Skarby Indonezji

Wulkany i świątynie. Poznaj Bali i Jawę w 5 dni


Piękne widoki na Jawie
 • Czas trwania

  5 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Bali

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Zastanawiasz się, jak owocnie spędzić 5 dni w Indonezji i w tak krótkim czasie poznać najpiękniejsze zakątki dwóch wysp, a jednocześnie  wizytówek tego kraju, Bali i Jawy? Z przyjemnością Ci podpowiemy!

Z pewnością wiele już słyszałeś o Bali – tej wyspy nie trzeba nikomu przedstawiać. To prawdziwy klejnot Indonezji: rajskie plaże, prastara kultura, niesamowite budowle, wulkany, duchowość i tutejsza architektura zauroczyły wyobraźnię Europejczyków już stulecia temu. Atmosfera wyspy i przyjaźni mieszkańcy sprawiają, że jest to idealny wybór na niezapomniane wakacje! Jawa to tymczasem prawdziwe królestwo bajecznych krajobrazów i wymarzone centrum trekkingowe. Ta wyspa ma wiele do zaoferowania - poniżej znajdziesz szczegółowy opis, w którym poznasz nasz plan na najlepsze wakacje w Indonezji. Jesteś gotowy na 5 niezapomnianych dni w Indonezji?

   W Indonezji trudno zdecydować, co wybrać: z jednej strony rajskie plaże kuszą gorącym piaskiem, z drugiej – niesamowite zabytki i przepiękne krajobrazy zachęcają do aktywnego wypoczynku. Tym planem chcemy połączyć obie opcje!   

- Łukasz Kozłowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Wyruszysz na trekking po jednym z najbardziej malowniczych wulkanów Indonezji (Ijen)
  • W Kintamani na Bali zobaczysz największą kalderę w Azji Południowo-Wschodniej
  • Będziesz podziwiać zjawiskowe tarasy ryżowe Tegallalang w Ubud (Bali)
  • Zachwyci Cię jeden z największych tarasów ryżowych Bali – Jati Luwih
  • Czeka Cię niezapomniany rejs promem na Jawę o zachodzie słońca
  • Odwiedzisz Tirta Empul – czyli balijską Świątynię Wody
  • Zwiedzisz zabytkową świątynię Tanah Lot na Bali
  • Zobaczysz zjawiskowe baseny Cretya Ubud
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: PRZYLOT DO DENPASAR
Zachód słońca na Bali

Witamy na Bali!

Tego dnia przylatujesz na Bali, a konkretnie: na lotnisko w Denpasar, skąd odbierze Cię nasz przewodnik. Po transferze do wybranego hotelu i zakwaterowaniu się będziesz miał czas na odpoczynek po trudach podróży.

Już od początku przygody postaramy się pokazać bardziej autentyczną i lokalną część Bali. Pojedziemy do Ubud, artystycznej stolicy wyspy, otoczonej piękną przyrodą niemal z każdej strony. Tak położony będzie również Twój hotel - pośród pól ryżowych i z basenami oferującymi widok na palmy kokosowe.

Po przyjeździe, zakwaterowanie w hotelu i czas na odświeżenie się. Wieczorem kolacja w restauracji serwującej przysmaki indonezyjskiej kuchni.

Nocleg w hotelu w Ubud.

DZIEŃ 2: BALI CENTRALNE - KINTAMANI
Zachód słońca nad wulkanem na Bali

Drugiego dnia zobaczysz wiele najbardziej rozpoznawalnych miejsc na całej wyspie

Pierwszym punktem dzisiejszego programu będzie Kintamani – zapierający dech w piersiach krater wulkaniczny. Jest to największa kaldera w Azji Południowo-Wschodniej, aktualnie wypełniona jeziorem. Z punktów widokowych można tutaj znakomicie obejrzeć stożek wulkanu Batur. W kierunku wulkanu ruszysz Jeepem z napędem na 4 koła, którymi przejedziesz się po iście księżycowym krajobrazie pól lawowych. Po tej ekscetyjącej eskapadzie, czas na przerwę jednej z najdroższych plantacji kawy na świecie – Kopi Luwak, przetwarzanej przez cywety, gdzie skosztujesz napoju, którym zachwycał się Jack Nicholson w filmie „Bucketlist”.

Tego dnia zjesz tradycyjny balijski lunch w przyjemnym miejscu z panoramicznym widokiem na prastare tereny, które tysiąclecia temu były pokryte lawą.

DZIEŃ 2: BALI CENTRALNE - TARASY RYŻOWE
Cretya Ubud - idealne miejsce na wypoczynek na Bali

Po lunchu odwiedzisz wiecznie zielone tarasy ryżowe Tegallalang, będące jednym z symboli Bali. Poznasz także tajniki tzw. „upraw schodkowych” i tradycyjnego, balijskiego systemu irygacyjnego „subak”, za sprawą którego (poprzez skomplikowany układ zakładek i akweduktów) rozprowadzana jest woda na wyspie i którego początki sięgają aż IX wieku. Zobaczysz też jedno  z najbardziej instagramowych miejsc na Bali - przepiękne baseny Cretya Ubud, położone w otoczeniu palm i tarasów ryżowych. 

DZIEŃ 2: BALI CENTRALNE - TIRTA EMPUL
Bali Centralne - Świątynia Wody

Na sam koniec dnia odwiedzisz przepiękną świątynię wody – Tirta Empul. Jest to rozbudowany, tysiącletni kompleks świątynny – miejsce dziedzictwa kulturowego Indonezji, będące tłem mitycznej opowieści o walce dobra ze złem. Mieszkańcy Bali wierzą, że pochodząca stąd woda ma właściwości odmładzające i lecznice, a obmycie się w niej pomaga spełnić życzenia. Miejscowa woda stosowana jest też przez Braminów podczas rytualnych kąpieli. Po dniu tak pełnym atrakcji wrócisz do swojego hotelu, by chwilę odpocząć przed przygodami dnia następnego.

Nocleg w hotelu w Ubud. 

DZIEŃ 3: WSCHÓD BALI
Balijskie makaki

Dzisiaj udamy się na wschód Bali. Na część wyspy znajduje się w bliskiej odległości od świętej góry Balijczyków, wulkanu Agung.

Start o godzinie 7:00, aby dotrzeć do świątyni Pura Lempuyang jeszcze przed tłumami chętnych do wykonania ikonicznych zdjęć w „niebiańskiej” bramie do świątyni.

Następnym punktem będzie wizyta w Pałacu Wodnym Tirta Gangga, który znajduje się w malowniczej wiosce położonej wśród pól ryżowych. Sam pałac to olbrzymi, zabytkowy kompleks z bardzo dużą ilością fontann.

Po lunchu w naszej ulubionej restauracji, wyruszymy na ukrytą plażę, gdzie trafiają tylko dobrze zorientowane na wyspie osoby. Na Virgin Beach będziesz miał czas na wypoczynek i zanurzenie się w lazurowej wodzie. Z plaży wyruszymy stopniowo w kierunku Ubud, odwiedzając po drodze rzemieślników pozyskujących tradycyjną sól morską na czarnych plażach pokrytych wulkanicznym piaskiem. Zobaczysz też ładnie oświetlony przez zachodzące słońce wodospad Tegenungan. Tutaj można schłodzić się zanurzając w rzece niemal pod progiem spadającego wodospadu.

Nocleg w Ubud.

DZIEŃ 4: JATILUWIH
Widok na świątynię Ulun Danu, Bali

Po zwiedzaniu największych atrakcji okolic Ubud czas ruszyć w kierunku na zachód. Rozpoczniemy od wizyty nad Jeziorem Bedugul, gdzie znajduje się przepiękna świątynia Ulun Danu Beratan.

Odwiedzisz także Jatiluwih – jeden z największych tarasów ryżowych Bali, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tarasy ryżowe Jatiluwih obejmują ponad 600 hektarów pól ryżowych, które podążają za rozlaną topografią pasma górskiego Batukaru. Zapierająca dech w piersiach widoki wiosek u podnóża góry z pewnością staną się tłem niesamowitych zdjęć. Jest to miejsce idealne na kojący odpoczynek w opozycji do częściej odwiedzanego przez turystów południa wyspy. 

DZIEŃ 4: W DROGĘ NA JAWĘ
Rejs promem na wyspę Jawa w Indonezji

U podnóża tarasów zjemy lunch a następnie udamy się w dalszą podróż na Jawę. Przepłyniemy na nią promem, ciesząc oczy widokiem słońca zachodzącego nad wulkanami i panoramą zachodniego Bali.

Nocleg w Ketapang na Jawie.

DZIEŃ 5: NA GÓRZE OGNI
Jawa - wydobywanie siarki na wulkanie Ijen

Piątego dnia naszej wycieczki po wczesnym śniadaniu w hotelu (ok. 6.00 rano) wyruszysz w godzinną podróż ku wulkanowi Ijen z przepięknym turkusowym jeziorem. Na miejscu czeka Cię około 2-godzinny trekking na szczyt wulkanu. Zejście powinno zająć ok. 1,5 h.

Dlaczego wspomniany wulkan warto odwiedzić o poranku? Przed wschodem słońca dnia można tutaj zaobserwować niezwykłe zjawisko niebieskich ogni, które powstają w wyniku spalania się gazów wydostających się ze szczelin wulkanu (są niewodoczne gdy słońce wzejdzie).

Rejon wulkanu Ijen jest także jednym z najbardziej wymagających miejsc pracy na świecie. Górnicy przenoszą w bambusowych koszach na ramionach ciężkie ładunki, od 80 do 100 kg siarki, najpierw z dna krateru do góry, a później w dół po stokach wulkanu. Wydobycie siarki z gazów wulkanicznych odbywa się poprzez skraplanie w zainstalowanych rurach ceramicznych. Gdy ciecz wypływa z rur, szybko zestala się. Wtedy górnicy odbierają ładunek i udają się w górę krateru.

DZIEŃ 5: ŚWIĄTYNIA TANAH LOT
Świątynia Tanah Lot

Po trekkingu wrócisz na Bali. W drodze powrotnej na lotnisko albo resort, odwiedzimy jeszcze Tanah Lot, prawdziwą ikony wyspy i jeden z najważniejszych zabytków Bali. Ta starożytna świątynia hinduistyczna wznosi się na małej wyspie, stojąc dumnie pośród wzburzonych fal. Miejsce to jest słynne na całym świecie z wyjątkowej scenerii i magicznych zachodów słońca. Mówi się, że dzięki jej ochronie wyspa przetrwała liczne zawieruchy dziejowe.

Koniec wycieczki na lotnisku lub w wybranym nadmorskim resorcie.

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do i z Bali
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wizy do Indonezji
 • napiwków i wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Poznaj Bali i Jawę w 5 dni

Wulkany i świątynie
 • Czas trwania

  5 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Bali

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Zastanawiasz się, jak owocnie spędzić 5 dni w Indonezji i w tak krótkim czasie poznać najpiękniejsze zakątki dwóch wysp, a jednocześnie wizytówek tego kraju, Bali i Jawy? Z przyjemnością Ci podpowiemy!

Więcej o wyspach

Z pewnością wiele już słyszałeś o Bali – tej wyspy nie trzeba nikomu przedstawiać. To prawdziwy klejnot Indonezji: rajskie plaże, prastara kultura, niesamowite budowle, wulkany, duchowość i tutejsza architektura zauroczyły wyobraźnię Europejczyków już stulecia temu. Atmosfera wyspy i przyjaźni mieszkańcy sprawiają, że jest to idealny wybór na niezapomniane wakacje! Jawa to tymczasem prawdziwe królestwo bajecznych krajobrazów i wymarzone centrum trekkingowe. Ta wyspa ma wiele do zaoferowania - poniżej znajdziesz szczegółowy opis, w którym poznasz nasz plan na najlepsze wakacje w Indonezji. Jesteś gotowy na 5 niezapomnianych dni w Indonezji?

  • Wyruszysz na trekking po jednym z najbardziej malowniczych wulkanów Indonezji
  • Będziesz podziwiać zjawiskowe tarasy ryżowe Tegallalang w Ubud (Bali)
  • Odwiedzisz Tirta Empul – czyli balijską Świątynię Wody
  • Zwiedzisz zabytkową świątynię Tanah Lot na Bali
 • KULTURA

  Podziwiaj balijską kulturę, zwiedzając majestatyczne świątynie i obserwując codzienną, ciężką pracę mieszkańców przy wulkanie Ijen.

