Skip to main content
Indonezja po polsku!

Wycieczki po Indonezji z polskim przewodnikiem cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem! Taka forma zwiedzania ma wielu zwolenników, szczególnie w Azji Południowo-Wschodniej - to piękny i bezpieczny, jednak tajemniczy i tak inny od Europy region świata. Polscy piloci-przewodnicy w Indonezji to dla Ciebie gwarancja autentycznych doświadczeń: kto lepiej oprowadzi cię po meandrach Dżakarty niż Krzysztof? Z kim poznasz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze wulkany, jeśli nie z Łukaszem? Kto zabierze Twoją grupę na plantacje aromatycznej herbaty, jeśli nie Adrian? Najlepiej poznasz i zrozumiesz kulturę kraju, jeśli wybierzesz zwiedzanie Indonezji po polsku z Wczasywazji.pl!

Indonezja po polsku

Odwiedź Indonezję - krainę smoków

Indonezja to idealne miejsce na wakacje marzeń - złote piaski, wulkany, lazurowe wody, tropikalne lasy, soczyście zielone pola ryżowe i… smoki! Jest to wyspiarskie państwo, które zachwyca od pierwszego spotkania. Bali, Jawa, Borneo, Sumatra czy inna z 17 tysięcy wysp sprawi, że pokochasz ten kraj i z pewnością zamarzysz o powrocie. A to zaledwie ułamek tego, co oferuje Indonezja.

Jest to jedyny kraj na świecie zamieszkiwany przez smoki - warany z Komodo. Dzikość natury, różnorodne krajobrazy, pudrowe plaże, ciekawe zabytki odsłaniające przed nami historię Indonezji oraz przepyszna kuchnia czynią to miejsce wyjątkowym.

Zobacz najpięknejsze zakątki Indonezji z Wczasywazji.pl. 

Garść informacji o Indonezji...
 • Stolica: Dżakarta
 • Waluta: rupia indonezyjska (IDR);
 • Język urzędowy: Bahasa Indonesia
 • Powierzchnia całkowita: 1919440 km²
 • Powierzchnia lądu: 1826440 km²
 • Powierzchnia wód: 93000 km²
 • Długość granic: 2830 km
 • Sąsiedzi: Malezja 1782 km, Papua Nowa Gwinea 820 km, Timor Wschodni 228 km
 • Linia brzegowa: 54716 km
 • Klimat tropikalny; gorący, wilgotny
 • Wiza do Indonezji: szczegóły w tym artykule
Co robić w Indonezji?

Marzą Ci się wakacje marzeń, z dala od utartych ścieżek, pełne przygód i uśmiechu? Nieważne czy w Indonezji chcesz spędzić miesiąc miodowy, jedziesz w podróż służbową, planujesz nurkować z przyjaciółmi czy po prostu chciałbyś spędzić rodzinne wakacje - Wczasywazji.pl Ci je zagwarantują.

Indonezja daje nam wachlarz możliwości. Pokażemy Ci najpiękniejsze zabytki i świątynie, zabierzemy na lekcje gotowania oraz pokażemy podwodny świat Bali.

W Indonezji nie można się nudzić. Uwielbiasz nurkować? Dobrze się składa, bo życie podwodne Indonezji jest niezwykle różnorodne - 15% rafy koralowej znajduje się właśnie u wybrzeży Indonezji. Jest to też miejsce stworzone dla miłośników pieszych wędrówek. Liczne wulkany, Parki Narodowe, jeziora sąsiadujące z polami ryżowymi, kilometry piaszczystych plaż i klimatyczne wioski zachęcają do trekkingu.

Turystyka odpowiedzialna, oparta na społecznościach lokalnych, idealnie wpisuje się w misję Wczasywazji.pl pokazywania Wam Indonezji. Z przyjemnością korzystamy z lokalnych środków transportu, małych, zaprzyjaźnionych jadłodajni i homestay’ów, bo tak żyjemy tu na co dzień. Nasze programy układamy tak, aby pokazać Ci coś poza utartym szlakiem. 

Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!