Mjanma / Birma – podróż do krainy złotych pagód


Mjanma (Myanma), wciąż nazywana również Birmą, przez wielu podróżników uważana jest za najpiękniejszy azjatycki kraj. Wciąż jeszcze mało popularna, wciąż mało odkryta, mało zniszczona przez turystów. Wyrusz w podróż i poznaj Mjanmę z nami!

Dlaczego Mjanma / Birma?

Bo jest mało popularna? Bo poznacie tu prawdziwe smaki Azji? Bo zobaczycie zapierające dech w piersiach widoki i odczujecie na własnej skórze gościnność Azjatów?A może dlatego, że jeszcze nigdy nie widzieliście obklejonych złotem pagód?

To zaledwie garść powodów, dla których warto odwiedzić właśnie Mjanmę. Jeśli słowa was nie przekonały, to może do wypoczynku w Birmie skuszą was przepiękne zdjęcia?

Dlaczego Mjanma / Birma z Wczasywazji.pl?

Jesteśmy specjalistami w organizowaniu wycieczek po: Tajlandii, Kambodży, Wietnamie, Filipinach, Malezji, Laosie, Indonezji, a od niedawna również i Birmie.

Kochamy Azję i tę miłość chcielibyśmy również Wam przekazać. Staramy się pokazać Mjanmę / Birmę taką jaka jest: prawdziwe życie mieszkańców, uliczne jedzenie, zabytki i atrakcje – zarówno te najpopularniejsze, jak i mniej komercyjne.

Mjanma / Birma w pigułce

Mjanma położona jest w Azji Południowo-Wschodniej na Półwyspie Indochińskim, nad Zatoką Bengalską i Morzem Andamańskim. Sąsiaduje z: Chinami, Tajlandią, Indiami, Laosem oraz Bangladeszem. Powierzchnia Birmy wynosi 676,5 tys. km² dając tym samym 40. miejsce na świecie i 2. w Azji Połudnowo-Wschodniej. Kraj zamieszkuje ponad 50 mln osób. Najwyższym punktem Mjanmy jest Kagaboyazi (5881 m n.p.m.). Od 6 listopada 2005 roku stolicą Mjanmy jest Naypyidaw. Największe miasta Birmy: Rangun Mandalaj Basejn

Ciekawostki z Mjanmy / Birmy

Jesteście ciekawi, jakie ciekawostki kryje Mjanma / Birma? Oto kilka z nich:

  • Walutą Birmy jest kyat.
  • Podróżując do Birmy konieczna jest wiza.
  • Birmańczycy chodzą w longyi, przypominającymi spódnice.
  • Według birmańskiej astronomii tydzień trwa 8 dni.
  • Birmanki ozdabiają swoje twarze thanaką.
  • Birmańczycy zawzięcie żują nie gumy, ale… betel. Jest to popularna w Azji używka.
Sprawdź nasze wycieczki w Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem