AZJA W PIGUŁCE

Azja Express w 14 dni: Wietnam, Laos i Kambodża


Przez Indochiny z Wczasywazji.pl
 • Czas trwania

  14 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Myślisz o spędzeniu dwóch tygodni w Indochinach, ale nie możesz zdecydować się na jeden, konkretny kraj? Nie ma problemu! Połączyliśmy dla Ciebie najważniejsze atrakcje Wietnamu, Laosu i Kambodży, abyś nie musiał przejmować się wybieraniem!

Indochiny – region złożony z Wietnamu, Laosu i Kambodży to od wielu lat obszar, rozpalający wyobraźnię podróżników. Wybraliśmy dla Ciebie jego najciekawsze miejsca, których nie sposób pominąć w czasie pobytu w tym obszarze Azji.

Naszą podróż rozpoczniemy w północnej części Wietnamu, gdzie zwiedzimy tysiącletnią stolicę kraju – Hanoi; spędzimy noc na pokładzie statku na malowniczej Zatoce Ha Long – Miejscu Dziedzictwa Światowego UNESCO lub udamy się na trekking z noclegiem w wiosce mniejszości etnicznej Czerwonych Zao w górach dalekiej północy. Następnie udamy się do północnej części Laosu – miasta Luang Prabang, w którego okolicy odwiedzimy Wodospady Kuang Si oraz Jaskinie Pak Ou. Stąd z kolei przemieścimy się do Kambodży, aby zwiedzić najciekawsze części AngkoruAngkor Wat, Bayon i Ta Prohm. Zobaczymy również, jak wygląda pływająca wioska na Jeziorze Tonle Sap – dowiemy się tutaj wielu ciekawych rzeczy na temat stylu życia jej mieszkańców. Ostatnim etapem naszej wycieczki będzie powrót do Wietnamu przez Deltę Mekongu, w której spędzimy całe dwa dni. Nasza przygoda zakończy się w Sajgonie.

Azja w pigułce

   Esencję Azji Południowo-Wschodniej znajdziesz właśnie w tej wycieczce! Najpiękniejsze miejsca w Wietnamie, Laosie i Kambodży rozbudzą w Tobie podróżnika!    

- Krzysiek Michałowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Adrian Zagrodzki
Przeżyjesz to z nami!
  • Zwiedzimy najciekawsze miejsca Indochin w najkrótszym możliwym czasie, acz bez pośpiechu
  • Udamy się w rejs po przepięknej Zatoce Ha Long lub na trekking przez tarasy ryżowe dalekiej północy Wietnamu
  • Wyruszymy na eksplorację malowniczych zakątków w pobliżu Luang Prabang: Jaskinia Pak Ou i Wodospady Kuang Si
  • Zwiedzimy ruiny Angkoru – dawnego serca Imperium Khmerów – miejsca, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu
  • Poznamy historię Czerwonych Khmerów i ich wpływu na historię Kambodży
  • Podczas noclegu u Starszego Brata Si nauczymy się przyrządzać 2 dania rodem z Delty Mekongu
  • Zobaczymy kulinarny Sajgon z perspektywy pasażerów skuterów i riksz
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: HANOI WITA
Lotnisko w Hanoi

Po przylocie na lotnisko Noi Bai w Hanoi spotkasz naszego kierowcę, który zabierze Cię do hotelu w centrum Starego Miasta. Tutaj zostawisz swoje rzeczy, po czym wyruszymy na zwiedzanie Stolicy. Dzisiejszy program dostosujemy do godziny Twojego przylotu.

DZIEŃ 2-3: NAD MORZEM LUB W GÓRACH
Kobieta z plemienia Hmong

Te dni spędzimy w wybranym przez Ciebie miejscu:

Opcja 1 MORZE to przejazd do Zatoki Ha Long i wyruszenie na rejs z noclegiem na pokładzie jednej z naszych sprawdzonych łodzi. W czasie rejsu na własne oczy przekonamy się, dlaczego Zatoka została nominowana do pojawienia się na liście Nowych Siedmiu Cudów Świata. Spróbujemy najlepszych dań lokalnej kuchni oraz udamy się na spływ kajakami po wodach Zatoki. Drugiego dnia, po zakończeniu programu zwiedzania, wrócimy do Hanoi na nocleg.

