RELAKSUJĄCY Laos

Laos bez pośpiechu


Przez północny Laos z Wczasywazji.pl
 • Czas trwania

  15 dni

 • Zaczynamy w

  Chiang Rai, Tajlandia

 • Kończymy w

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Co powiecie, na wycieczkę po urzekającym Laosie, ale w mniej wymagającym tempie? Laos słynie z przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i prostoty. Nasza 15-dniowa wyprawa, przeniesie Cię do odległych obszarów Laosu, gdzie znajdziesz plemiona górskie, niesamowitą przyrodę i interesującą kulturę.

Podczas wyjazdu z nami, zwiedzisz Chiang Rai - tajską prowincję graniczącą z Laosem, zobaczysz słynny „Złoty Trójkąt”, popłyniesz Mekongiem do Pakbeng, zakochasz się w Luang Prabang – miasta kiedyś zwanego „Perłą Orientu”. Tutaj oprócz samego miasta, zwiedzisz okolicę z najbardziej intersującymi atrakcjami – Wodospadem Kuang Si i Jaskiniami Pak Ou. Po drodze odpoczniesz w zachwycających resortach, a na koniec odwiedzisz laotańską stolicę. Dodatkowo odkryjesz przepiękną naturę, spotkasz barwne mniejszości etniczne, poznasz kulturę, historię i obyczaje kraju oraz zobaczysz interesujące zabytki historyczne.

   Poznaj najpiękniejsze zakątki Laosu we własnym tempie! Tajemnicze świątynie, spływ łodzią po Mekongu, przjeazd górskimi drogami obfitującymi w niesamowite widoki - podczas tego programu wypoczniesz i nacieszysz się Azją w najlepszym wydaniu.    

- Adi "Hai Phong" Zagrodzki, Tour Leader Wczasywazji.pl

Adrian Zagrodzki
Przeżyjesz to z nami!
  • Odwiedzisz prowincję Chiang Rai w Tajlandii
  • Zobaczysz słynny „Złoty Trójkąt”
  • Zwiedzisz Luang Prabang wraz z okolicą: Jaskiniami Pak Ou oraz wodospadem Kuang Si
  • Zaprzyjaźnisz się z Laotańczykami oraz barwnymi mniejszościami etnicznymi w Tajlandii i Laosie
  • Zauroczysz się lokalną przyrodą podczas spływu łodzią po Mekongu oraz zapierającego w dech piersiach przejazdu górskimi drogami do regionu Muang La
  • Spróbujesz zaskakującej laotańskiej kuchni oraz oryginalnej „Lao Whisky”
  • Zobaczysz tajemnicze laotańskie świątynie: Wat Si Muang, Wat Sene, Wat Xiengthong czy Pra Xing Kham 
  • Zagłębisz się w fascynującą miejscową kulturę i interesującą historię
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: ROZPOCZĘCIE PRZYGODY
Laos linie lotnicze

Naszą przygodę rozpoczniemy w Chiang Rai, prowincji leżącej w północnej części Tajlandii – naszej „bramy” do Laosu. Jeżeli wasz lot międzynarodowy jest do Bangkoku, to przelot do Chiang Rai zorganizujemy dla Was.

Chiang Rai, to także nazwa uroczego miasta położonego w Północnej części Tajlandii, w pobliżu granicy z Laosem i Birmą. W mieście i okolicy znajdziemy ciekawe świątynie, barwne mniejszości etniczne, malownicze okolice i słynny Złoty Trójkąt.

 Na lotnisku, po odprawie bagażowej spotkamy przewodnika, który zabierze nas do hotelu znajdującego się w centrum miasta. Po południu będziemy mieli czas wolny na odkrywanie miasta.

