Skip to main content
Wszystko co najciekawsze w Wietnamie

Przez Wietnam – wycieczka do Wietnamu po polsku


Wietnam z polskim przewodnikiem
 • Czas trwania

  11 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  ustalenia indywidualne
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka po polsku organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Od zawsze marzy Ci się wycieczka do Wietnamu, ale nie wiesz, jak to ugryźć, gdzie zacząć i co zobaczyć? Przedstawiamy Ci nasz autorski program 11-dniowego zwiedzania Wietnamu z Północy na Południe z polskim przewodnikiem (z rozszerzeniem o 3 dni plażowania dla zainteresowanych). Podczas tej wyprawy skosztujesz różnorodnej kuchni kilku regionów Wietnamu, poznasz lokalne społeczności, doświadczysz prawdziwego klimatu tego kraju i jego kultury wszystkimi zmysłami!

Wybierz się z nami ku wschodnim rejonom Półwyspu Indochińskiego, a konkretnie do Wietnamu. Swoją podróż rozpoczniesz na Północy, gdzie dogłębnie poznasz stolicę kraju, wraz z jej najbardziej ukrytymi zakątkami. Odwiedzisz też słynną Zatokę "Lądującego Smoka" – Ha Long (ciekawym, nieutartym szlakiem) lub kaskadowe pola ryżowe oraz barwne mniejszości etniczne Sapy (szczegóły omówimy podczas indywidualnych ustaleń, jak najlepiej dostosowując się do terminu Twojej wyprawy).

Następnie udasz się w dalszą podróż w kierunku południowym. Kolejnym przystankiem będzie środkowy Wietnam z dawną cesarską cytadelą w Hue i jednym z najbardziej urokliwych miasteczek w Azji – Hoi An.

Gdy dotrzesz na Południe, na własnej skórze, przekonasz się, że powiedzenie „ale Sajgon” nie wzięło się znikąd! Poza Ho Chi Minh City odwiedzisz także słynne tunele Cu Chi oraz jedyną w swoim rodzaju Deltę Mekongu.

Na koniec możesz oddać się błogiemu wypoczynkowi na jednej z plaż w Wietnamie Południowym, w komfortowym, sprawdzonym przez nas resorcie.

Jeśli zaczynasz swoją przygodę na południu Wietnamu, nic się nie martw, nasz program jest konwertowalny i szyty na miarę, bez problemu więc możemy odwrócić dla Ciebie kolejność zwiedzania z Południa na Północ.

Zwiedzaj Wietnam z polskim przewodnikiem!

Wietnam po polsku

   Najpiękniejsze miasta, wyjątkowe, nieturystyczne trasy i zapierające dech widoki - tak w skrócie opisałbym ten program. Jeśli chcesz poznać wszystkie zalety Wietnamu - zrobisz to właśnie podczas tej wycieczki!    

- Adi Hai Phong Zagrodzki, Tourism Director Wczasywazji.pl

Adrian Zagrodzki
Przeżyjesz to z nami!
  • Zwiedzisz po polsku 4 niesamowite miasta Wietnamu: tysiącletnią stolicę kraju – Hanoi, zabytkowe Hue z cytadelą cesarską i Zakazanym Miastem, słynące z krawców i lampionów Hoi An oraz szalony i szybki Sajgon.
  • Sprawdzisz, gdzie wylądował smok i spędzisz noc na łodzi w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Wietnamu – w Zatoce Ha Long.
  • Odkryjesz piękno górzystego regionu Sa Pa i zakochasz się we wspaniałych krajobrazach tarasów ryżowych (opcja dodatkowa).
  • Zobaczysz majestatyczne sanktuarium My Son z ruinami przywodzącymi na myśl budowle Angkoru.
  • Odwiedzisz ekologiczną farmę i nauczysz się gotować wietnamskie specjały w Cu Chi.
  • Dasz się oczarować soczystej zieleni i niepowtarzalnej atmosferze Delty Mekongu.
  • Przekonasz się jak smakuje (dosłownie i w przenośni) każdy z regionów Wietnamu: Północ, Centrum i Południe.
  • Jeśli tylko zapragniesz, wypoczniesz nad morzem w jednej ze sprawdzonych przez nas miejscowości.

Plan wycieczki:

DZIEŃ 1: HANOI
Hanoi wieczorową porą

Po lądowaniu w Hanoi odbierze Cię nasz kierowca i bezpiecznie zawiezie do hotelu.

Po krótkim odpoczynku i odświeżeniu, zabierzemy Cię na spokojny, wieczorny spacer po klimatycznych uliczkach Starego Miasta. Zatopisz się w rzadko odwiedzanych przez turystów zakątkach, gdzie podejrzysz, jak wygląda codzienne, autentyczne życie mieszkańców stolicy.

Wietnam to nie tylko przepiękne krajobrazy i gwarne ulice ale także fantastyczna i różnorodna kuchnia. Przygotuj się na pierwszą w tej podróży degustację przepysznych wietnamskich dań, podczas kolacji w lokalnej restauracji. A może masz ochotę spróbować kultowego piwa bia hoi?

DZIEŃ 2: DALSZE ATRAKCJE HANOI
Świątynia Literatury w Hanoi wycieczka Wietnam

Co powiesz na przejażdżkę rikszami przez malownicze i kręte uliczki Starego Miasta? Dotrzemy m. in. do Więzienia Hoa Lo, gdzie dowiesz się kto, kogo i po co tutaj przetrzymywał.

Następnie, tym razem busem, przejedziemy do Świątyni Literatury, aby opowiedzieć Ci, jak wyglądały wietnamskie studia w XI wieku, dlaczego jest to "świątynia", a nie "szkoła" oraz jak zgrabnie połączono tutaj warstwę duchową z naukową.

W trakcie zwiedzania nie zabraknie oczywiście wybornego lunchu w formie specjału Hanoi – bun cha.

Po południu zwiedzisz świątynię Ngoc Son na jeziorze Zwróconego Miecza, a następnie spróbujesz kolejnego kultowego przysmaku – kawy z jajkiem.

Dalszą część wieczoru zaplanujemy według indywidualnych ustaleń, w zależności od tego, czy wolisz odpocząć czy mniej lub bardziej aktywnie eksplorować Hanoi po zmierzchu.

DZIEŃ 3-4: HA LONG
Zatoka Lan Ha

Tego dnia czeka Cię najbardziej znana atrakcja Wietnamu – majestatyczna zatoka Ha Long.

Na pokładzie specjalnie zarezerwowanego dla nas statku spędzimy najbliższe 24 godziny, udając się w rejs mniej uczęszczanymi trasami – do zatoki Lan Ha lub Bai Tu Long.

Będziesz podziwiać krajobrazy wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO, spędzisz czas na plaży i zwiedzisz łodzią lub kajakiem jaskinie wodne*.

Osobną atrakcję będzie stanowił nocleg oraz posiłki na pokładzie statku.

Drugiego dnia, po porannej, energetyzującej sesji tai-chi i pokrzepiającym lunchu, zakończymy nasz rejs i udamy się ku kolejnej przygodzie – tym razem w Hue!

*Szczegółowy program zależy od wybranej łodzi.

DZIEŃ 5: HUE
Cesarskie budowle Hue

Dziś rozpoczniemy eksplorację Hue! Najpierw wsiądziesz na „smoczą łódź”, która przez Rzekę Perfumową poprowadzi Cię do najsłynniejszej z tutejszych pagód – Thien Mu.

Pewnie wiesz, że Hue słynie z cesarskich grobowców, nie mogło ich więc zabraknąć w naszym programie – wybraliśmy dla ciebie arcyciekawe Mauzoleum cesarza Khai Dinha.

Zwiedzimy także Cytadelę Cesarską, z której między 1802 a 1945 rokiem sprawowali władzę cesarze dynastii Nguyen. W obrębie Cytadeli znajduje się Maszt Flagowy, Brama Południkowa, Dziewięć Urn Dynastycznych, Dziewięć Świętych Armat, pałac Thai Hoa oraz Zakazane Purpurowe Miasto.