Opcja 2 GÓRY to gratka dla miłośników górskich krajobrazów. Jeśli zdecydujesz się na ten program, wcześnie rano wyruszymy z Hanoi VIP-busem lub autokarem z miejscami do leżenia w drogę do górskiego miasteczka Sapa. Po 5-cio godzinnej podróży, spotkamy na miejscu naszą przyjaciółkę z plemienia Czerwonych Zao. Wyśle ona nasze bagaże do swojego homestay'u w wiosce mniejszości etnicznych Zao i H’mong, a następnie poprowadzi nas na trekking przez wzgórza, ogrody tarasowe i kotliny górskie z finiszem w swoim własnym domu. Następnego dnia o poranku odwiedzimy domy okolicznych rzemieślników, dowiemy się nieco na temat życia codziennego przedstawicieli mniejszości etnicznych, a następnie wrócimy do miasteczka Sapa na lunch. Po tych wrażeniach wyruszymy w drogę powrotną do Hanoi, gdzie spędzimy noc.

DZIEŃ 4-7: KRAJ, W KTÓRYM NIKT SIĘ NIE SPIESZY – LAOS
Kuang Si Laos

4-tego dnia wyruszymy drogą lotniczą do Luang Prabang w północnej części Laosu. Następne kilka dni spędzimy na zwiedzaniu okolic tego miasta, powstałego przez połączenie w jeden organizm miejski wielu tradycyjnych wiosek rzemieślniczych. 

Będziemy świadkami uświęconego wielusetletnią tradycją rytuału udzielania jałmużny buddyjskim mnichom; popływamy w krystalicznie czystych wodach jeziorek, zasilanych wodami wodospadów Kuang Si, wyruszymy w rejs w górę Mekongu do magicznych jaskiń Pak Ou oraz zobaczymy, jak lokalni mieszkańcy wytwarzają rozmaite rękodzieło. 

7-ego dnia drogą lotniczą udamy się do Siem Reap w Kambodży. 

DZIEŃ 8-10: W DAWNYM IMPERIUM KHMERÓW
Angkor Siem Reap Kambodża

Zwiedzanie Kambodży rozpoczniemy od jej ikony – ruin Angkoru. Na pokładzie specjalnie przez nas wyposażonego tuktuka wyruszymy na eksplorację Angkor Wat, Bayon oraz Ta Prohm. Nie obawiaj się tłumów turystów – nasi przewodnicy i piloci przez lata oprowadzania gości po tych atrakcjach, wypracowali sobie swoje własne trasy, omijające najbardziej zatłoczone miejsca.

Kolejnym punktem na naszej trasie będzie pływająca wioska na Jeziorze Tonle Sap. Tutaj dowiecie się, jak wygląda życie jej mieszkańców, odwiedzicie pływającą szkołę oraz – uwaga – pływający kościół! Po tych wrażeniach udamy się na lotnisko w Siem Reap na lot do stolicy Kambodży – Phnom Penh, gdzie spędzimy cały następny dzień, poznając historię Czerwonych Khmerów i ich wpływ na dzieje regionu.

DZIEŃ 11-13: W DÓŁ MEKONGU
Delta Mekongu z Wczasywazji.pl

Kolejnym etapem naszej podróży będzie spływ speedboatem w dół Mekongu, do Chau Doc w Wietnamie. Tutaj zrelaksujemy się w naszym ulubionym resorcie na zboczu góry, z widokiem na pola ryżowe i – w oddali – granicę z Kambodżą.

Następnego dnia udamy się do malowniczego lasu namorzynowego Tra Su, w którym poczujesz się jak na innej planecie, po czym przejedziemy do wietnamskiej Stolicy Kokosów – Ben Tre, gdzie spędzimy noc w homestay’u u Starszego Brata Si. Tutaj również nauczymy się przyrządzać dwie lokalne potrawy.

Ben Tre zwiedzimy o poranku, pływając po okolicznych rzekach i kanałach łodzią z napędem silnikowym. Zobaczymy, jak produkuje się cukierki kokosowe, spróbujemy lokalnych, tropikalnych owoców, spotkamy się z nestorką linii rękodzielniczek, produkujących makatki z trzciny i – oczywiście – zjemy lunch w restauracji-ogrodzie. Tutaj też podamy Ci kilka dań, których spróbujesz wyłącznie z nami!

DZIEŃ 13-14: ALE SAJGON!
Sajgon Ho Chi Minh Wietnam

Po doświadczeniu całej palety smaków i aromatów, wejdziemy na pokład sampanów – łódek o napędzie wiosłowym, prowadzonych przez zręczne wioślarki (lub wioślarzy). Nimi wrócimy w pobliże naszego pojazdu, którym udamy się w drogę do „Miasta, które nigdy nie śpi” – Sajgonu.

Około 18:00 nasi kierowcy odbiorą Cię motorami z hotelu i zabiorą na wycieczkę Nocny Sajgon, w czasie której przekonasz się na własnej skórze, dlaczego mówi się „ale Sajgon!”. Zwiedzimy miasto „od kuchni” i zobaczymmy wieczorne życie jego mieszkańców, jedząc i pijąc to samo, co oni.

Poranek ostatniego dnia naszej wyprawy spędzimy na zwiedzaniu kolonialnego centrum Sajgonu, a przemieszczać będziemy się rikszami. Na koniec – w zależności od godziny Twojego wylotu powrotnego do kraju, wrócimy do hotelu na krótki prysznic i odpoczynek, po czym wyruszymy na lotnisko, gdzie nasza przygoda

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do i z Wietnamu (zaproponujemy osobną ofertę)
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków, wydatków własnych, napojów podczas posiłków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Azja Express w 14 dni:

Wietnam, Laos i Kambodża
Wycieczka Azja Express z Wczasywazji.pl
 • Czas trwania

  14 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Myślisz o spędzeniu dwóch tygodni w Indochinach, ale nie możesz zdecydować się na jeden, konkretny kraj? Nie ma problemu! Połączyliśmy dla Ciebie najważniejsze atrakcje Wietnamu, Laosu i Kambodży, abyś nie musiał przejmować się wybieraniem!

Więcej o Indochinach

Indochiny – region złożony z Wietnamu, Laosu i Kambodży to od wielu lat obszar, rozpalający wyobraźnię podróżników. Wybraliśmy dla Ciebie jego najciekawsze miejsca, których nie sposób pominąć w czasie pobytu w tym obszarze Azji.

Naszą podróż rozpoczniemy w północnej części Wietnamu, gdzie zwiedzimy tysiącletnią stolicę kraju – Hanoi; spędzimy noc na pokładzie statku na malowniczej Zatoce Ha Long – Miejscu Dziedzictwa Światowego UNESCO lub udamy się na trekking z noclegiem w wiosce mniejszości etnicznej Czerwonych Zao w górach dalekiej północy. Następnie udamy się do północnej części Laosu – miasta Luang Prabang, w którego okolicy odwiedzimy Wodospady Kuang Si oraz Jaskinie Pak Ou. Stąd z kolei przemieścimy się do Kambodży, aby zwiedzić najciekawsze części AngkoruAngkor Wat, Bayon i Ta Prohm. Zobaczymy również, jak wygląda pływająca wioska na Jeziorze Tonle Sap – dowiemy się tutaj wielu ciekawych rzeczy na temat stylu życia jej mieszkańców. Ostatnim etapem naszej wycieczki będzie powrót do Wietnamu przez Deltę Mekongu, w której spędzimy całe dwa dni. Nasza przygoda zakończy się w Sajgonie.

  • Udamy się w rejs po przepięknej Zatoce Ha Long lub na trekking przez tarasy ryżowe dalekiej północy Wietnamu
  • Wyruszymy na eksplorację malowniczych zakątków w pobliżu Luang Prabang: Jaskinia Pak Ou i Wodospady Kuang Si
  • Zwiedzimy ruiny Angkoru – dawnego serca Imperium Khmerów – miejsca, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu
  • Zwiedzimy najciekawsze miejsca Indochin w najkrótszym możliwym czasie, acz bez pośpiechu
 • KULTURA

  Poznaj trzy kraje: Kambodżę, Laos i Wietnam. Zobacz najciekawsze miejsca, poznaj ich historię i rozsmakuj się w kuchni. 

 • KUCHNIA

  Rozsmakuj się w azjatyckiej kuchni! Poznaj lokalne smaki Kambodży, Laosu i Wietnamu.

 • KLIMAT

  Odkryj z nami piękno Azji Południowo-Wschodniej!  Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: HANOI WITA
Lotnisko w Hanoi

Po przylocie na lotnisko Noi Bai w Hanoi spotkasz naszego kierowcę, który zabierze Cię do hotelu w centrum Starego Miasta. Tutaj zostawisz swoje rzeczy, po czym wyruszymy na zwiedzanie Stolicy. Dzisiejszy program dostosujemy do godziny Twojego przylotu.

DZIEŃ 2-3: NAD MORZEM LUB W GÓRACH
Kobieta z mniejszości etnicznej, Sapa

Te dni spędzimy w wybranym przez Ciebie miejscu:

Opcja 1 MORZE to przejazd do Zatoki Ha Long i wyruszenie na rejs z noclegiem na pokładzie jednej z naszych sprawdzonych łodzi. W czasie rejsu na własne oczy przekonamy się, dlaczego Zatoka została nominowana do pojawienia się na liście Nowych Siedmiu Cudów Świata. Spróbujemy najlepszych dań lokalnej kuchni oraz udamy się na spływ kajakami po wodach Zatoki. Drugiego dnia, po zakończeniu programu zwiedzania, wrócimy do Hanoi na nocleg.

Opcja 2 GÓRY to gratka dla miłośników górskich krajobrazów. Jeśli zdecydujesz się na ten program, wcześnie rano wyruszymy z Hanoi VIP-busem lub autokarem z miejscami do leżenia w drogę do górskiego miasteczka Sapa. Po 5-cio godzinnej podróży, spotkamy na miejscu naszą przyjaciółkę z plemienia Czerwonych Zao. Wyśle ona nasze bagaże do swojego homestay'u w wiosce mniejszości etnicznych Zao i H’mong, a następnie poprowadzi nas na trekking przez wzgórza, ogrody tarasowe i kotliny górskie z finiszem w swoim własnym domu. Następnego dnia o poranku odwiedzimy domy okolicznych rzemieślników, dowiemy się nieco na temat życia codziennego przedstawicieli mniejszości etnicznych, a następnie wrócimy do miasteczka Sapa na lunch. Po tych wrażeniach wyruszymy w drogę powrotną do Hanoi, gdzie spędzimy noc.

DZIEŃ 4-7: KRAJ, W KTÓRYM NIKT SIĘ NIE SPIESZY - LAOS
Wodospad Kuang Si, Laos

4-tego dnia wyruszymy drogą lotniczą do Luang Prabang w północnej części Laosu. Następne kilka dni spędzimy na zwiedzaniu okolic tego miasta, powstałego przez połączenie w jeden organizm miejski wielu tradycyjnych wiosek rzemieślniczych. 

Będziemy świadkami uświęconego wielusetletnią tradycją rytuału udzielania jałmużny buddyjskim mnichom; popływamy w krystalicznie czystych wodach jeziorek, zasilanych wodami wodospadów Kuang Si, wyruszymy w rejs w górę Mekongu do magicznych jaskiń Pak Ou oraz zobaczymy, jak lokalni mieszkańcy wytwarzają rozmaite rękodzieło. 

7-ego dnia drogą lotniczą udamy się do Siem Reap w Kambodży. 

DZIEŃ 8-10: W DAWNYM IMPERIUM KHMERÓW

Zwiedzanie Kambodży rozpoczniemy od jej ikony – ruin Angkoru. Na pokładzie specjalnie przez nas wyposażonego tuktuka wyruszymy na eksplorację Angkor Wat, Bayon oraz Ta Prohm. Nie obawiaj się tłumów turystów – nasi przewodnicy i piloci przez lata oprowadzania gości po tych atrakcjach, wypracowali sobie swoje własne trasy, omijające najbardziej zatłoczone miejsca.

Kolejnym punktem na naszej trasie będzie pływająca wioska na Jeziorze Tonle Sap. Tutaj dowiecie się, jak wygląda życie jej mieszkańców, odwiedzicie pływającą szkołę oraz – uwaga – pływający kościół! Po tych wrażeniach udamy się na lotnisko w Siem Reap na lot do stolicy Kambodży – Phnom Penh, gdzie spędzimy cały następny dzień, poznając historię Czerwonych Khmerów i ich wpływ na dzieje regionu.

DZIEŃ 11-13: W DÓŁ MEKONGU
Delta Mekongu z Wczasywazji.pl

Kolejnym etapem naszej podróży będzie spływ speedboatem w dół Mekongu, do Chau Doc w Wietnamie. Tutaj zrelaksujemy się w naszym ulubionym resorcie na zboczu góry, z widokiem na pola ryżowe i – w oddali – granicę z Kambodżą.

Następnego dnia udamy się do malowniczego lasu namorzynowego Tra Su, w którym poczujesz się jak na innej planecie, po czym przejedziemy do wietnamskiej Stolicy Kokosów – Ben Tre, gdzie spędzimy noc w homestay’u u Starszego Brata Si. Tutaj również nauczymy się przyrządzać dwie lokalne potrawy.

Ben Tre zwiedzimy o poranku, pływając po okolicznych rzekach i kanałach łodzią z napędem silnikowym. Zobaczymy, jak produkuje się cukierki kokosowe, spróbujemy lokalnych, tropikalnych owoców, spotkamy się z nestorką linii rękodzielniczek, produkujących makatki z trzciny i – oczywiście – zjemy lunch w restauracji-ogrodzie. Tutaj też podamy Ci kilka dań, których spróbujesz wyłącznie z nami!

DZIEŃ 13-14: ALE SAJGON!
Widok na kolonialną część Sajgonu

Po doświadczeniu całej palety smaków i aromatów, wejdziemy na pokład sampanów – łódek o napędzie wiosłowym, prowadzonych przez zręczne wioślarki (lub wioślarzy). Nimi wrócimy w pobliże naszego pojazdu, którym udamy się w drogę do „Miasta, które nigdy nie śpi” – Sajgonu.

Około 18:00 nasi kierowcy odbiorą Cię motorami z hotelu i zabiorą na wycieczkę Nocny Sajgon, w czasie której przekonasz się na własnej skórze, dlaczego mówi się „ale Sajgon!”. Zwiedzimy miasto „od kuchni” i zobaczymmy wieczorne życie jego mieszkańców, jedząc i pijąc to samo, co oni.

Poranek ostatniego dnia naszej wyprawy spędzimy na zwiedzaniu kolonialnego centrum Sajgonu, a przemieszczać będziemy się rikszami. Na koniec – w zależności od godziny Twojego wylotu powrotnego do kraju, wrócimy do hotelu na krótki prysznic i odpoczynek, po czym wyruszymy na lotnisko, gdzie nasza przygoda

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • biletów lotniczych do i z Wietnamu (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wizy do Wietnamu
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków, wydatków osobistych i napojów podczas posiłków
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

 • Delta Mekongu z Wczasywazji.pl
 • Zatoka Ha Long z Wczasywazji.pl
 • Angkor z Wczasywazji.pl
 • Świątynia w Luang Prabang, Laos
 • Ta Prohm, Kambodża
 • Mnisi w Laosie

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!