DZIEŃ 2-3: MNIEJSZOŚCI ETNICZNE i ZŁOTY TRÓJKĄT
Laos jałmużna dla buddyjskich mnichów

Po śniadaniu w hotelu udamy się do resortu, malowniczo usytuowanego na szczycie góry Chiang Khong. W okolicy resortu, znajdują się wioski plemion H’Mong i Lahu, które odwiedzimy. Na miejscu spotkamy szamana z plemnienia H’Mong, który opowie nam o niezwykle ciekawych zwyczajach panujących pośród lokalnych plemion. Po lunchu zjedzonym na tarasie z widokiem na Mekong i sąsiedni Laos nauczymy się wyrobu tradycyjnego rękodzieła.

Kolejnego dnia udamy się na granicę Tajsko-Birmańską w Mae Sai, gdzie naszym głównym celem będą dawne tereny Złotego Trójkąta. Na zakończenie dnia tradycyjną łodzią popłyniemy Mekongiem do wioski rybackiej Baan Had Bai.

DZIEŃ 4-5: WITAMY W LAOSIE
Mekong w Oudomxay

Rano, po przekroczeniu granicy, udamy się na przystań, gdzie czeka na nas niezwykła atrakcja - około 7 godzinny rejs po Mekongu do miasteczka Pakbeng. Podczas wyprawy, przede wszystkim będziemy mieli dużo czasu na kontemplacje otaczającej nas przyrody oraz odwiedzimy jedną z wiosek zlokalizowanych and brzegiem rzeki.

Następny dzień zaczniemy śniadaniem serwowanym na tarasie z imponującym widokiem na okoliczne góry. Po śniadaniu udamy się dalej łodzią w kierunku Luang Prabang. Po drodze oprócz wspaniałych widoków oraz relaksu, czeka na nas wizyta w wiosce Baw, słynącej z tradycyjnego wyrobu „Lao Whisky” oraz słynne Jaskinie Pak Ou. W jaskiniach znajdziemy tysiące posągów Buddy, różnej wielkości i wykonanych z różnych materiałów. Mieszkańcy Laosu przynoszą tutaj posągi Buddy, gdy modlą się w ważnych intencjach lub w podziękowaniu. Dzień zakończymy w hotelu w Luang Prabang.

DZIEŃ 6-7: ZAKOCHAJ SIĘ W LUANG PRABANG
Nam Ou rzeka w Laosie

Luang Prabang, to nie tylko była stolica Laosu, ale przede wszystkim niezwykle urokliwe miasteczko. Dzisiejszy dzień zaczniemy spacerem po wąskich uliczkach Luang Prabang, gdzie poczujemy klimat tego niezwykłego miasta. Po drodze zobaczymy, między innymi tradycyjny laotański dom na palach, zabytkowe kolonialne wille czy stare chińskie domy handlowe. Po południu zwiedzmy buddyjskie świątynie, były Pałac Królewski, a dzień zakończymy wejściem na szczyt Góry Phousi, skąd będziemy mogli podziwiać zachód słońca.

Następnego dnia weźmiemy udział w unikalnej ceremonii dawania jałmużny mnichom buddyjskim przez mieszkańców Luang Prabang. Ceremonia ma już ponad 600 lat tradycji i jest praktykowana głównie w Laosie. Po śniadaniu w hotelu udamy się nad Wodospad Kuang Si, największy w rejonie Luang Prabang. Wodospad składa się z trzech poziomów oraz 50-metrowego spadku do widowiskowych, lazurowych basenów.

DZIEŃ 8-9: W OTULINIE DŻUNGLII
Dolina Dzbanów Laos

Następne klika dni spędzimy na błogim relaksie w otoczeniu zachwycającej natury.

Najpierw udamy się do resortu w pobliżu Ban Xieng Lom. Wielką zaletą tego miejsca, jest jego położenie - w bliskiej odległości od Luang Prabang, ale już w otulinie laotańskiej dżungli i pobliżu Rzeki Nam Khan. Tutaj będziemy mieli 2 dni na odpoczynek. Możemy relaksować się w resorcie, zwiedzić interesującą okolicę lub zrobić wypad do Luang Prabang.

DZIEŃ 10-12: BŁOGI RELAKS
Dolina Dzbanów Laos

W dniu 10 samochodem udamy się w kierunku północnym do resortu położonego w regionie Muang La. Trasa przejazdu biegnie przez jeden z jeden z najbardziej oszałamiających górskich krajobrazów w Azji Południowo-Wschodniej. Po drodze doświadczymy przepięknych widoków, odwiedzimy wioski zamieszkałe przez barwne mniejszości etniczne oraz zobaczymy świątynię Pra Xing Kham, w której znajduje się święty wizerunek Buddy. Ponad 400-letni posąg, podobno ma wiele nadprzyrodzonych mocy i jest powszechnie czczony wśród lokalnych buddystów. Do resortu dotrzemy późnym popołudniem.

Przez dwa najbliższe dni będziemy mieli więcej czasu wolnego, w którym możemy przygotować dla Ciebie szereg atrakcji. Aby aktywnie spędzić czas wolny możesz wybrać piesze wędrówki po okolicznych wioskach, medytować w odosobnieniu nad rzeką, rozluźnić się podczas masażu, nauczyć się gotować laotańskie potrawy czy zażyć kąpieli w gorących źródłach.

DZIEŃ 13-14: ZWIEDZANIE WIENTIAN
Wientian Laos Vientiane Buddha

W dniu 13 udamy się na lotnisko w Oudomxay, skąd odlecimy do Wientian, stolicy kraju,

W czasie naszego pobytu w Wientian, zwiedzimy m.in. świątynie Wat Si Muang, która podobno słynie z nadprzyrodzonej mocy, Park Buddy - niezwykłe miejsce wypełnione ponad 200 posągami Buddy i hinduskich bóstw oraz pomnik Patuxai, popularnie zwany „Łukiem Triumfalnym”, gdzie będziemy mogli cieszyć się panoramicznym widokiem na miasto.

Zachód słońca możemy obserwować w jednej z kawiarni usytuowanych nad brzegiem Mekongu po czym udać się na kolację w typowo lokalnym stylu.

DZIEŃ 15: DO ZOBACZENIA
Wientian Laos Vientiane Buddha

Poranek ostatniego dnia naszej wyprawy spędzimy na ostatnich zakupach. Na koniec – w zależności od godziny Twojego wylotu powrotnego do kraju, wyruszymy na lotnisko, gdzie nasza przygoda zakończy się. 

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do i z Laosu
 • wizy do Laosu
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków, wydatków własnych, napojów podczas posiłków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Laos bez pośpiechu

15-dniowa wycieczka po Laosie
 • Czas trwania

  15 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

  Chiang Rai, Tajlandia

 • Kończymy w

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Co powiecie, na wycieczkę po urzekającym Laosie, ale w mniej wymagającym tempie? Laos słynie z przepięknej przyrody, przyjaznych ludzi i prostoty. Nasza 15-dniowa wyprawa, przeniesie Cię do odległych obszarów Laosu, gdzie znajdziesz plemiona górskie, niesamowitą przyrodę i interesującą kulturę.

Więcej o trasie wycieczki

Podczas wyjazdu z nami, zwiedzisz Chiang Rai - tajską prowincję graniczącą z Laosem, zobaczysz słynny „Złoty Trójkąt”, popłyniesz Mekongiem do Pakbeng, zakochasz się w Luang Prabang – miasta kiedyś zwanego „Perłą Orientu”. Tutaj oprócz samego miasta, zwiedzisz okolicę z najbardziej intersującymi atrakcjami – Wodospadem Kuang Si i Jaskiniami Pak Ou. Po drodze odpoczniesz w zachwycających resortach, a na koniec odwiedzisz laotańską stolicę. Dodatkowo odkryjesz przepiękną naturę, spotkasz barwne mniejszości etniczne, poznasz kulturę, historię i obyczaje kraju oraz zobaczysz interesujące zabytki historyczne.

