Filipiny – idealne wakacje z wczasywazji.pl

Jeśli czujecie się zmęczeni i przygnębieni deszczową aurą za oknem, długimi jesiennymi miesiącami i chłodnym latem, a na dodatek brakuje wam witaminy D, to koniecznie udajcie się z nami w podróż na bajeczne Filipiny. Zastrzyk energii i wyrzut endorfin gwarantowany!

Jedna z wielu białych plaż na Filipinach
Jedna z wielu białych plaż na Filipinach

Dlaczego Filipiny?

Czy wiedzieliście, że mieszkańcy Filipin uznawani są za jednych z najszczęśliwszych ludzi na świecie? Co jest tego zasługą? Piaszczyste plaże, kolorowe, soczyste owoce dziko rosnące na drzewach czy może wysokie temperatury? Wszak witamina D wytwarzana przez słońce nazywana jest też… witaminą szczęścia!

Filipiny są pięknym, wciąż tajemniczym dla wielu osób krajem. Zachwycają pięknymi krajobrazami, gościnnością tutejszych mieszkańców oraz słoneczną pogodą. Możliwe jest tu zarówno intensywne zwiedzanie, oddawanie się swoim pasjom, jak i błogie leniuchowanie na piaszczystej plaży oblanej błękitną wodą. Co więcej, na Filipiny nie potrzebujemy wiz!

Dlaczego Filipiny z wczasywazji.pl?

Nie każdy posiada dar organizowania egzotycznych wczasów. My go mamy! Z nami nie będziesz się nudzić, zobaczysz najpiękniejsze, ale i mniej oblegane przez zagranicznych turystów miejsca. Posmakujesz autentycznej filipińskiej kuchni, poznasz gościnność mieszkańców. Z nami zobaczysz Filipiny mniej komercyjne, które zaskoczą i które pokochasz.

Filipiny w pigułce

Nie sposób podczas jednego wyjazdu zobaczyć wszystkie zakątki kraju. Filipiny składają się bowiem aż 7107 wysp i wysepek porozrzucanych na Oceanie Spokojnym, z czego 880 jest zamieszkanych. Największe wyspy Filipin to:

 • Luzon
 • Mindanao
 • Samar
 • Palawan
 • Negros
 • Panay
 • Mindoro
 • Leyte
 • Cebu
 • Bohol

Archipelag zajmuje 300 000 km², co czyni go 72. pod względem wielkości krajem na świecie. Na Filipinach mieszka około 92 mln osób, z czego aż 80% stanowią katolicy. Językiem oficjalnym Filipin jest angielski. Stolicą i największym miastem jest Manila, natomiast Filipiny leżą w strefie klimatu równikowego, co oznacza że pogoda na Filipinach jest upalna i wilgotna. Cechą charakterystyczną dla pogody na wyspach jest występowanie monsunów. Temperatury utrzymują się przez cały rok na wysokim poziomie i wahają pomiędzy 27-37 stopni Celsjusza. Opady są częste i obfite, a ich maksimum przypada na okres od maja do października.

Czas na zwiedzanie Filipin

Chyba każdy turysta swoją przygodę z Filipinami zaczyna w stolicy i największym mieście – Manili. To tu znajduje się największy port lotniczy w kraju, do którego dostaniemy się z najodleglejszych zakątków świata. Jakie atrakcje oferuje turystom Manila? Na przykład fragmenty fortyfikacji z XVI wieku czy rezydencja prezydenta (pałac Malacanang). Warto też zajrzeć na przedmieścia, gdzie nowoczesne budynki sąsiadują z małymi, sprawiającymi wrażenie tak kruchych, że mogłyby się rozpaść jak domki z kart blokami.

W południowej części wyspy Mindanao znajduje się Park Narodowy Mount Apo pełen malowniczych wodospadów, lasów, rzek – jest to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc na Filipinach. Szczególnie warta odwiedzin jest Sagada, gdzie znajdują się tarasy ryżowe, ciekawe jaskinie, podziemne rzeki oraz wiszące na klifie… trumny.

Filipiny to też piękne plaże – na przykład na wyspach Cebu, Palawan czy niewielkiej Corregidor. Zapierające dech w piersiach widoki towarzyszą nam na każdym kroku. Pamiętajcie, że Filipiny są też świetnym miejscem do nurkowania. Polecamy wyspy Palawan i Boraquai.

Ciekawostki z Filipin

Filipiny to fascynujący kraj. Oto garść ciekawostek, które warto poznać:

 • Cebu to najstarsze miasto na Filipinach.
 • Filipiny uzyskały niepodległość od USA 4 lipca 1946 roku.
 • Filipiny są największym producentem kokosów – ponad 40 procent światowej produkcji
 • Filipiny są jedynym chrześcijańskim krajem w Azji.
 • Przysmakiem na Filipinach jest słynna Zupa nr 5 ugotowana z byczych jąder.
 • Americn to słowo jakim Filipińczycy nazywają turystów z Europy, Ameryki czy Australii (link do wycieczki)