Singapur w pigułce - Odkryj miasto w 1 dzień | wczasywazji.pl

Singapur w pigułce - Odkryj miasto w 1 dzień

Singapur Singapur
Czas trwania: 1 dzień
Kierunki: Singapur
Zaczynamy: Singapur
Środki transportu: Busem
Kończymy: Singapur
Języki: Polski

Masz mało czasu? Żaden problem. Spędź wyjątkowy dzień w Singapurze z wczasywazji.pl i przekonajcie się, jak wiele można zobaczyć i przeżyć w tak krótkim czasie.

Dokąd jedziemy?

Singapur to iskrzące miasto-państwo położone u samych krańców Półwyspu Malajskiego. Nawet jeśli jesteście tu na krótko, nie oznacza to wcale, że nie możecie poznać tego zakątka świata od jak najlepszej strony. Mając tylko kilka godzin na zwiedzanie Singapuru, warto dobrze je zagospodarować, najlepiej w ramach naszego ekspresowego, ale jakże treściwego, jednodniowego programu zwiedzania. Pokażemy Wam najważniejsze miejsca w mieście i postaramy się, abyście poczuli autentyczny klimat tej azjatyckiej metropolii.

W ramach wycieczki oferujemy Wam 3 opcje na zwiedzanie Singapuru. Sami decydujecie, czy wolicie zobaczyć słynne China Town, czy architekturę kolonialną.


  • Spacer po China Town
  • Spacer po dzielnicy kolonialnej
  • Rejs po rzece i zatoce Marina Bay
  • Wjazd na 57 piętro hotelu Marina bay Sands
  • Wizyta w ogrodach Gardens by the Bay
  • Wizyta w pełnych kolorytu dzielnicach miasta
  • Wielkość grupy: zapraszamy od 2 do 20 osób.
  • Czas startu: 9:00.
  • Czas trwania: wycieczka potrwa do około godziny 21:00.
  • Odbiór: odbieramy was z hotelu.

PROGRAM WYCIECZKI:


OPCJA 1 – NAJSTARSZE DZIELNICE SINGAPURU

PROGRAM WYCIECZKI:OPCJA 1 – NAJSTARSZE DZIELNICE SINGAPURU
Na początku naszego jednodniowego programu w Singapurze zabierzemy was do barwnego i gwarnego China Town. Proponujemy spacer po klimatycznej Chińskiej dzielnicy, wśród kramów i sklepików prowadzonych przez chińskich mieszkańców miasta oraz zwiedzanie dwóch świątyń: Sri Mariamman temple (najstarsza świątynia hinduska w Singapurze), Budda Tooth Relic temple (świątynia zęba Buddy) i najstarszą świątynię chińskę w Mieście Lwa – Tian hock Keng temple.

Kampung Glam – to barwna dzielnica arabska z imponującym meczetem Sułtana i klimatycznymi uliczkami.

OPCJA 2 – DZIELNICA KOLONIALNA

OPCJA 2 – DZIELNICA KOLONIALNA
Na początku wycieczki zrobimy sobie spacer po dzielnicy kolonialnej. Zobaczymy: wiszący most Cavenagh Bridge, Fullerton – hotel z tablicą pamiątkową Josepha Conrada (Józefa Korzeniowskiego), wybudowane w wiktoriańskim stylu budynki Muzeum Cywilizacji Azjatyckich oraz Vistoria Hall, pomnik Stamforda Rafflesa, Merlion Park z symbolem Singapuru – posągiem ryby z głową lwa.

Szkoda byłoby zobaczyć Marina Bay Sands tylko z zewnątrz, więc skusimy się na wjazd na 57 piętro tego, jednego z najdroższych budynków świata. Jego charakterystyczne 3 wieże wieńczy dach w kształcie pokładu statku, na którym kryje się podniebny basen – infinity pool – niestety dostępny tylko dla gości hotelowych. Z punktu widokowego rozpościera się imponująca panorama Singapuru.

GARDENS BY THE BAY

GARDENS BY THE BAY
Ostatnim punktem programu będą słynne Gardens By the Bay – wizytówka Singapuru i miejsce, którego po prostu nie można ominąć. To wspaniałe ogrody z górującymi nad nimi Supertrees – 55- metrowymi konstrukcjami przypominającymi drzewa. Miejsce to jest odzwierciedleniem myśli przewodniej kraju: natura + technologia. W Gardens By the Bay można spacerować po ogólnodostępnych terenach ogrodów, przejść się po kładkach umiejscowionych na wysokości 22 m pomiędzy Supertrees oraz zwiedzić 2 zamknięte pod szklanymi, klimatyzowanymi kopułami ogrody: Flower Dome – ogród wiecznej wiosny z roślinnością klimatu śródziemnomorskiego, roślinami z Australii, Ameryki południowej i Afryki oraz bajkowy Cloud Forest, gdzie panuje tropikalny górski klimat i gdzie znajdziemy roślinność rosnącą na wysokościach do 2000 m n.p.m., wodospad oraz ścieżki wiodące przez... chmury.

OPCJA 3 – CHINA TOWN, KAMPUNG GLAM I DZIELNICA KOLONIALNA

OPCJA 3 – CHINA TOWN, KAMPUNG GLAM I DZIELNICA KOLONIALNA
Opcja numer 3 to połączenie 1 i 2, czyli spacer po dzielnicy kolonialnej i zobaczenie: Cavenagh Bridge, Fullerton – hotelu z tablicą pamiątkową Josepha Conrada (Józefa Korzeniowskiego), budynków Muzeum Cywilizacji Azjatyckich oraz Vistoria Hall, pomnika Stamforda Rafflesa a także Merlion Park z symbolem Singapuru – posągiem pół lwa pół ryby.

Następnie odwiedzenie chińskiej dzielnicy China Town, by zobaczyć: świątynię zęba Buddy – Budda Tooth Relic temple and Museum, najstarszą świątynię hinduską w Singapurze – Sri Mariamman temple, muzułmański meczet Masjid Jamae czy najstarszą świątynię chińską w Mieście Lwa – Tian hock Keng temple. Nie zabraknie oczywiście też czasu na spacer i zakupy wśród kolorowych kramów i sklepików prowadzonych przez Chińczyków zamieszkujących Singapur.

Zobaczcie, jak możecie spędzić czas razem z nami:

Singapur kusi kolorami, smakami i... zapachami (na zdjeciu: stoisko z durianami)
Słynny gmach Marina Bay Sands
Klimatyczne ulice Singapuru - spacer po China Town
Egzotyczna dżungla w centrum nowoczesnego miasta
Barwne ulice Singapuru w kolonialnym klimacie
Wielokulturowe oblicze Singapuru
Niezapomniany dzień w Singapurze z wczasywazji.pl
Merlion czyli Lew Morski - symbol miasta Singapur

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- odbiór z hotelu w Singapurze
- opiekę polskiego przewodnika podczas 2 dni zwiedzania.
- ubezpieczenia podróżnego
- biletu wjazdu na 57 piętro MBS
- wydatków własnych.

Wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie od tego, czy podróżujecie w małej czy dużej grupie, z dziećmi czy bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam niezapomniane wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy urzeczywistnić Wasze marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej razem z nami.

Wczasywazji.pl

kontakt Azja: Room 5, Floor 24, Pearl Plaza Tower, 561A Dien Bien Phu Street, Ward 25, District Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam.
+ 84 764 624 085
kontakt@wczasywazji.pl