Food Trip – rozsmakuj się w Azji

Sajgon Sajgon
Czas trwania: 14 Dni
Kierunki: Wietnam
Zaczynamy: Sajgon
Kończymy: Sajgon
Języki: Polski

Wycieczki to nie tylko zwiedzanie pięknych miejsc, ale również nawiązywanie przyjaźni, poznawanie nowych kultur oraz… smakowanie. Tego z pewnością nie zabraknie Wam podczas 14-dniowej wycieczki „Food trip” po Wietnamie.

Dokąd jedziemy?

Wietnam to cuda natury w parkach narodowych, życzliwi, przyjaźni ludzie, mnogość zabytków do zwiedzania, lecz poza tym – a dla niektórych: przede wszystkim – kuchnia! Właśnie z myślą o Was – amatorach orientalnej kuchni przygotowaliśmy nasz autorski Food Trip.

W czasie jego trwania przejedziemy kraj z południa na północ, kolekcjonując doznania smakowe z tej, ponad 2000-kilometrowej trasy.

Spróbujemy ponad pół setki różnorodnych potraw z każdej części Wietnamu. Ponadto nauczymy się przyrządzać kilka dań, wybierać najświeższe i najwyższej jakości składniki oraz dowiemy się wielu ciekawostek na temat teorii łączenia smaków, temperatur oraz wartości.

No i oczywiście, odpoczniemy na plaży, zobaczymy górskie tarasy ryżowe oraz całe morze palm kokosowych.

Gotowi? Zapraszamy!  • Poznanie ponad 50 potraw ze wszystkich części Wietnamu.
  • Zwiedzanie najważniejszych miejsc kraju.
  • Nauka przyrządzania kilku lokalnych dań.
  • Plażowanie w naszym ulubionym resorcie.
  • Impreza z ogniskiem i grillem na plaży.
  • Opieka Adriana – naszego pilota, znanego w Wietnamie z prowadzenia
   programów telewizyjnych na temat ulicznych specjałów.
  • Wielkość grupy: Wycieczka „Food trip” organizowana jest dla grupy powyżej 10 osób
  • Cena wycieczki Cena ustalana jest indywidualnie, w zależności od tego, gdzie chcesz pojechać i co zobaczyć.
  • Cena zawiera: W cenę wliczone są całodzienne, różnorodne posiłki – każdego dnia inne (śniadanie, lunch, kolacja), transfery, bilety wstępu do wszystkich muzeów i atrakcji, opieka przewodnika oraz noclegi w hotelach (3-gwiazdkowe).
  • Cena nie zawiera: Koszt wycieczki nie obejmuje wizy oraz przylotu do Sajgonu. Możemy jednak pomóc w załatwieniu wszelkich formalności, również w znalezieniu biletu w okazyjnej cenie.
  • Czas trwania 14 dni
 


PROGRAM WYCIECZKI:SŁODKIE POŁUDNIE

PROGRAM WYCIECZKI:


SŁODKIE POŁUDNIE

Naszą wyprawę po nowe doznania smakowe zaczniemy w Sajgonie – zwanym inaczej Miastem Ho Chi Minh’a. Będzie on naszą bazą wypadową przez pierwsze trzy dni, w czasie których nauczymy się przyrządzać pierwsze 4 dania oraz zobaczymy, „czym południe stoi” – spróbujemy dań z owoców morza oraz zagłębimy się w wąskie alejki nocnego Sajgonu w poszukiwaniu autentycznych smaków „miasta, które nigdy nie śpi”.

Odwiedzimy też Deltę Mekongu, a konkretnie Wietnamską Stolicę Kokosów, gdzie spróbujemy lokalnych dań oraz tropikalnych owoców, a – dla odważnych – przygotujemy też kilka „niespodzianek” ;)

PIKANTNE CENTRUM

PIKANTNE CENTRUM

Kolejne 3,5 dnia spędzimy na eksploracji centralnego Wietnamu:

Hoi An, słynącego z zabytkowej starówki oraz dań przyrządzanych ściśle według wieloletnich tradycji, tutaj też spróbujemy swoich sił w przyrządzaniu kilku potraw pod okiem szefa kuchni.

Da Nang – z całą jego nowoczesnością, znanego z dań, przyrządzanych z najświeższych owoców morza, nawet tak niecodziennych jak sałatka z meduzy.

Hue – dawnej, cesarskiej stolicy Wietnamu, której kuchnia – zawierająca wiele dań, dawniej zarezerwowanych jedynie dla dworu cesarskiego – jest najpikantniejsza w kraju. Piwo Huda, pite w pobliżu Cytadeli Cesarskiej smakuje wyjątkowo dobrze ;)

KWAŚNO-SŁONA PÓŁNOC

KWAŚNO-SŁONA PÓŁNOC

Ostatnią częścią Wietnamu, którą zwiedzimy przed plażowaniem jest Północ – Ha Noi, Sapa, Lao Cai.

W stolicy Wietnamu spróbujemy całej masy różnorodnych przysmaków, przygotowanych w tradycyjny sposób. Każda rodzina, serwująca daną potrawę, ma swój własny, pilnie strzeżony sekret jej przyprawiania i przygotowywania. Oprócz oczywistych dań, takich jak Pho czy Bun Cha, poznacie całą gamę smaków, niedostępnych w Europie.

Udamy się także z wizytą w rejony górskie, zamieszkane przez mniejszości etniczne, których kuchnia słynie z lokalnych składników i materiałów, niedostępnych w innych regionach Wietnamu i świata.

Raz jeszcze, dla uczestników o mocnych nerwach i żołądkach będzie tu okazja do degustacji jednego z lokalnych specjałów ludu H’Mongów, jednakże szczegółów dowiecie się na miejscu.

ZAKOŃCZENIE POD PALMAMI

ZAKOŃCZENIE POD PALMAMI

Naszą wyprawę zakończymy przelotem na południe kraju i przejazdem do resortu nad brzegiem morza – Mui Ne. Tutaj spędzimy prawie 3 dni, w czasie których udamy się na lokalny targ z owocami morza i nauczymy, jak rozpoznawać najświeższe produkty; napełnimy swoje żołądki najsmaczniejszymi potrawami z owoców morza oraz zakończymy naszą ekspedycję wielką imprezą pożegnalną na plaży, w czasie której serwowane będą dania z grilla oraz napoje wyskokowe.

Następnego dnia, około południa, wyruszymy w drogę powrotną do Sajgonu, gdzie po pożegnaniu na lotnisku zakończy się nasza wycieczka.

Zobaczcie jak możecie spędzić czas z nami:

W poszukiwaniu najlepszych smaków
Egzotycznych smakołyków nigdy dość!
Świeże Ananasy Prosto Z Hanoi
Nasiona Lotosu
Chrupiące sajgonki
Co kryje balut?
Smaki Delty Mekongu
Kawaki Smoczego Owocu


Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- pokoje w hotelach o wybranym standardzie (3, 4, 5*)
- wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
- bilety wstępu do wymienionych atrakcji
- transfery oraz przeloty wewnętrzne
- opiekę polskiego pilota podczas trwania całego programu
- lokalnych przewodników anglojęzycznych podczas zwiedzania
- biletów lotniczych do i z Wietnamu (zaproponujemy osobną ofertę)
- wizy do Wietnamu
- ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
- napiwków
- wydatków osobistych
- innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie od tego, czy podróżujecie w małej czy dużej grupie, z dziećmi czy bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam niezapomniane wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy urzeczywistnić Wasze marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej razem z nami.

Wczasywazji.pl

  kontakt Azja: Dien Bien Phu 548/44, Phuong 21, Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam
  +84 764 624 085
  kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl