie bardzo szybko – o to zadba nasz przewodnik oraz przepiękne krajobrazy pól ryżowych.

Dzień 1: Zatoka Ha Long

Czas na przygodę!

Po dotarciu do Ha Long od razu udamy się na pokład łodzi, gdzie będzie czekał na Ciebie przepyszny lunch, w którym główną rolę będą grały owoce morza. Podczas rejsu będziesz podziwiać cudowne krajobrazy tego niezwykłego miejsca.

Co powiesz na popływanie kajakiem? Odwiedzisz miejsca, do których duża  łódź nie ma szans się dostać!

Chętni, po zachodzie słońca i kolacji, będą mogli spróbować swoich sił w łowieniu kalmarów.

Noc spędzimy na łodzi. Nie martw się o komfort – wszystkie pokoje wyposażone są w prywatne łazienki, a łodzie cumują w zacisznych miejscach.

Dzień 2: Zatoka Ha Long

Lubisz wczesne pobudki? Nawet jeśli nie, to tym razem warto wstać chwilę wcześniej. Zapraszamy na sesję tai chi (ćwiczenia polegające na powolnych ruchach, które w połączeniu z głębokimi oddechamii bardzo rozluźniają ciało), która odbywa się o wschodzie słońca. Będzie to wspaniały początek dnia.

Po śniadaniu udamy się jeszcze w krótki, pożegnalny rejs po przepięknych wodach zatoki oraz w drogę powrotną do przystani. Tam będzie jeszcze czas na zakupy oraz lunch w jednej z naszych ulubionych restauracji.

Po posiłku pojedziemy na lotnisko do Hanoi, skąd polecisz na wyspę Phu Quoc (wylot o godz. 16:05). 

To jest nasza wycieczka podstawowa, możesz połączyć ją ze zwiedzaniem Hanoi

3 dni: Hanoi i Ha Long

HANOI + REJS W ZATOCE HA LONG

2  dni to za krótko? Zgadzamy się! Co powiesz, aby oprócz Zatoki Ha Long zwiedzić jeszcze Hanoi? Proponujemy Ci spędzenie intensywnego, pełnego przygód i smacznych dań dnia w stolicy Wietnamu, a następnie wycieczki do Zatoki Lądującego Smoka jednej z największych wizytówek Wietnamu. 

Wycieczka do Ha Long jak wyżej, a ponadto:

Dodatkowy dzień: Hanoi

Po dwugodzinnym locie z Phu Quoc (wylatujesz o 9:40, na miejscu będziesz o 11:45 ) do Hanoi odbierzemy Cię z lotniska, zawieziemy do hotelu, abyś mógł zostawić bagaż i od razu ruszymy na zwiedzanie. Stolica Wietnamu ma naprawdę wiele do zaoferowania, dlatego nie warto tracić czasu.

Po podróży na pewno zgłodniałeś, dlatego udamy się do naszej ulubionej restauracji na przepyszne bun cha (ciekawostką jest, smakuje tu inaczej niż na Południu, jak wiele innych dań, ale o różnicach opowiemy Ci więcej podczas wycieczki).

Z pełnymi brzuchami udamy się na godzinny przejazd rikszami, podczas którego zobaczysz bardzo klimatyczne i malownicze uliczki Hanoi, aż do Świątyni Literatury.

Kolejnym punktem wycieczki jest przejazd nad Jezioro Zwróconego Miecza, gdzie odwiedzimy Kapliczkę Naoc Son ze słynnym Czerwonym Mostem (na pewno kojarzysz go ze zdjęć – jest on bowiem jednym z najczęściej fotografowanych obiektów w Hanoi).

Wypijesz też słynną kawę z jajkiem oraz zobaczysz przedstawienie w Teatrze Lalek Wodnych.

Na zakończenie dnia udamy się na kolację do bia hoi lub lokalnej restauracji serwującej tradycyjne dania Północy. 

Do hotelu odwieziemy Cię około 21:30. Wyśpij się, bo jutro czeka nas kolejny, pełen przygód dzień, tym razem wśród… lądujących smoków w Ha Long - który to 2-dniowy program opisany jest powyżej.

Wycieczka do Delty Mekongu
Wycieczka do Delty Mekongu

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • odbiór z lotniska w Hanoi
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • rejs na Zatoce Lan Ha
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • nocleg w hotelu (w opcji 3 dniowej)
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • przelotu do Hanoi (pomożemy w organizacji lotu)
 • wizy do Wietnamu
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

 

 A może wycieczka do Sajgonu z polskim przewodnikiem? 

 Przygotowaliśmy specjalny program dla osób podróżujących z Phu Quoc!

Pomożemy Ci zorganizować wymarzoną wycieczkę do Ha Long!

Phu Quoc to Wietnamska wyspa położona u wybrzeży... Kambodży. Dzieli ją zaledwie godzina drogi samolotu od Sajgonu oraz dwie godziny od Hanoi.

Chciałbyś zobaczyć jedno z najpiękniejszych miejsc w Wietnamie? Zapraszamy do Ha Long, nazywanej też Zatoką Lądującego Smoka. Wybierz się z nami w podróż łodzią wokół wapiennych skał wyłaniających się z powierzchni wody. 

Dlaczego wycieczka do Ha Long z Wczasywazji.pl?  Nasi polsko- i anglojęzyczni piloci-przewodnicy doskonale znają to miejsce. Od lat mieszkają w Wietnamie i postarają się dostarczyć ci maksymalną dawkę wiedzy, skaów oraz przygód. 

Chciałbyś jeszcze lepiej poznać Wietnam? Zapraszamy na wycieczkę do Sajgonu. W ofercie mamy 3 opcje - 1, 2 oraz 3 noce. Więcej o wycieczkach z Phu Quoc do Sajgonu przeczytasz TUTAJ

Do zobaczenia w Ha Long i Hanoi!

Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!