Malezja to kraj pełen zaskakujących kontrastów, idealny na pierwsze wakacje w Azji. Nowoczesne drapacze chmur i kolorowe, tętniące życiem ulice Kuala Lumpur konkurują tu z cichymi wysepkami o pięknych plażach i egzotyczną florą i fauną wyspy Borneo.

MalezjaMalezja (by mahernajm )

Dlaczego Malezja?

Malezja polecana jest dla wszystkich tych, którzy po raz pierwszy wybierają się do Azji Południowo-Wschodniej. Dlaczego? Doświadczymy tu bowiem wszystkiego po trochu: zarówno nocnego życia, imprez i szalonych zakupów w rozświetlonej stolicy kraju, jak również kontaktu z przyrodą, tropikalną dżunglą, lokalną kuchnią i azjatycką kulturą w różnych jej odsłonach.

Różnorodna kulturowo Malezja to w porównaniu z pozostałymi krajami Azji Południowo-Wschodniej bogaty i nowoczesny kraj, oferujący wszystko czego spragniony przygód turysta mógłby sobie życzyć. Znajdziemy tu duże miasta z drapaczami chmur i intensywnym życiem nocnym, rajskie wysepki z przepięknymi plażami, tropikalną przyrodę i zapierające dech w piersiach krajobrazy pól herbacianych. Jednym słowem Malezja to świetny wybór dla tych co lubią miejski gwar i dobrą zabawę, relaks na plaży i aktywne zwiedzanie.

Dlaczego Malezja z wczasywazji.pl?

Odpowiedź jest prosta, ponieważ my przygotujemy ofertę wycieczki indywidualnie dobraną do twoich oczekiwań i wymogów! Jeśli więc zależy Ci na spędzeniu niezapomnianych chwil, cudownych wrażeniach i fantastycznej przygodzie to wybierz się do Malezji z wczasywazji.pl. Gwarantujemy, że z nami zobaczysz i dowiesz się więcej, poznasz prawdziwe oblicze tego kraju i jego mieszkańców. Z nami nie ma miejsca na nudę!

Mapa Azji - Malezja

Malezja w pigułce

Malezja jest krajem Azji Południowo-Wschodniej, leżącym na południu Półwyspu Malajskiego oraz w północnej części wyspy Borneo. Kraj ten sąsiaduje od północy z Tajlandią i od południa z Singapurem w części kontynentalnej, oraz z Indonezją i Brunei na wyspie Borneo. Malezja położona jest w strefie klimatu równikowego, którego cechą charakterystyczną są nieznaczne roczne amplitudy temperatury, duża wilgotność powietrza oraz częste burze. Temperatury w Malezji utrzymują się na wysokim poziomie przez okrągły rok, a ich średnia roczna wartość wynosi 26-28 stopni Celsjusza. Podobnie jak temperatury również opady są wysokie przez cały rok, z okresami kiedy to znacznie się nasilają, przechodząc w ulewy i burze.

Czas na zwiedzanie Malezji

Na początek oczywiście obowiązkowa wizyta w stolicy Malezji – kolorowym i wielokulturowym Kuala Lumpur. Tutaj koniecznie należy zwiedzić słynne bliźniacze wieże Petronas Tower, gdzie nie tylko można podziwiać panoramę miasta, ale także zrobić zakupy. Ci, którzy zechcą poszukać wytchnienia od ulicznego zgiełku powinni kroki skierować do leżącego w sercu miasta ogrodu Lake Gardens.

Innym miejscem, które szczególnie warto zobaczyć podczas wizyty w Malezji jest wyspa Borneo, a dokładnie należący do Malezji stan Sarawak. W leżącym tu Parku Narodowym Bako podziwiać można dziką przyrodę wyspy, a w Orangutan Center, zobaczyć z bliska orangutany. Koniecznie warto również zawitać do Kuala Selangor, gdzie w niezwykłym parku świetlików Kampung Kuantan obejrzeć można magiczny spektakl rodem z baśni, kiedy to wieczorem cały park rozświetla się światłem tysięcy maleńkich owadów.

Ciekawostki z Malezji

Na deser zostawiliśmy garść ciekawostek, których być może nie znaliście o Malezji:

  • Znaczna część społeczeństwa Malezji, bo aż 63%, to wyznawcy islamu.
  • Na najwyższym szczycie Malezji, Kinabalu, na wysokości 3600 m n.p.m. znajduje się wiszący most.
  • W 1957 roku Malezja odzyskała niepodległość od Wielkiej Brytanii.
  • 1/3 powierzchni kraju leży na wyspie Borneo.
  • Dżungla porastająca Borneo uważana jest za najstarszą na świecie.
  • Pomimo iż większość Malezyjczyków to wyznawcy islamu, naród ten jest otwarty i tolerancyjny.