Tego dnia odwiedzisz także autentyczny wiejski targ, gdzie podejrzysz codzienne życie miejscowych – zobaczysz, jakie lokalne produkty sprzedają, jak się targują i że jest to nie tylko punkt wymiany towarów, ale prawdziwe wiejskie centrum informacyjne.

Po krótkim odświeżeniu w hotelu zaprosimy Cię na kolację w lokalnej restauracji. Co dobrego można zjeść w Hue? Polecamy pikantny bulion wołowy Bun Bo Hue lub wietnamską wersję naleśnika z nadzieniem z kiełków oraz krewetek.

DZIEŃ 6: HUE – HOI AN
Malownicza droga z Hue do Hoi An

Z cesarskiej stolicy wyruszysz do jednego z najpiękniejszych zakątków Wietnamu – Hoi An. Po drodze pokażemy Ci jeszcze kilka wartych uwagi miejsc.

Na pierwszym przystanku, w przepięknym domu otoczonym ogrodem, zaprosimy Cię na degustację wybornej wietnamskiej herbaty, pokaz jej tradycyjnego parzenia i bliższe poznanie kultury picia tego napoju w Wietnamie.

Następnym przystankiem będzie malownicza Przełęcz Morskich Obłoków, która jest punktem niezwykle fotogenicznym i zdjęcia stąd potrafią naprawdę zachwycić.

Już nieco bliżej Da Nang, zahaczysz o Góry Pięciu Żywiołów, gdzie wejdziesz lub (w zależności od Twoich sił i chęci) wjedziesz windą na Górę Wody. Dostrzeżesz tu małe pagody oraz zajrzysz do zjawiskowej groty z wizerunkiem Buddy; ze szczytu rozciągał się będzie wspaniały widok na całą okolicę.

W trakcie podróży odpoczniesz i nabierzesz sił podczas lunchu w restauracji z widokiem na morze.

DZIEŃ 7: HOI AN – MY SON
Hoi An w Wietnamie

Już o poranku wyruszysz do wyjątkowo malowniczej doliny, w której mieści się słynne sanktuarium My Son – kompleks kilkudziesięciu, majestatycznych świątyń, poświęconych hinduistycznym bóstwom.

Dzisiejszy lunch będzie wyjątkowy, bo spożyjesz go u miejscowej rodziny – odwiedzając zwyczajny, lokalny dom, zrozumiesz, co mamy na myśli mówiąc, że pokazujemy prawdziwą Azję.

Po południu udasz się na jedną z najpiękniejszych starówek w Wietnamie, którą dziś możemy podziwiać dzięki naszemu rodakowi – Kazimierzowi Kwiatkowskiemu. Na miejscu zobaczysz jego pomnik, a także słynny Japoński Most oraz szereg kolorowych, zabytkowych domów, które w przeszłości należały do chińskich i japońskich kupców.

W międzyczasie zjesz lekki lunch w formie degustacji lokalnych potraw kuchni ulicznej. Czy wiesz, że tutejsze banh mi (popularna wietnamska bagietka) smakuje zupełnie inaczej niż na Południu?

Głównym punktem wieczoru będzie Hoi An Memories Show – zachwycający spektakl pod gołym niebem, pełen kolorów, gry świateł i pięknych strojów.

Hoi An słynie ze swoich barwnych lampionów i również je będziesz podziwiać tego dnia.

DZIEŃ 8: SAJGON
Ho Chi Minh City

Do Sajgonu dotrzesz lotem krajowym z Da Nang.

Podczas spaceru pokażemy Ci najciekawsze zakątki Ho Chi Minh City, w którym na co dzień mieszkamy, więc znamy je doskonale. Zwiedzimy kolonialne centrum miasta z jego najważniejszymi budynkami, zapoznamy Cię z lokalną kuchnią, która jest zupełnie inna niż na Północy, a na koniec wyruszymy na wieczorną eskapadę na motorach, którymi dotrzemy tam, gdzie nie zagląda większość turystów.

Tego dnia przekonasz się na własnej skórze, skąd popularne powiedzenie „ale Sajgon!”.

DZIEŃ 9: CU CHI
Lekcje gotownia w Wietnamie

Ten dzień spędzisz na powietrzu (nie licząc podziemi oczywiście, ale o tym za chwilę) – najpierw na ekologicznej farmie, potem w dżungli!

Pod okiem profesjonalnych kucharzy samodzielnie zbierzesz niezbędne zioła i przyprawy, a następnie przygotujesz kilka dań kuchni wietnamskiej oraz deser. Istotnym punktem programu będzie także degustacja własnoręcznie przygotowanych potraw.

Po posiłku wyruszymy ku tunelom Cu Chi, gdzie poznasz historie, obiekty i ciekawostki z życia wietnamskich partyzantów, spróbujesz ich tradycyjnego jadła i sprawdzisz, czy zmieścisz się w wąskim przejściu podziemnym. A wszystko to w otoczeniu soczyście zielonych zarośli i odgłosów natury.

Wieczorem, już w Sajgonie, zabierzemy Cię do naszej ulubionej restauracji z daniami z grilla.

DZIEŃ 10: DELTA MEKONGU
Plaża na Phu Quoc wycieczka Wietnam

Dziś, udamy się na wyprawę do krainy nieposkromionej zieleni – Delty Mekongu.

Czeka Cię rejs po kanałach z nisko kłaniającymi się palmami, wizyta na pływającej farmie rybnej i w manufakturze pysznych cukierków kokosowych, spacer po wiosce i okolicznych sadach oraz poczęstunek ze świeżych owoców tropikalnych (znasz już smak duriana?).

Na lunch skosztujesz tradycyjnych specjałów kuchni Delty Mekongu, m. in. słynnej ryby "Słoniowe Ucho".

Po powrocie do Sajgonu – czas wolny na ostatnie spacery po mieście.

DZIEŃ 11: KIERUNEK RELAKS
Hotel w Mui Ne

Po emocjonującej eskapadzie z Północy na Południe Wietnamu, przychodzi czas na zasłużony wypoczynek! 

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu w Sajgonie, wyruszysz w dalszą drogę.

Jeśli chcesz odpocząć na wyspie Phu Quoc, zapewnimy Ci transport na lotnisko w Sajgonie, a po locie, transfer do jednego z naszych sprawdzonych resortów.

Jeśli marzy Ci się relaks w Mui Ne, przejedziesz tam busem prosto do wybranego wcześniej z nami ośrodka wypoczynkowego.

DZIEŃ 12+: WYPOCZYNEK
Plaża na Phu Quoc wycieczka Wietnam

Ta część programu zależy od tego, ile czasu chcesz poświęcić na relaks na rajskiej wyspie Phu Quoc lub w słynącym z pięknych plaż i malowniczych wydm Mui Ne. Szczegóły ustalimy z Tobą indywidualnie.

Ze swojej strony zapewniamy Ci tu wycieczki dodatkowe wedle życzenia, a na sam koniec transfer na lotnisko Phu Quoc lub, jeśli wyruszasz z Mui Ne – na lotnisko w Sajgonie.

OPCJA DODATKOWA: A MOŻE SA PA?
Sa Pa w Wietnamie

Dlaczego dodatkowa? Ponieważ trasę Przez Wietnam planujemy skrupulatnie i na "miarę", skupiając się raczej na jak najdokładniejszym pokazaniu naszym gościom danego miejsca niż naszpikowania programu wszelkimi możliwymi opcjami. Ponadto, w związku z tym, że doskonale znamy kraj i panujące tu warunki pogodowe, będziemy Ci podpowiadać pewne opcje dodatkowe w zależności od terminu Twojej podróży.

Od połowy września do połowy grudnia, polecamy wycieczkę do górskiego regionu Sa Pa, gdzie spędzisz 2 dni, odkrywając piękno tego malowniczego zakątka Wietnamu i jego wielokulturowość.

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Sapie? Weźmiesz udział w 4-godzinnym trekkingu do domu naszej przyjaciółki z plemienia Czerwonych Dao, zażyjesz ziołowej kąpieli, zasiądziesz do uczty z lokalną rodziną i przenocujesz w domu gospodarzy. Zjawiskowe krajobrazy wietnamskich gór będą idealnym tłem tej fascynującej przygody.

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • opiekę polskiego pilota (w przypadku wybrania takiej opcji) lub lokalnych, anglojęzycznych przewodników
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych (do i z Wietnamu oraz na loty krajowe)
 • wizy do Wietnamu
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Przez Wietnam

wycieczka do Wietnamu po polsku
 • Czas trwania

  11 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  ustalenia indywidualne

 • wielkość grupy

  Wycieczka po polsku organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Od zawsze marzy Ci się wycieczka do Wietnamu, ale nie wiesz, jak to ugryźć, gdzie zacząć i co zobaczyć? Przedstawiamy Ci nasz autorski program 11-dniowego zwiedzania Wietnamu z Północy na Południe z polskim przewodnikiem (z rozszerzeniem o 3 dni plażowania dla zainteresowanych). Podczas tej wyprawy skosztujesz różnorodnej kuchni kilku regionów Wietnamu, poznasz lokalne społeczności, doświadczysz prawdziwego klimatu tego kraju i jego kultury wszystkimi zmysłami!

Więcej o Wietnamie

Wybierz się z nami ku wschodnim rejonom Półwyspu Indochińskiego, a konkretnie do Wietnamu. Swoją podróż rozpoczniesz na Północy, gdzie dogłębnie poznasz stolicę kraju, wraz z jej najbardziej ukrytymi zakątkami. Odwiedzisz też słynną Zatokę "Lądującego Smoka" – Ha Long (ciekawym, nieutartym szlakiem) lub kaskadowe pola ryżowe oraz barwne mniejszości etniczne Sapy (szczegóły omówimy podczas indywidualnych ustaleń, jak najlepiej dostosowując się do terminu Twojej wyprawy).

Następnie udasz się w dalszą podróż w kierunku południowym. Kolejnym przystankiem będzie środkowy Wietnam z dawną cesarską cytadelą w Hue i jednym z najbardziej urokliwych miasteczek w Azji – Hoi An.

Gdy dotrzesz na Południe, na własnej skórze, przekonasz się, że powiedzenie „ale Sajgon” nie wzięło się znikąd! Poza Ho Chi Minh City odwiedzisz także słynne tunele Cu Chi oraz jedyną w swoim rodzaju Deltę Mekongu.

Na koniec możesz oddać się błogiemu wypoczynkowi na jednej z plaż w Wietnamie Południowym, w komfortowym, sprawdzonym przez nas resorcie.

Jeśli zaczynasz swoją przygodę na południu Wietnamu, nic się nie martw, nasz program jest konwertowalny i szyty na miarę, bez problemu więc możemy odwrócić dla Ciebie kolejność zwiedzania z Południa na Północ.

Zwiedzaj Wietnam z polskim przewodnikiem!

  • Zwiedzisz 4 niesamowite miasta Wietnamu: stolicę Hanoi, zabytkowe Hue, słynące z lampionów Hoi An oraz szalony i szybki Sajgon.
  • Sprawdzisz, gdzie wylądował smok i spędzisz noc na łodzi w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Wietnamu – Zatoce Ha Long.
  • Zobaczysz majestatyczne sanktuarium My Son z ruinami przywodzącymi na myśl budowle Angkoru.
  • Przekonasz się jak smakuje (dosłownie i w przenośni) każdy z regionów Wietnamu: Północ, Centrum i Południe.

KULTURA

Poznasz niesamowite różnice pomiędzy życiem w poszczególnych regionami Wietnamu. 

KUCHNIA

Zakochaj się w przysmakach lokalnych mieszkańców! Od przydrożnego streetfoodu, aż po dania cesarskie.

KLIMAT

Wietnam ma wszystko, czego potrzeba: góry, piękne plaże, tropikalne lasy i barwne miasta.

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: HANOI

Po lądowaniu w Hanoi odbierze Cię nasz kierowca i bezpiecznie zawiezie do hotelu.

Po krótkim odpoczynku i odświeżeniu, zabierzemy Cię na spokojny, wieczorny spacer po klimatycznych uliczkach Starego Miasta. Zatopisz się w rzadko odwiedzanych przez turystów zakątkach, gdzie podejrzysz, jak wygląda codzienne, autentyczne życie mieszkańców stolicy.

Wietnam to nie tylko przepiękne krajobrazy i gwarne ulice ale także fantastyczna i różnorodna kuchnia. Przygotuj się na pierwszą w tej podróży degustację przepysznych wietnamskich dań, podczas kolacji w lokalnej restauracji. A może masz ochotę spróbować kultowego piwa bia hoi?

DZIEŃ 2: DALSZE ATRAKCJE HANOI

Co powiesz na przejażdżkę rikszami przez malownicze i kręte uliczki Starego Miasta? Dotrzemy m. in. do Więzienia Hoa Lo, gdzie dowiesz się kto, kogo i po co tutaj przetrzymywał.

Następnie, tym razem busem, przejedziemy do Świątyni Literatury, aby opowiedzieć Ci, jak wyglądały wietnamskie studia w XI wieku, dlaczego jest to "świątynia", a nie "szkoła" oraz jak zgrabnie połączono tutaj warstwę duchową z naukową.

W trakcie zwiedzania nie zabraknie oczywiście wybornego lunchu w formie specjału Hanoi – bun cha.

Po południu zwiedzisz świątynię Ngoc Son na jeziorze Zwróconego Miecza, a następnie spróbujesz kolejnego kultowego przysmaku – kawy z jajkiem.

Dalszą część wieczoru zaplanujemy według indywidualnych ustaleń, w zależności od tego, czy wolisz odpocząć czy mniej lub bardziej aktywnie eksplorować Hanoi po zmierzchu.

DZIEŃ 3-4: HA LONG

Tego dnia czeka Cię najbardziej znana atrakcja Wietnamu – majestatyczna zatoka Ha Long.

Na pokładzie specjalnie zarezerwowanego dla nas statku spędzimy najbliższe 24 godziny, udając się w rejs mniej uczęszczanymi trasami – do zatoki Lan Ha lub Bai Tu Long.

Będziesz podziwiać krajobrazy wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO, spędzisz czas na plaży i zwiedzisz łodzią lub kajakiem jaskinie wodne*.

Osobną atrakcję będzie stanowił nocleg oraz posiłki na pokładzie statku.

Drugiego dnia, po porannej, energetyzującej sesji tai-chi i pokrzepiającym lunchu, zakończymy nasz rejs i udamy się ku kolejnej przygodzie – tym razem w Hue!

*Szczegółowy program zależy od wybranej łodzi.

DZIEŃ 5: HUE

Dziś rozpoczniemy eksplorację Hue! Najpierw wsiądziesz na „smoczą łódź”, która przez Rzekę Perfumową poprowadzi Cię do najsłynniejszej z tutejszych pagód – Thien Mu.

Pewnie wiesz, że Hue słynie z cesarskich grobowców, nie mogło ich więc zabraknąć w naszym programie – wybraliśmy dla ciebie arcyciekawe Mauzoleum cesarza Khai Dinha.

Zwiedzimy także Cytadelę Cesarską, z której między 1802 a 1945 rokiem sprawowali władzę cesarze dynastii Nguyen. W obrębie Cytadeli znajduje się Maszt Flagowy, Brama Południkowa, Dziewięć Urn Dynastycznych, Dziewięć Świętych Armat, pałac Thai Hoa oraz Zakazane Purpurowe Miasto.

Tego dnia odwiedzisz także autentyczny wiejski targ, gdzie podejrzysz codzienne życie miejscowych – zobaczysz, jakie lokalne produkty sprzedają, jak się targują i że jest to nie tylko punkt wymiany towarów, ale prawdziwe wiejskie centrum informacyjne.

