tr?id=454621601398775&ev=PageView&noscript=1 Przez Wietnam – wycieczka objazdowa, Sajgon, Hoi An, Hue, Hanoi | Wietnam

Przez Wietnam – wycieczka objazdowa

Sajgon Phu Quoc
Czas trwania: 14 Dni
Kierunki: Wietnam
Zaczynamy: Sajgon
Kończymy: Phu Quoc
Języki: Polski

Przedstawiamy nasz autorski program dwutygodniowej wycieczki przez Wietnam. Podczas naszej wyprawy skosztujecie różnorodnej kuchni z całego kraju, poznacie lokalne społeczności, postaramy się także pokazać wam klimat kraju i jego kulturę.

Dokąd jedziemy?

Wybieramy sie do wschodniej części Półwyspu Indochińskiego, a konkretnie do Wietnamu. Naszą wycieczkę przez ten kraj rozpoczniemy na południu, gdzie odwiedzimy Sajgon, a nastepnie udamy sie w podróż przez Wietnam, kierując sie ku północy, podczas której zwiedzimy najważniejsze miasta i najpiękniejsze miejsca i regiony tego niesamowitego kraju.


  • Wizyta w przepięknym górzystym regionie Sapa i podziwianie wspaniałych północnowietnamskich krajobrazów pól ryżowych i plantacji herbaty lub Wycieczka do Zatoki Ha Long na rejs z noclegiem na łodzi.
  • Wycieczka do Delty Mekongu.
  • Wycieczka do sanktuarium My Son.
  • Zwiedzanie 4 miast Wietnamu: szalonego Sajgonu, zabytkowego Hue, pieknego Hoi An oraz stolicy - Hanoi.
  • Odpoczynek nad morzem na wyspie Phu Quoc .
  • Cena wycieczki Cenę wycieczki ustalamy indywidualnie. Nie ma minimalnego ani maksymalnego limitu uczestników.
  • Czas trwania: Nasz program trwa 2 tygodnie, ale możemy go dostosować indywidualnie do Was.
  • Początek i koniec: Wyruszamy z Sajgonu (tam dolatujecie) a kończymy wycieczkę w Hanoi. Jest możliwość odwrócenia programu lub dostosowania pod przylot i wylot z tego samego miasta.
  • Pełna obsługa: organizujemy wszystko na miejscu – przeloty, wizy, transfery, przewodników i noclegi.

PROGRAM WYCIECZKI:ZACZYNAMY W SAJGONIE!

PROGRAM WYCIECZKI:


ZACZYNAMY W SAJGONIE!

Naszą przygodę w Wietnamie zaczynamy od jego największego miasta, które leży na południu kraju - Ho Chi Minh City, popularnie nazywanego Sajgonem. Po przylocie zakwaterujemy Was w wybranym hotelu i zostaniemy w mieście na około 3 dni, podczas których postaramy się Wam pokazać jego najciekawsze zakątki. Zwiedzimy kolonialne centrum miasta na rikszach, wjedziemy na najwyższy budynek miasta, ruszymy na wieczorną eskapadę na motorach! Do tego zobaczymy tunele Cu Chi w których Wietnamczycy walczyli z Francuzami oraz Amerykanami, a na sam koniec odwiedzimy przepiekną Deltę Mekongu podczas naszej najlepszej wycieczki w ten rejon.

 PRZELOT DO HOI AN!

PRZELOT DO HOI AN!

Po trzech dnia w Sajgonie, ostatniego dnia wieczorem wylecimy do Da Nang. Tam od razu przejedziemy do przepieknego miasta Hoi An, które swój niesamowity charakter zawdzięcza polskiemu architektowi, Kazimierzowi Kwiatkowskiemu, który uratował starówkę miasta przed modernistyczną przebudową. Zakwaterujemy Was w hotelu, a już następnego dnia wyruszymy do malowniczej doliny, leżącej pomiędzy dwoma pasmami górskimi. To właśnie w niej mieści się słynne santktuarium My Son. Widok ruin świątyń, na tle gór i błękitnego nieba robi niesamowite wrażenie i jest świetną okazją do zrobienia pięknych zdjeć. Popołudniu zwiedzimy samo miasto z domami kupców chińskich i japońskich, japońską Pagodą na Moście, zabytkowymi kamieniczkami oraz wieloma atrakcjami, które będą dla was naszą niespodzianką.

 DROGA DO HUE

DROGA DO HUE

Z Hoi An wyruszymy w drogę do starej cesarskiej stolicy Wietnamu - Hue. Jednakże po drodze, zatrzymamy się w trzech wartych uwagi miejscach. Pierwszym z nich będą Góry Pięciu Żywiołów, położone niedalego Da Nang. Tam, wejdziemy (lub wjedziemy windą – w zależności od upodobań) na Górę Wody, na której położone są małe pagody oraz grota z wizerunkiem Buddy. Ze szczytu Góry Wody rozciąga się wspaniały widok na góry pozostałych czterech żywiołów. Następnym przystankiem będzie przepiękna Przełęcz Morskich Obłoków, na której można zrobić zapierające dech w piersiach zdjecia. Ostatnim punktem na trasie będzie Dom Komunalny Vu Di, gdzie weźmiecie udział w pokazie tradycyjnego parzenia herbaty - oczywiście z degustacją. Naszą podróż zakończymy w Hue, gdzie przenocujemy. Mamy jeszcze kilka, dodatkowych atrakcji, które przedstawimy Wam już podczas konkretnego planowania trasy, gdyż nie są stałe i musimy je indywidualnie organizawać.

 CESARSKIE HUE!

CESARSKIE HUE!

Wycieczkę po Hue rozpoczynamy około 8:00 rano. Przejedziemy busem do przystani, gdzie wsiądziemy na łódź i przepłyniemy po Rzece Perfumowej do najsłynniejszej pagody w Hue - Thien Mu. Następnie, zwiedzimy Cytadelę Cesarską, z której między 1802 a 1945 rokiem sprawowali władzę cesarze dynastii Nguyen. W obrębie Cytadeli, zobaczymy Maszt Flagowy, Bramę Południkową, Dziewięć Urn Dynastycznych, Dziewięć Świętych Armat, pałac Thai Hoa oraz Zakazane Purpurowe Miasto. Około południa, zabierzemy Was do naszel ulubionej restauracji na lunch. Do wyboru będziecie mieć m.in. pikantny bulion wołowy Bun Bo Hue, lub, w zależności od upodobań - wietnamską wersję naleśnika, z nadzieniem z kiełków oraz krewetek. Naleśniki te rozdziera się pałeczkami na kawałki i razem ze świeżymi ziołami, zawija w papier ryżowy. Popołudniu będziemy kontynuować poznawanie dawnej stolicy - odwiedzimy Grobowce Tu Duc i Khai Dinh. Poznacie garść informacji na temat filozofii geomancji i jej wpływu na życie cesarzy. Po zakończeniu zwiedzania odwieziemy Was do hotelu.

 HANOI!

HANOI!

Dzień rozpoczniemy od porannego przelotu do stolicy Wietnamu - Hanoi. Po zameldowaniu w pokojach, zabierzemy Was na wycieczkę po Hanoi: przejedziemy na Plac Ba Dinh, z Mauzoleum Wujka Ho – pieszczotliwie nazywanego tak przez Wietnamczyków twórcy obecnego Wietnamu Ho Chi Minh’a. Przejdziemy przez plac, przy którym znajduje się Mauzoleum, aby dotrzeć do Kompleksu Ho Chi Minh’a – czyli ogrodów przy pałacu prezydenckim, w którym Ho Chi Minh przyjmował ważnych gości, domku na palach, podarowanego przez górskie mniejszości etniczne, chatki, w której wujek urzędował na codzień oraz stawu rybnego. Po poznaniu historii Wujka Ho, nadejdzie czas na przejście do Pagody Na Jednym Filarze – XI-wiecznej świątyni, uważanej przez Wietnamczyków za jedno z najważniejszych miejsc w kraju. Następnie przejedziemy do Świątyni Literatury, aby zapoznać się z jej wyjątkową architekturą, z której każdy element ma znaczenie duchowe oraz dowiedzieć się, jaką funkcję pełniły jej poszczególne części.

 PYSZNY LUNCH I DALSZE ATRAKCJE HANOI

PYSZNY LUNCH I DALSZE ATRAKCJE HANOI

W przerwię od zwiedzania bedzie oczywiście czas na przepyszny lunch w lokalnej jadłodajni, serwującej specjał Hanoi - Bun Cha. Gdy już nacieszymy swoje kubki smakowe specjałem kuchni północy, przejedziemy na brzeg Jeziora Zwróconego Miecza i wejdziemy do Kapliczki Ngoc Son, by poznać historię żółwia, który pomógł przepędzić Chińczyków. Część główną wycieczki zakończymy przejściem przez ulicę (a to nie lada wyzwanie) do Teatru Lalek Wodnych na spektakl, w którym przedstawione są historie z wietnamskich legend. Brak znajomości wietnamskiego zalecany – show jest wtedy niezapomnianym doświadczeniem. Na sam koniec wieczoru mamy dla was kilka propozycji, które ustalimy indywidualnie.

A NA ZAKOŃCZENIE

A NA ZAKOŃCZENIE

Ponieważ trasę Przez Wietnam planujemy na dwa tygodnie, a chcemy Wam każde miejsce pokazać jak najlepiej, to nie możemy wrzucić do programu zbyt dużo elementów. W związku z tym, że znamy ten kraj bardzo dobrze, jak i warunki pogodowe tutaj panujące, mamy dla Was dwie propozycje na ostatni już punkt programu! Opcja 1 (od kwietnia do końca listopada) to wycieczka do Zatoki Ha Long i rejs z noclegiem na łodzi a następnie przelot na położoną na samym południu kraju wyspę Phu Quoc, byście mogli zażyć kąpieli w gorącym Morzu Południowochińskim. Proponujemy to w tym okresie, ponieważ w tym czasie jest najlepsza pogoda na zwiedzanie zatoki. Okres zimowy, to czas mgieł i złych warunków pogodowych w tym rejonie. Opcja 2 (od końca listopada do końca marca) to wycieczka do górskiego regionu Sa Pa, gdzie spędzicie 3 dni odkrywając piękno tego regionu i jego wielokulturowość. Po pobycie również udacie się na południe na Wyspę PHU Quoc, by tam odpocząć na przepięknych plażach Morza Południowochińskiego.

Zobaczcie jak możecie spędzić czas z nami:

Wycieczka po Hue
Pamiętka z Hue
Dzień w Hanoi
Piekno Halong
Halong Pani Z Owocami
Zabytki Hue
Jedzenie Uliczne
Motorem Przez Hoi An

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- pokoje w hotelach o wybranym standardzie (3, 4, 5*)
- wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
- bilety wstępu do wymienionych atrakcji
- transfery oraz przeloty wewnętrzne
- opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
- lokalnych przewodników anglojęzycznych podczas zwiedzania
- biletów lotniczych do i z Wietnamu (zaproponujemy osobną ofertę) br /- wizy do Wietnamu
- ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
- napiwków
- wydatków osobistych
- innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie