Przez Wietnam – wycieczka objazdowa

Sajgon Phu Quoc
Czas trwania: 11 Dni
Kierunki: Wietnam
Zaczynamy: Sajgon
Kończymy: Phu Quoc
Języki: Polski

Przedstawiamy nasz autorski program 11-dniowej wycieczki przez Wietnam. Podczas naszej wyprawy skosztujecie różnorodnej kuchni z całego kraju, poznacie lokalne społeczności, pokażemy Wam prawdziwy klimat kraju i jego kulturę.

Dokąd jedziemy?

Wybieramy sie do wschodniej części Półwyspu Indochińskiego, a konkretnie do Wietnamu. Naszą wycieczkę przez ten kraj rozpoczniemy na południu, gdzie odwiedzimy Sajgon, a nastepnie udamy sie w podróż przez Wietnam, kierując sie ku północy, podczas której zwiedzimy najważniejsze miasta oraz najpiękniejsze miejsca i regiony tego niesamowitego kraju.


  • Zwiedzanie miasta Ho Chi Minha (dawnego Sajgonu).
  • Wizyta w wiecznie zielonej Delcie Mekongu wraz z noclegiem u Starszego Brata Sy.
  • Zwiedzanie stolicy kraju – Hanoi.
  • Rejs po magicznej zatoce Ha Long.
  • Wizyta w czarującym Ninh Binh z noclegiem w naszym Eco Lodge.
  • Wypoczynek w resorcie nad Morzem Południowochińskim.
  • Cena wycieczki: cena wycieczki to 1759 USD od osoby. Cena obejmuje wszystkie koszty wymienione w programie. Dodatkowo płatne są przeloty z Polski do Wietnamu oraz wiza wietnamska.
  • Czas trwania: 11 dni. Termin wyjazdu: 01.03.2019 - 11.03.2019 r. (uwaga: termin wyprzedany)
  • Początek i koniec: Wyruszamy z Sajgonu (miejsce w którym się zbieramy) i również w Sajgonie kończymy odwożąc Was na lotnisko.
  • Pełna obsługa: W cenie zawarte są wszystkie elementy wymienione w programie.

Dzień 1: Sajgon – przylot (-/L/D)

Dzień 1: Sajgon – przylot (-/L/D)
Witajcie w Sajgonie – Mieście Ho Chi Minha!

Po dotarciu na lotnisko w Sajgonie, zabierzemy Was do hotelu w centrum miasta, skąd po krótkim odświeżeniu się wyruszymy zobaczyć, co w mieście piszczy.

Sprawni kierowcy riksz będą wozić nas ulicami miasta, a dookoła, dosłownie – na wyciągnięcie ręki – nieustannie przesuwał się będzie tutejszy – bardzo specyficzny - ruch uliczny.

Zobaczymy budynek Poczty Głównej oraz stojącą obok Katedrę Notre Dame, zwiedzimy Muzeum Pozostałości Wojennych oraz Pałac Zjednoczenia, zapalimy kadzidełka w Pagodzie Jadeitowego Cesarza oraz spróbujemy lokalnego jedzenia w jadłodajni dla okolicznych pracowników biurowych. Zajrzymy też na moment na Rynek Ben Thanh, gdzie można kupić (prawie) wszystko.

Około 15:00 wrócimy do hotelu na odpoczynek po pierwszej części dnia, aby przygotować się na wieczorne atrakcje.

A już o 18:00 nasi kierowcy odbiorą Was motorami z hotelu i zabiorą na wycieczkę Nocny Sajgon, w czasie której przekonacie się na własnej skórze, dlaczego mówi się „ale Sajgon!”. Zwiedzicie miasto „od kuchni” i zobaczycie wieczorne życie jego mieszkańców, jedząc i pijąc to samo, co tubylcy.

Powrót do hotelu około 23:00.
Nocleg w hotelu w Sajgonie.

UWAGA! Pierwszy dzień zwiedzania zostanie dostosowany do przylotu grupy z polski.

Dzień 2: Delta Mekongu – Ben Tre (B/L/D)

Dzień 2: Delta Mekongu – Ben Tre (B/L/D)
Dziś udamy się na wyprawę do wietnamskiej Stolicy Kokosów – prowincji Ben Tre, gdzie zatopimy się w okolicznej zieleni, porastającej liczne rzeki i kanały.

Podróż do Delty Mekongu rozpoczniemy o 9:00 z Sajgonu. Po około dwóch godzinach dojedziemy do prowincji Ben Tre – jednej z najpiękniejszych w tym rejonie. Otaczający nas tu krajobraz znacznie różnić się będzie od pozostałych miejsc w Wietnamie.

Pierwszym etapem wycieczki po Delcie Mekongu jest rejs po kanałach i rzekach z nisko kłaniającymi się palmami. Wycieczka obejmuje również wizytę w tradycyjnej cegielni, manufakturze cukierków kokosowych i mat z trzciny oraz poczęstunek z owoców tropikalnych. To prawdziwe spotkanie z żywą tradycją Delty Mekongu!

Poźniej czas na lunch w restauracji serwującej tradycjne specjały kuchni Delty Mekongu, do której dostaniemy się miejscową rikszą motorową. Do spróbowania będzie słynna ryba "Słoniowe Ucho", kwiaty bananowca oraz wiele innych przysmaków. A po sycącym posiłku, dla odważnych – degustacja duriana.

Po tych wrażeniach zejdziemy na ląd, skąd wietnamskimi tuk-tukami przejedziemy przez okoliczne wsie do domu Starszego Brata Sy.

Po powitalnym napoju, prysznicu i chwili relaksu, około 17:30 nauczymy się przyrządzać trzy potrawy rodem z Delty Mekongu, między innymi wietnamskie naleśniki. Następnie spożyjemy je na kolację w otoczeniu gęstej, lokalnej roślinności. Położenie oraz otoczenie domu stwarzają świetne warunki do odprężenia się i wyciszenia. Jest tu wiele hamaków, w których można się zdrzemnąć, a cisza i spokój pozwalają na praktykowanie medytacji. Oczywiście można też zrelaksować się przy piwie lub innych napojach alkoholowych, które dostępne są na miejscu.

Noc spędzimy w pokojach w drewnianym domu, a do snu ukołyszą nas głosy żab i świerszczy.

Dzień 3: Ben Tre – Sajgon – Ha Noi (B/L/D)

Dzień 3: Ben Tre – Sajgon – Ha Noi (B/L/D)
Po prawdziwym, prostym, wiejskim śniadaniu (serwowanym od 8:00), zostawimy sobie czas wolny na swobodne spacery po okolicy lub relaks w hamakach do godziny 9:00, kiedy to przejedziemy tuk-tukami do głównej drogi i wsiądziemy na pokład naszego busa, który zabierze nas na lotnisko w Sajgonie.

Stąd udamy się lotem Vietnam Airlines do Hanoi – stolicy Wietnamu. Przelot około 13:00 (2 h lotu do Hanoi).

Na miejscu przejedziemy do hotelu, gdzie zostawimy swoje rzeczy, a następnie udamy się do naszego ulubionego SPA na godzinny masaż całego ciała (dla chętnych dostępna opcja masażu tylko nóg i stóp).

Następnym punktem programu będzie kolacja w jedynej w swoim rodzaju Wężowej Wiosce. Tutaj, w przepięknej restauracji w stylu północnowietnamskim podane zostaną nam dania, przygotowane z węża. Jest to wyjątkowe doświadczenie, którego nie należy się obawiać.

Około 20:10 wyruszymy z Wężowej Wioski na Plac Ba Dinh, aby zobaczyć Ceremonię Zdjęcia Flagi sprzed Mauzoleum Ho Chi Minha – na własne oczy przekonamy się, jakim szacunkiem nadal cieszy się Wujek Ho – ojciec współczesnego, niepodległego Wietnamu.

Dzień zakończymy powrotem do hotelu i noclegiem.

Dzień 4: Ha Noi (B/L/D)

Dzień 4: Ha Noi (B/L/D)
Dziś zagłębimy się w tajemnice tysiącletniej stolicy Wietnamu – Hanoi.