Po krótkim odświeżeniu w hotelu zaprosimy Cię na kolację w lokalnej restauracji. Co dobrego można zjeść w Hue? Polecamy pikantny bulion wołowy Bun Bo Hue lub wietnamską wersję naleśnika z nadzieniem z kiełków oraz krewetek.

DZIEŃ 6: HUE – HOI AN

Z cesarskiej stolicy wyruszysz do jednego z najpiękniejszych zakątków Wietnamu – Hoi An. Po drodze pokażemy Ci jeszcze kilka wartych uwagi miejsc.

Na pierwszym przystanku, w przepięknym domu otoczonym ogrodem, zaprosimy Cię na degustację wybornej wietnamskiej herbaty, pokaz jej tradycyjnego parzenia i bliższe poznanie kultury picia tego napoju w Wietnamie.

Następnym przystankiem będzie malownicza Przełęcz Morskich Obłoków, która jest punktem niezwykle fotogenicznym i zdjęcia stąd potrafią naprawdę zachwycić.

Już nieco bliżej Da Nang, zahaczysz o Góry Pięciu Żywiołów, gdzie wejdziesz lub (w zależności od Twoich sił i chęci) wjedziesz windą na Górę Wody. Dostrzeżesz tu małe pagody oraz zajrzysz do zjawiskowej groty z wizerunkiem Buddy; ze szczytu rozciągał się będzie wspaniały widok na całą okolicę.

W trakcie podróży odpoczniesz i nabierzesz sił podczas lunchu w restauracji z widokiem na morze.

DZIEŃ 7: HOI AN – MY SON

Już o poranku wyruszysz do wyjątkowo malowniczej doliny, w której mieści się słynne sanktuarium My Son – kompleks kilkudziesięciu, majestatycznych świątyń, poświęconych hinduistycznym bóstwom.

Dzisiejszy lunch będzie wyjątkowy, bo spożyjesz go u miejscowej rodziny – odwiedzając zwyczajny, lokalny dom, zrozumiesz, co mamy na myśli mówiąc, że pokazujemy prawdziwą Azję.

Po południu udasz się na jedną z najpiękniejszych starówek w Wietnamie, którą dziś możemy podziwiać dzięki naszemu rodakowi – Kazimierzowi Kwiatkowskiemu. Na miejscu zobaczysz jego pomnik, a także słynny Japoński Most oraz szereg kolorowych, zabytkowych domów, które w przeszłości należały do chińskich i japońskich kupców.

W międzyczasie zjesz lekki lunch w formie degustacji lokalnych potraw kuchni ulicznej. Czy wiesz, że tutejsze banh mi (popularna wietnamska bagietka) smakuje zupełnie inaczej niż na Południu?

Głównym punktem wieczoru będzie Hoi An Memories Show – zachwycający spektakl pod gołym niebem, pełen kolorów, gry świateł i pięknych strojów.

Hoi An słynie ze swoich barwnych lampionów i również je będziesz podziwiać tego dnia.

DZIEŃ 8: SAJGON

Do Sajgonu dotrzesz lotem krajowym z Da Nang.

Podczas spaceru pokażemy Ci najciekawsze zakątki Ho Chi Minh City, w którym na co dzień mieszkamy, więc znamy je doskonale. Zwiedzimy kolonialne centrum miasta z jego najważniejszymi budynkami, zapoznamy Cię z lokalną kuchnią, która jest zupełnie inna niż na Północy, a na koniec wyruszymy na wieczorną eskapadę na motorach, którymi dotrzemy tam, gdzie nie zagląda większość turystów.

Tego dnia przekonasz się na własnej skórze, skąd popularne powiedzenie „ale Sajgon!”.

DZIEŃ 9: CU CHI

Ten dzień spędzisz na powietrzu (nie licząc podziemi oczywiście, ale o tym za chwilę) – najpierw na ekologicznej farmie, potem w dżungli!

Pod okiem profesjonalnych kucharzy samodzielnie zbierzesz niezbędne zioła i przyprawy, a następnie przygotujesz kilka dań kuchni wietnamskiej oraz deser. Istotnym punktem programu będzie także degustacja własnoręcznie przygotowanych potraw.

Po posiłku wyruszymy ku tunelom Cu Chi, gdzie poznasz historie, obiekty i ciekawostki z życia wietnamskich partyzantów, spróbujesz ich tradycyjnego jadła i sprawdzisz, czy zmieścisz się w wąskim przejściu podziemnym. A wszystko to w otoczeniu soczyście zielonych zarośli i odgłosów natury.

Wieczorem, już w Sajgonie, zabierzemy Cię do naszej ulubionej restauracji z daniami z grilla.

DZIEŃ 10: DELTA MEKONGU

Dziś, udamy się na wyprawę do krainy nieposkromionej zieleni – Delty Mekongu.

Czeka Cię rejs po kanałach z nisko kłaniającymi się palmami, wizyta na pływającej farmie rybnej i w manufakturze pysznych cukierków kokosowych, spacer po wiosce i okolicznych sadach oraz poczęstunek ze świeżych owoców tropikalnych (znasz już smak duriana?).

Na lunch skosztujesz tradycyjnych specjałów kuchni Delty Mekongu, m. in. słynnej ryby "Słoniowe Ucho".

Po powrocie do Sajgonu – czas wolny na ostatnie spacery po mieście.

DZIEŃ 11: KIERUNEK RELAKS

Po emocjonującej eskapadzie z Północy na Południe Wietnamu, przychodzi czas na zasłużony wypoczynek! 

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu w Sajgonie, wyruszysz w dalszą drogę.

Jeśli chcesz odpocząć na wyspie Phu Quoc, zapewnimy Ci transport na lotnisko w Sajgonie, a po locie, transfer do jednego z naszych sprawdzonych resortów.

Jeśli marzy Ci się relaks w Mui Ne, przejedziesz tam busem prosto do wybranego wcześniej z nami ośrodka wypoczynkowego.

DZIEŃ 12+: WYPOCZYNEK

Ta część programu zależy od tego, ile czasu chcesz poświęcić na relaks na rajskiej wyspie Phu Quoc lub w słynącym z pięknych plaż i malowniczych wydm Mui Ne. Szczegóły ustalimy z Tobą indywidualnie.

Ze swojej strony zapewniamy Ci tu wycieczki dodatkowe wedle życzenia, a na sam koniec transfer na lotnisko Phu Quoc lub, jeśli wyruszasz z Mui Ne – na lotnisko w Sajgonie.

OPCJA DODATKOWA: A MOŻE SA PA?

Dlaczego dodatkowa? Ponieważ trasę Przez Wietnam planujemy skrupulatnie i na "miarę", skupiając się raczej na jak najdokładniejszym pokazaniu naszym gościom danego miejsca niż naszpikowania programu wszelkimi możliwymi opcjami. Ponadto, w związku z tym, że doskonale znamy kraj i panujące tu warunki pogodowe, będziemy Ci podpowiadać pewne opcje dodatkowe w zależności od terminu Twojej podróży.

Od połowy września do połowy grudnia, polecamy wycieczkę do górskiego regionu Sa Pa, gdzie spędzisz 2 dni, odkrywając piękno tego malowniczego zakątka Wietnamu i jego wielokulturowość.

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Sapie? Weźmiesz udział w 4-godzinnym trekkingu do domu naszej przyjaciółki z plemienia Czerwonych Dao, zażyjesz ziołowej kąpieli, zasiądziesz do uczty z lokalną rodziną i przenocujesz w domu gospodarzy. Zjawiskowe krajobrazy wietnamskich gór będą idealnym tłem tej fascynującej przygody.

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • opiekę polskiego pilota (w przypadku wybrania takiej opcji) lub lokalnych, anglojęzycznych przewodników
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • biletów lotniczych (do i z Wietnamu oraz na loty krajowe)
 • wizy do Wietnamu
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  ...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!