Choć Polskę i Wietnam dzielą tysiące kilometrów, czasem dziesiątki godzin spędzonych w samolotach i na lotniskach – nie straszne to podróżnikom. Chęć spędzenia wyjątkowych chwil w tak pięknym i gościnnym kraju jest silniejsza.

Górski krajobraz WietnamuGórski krajobraz Wietnamu

Dlaczego Wietnam?

Dawniej egzotyczny kraj na końcu świata, dostępny tylko dla nielicznych. Dziś coraz popularniejszy, coraz chętniej odwiedzany i zamieszkiwany przez naszych rodaków. Zakochani w pięknych krajobrazach, pysznej kuchni i gościnności Wietnamczyków chętnie tam powracamy.

Gorąca i pikantna zupa Pho, liczne i bogato zdobione świątynie, uśmiechnięci Wietnamczycy oraz zapierające dech w piersiach widoki – to zaledwie garstka powodów, dla których turyści wybierają Wietnam. Nieważne czy lubimy wypoczywać na plaży popijając świeżo wyciśnięty sok, czy eksplorować popularne miasta i niedotknięte jeszcze turystyką wioski – Wietnam będzie idealny. Wietnam może być docelowym miejscem naszej wycieczki albo jednym z przystanków podczas naszej wielkiej, azjatyckiej przygody.

Dlaczego wczasywazji.pl?

Jesteśmy profesjonalną firmą organizującą wycieczki po Azji, znającą Wietnam od podszewki. Mieszkamy tu, pracujemy, przyjaźnimy się z Wietnamczykami. Pokażemy Ci kultowe miejsca, które powinien odwiedzić każdy odwiedzający ten kraj, ale i perełki, do których dociera już niewielu turystów. Organizujemy zarówno wycieczki jednodniowe, np. Sajgon nocą, wycieczki objazdowe po kraju (oraz kilku krajach: Kambodża, Tajlandia i Wietnam) czy tematyczne, np. Food Trip. Zapewniamy polsko i angielskojęzycznych przewodników oraz komfortowe hotele. Wycieczki to nasza pasja!

Wietnam w pigułce

Wietnam położony jest w południowo-wschodniej części Azji, na półwyspie Indochińskim. Sąsiaduje z Chinami, Kambodżą oraz Laosem. Powierzchnia Wietnamu wynosi 331 212 km², mając tym samym 66. miejsce na świecie. Kraj zamieszkuje około 90 mln mieszkańców.

vietnamstatesmap

Czas na zwiedzanie Wietnamu

Wietnam potrafi zaskoczyć nie tylko ilością ciekawych miejsc, ale wspaniałymi smakami oraz gościnnością mieszkańców. Turystów zachwyci stolica Wietnamu – Hanoi. Znajduje się tu zbudowana w 1042 roku pagoda na Jednej Kolumnie, Cytadela Cesarska, Mauzoleum Hồ Chí Minha czy Świątynia Literatury. Innym popularnym miastem jest Ho Chi Minh, znane również jako Sajgon (nazwa ta funkcjonowała do 1976 roku). Katedra Notre-Damme, gmach Teatru Miejskiego, klimatyczne kamienice i ekskluzywne kamienice w centrum przypominają nieco Paryż. Wystarczy odjechać kilka kilometrów, by zobaczyć prawdziwy Wietnam. Serce skradną nam też widoki Sa Pa czy dawny portugalski port Hội An.

Ciekawostki z Wietnamu

Wietnam kryje wiele ciekawostek i informacji, o których warto wiedzieć przed podróżą. Oto garść z nich:

  • Narodowym wietnamskim strojem jest Áo Dài.
  • Tradycyjny wietnamski kapelusz nosi nazwę Non La.
  • Góry i wyżyny zajmują około 70 procent powierzchni Wietnamu.
  • Najpopularniejszą wietnamską zupą jest Pho.
  • Polacy podróżujący do Wietnamu objęci są obowiązkiem wizowym.
  • Od maja do listopada w Wietnamie trwa pora deszczowa.
  • Wietnam słynie z upraw: kawy, herbaty, ryżu, ananasów oraz tytoniu.