 • KUCHNIA

  Co powiesz na tradycyjny lunch z panoramicznym widokiem na prastare tereny, które tysiąclecia temu były pokryte lawą? Takie rzeczy tylko na Bali!

 • KLIMAT

  Już nie musisz wybierać między niesamowitymi zabytkami a rajskimi plażami. Z nami poznasz wyjątkowy klimat Bali we wszystkich jego odsłonach!

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: PRZYLOT NA DENPASAR

Witamy na Bali!

Tego dnia przylatujesz na Bali, a konkretnie: na lotnisko w Denpasar, skąd odbierze Cię nasz przewodnik. Po transferze do wybranego hotelu i zakwaterowaniu się będziesz miał czas na odpoczynek po trudach podróży.

Już od początku przygody postaramy się pokazać bardziej autentyczną i lokalną część Bali. Pojedziemy do Ubud, artystycznej stolicy wyspy, otoczonej piękną przyrodą niemal z każdej strony. Tak położony będzie również Twój hotel - pośród pól ryżowych i z basenami oferującymi widok na palmy kokosowe.

Po przyjeździe, zakwaterowanie w hotelu i czas na odświeżenie się. Wieczorem kolacja w restauracji serwującej przysmaki indonezyjskiej kuchni.

DZIEŃ 2: BALI CENTRALNE - KINTAMANI

Drugiego dnia zobaczysz wiele najbardziej rozpoznawalnych miejsc na całej wyspie

Pierwszym punktem dzisiejszego programu będzie Kintamani – zapierający dech w piersiach krater wulkaniczny. Jest to największa kaldera w Azji Południowo-Wschodniej, aktualnie wypełniona jeziorem. Z punktów widokowych można tutaj znakomicie obejrzeć stożek wulkanu Batur. W kierunku wulkanu ruszysz Jeepem z napędem na 4 koła, którymi przejedziesz się po iście księżycowym krajobrazie pól lawowych. Po tej ekscetyjącej eskapadzie, czas na przerwę jednej z najdroższych plantacji kawy na świecie – Kopi Luwak, przetwarzanej przez cywety, gdzie skosztujesz napoju, którym zachwycał się Jack Nicholson w filmie „Bucketlist”.

Tego dnia zjesz tradycyjny balijski lunch w przyjemnym miejscu z panoramicznym widokiem na prastare tereny, które tysiąclecia temu były pokryte lawą.

DZIEŃ 2: BALI CENTRALNE - TARASY RYŻOWE

Po lunchu odwiedzisz wiecznie zielone tarasy ryżowe Tegallalang, będące jednym z symboli Bali. Poznasz także tajniki tzw. „upraw schodkowych” i tradycyjnego, balijskiego systemu irygacyjnego „subak”, za sprawą którego (poprzez skomplikowany układ zakładek i akweduktów) rozprowadzana jest woda na wyspie i którego początki sięgają aż IX wieku. Zobaczysz też jedno  z najbardziej instagramowych miejsc na Bali - przepiękne baseny Cretya Ubud, położone w otoczeniu palm i tarasów ryżowych. 

DZIEŃ 2: BALI CENTRALNE - TIRTA EMPUL

Na sam koniec dnia odwiedzisz przepiękną świątynię wody – Tirta Empul. Jest to rozbudowany, tysiącletni kompleks świątynny – miejsce dziedzictwa kulturowego Indonezji, będące tłem mitycznej opowieści o walce dobra ze złem. Mieszkańcy Bali wierzą, że pochodząca stąd woda ma właściwości odmładzające i lecznice, a obmycie się w niej pomaga spełnić życzenia. Miejscowa woda stosowana jest też przez Braminów podczas rytualnych kąpieli. Po dniu tak pełnym atrakcji wrócisz do swojego hotelu, by chwilę odpocząć przed przygodami dnia następnego.

DZIEŃ 3: WSCHÓD BALI

Dzisiaj udamy się na wschód Bali. Na część wyspy znajduje się w bliskiej odległości od świętej góry Balijczyków, wulkanu Agung.

Start o godzinie 7:00, aby dotrzeć do świątyni Pura Lempuyang jeszcze przed tłumami chętnych do wykonania ikonicznych zdjęć w „niebiańskiej” bramie do świątyni.

Następnym punktem będzie wizyta w Pałacu Wodnym Tirta Gangga, który znajduje się w malowniczej wiosce położonej wśród pól ryżowych. Sam pałac to olbrzymi, zabytkowy kompleks z bardzo dużą ilością fontann.

Po lunchu w naszej ulubionej restauracji, wyruszymy na ukrytą plażę, gdzie trafiają tylko dobrze zorientowane na wyspie osoby. Na Virgin Beach będziesz miał czas na wypoczynek i zanurzenie się w lazurowej wodzie. Z plaży wyruszymy stopniowo w kierunku Ubud, odwiedzając po drodze rzemieślników pozyskujących tradycyjną sól morską na czarnych plażach pokrytych wulkanicznym piaskiem. Zobaczysz też ładnie oświetlony przez zachodzące słońce wodospad Tegenungan. Tutaj można schłodzić się zanurzając w rzece niemal pod progiem spadającego wodospadu.

Nocleg w Ubud.

DZIEŃ 4: JATILUWIH
Widok na świątynię Ulun Danu

Po zwiedzaniu największych atrakcji okolic Ubud czas ruszyć w kierunku na zachód. Rozpoczniemy od wizyty nad Jeziorem Bedugul, gdzie znajduje się przepiękna świątynia Ulun Danu Beratan.

Odwiedzisz także Jatiluwih – jeden z największych tarasów ryżowych Bali, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tarasy ryżowe Jatiluwih obejmują ponad 600 hektarów pól ryżowych, które podążają za rozlaną topografią pasma górskiego Batukaru. Zapierająca dech w piersiach widoki wiosek u podnóża góry z pewnością staną się tłem niesamowitych zdjęć. Jest to miejsce idealne na kojący odpoczynek w opozycji do częściej odwiedzanego przez turystów południa wyspy. 

 

DZIEŃ 4: W DROGĘ NA JAWĘ

U podnóża tarasów zjemy lunch a następnie udamy się w dalszą podróż na Jawę. Przepłyniemy na nią promem, ciesząc oczy widokiem słońca zachodzącego nad wulkanami i panoramą zachodniego Bali.

Nocleg w Ketapang na Jawie.

DZIEŃ 5: NA GÓRZE OGNI

Piątego dnia naszej wycieczki po wczesnym śniadaniu w hotelu (ok. 6.00 rano) wyruszysz w godzinną podróż ku wulkanowi Ijen z przepięknym turkusowym jeziorem. Na miejscu czeka Cię około 2-godzinny trekking na szczyt wulkanu. Zejście powinno zająć ok. 1,5 h.

Dlaczego wspomniany wulkan warto odwiedzić o poranku? Przed wschodem słońca dnia można tutaj zaobserwować niezwykłe zjawisko niebieskich ogni, które powstają w wyniku spalania się gazów wydostających się ze szczelin wulkanu (są niewodoczne gdy słońce wzejdzie).

Rejon wulkanu Ijen jest także jednym z najbardziej wymagających miejsc pracy na świecie. Górnicy przenoszą w bambusowych koszach na ramionach ciężkie ładunki, od 80 do 100 kg siarki, najpierw z dna krateru do góry, a później w dół po stokach wulkanu. Wydobycie siarki z gazów wulkanicznych odbywa się poprzez skraplanie w zainstalowanych rurach ceramicznych. Gdy ciecz wypływa z rur, szybko zestala się. Wtedy górnicy odbierają ładunek i udają się w górę krateru.

DZIEŃ 5: ŚWIĄTYNIA TANAH LOT

Po trekkingu wrócisz na Bali. W drodze powrotnej na lotnisko albo resort, odwiedzimy jeszcze Tanah Lot, prawdziwą ikony wyspy i jeden z najważniejszych zabytków Bali. Ta starożytna świątynia hinduistyczna wznosi się na małej wyspie, stojąc dumnie pośród wzburzonych fal. Miejsce to jest słynne na całym świecie z wyjątkowej scenerii i magicznych zachodów słońca. Mówi się, że dzięki jej ochronie wyspa przetrwała liczne zawieruchy dziejowe.

Koniec wycieczki na lotnisku lub w wybranym nadmorskim resorcie.

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • biletów lotniczych do i z Bali
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wizy do Indonezji
 • napiwków i wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!