  • Zaprzyjaźnisz się z barwnymi mniejszościami etnicznymi w Tajlandii i Laosie
  • Zauroczysz się lokalną przyrodą podczas spływu łodzią po Mekongu oraz zapierającego w dech piersiach przejazdu górskimi drogami do regionu Muang La
  • Zobaczysz słynny „Złoty Trójkąt”
 • KULTURA

  Odkryjesz przepiękną naturę, spotkasz barwne mniejszości etniczne, poznasz kulturę, historię i obyczaje kraju.

 • KUCHNIA

  Potrawy, których spróbujesz w Laosie i Tajlandi urzekną Cię niepowtarzalnym smakiem.

 • KLIMAT

  Tajemnicze świątynie, spływ łodzią po Mekongu, przjeazd górskimi drogami obfitującymi w niesamowite widoki.

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: ROZPOCZĘCIE PRZYGODY

Naszą przygodę rozpoczniemy w Chiang Rai, prowincji leżącej w północnej części Tajlandii – naszej „bramy” do Laosu. Jeżeli wasz lot międzynarodowy jest do Bangkoku, to przelot do Chiang Rai zorganizujemy dla Was.

Chiang Rai, to także nazwa uroczego miasta położonego w Północnej części Tajlandii, w pobliżu granicy z Laosem i Birmą. W mieście i okolicy znajdziemy ciekawe świątynie, barwne mniejszości etniczne, malownicze okolice i słynny Złoty Trójkąt.

 Na lotnisku, po odprawie bagażowej spotkamy przewodnika, który zabierze nas do hotelu znajdującego się w centrum miasta. Po południu będziemy mieli czas wolny na odkrywanie miasta.

DZIEŃ 2-3: MNIEJSZOŚCI ETNICZNE i ZŁOTY TRÓJKĄT

Po śniadaniu w hotelu udamy się do resortu, malowniczo usytuowanego na szczycie góry Chiang Khong. W okolicy resortu, znajdują się wioski plemion H’Mong i Lahu, które odwiedzimy. Na miejscu spotkamy szamana z plemnienia H’Mong, który opowie nam o niezwykle ciekawych zwyczajach panujących pośród lokalnych plemion. Po lunchu zjedzonym na tarasie z widokiem na Mekong i sąsiedni Laos nauczymy się wyrobu tradycyjnego rękodzieła.

Kolejnego dnia udamy się na granicę Tajsko-Birmańską w Mae Sai, gdzie naszym głównym celem będą dawne tereny Złotego Trójkąta. Na zakończenie dnia tradycyjną łodzią popłyniemy Mekongiem do wioski rybackiej Baan Had Bai.

DZIEŃ 4-5: WITAMY W LAOSIE

Rano, po przekroczeniu granicy, udamy się na przystań, gdzie czeka na nas niezwykła atrakcja - około 7 godzinny rejs po Mekongu do miasteczka Pakbeng. Podczas wyprawy, przede wszystkim będziemy mieli dużo czasu na kontemplacje otaczającej nas przyrody oraz odwiedzimy jedną z wiosek zlokalizowanych and brzegiem rzeki.

Następny dzień zaczniemy śniadaniem serwowanym na tarasie z imponującym widokiem na okoliczne góry. Po śniadaniu udamy się dalej łodzią w kierunku Luang Prabang. Po drodze oprócz wspaniałych widoków oraz relaksu, czeka na nas wizyta w wiosce Baw, słynącej z tradycyjnego wyrobu „Lao Whisky” oraz słynne Jaskinie Pak Ou. W jaskiniach znajdziemy tysiące posągów Buddy, różnej wielkości i wykonanych z różnych materiałów. Mieszkańcy Laosu przynoszą tutaj posągi Buddy, gdy modlą się w ważnych intencjach lub w podziękowaniu. Dzień zakończymy w hotelu w Luang Prabang.

DZIEŃ 6-7: ZAKOCHAJ SIĘ W LUANG PRABANG

Luang Prabang, to nie tylko była stolica Laosu, ale przede wszystkim niezwykle urokliwe miasteczko. Dzisiejszy dzień zaczniemy spacerem po wąskich uliczkach Luang Prabang, gdzie poczujemy klimat tego niezwykłego miasta. Po drodze zobaczymy, między innymi tradycyjny laotański dom na palach, zabytkowe kolonialne wille czy stare chińskie domy handlowe. Po południu zwiedzmy buddyjskie świątynie, były Pałac Królewski, a dzień zakończymy wejściem na szczyt Góry Phousi, skąd będziemy mogli podziwiać zachód słońca.

Następnego dnia weźmiemy udział w unikalnej ceremonii dawania jałmużny mnichom buddyjskim przez mieszkańców Luang Prabang. Ceremonia ma już ponad 600 lat tradycji i jest praktykowana głównie w Laosie. Po śniadaniu w hotelu udamy się nad Wodospad Kuang Si, największy w rejonie Luang Prabang. Wodospad składa się z trzech poziomów oraz 50-metrowego spadku do widowiskowych, lazurowych basenów.

DZIEŃ 8-9: W OTULINIE DŻUNGLII

Następne klika dni spędzimy na błogim relaksie w otoczeniu zachwycającej natury.

Najpierw udamy się do resortu w pobliżu Ban Xieng Lom. Wielką zaletą tego miejsca, jest jego położenie - w bliskiej odległości od Luang Prabang, ale już w otulinie laotańskiej dżungli i pobliżu Rzeki Nam Khan. Tutaj będziemy mieli 2 dni na odpoczynek. Możemy relaksować się w resorcie, zwiedzić interesującą okolicę lub zrobić wypad do Luang Prabang.

DZIEŃ 10-12: BŁOGI RELAKS

W dniu 10 samochodem udamy się w kierunku północnym do resortu położonego w regionie Muang La. Trasa przejazdu biegnie przez jeden z jeden z najbardziej oszałamiających górskich krajobrazów w Azji Południowo-Wschodniej. Po drodze doświadczymy przepięknych widoków, odwiedzimy wioski zamieszkałe przez barwne mniejszości etniczne oraz zobaczymy świątynię Pra Xing Kham, w której znajduje się święty wizerunek Buddy. Ponad 400-letni posąg, podobno ma wiele nadprzyrodzonych mocy i jest powszechnie czczony wśród lokalnych buddystów. Do resortu dotrzemy późnym popołudniem.

Przez dwa najbliższe dni będziemy mieli więcej czasu wolnego, w którym możemy przygotować dla Ciebie szereg atrakcji. Aby aktywnie spędzić czas wolny możesz wybrać piesze wędrówki po okolicznych wioskach, medytować w odosobnieniu nad rzeką, rozluźnić się podczas masażu, nauczyć się gotować laotańskie potrawy czy zażyć kąpieli w gorących źródłach

DZIEŃ 13-14: ZWIEDZANIE WIENTIAN

W dniu 13 udamy się na lotnisko w Oudomxay, skąd odlecimy do Wientian, stolicy kraju,

W czasie naszego pobytu w Wientian, zwiedzimy m.in. świątynie Wat Si Muang, która podobno słynie z nadprzyrodzonej mocy, Park Buddy - niezwykłe miejsce wypełnione ponad 200 posągami Buddy i hinduskich bóstw oraz pomnik Patuxai, popularnie zwany „Łukiem Triumfalnym”, gdzie będziemy mogli cieszyć się panoramicznym widokiem na miasto.

Zachód słońca możemy obserwować w jednej z kawiarni usytuowanych nad brzegiem Mekongu po czym udać się na kolację w typowo lokalnym stylu.

DZIEŃ 15: DO ZOBACZENIA

Poranek ostatniego dnia naszej wyprawy spędzimy na ostatnich zakupach. Na koniec – w zależności od godziny Twojego wylotu powrotnego do kraju, wyruszymy na lotnisko, gdzie nasza przygoda zakończy się. 

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • biletów lotniczych do i z Laosu
 • wizy do Laosu
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków, wydatków własnych, napojów podczas posiłków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!