Skip to main content

Azjatyckie ABC

Informacje o krajach Azji Południowo-Wschodniej

Poniżej znajdziesz artykuły, które przygotowaliśmy, aby zainspirować Cię do odkrycia Twoich wymarzonych azjatyckich destynacji. Z nami przekonasz się, jak wyjątkowe mogą być wczasy w Azji! Odkryj podobieństwa i różnice 10 krajów Azji Południowo-Wschodniej, by łatwiej wybrać kierunek Twojej kolejnej podróży!

Filipiny

Jeśli czujecie się zmęczeni i przygnębieni deszczową aurą za oknem, długimi jesiennymi miesiącami i chłodnym latem, a na dodatek brakuje wam witaminy D, to koniecznie udajcie się z nami w podróż na bajeczne Filipiny. Zastrzyk energii i wyrzut endorfin gwarantowany!

Indonezja

Indonezja to egzotyka w najczystszej postaci. Wspaniałe zabytki architektury, zielone lasy tropikalne, pola ryżowe, potężne wulkany oraz barwna kultura tutejszych mieszkańców – to wszystko sprawia że Indonezja jest idealnym miejscem na wakacje marzeń!

Kambodża

Kambodża to piękny i fascynujący kraj o niezwykle bogatej kulturze oraz ciekawej i trudnej historii. Kraj, który urzeka przepięknymi krajobrazami i wspaniałą, monumentalną architekturą. Kraj pełen przyjaznych i gościnnych ludzi. Zabierzemy Cię tu z prawdziwą przyjemnością!

Laos

Laos znajduje się trochę w cieniu bardziej popularnych kierunków turystycznych i choć dzieje się to niezasłużenie, powoduje jednocześnie, że mamy tu szansę zasmakować Azji w jej niczym niezakłóconym wydaniu. Laos to kraj dziewiczej przyrody i najróżniejszych przedstawień Buddy.

Malezja

Malezja to kraj pełen zaskakujących kontrastów, idealny na Twoje pierwsze wakacje w Azji. Nowoczesne drapacze chmur i kolorowe, tętniące życiem ulice Kuala Lumpur konkurują tu z cichymi wysepkami o pięknych plażach i egzotyczną florą i fauną wyspy Borneo

Singapur

Singapur to jedno z najmniejszych i najbogatszych państw świata. Jest wielkości Warszawy, ale zamieszkuje go dwa razy więcej mieszkańców. Singapur to w pewnym sensie przeciwieństwo popularnych centrów azjatyckich wojaży, takich jak Wietnam, Tajlandia czy Malezja.

Sri Lanka

Sri Lanka kusi imponującą przyrodą, rajskimi plażami, zapierającymi dech w piersiach pozostałościami starożytnych kultur... Zakochasz się w świątyniach na wysokich skałach, niekończących się połaciach zielonych plantacji herbaty, tajemniczej i wywołującej dreszcz emocji dżungli.

Tajlandia

Tajlandia – uśmiechasz się już na samą nazwę? Poczułeś ciepło azjatyckiego słońca na karku, aromat świeżo przygotowanych roti czy zapach dżungli tuż po deszczu? A może po prostu cieszysz się na myśl o podróży do egzotycznej krainy, w której poczujesz się jak w bajce?

Wietnam

Choć Polskę i Wietnam dzielą tysiące kilometrów, czasem dziesiątki godzin spędzonych w samolotach i na lotniskach – nie straszne to podróżnikom. Chęć spędzenia wyjątkowych chwil w tak pięknym i gościnnym kraju jest silniejsza.

Porady dotyczące podróży do Azji

Zajrzyj do naszych artykułów, gdzie czeka mnóstwo informacji związanych z Azją Południowo-Wschodnią, które ułatwią planowanie Twojego wyjazdu! Znajdziesz tam moc praktycznych porad związanych z regionem, porady kiedy najlepiej wybrać się do Azji, gdzie lecieć w wybranym miesiącu oraz sporo nowinek związanych z samym podróżowaniem. 

ABC Podróży

Znajdziesz tu aktualne informacje o możliwościach podróżowania do Azji oraz wiele ciekawych artykułów, które pomogą Ci lepiej przygotować się do dalekiej podróży. Podróżowanie z dziećmi? A może z psem? Chcesz wiedzieć, gdzie możesz użyć drona? Sprawdź nasz poradnik!

Kiedy do Azji?

Kiedy jechać do Azji? Jakiej pogody spodziewać się w Azji? Kiedy w Azji nie pada? Kiedy pogoda najbardziej sprzyja komfortowemu wypoczynkowi i zwiedzaniu? – to pytania, które zadaje sobie wielu turystów planujących egzotyczną podróż, a na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Gdzie do Azji?

Podróżnicy nieustannie zastanawiają się, kiedy jechać do Azji, aby spędzić wakacje bezstresowo. Tym razem spróbujemy jednak spojrzeć na ten temat z nieco innej strony: mamy zaklepany urlop, marzy nam się Azja, ale nie wiemy, gdzie konkretnie skierować swoje podróżnicze kroki.

Wizy

Ponieważ nasze wyjazdy do Azji organizujemy kompleksowo, oferujemy Wam pomoc i dzielimy się aktualną wiedzą z zakresu uzyskiwania wiz do krajów znajdujących się w naszej ofercie. Sprawdź, gdzie Polacy nie mają obowiązku wizowego!

Kuchnia Azji

Kuchnia azjatycka przez wielu uznawana jest za najlepszą na świecie. Czy chodzi o świeże składniki? Smażenie na otwartym ogniu? Poznaj różnice pomiędzy kuchniami regionu Azji Południowo-Wschodniej i rozsmakuj się nią z nami podczas wycieczek!

Ubezpieczenia

Przed wyjazdem do Azji bardzo ważne jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Osobiście sprawdziliśmy kilka polskich produktów ubezpieczeniowych i wybierając się do Azji można spokojnie wykupić ubezpieczenie w polskiej firmie.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!