Azjatyckie ABC

Informacje o krajach Azji Południowo-Wschodniej

Poniżej znajdziesz artykuły, które przygotowaliśmy, aby zainspirować Cię do odkrycia Twoich wymarzonych azjatyckich destynacji. Z nami przekonasz się, jak wyjątkowe mogą być wczasy w Azji! Odkryj podobieństwa i różnice 10 krajów Azji Południowo-Wschodniej, by łatwiej wybrać kierunek Twojej kolejnej podróży!

Filipiny

Jeśli czujecie się zmęczeni i przygnębieni deszczową aurą za oknem, długimi jesiennymi miesiącami i chłodnym latem, a na dodatek brakuje wam witaminy D, to koniecznie udajcie się z nami w podróż na bajeczne Filipiny. Zastrzyk energii i wyrzut endorfin gwarantowany!

Indonezja

Indonezja to egzotyka w najczystszej postaci. Wspaniałe zabytki architektury, zielone lasy tropikalne, pola ryżowe, potężne wulkany oraz barwna kultura tutejszych mieszkańców – to wszystko sprawia że Indonezja jest idealnym miejscem na wakacje marzeń!

Kambodża

Kambodża to piękny i fascynujący kraj o niezwykle bogatej kulturze oraz ciekawej i trudnej historii. Kraj, który urzeka przepięknymi krajobrazami i wspaniałą, monumentalną architekturą. Kraj pełen przyjaznych i gościnnych ludzi. Zabierzemy Cię tu z prawdziwą przyjemnością!

Laos

Laos znajduje się trochę w cieniu bardziej popularnych kierunków turystycznych i choć dzieje się to niezasłużenie, powoduje jednocześnie, że mamy tu szansę zasmakować Azji w jej niczym niezakłóconym wydaniu. Laos to kraj dziewiczej przyrody i najróżniejszych przedstawień Buddy.

Malezja

Malezja to kraj pełen zaskakujących kontrastów, idealny na Twoje pierwsze wakacje w Azji. Nowoczesne drapacze chmur i kolorowe, tętniące życiem ulice Kuala Lumpur konkurują tu z cichymi wysepkami o pięknych plażach i egzotyczną florą i fauną wyspy Borneo

Mjanma

Mjanma (Myanma), wciąż nazywana również Birmą, przez wielu podróżników uważana jest za najpiękniejszy azjatycki kraj. Wciąż jeszcze mało popularna, wciąż mało odkryta, mało zniszczona przez turystów. Wyrusz w podróż pośród niezapomnianych widoków i poznaj Mjanmę z nami!

Singapur

Singapur to jedno z najmniejszych i najbogatszych państw świata. Jest wielkości Warszawy, ale zamieszkuje go dwa razy więcej mieszkańców. Singapur to w pewnym sensie przeciwieństwo popularnych centrów azjatyckich wojaży, takich jak Wietnam, Tajlandia czy Malezja.

Sri Lanka

Sri Lanka kusi imponującą przyrodą, rajskimi plażami, zapierającymi dech w piersiach pozostałościami starożytnych kultur... Zakochasz się w świątyniach na wysokich skałach, niekończących się połaciach zielonych plantacji herbaty, tajemniczej i wywołującej dreszcz emocji dżungli.

Tajlandia

Tajlandia – uśmiechasz się już na samą nazwę? Poczułeś ciepło azjatyckiego słońca na karku, aromat świeżo przygotowanych roti czy zapach dżungli tuż po deszczu? A może po prostu cieszysz się na myśl o podróży do egzotycznej krainy, w której poczujesz się jak w bajce?

Wietnam

Choć Polskę i Wietnam dzielą tysiące kilometrów, czasem dziesiątki godzin spędzonych w samolotach i na lotniskach – nie straszne to podróżnikom. Chęć spędzenia wyjątkowych chwil w tak pięknym i gościnnym kraju jest silniejsza.

Porady dotyczące podróży do Azji

Zajrzyj do naszych artykułów, gdzie czeka mnóstwo informacji związanych z Azją Południowo-Wschodnią, które ułatwią planowanie Twojego wyjazdu! Znajdziesz tam moc praktycznych porad związanych z regionem, porady kiedy najlepiej wybrać się do Azji, gdzie lecieć w wybranym miesiącu oraz sporo nowinek związanych z samym podróżowaniem. 

ABC Podróży

Znajdziesz tu aktualne informacje o możliwościach podróżowania do Azji oraz wiele ciekawych artykułów, które pomogą Ci lepiej przygotować się do dalekiej podróży. Podróżowanie z dziećmi? A może z psem? Chcesz wiedzieć, gdzie możesz użyć drona? Sprawdź nasz poradnik!

Kiedy do Azji?

Kiedy jechać do Azji? Jakiej pogody spodziewać się w Azji? Kiedy w Azji nie pada? Kiedy pogoda najbardziej sprzyja komfortowemu wypoczynkowi i zwiedzaniu? – to pytania, które zadaje sobie wielu turystów planujących egzotyczną podróż, a na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Gdzie do Azji?

Podróżnicy nieustannie zastanawiają się, kiedy jechać do Azji, aby spędzić wakacje bezstresowo. Tym razem spróbujemy jednak spojrzeć na ten temat z nieco innej strony: mamy zaklepany urlop, marzy nam się Azja, ale nie wiemy, gdzie konkretnie skierować swoje podróżnicze kroki.

Wizy

Ponieważ nasze wyjazdy do Azji organizujemy kompleksowo, oferujemy Wam pomoc i dzielimy się aktualną wiedzą z zakresu uzyskiwania wiz do krajów znajdujących się w naszej ofercie. Sprawdź, gdzie Polacy nie mają obowiązku wizowego!

Kuchnia Azji

Kuchnia azjatycka przez wielu uznawana jest za najlepszą na świecie. Czy chodzi o świeże składniki? Smażenie na otwartym ogniu? Poznaj różnice pomiędzy kuchniami regionu Azji Południowo-Wschodniej i rozsmakuj się nią z nami podczas wycieczek!

Ubezpieczenia

Przed wyjazdem do Azji bardzo ważne jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Osobiście sprawdziliśmy kilka polskich produktów ubezpieczeniowych i wybierając się do Azji można spokojnie wykupić ubezpieczenie w polskiej firmie.

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!