Rikszarze odbiorą nas z hotelu i malowniczymi, krętymi uliczkami Starego Miasta zabiorą nas do Więzienia Hoa Lo, gdzie dowiemy się kto, kogo i po co tutaj przetrzymywał.

Następnie, już busem, udamy się do Świątyni Literatury, aby zobaczyć, jak wygląda połączenie świątyni konfucjańskiej i uniwersytetu, poznamy też znaczenie elementów architektonicznych, takich jak Studnia Niebiańskiej Światłości oraz Bramy: Treści i Formy, Talentu i Pracy.

Oczywiście nie zabraknie lunchu – specjału Hanoi – bun cha!

Gdy już napełnimy swoje żołądki, przejedziemy na brzeg Jeziora Zwróconego Miecza, gdzie w Świątyni Ngoc Son dowiemy się, jaką rolę w wyzwoleniu Wietnamu spod okupacji chińskiej odegrał Wielki Złoty Żółw.

Aby lepiej poczuć klimat dawnego Hanoi, udamy się do jednej z kawiarni, ukrytych w maleńkich zaułkach Starego Miasta, gdzie podany nam zostanie kolejny specjał – kawa z jajkiem.

Z racji bliskości najważniejszych ulic, na których sprzedawane są pamiątki oraz wyroby z jedwabiu, damy sobie czas wolny na zakupy.

Około 17:40 zbierzemy się ponownie, aby udać się do Teatru Laleczek Wodnych, gdzie zobaczymy tradycyjny, hanojski spektakl. Uwaga – im mniejsza jest Wasza znajomość języka wietnamskiego, tym większe wrażenia!

Po spektaklu przejdziemy na kolację do naszej ulubionej lokalnej restauracji, serwującej prawdziwe, wientamskie dania, podawane ze świeżym piwem prosto z beczki.

Dzień zakończymy powrotem do hotelu i noclegiem.

Dzień 5: Zatoka Ha Long (B/L/D)

Dzień 5: Zatoka Ha Long (B/L/D)
Między 7:30 a 8:30, po uprzednim wymeldowaniu się z hotelu w Hanoi, wyruszymy w 4-godzinną drogę do Zatoki Ha Long. Tutaj wejdziemy na pokład 4* statku Cristina Cruise, który zabierze nas w rejs z noclegiem po Zatoce, uznanej za Miejsce Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W czasie rejsu będziemy mieli okazję do podziwiania krajobrazów, przepłynięcia okolicy kajakami, kontemplacji przy drinku na górnym pokładzie statku czy też nauczenia się przygotowywania wietnamskich, świeżych sajgonek.

Posiłki – lunch i kolacja – serwowane będą w pokładowej restauracji.
Nocleg na pokładzie statku.

Dzień 6: Ha Long – Ninh Binh (B/L/D)

Dzień 6: Ha Long – Ninh Binh (B/L/D)
Dziś, skoro świt, chętni mogą udać się na górny pokład statku, aby wziąć udział w lekcji tai chi.

Następnie dokończymy program zwiedzania, zjemy lunch, a po dopłynięciu do przystani w porcie, zejdziemy na ląd i udamy się w drogę do dawnej stolicy Wietnamu – Ninh Binh.

Po drodze zatrzymamy się w Obszarze Trang An, gdzie przesiądziemy się na łodzie, a lokalne wioślarki zabiorą nas w 2,5-godzinny spływ rzeką przez system grot, kotlin i dolin. Krajobraz będzie zmieniał się jak w kalejdoskopie, a sprawne oko dostrzec będzie mogło skaczące po skalistych górach kozice.

Na koniec dnia przejedziemy do Mua Caves Ecolodge, gdzie po zakwaterowaniu się w bungalowach, wejdziemy po 486 stopniach na szczyt pobliskiej skalistej góry, skąd podziwiać będziemy zachód słońca.

Po kolacji w lokalnej restauracji – czas wolny na odpoczynek i nocleg.

Dzień 7: Ninh Binh – Mui Ne (B/L/D)

Dzień 7: Ninh Binh – Mui Ne (B/L/D)
Wcześnie rano, około 5:00, chętni raz jeszcze wejdą z polskim pilotem na szczyt góry, tym razem, aby zaobserwować wschód słońca nad malowniczą, sielankową okolicą.

Około 7:30 udamy się na śniadanie, aby o 8:30 wyruszyć w drogę na lotnisko w Hanoi, po drodze zwiedzając jeszcze Hoa Lu - pozostałości dawnej stolicy przodka współczesnego Wietnamu oraz zjemy szybki lunch – specjały Ninh Binh: dania z kozic górskich.

Następnie, drogą lotniczą udamy się z powrotem do Sajgonu około godziny 15:00. W Ho Chi Minh City po lądowaniu przesiądziemy się do naszego busa, którym najpierw zajedziemy na przepysznego wietnamskiego Hot-Pota.

Po kolacji wyruszymy nad morze – do resortu Aroma Beach Resort&Spa w nadmorskim miasteczku Mui Ne (dojazd około godziny 1:00 w nocy).
Nocleg w resorcie w bungalowach z widokiem na morze.

Dzień 8: Mui Ne (B/-/-)

Dzień 8: Mui Ne (B/-/-)
Dzisiejszy dzień zostawimy sobie w pełni na korzystanie z atrakcji resortu we własnym zakresie. Nasz przewodnik będzie dostępny dla Państwa do zaoferowania dodatkowych atrakcji, które ustalimy w trakcie wycieczki.

Śniadanie i nocleg w resorcie.

Dzień 9: Mui Ne, wioska rybacka (B/-/-)

Dzień 9: Mui Ne, wioska rybacka (B/-/-)
Dziś, skoro świt, około 5:30 wyruszymy na krótką, ale bardzo ciekawą wycieczkę do Wioski Rybackiej Mui Ne. Zobaczymy, jak rybacy wracają na wybrzeże z nocnych połowów, rozkładając się ze swoimi zdobyczami na okolicznej plaży, która na ten czas zmienia się w tętniący życiem, lokalny bazar z najświeższymi owocami morza, jakie można sobie wymarzyć. Nauczymy się również, jak rozpoznawać świeżość poszczególnych produktów.

Następnie wrócimy do resortu na dalszą część relaksu.
Śniadanie i nocleg w resorcie.

Dzień 10: Mui Ne (B/-/-)

Dzień 10: Mui Ne (B/-/-)
Dzisiejszy dzień zostawimy sobie w pełni na korzystanie z atrakcji resortu we własnym zakresie.

Natomiast wieczorem wspólnie zjemy ostatnią kolację nad samym morzem w najsmaczniejszym miejscu w Mui Ne.

Śniadanie i nocleg w resorcie.

Dzień 11: Mui Ne – Sajgon – Powrót (B/-/-)

Dzień 11: Mui Ne – Sajgon – Powrót (B/-/-)
Dziś, po wczesnym śniadaniu w resorcie i wymeldowaniu, około 7:15 wyruszymy w drogę powrotną do Sajgonu – a konkretnie na lotnisko Tan Son Nhat, gdzie zakończy się nasza przygoda.

UWAGA! Ostatni dzień zostanie dostosowany do godzin wylotu z Wietnamu.

INFORMACJE TECHNICZNE:

Proponowane noclegi (w przypadku niedostępności miejsc, zostaną zmienione na hotele o podobnym standardzie):


Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- pokoje w hotelach o wybranym standardzie (3, 4, 5*)
- wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
- bilety wstępu do wymienionych atrakcji
- transfery oraz przeloty wewnętrzne
- opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
- lokalnych przewodników anglojęzycznych podczas zwiedzania
- biletów lotniczych do i z Wietnamu (zaproponujemy osobną ofertę) br /- wizy do Wietnamu
- ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
- napiwków
- wydatków osobistych
- innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie czy przyjeżdżacie w małej, czy dużej grupie, z dziećmi lub bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam bajeczne wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy zrealizować Twoje marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej z nami.

Wczasywazji.pl

  kontakt Azja: Dien Bien Phu 548/44, Phuong 21, Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam
  +84 764 624 085
  kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl