Skarby Indonezji

Wulkany i świątynie. Poznaj Bali i Jawę w 5 dni


Piękne widoki na Jawie
 • Czas trwania

  5 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Bali

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Zastanawiasz się, jak owocnie spędzić 5 dni w Indonezji i w tak krótkim czasie poznać najpiękniejsze zakątki dwóch wysp, a jednocześnie  wizytówek tego kraju, Bali i Jawy? Z przyjemnością Ci podpowiemy!

Z pewnością wiele już słyszałeś o Bali – tej wyspy nie trzeba nikomu przedstawiać. To prawdziwy klejnot Indonezji: rajskie plaże, prastara kultura, niesamowite budowle, wulkany, duchowość i tutejsza architektura zauroczyły wyobraźnię Europejczyków już stulecia temu. Atmosfera wyspy i przyjaźni mieszkańcy sprawiają, że jest to idealny wybór na niezapomniane wakacje! Jawa to tymczasem prawdziwe królestwo bajecznych krajobrazów i wymarzone centrum trekkingowe. Ta wyspa ma wiele do zaoferowania - poniżej znajdziesz szczegółowy opis, w którym poznasz nasz plan na najlepsze wakacje w Indonezji. Jesteś gotowy na 5 niezapomnianych dni w Indonezji?

   W Indonezji trudno zdecydować, co wybrać: z jednej strony rajskie plaże kuszą gorącym piaskiem, z drugiej – niesamowite zabytki i przepiękne krajobrazy zachęcają do aktywnego wypoczynku. Tym planem chcemy połączyć obie opcje!   

- Łukasz Kozłowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Wyruszysz na trekking po jednym z najbardziej malowniczych wulkanów Indonezji (Ijen)
  • W Kintamani na Bali zobaczysz największą kalderę w Azji Południowo-Wschodniej
  • Będziesz podziwiać zjawiskowe tarasy ryżowe Tegallalang w Ubud (Bali)
  • Zachwyci Cię jeden z największych tarasów ryżowych Bali – Jati Luwih
  • Czeka Cię niezapomniany rejs promem na Jawę o zachodzie słońca
  • Zrelaksujesz się na jednej z najpiękniejszych balijskich plaż w Jimbaran
  • Odwiedzisz Tirta Empul – czyli balijską Świątynię Wody
  • Zrobisz zakupy na tradycyjnym targu rybnym na Bali
  • Zwiedzisz starożytną świątynię Tanah Lot na Bali
  • Odwiedzisz klif i świątynie Uluwatu.
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: PRZYLOT NA BALI
Zachód słońca na Bali

Tego dnia przylatujesz na Bali, a konkretnie: na lotnisko w Denpasar, skąd odbierze Cię nasz kierowca. Po transferze do wybranego hotelu i zakwaterowaniu się będziesz miał czas na odpoczynek po trudach podróży.

W zależności od godziny Twojego przylotu, plan tego dnia ustalimy z Tobą indywidualnie.

DZIEŃ 2: BALI CENTRALNE - UBUD
Świątynia w Ubud

Po śniadaniu w hotelu wyruszysz na wycieczkę do Ubud, położonego w centralnej części wyspy. Odwiedzisz wiecznie zielone tarasy ryżowe Tegallalang, będące jednym z symboli Bali. Poznasz także tajniki tzw. „upraw schodkowych” i tradycyjnego, balijskiego systemu irygacyjnego „subak”, za sprawą którego (poprzez skomplikowany układ zakładek i akweduktów) rozprowadzana jest woda na wyspie i którego początki sięgają aż IX wieku. 

DZIEŃ 2: BALI CENTRALNE - KINTAMANI
Zachód słońca nad wulkanem na Bali

Kolejnym punktem programu będzie Kintamani – zapierający dech w piersiach krater wulkaniczny. Jest to największa kaldera w Azji Południowo-Wschodniej, aktualnie wypełniona jeziorem. Tego dnia zjesz tradycyjny balijski lunch w przyjemnym miejscu z panoramicznym widokiem na prastare tereny, które tysiąclecia temu były pokryte lawą. Następnie udasz się na plantację najdroższej kawy na świecie – Kopi Luwak, przetwarzanej przez cywety, gdzie skosztujesz napoju, którym zachwycał się Jack Nicholson w filmie „Bucketlist”.

DZIEŃ 2: BALI CENTRALNE - TIRTA EMPUL
Bali Centralne - Świątynia Wody

Na sam koniec dnia odwiedzisz przepiękną świątynię wody – Tirta Empul. Jest to rozbudowany, tysiącletni kompleks świątynny – miejsce dziedzictwa kulturowego Indonezji, będące tłem mitycznej opowieści o walce dobra ze złem. Mieszkańcy Bali wierzą, że pochodząca stąd woda ma właściwości odmładzające i lecznice, a obmycie się w niej pomaga spełnić życzenia. Miejscowa woda stosowana jest też przez Braminów podczas rytualnych kąpieli. Po dniu tak pełnym atrakcji wrócisz do swojego hotelu, by chwilę odpocząć przed przygodami dnia następnego.

DZIEŃ 3: JIMBARAN & ULUWATU
Balijskie makaki

Ten dzień rozpoczniesz śniadaniem w hotelu i czasem wolnym mniej więcej do południa. Następnie zabierzemy Cię na targ rybny – tradycyjne miejsce, gdzie rybacy przywożą swój poranny połów. Będziesz tu miał okazję wybrać sobie świeże ryby i owoce morza, na które masz ochotę, a następnie zjeść je podczas tradycyjnie przygotowanego lunchu. Po posiłku przyjdzie czas na eksplorację zakątków południowego Bali, m.in. Jimbaran – uznawanego przez wielu za najlepszą plażę na wyspie. Odwiedzisz też Uluwatu, z zapierającym dech w piersiach 70-metrowym klifem i prastarą świątynią często odwiedzaną przez lokalne, balijskie makaki. Na zakończenie atrakcji tego dnia, weźmiesz udział w pokazie tańca z ogniem – kecak, przy zachodzie słońca i z imponującymi widokami na Ocean Indyjski i świątynie Uluwatu. Wieczorem – czas wolny.

DZIEŃ 4: TANAH LOT
Bali świątynia Tanah Lot

Po śniadaniu w hotelu zabierzemy Cię do Tanah Lot, prawdziwej ikony wyspy i jednego z najważniejszych zabytków Bali. Ta starożytna świątynia hinduistyczna wznosi się na małej wyspie, stojąc dumnie pośród wzburzonych fal. Miejsce to jest słynne na całym świecie z wyjątkowej scenerii i magicznych zachodów słońca. Mówi się, że dzięki jej ochronie wyspa przetrwała liczne zawieruchy dziejowe.

 

DZIEŃ 4: TARASY RYŻOWE
Bali tarasy ryżowe Jatiluwith

Odwiedzisz także Jatiluwih – jeden z największych tarasów ryżowych Bali, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tarasy ryżowe Jatiluwih obejmują ponad 600 hektarów pól ryżowych, które podążają za rozlaną topografią pasma górskiego Batukaru. Zapierająca dech w piersiach widoki wiosek u podnóża góry z pewnością staną się tłem niesamowitych zdjęć. Jest to miejsce idealne na kojący odpoczynek w opozycji do częściej odwiedzanego przez turystów południa wyspy.

DZIEŃ 4: W DROGĘ NA JAWĘ
Rejs promem na wyspę Jawa w Indonezji

U podnóża tarasów zjemy lunch a następnie udamy się w dalszą podróż na Jawę. Przepłyniemy na nią promem, ciesząc oczy widokiem słońca zachodzącego nad wulkanami i panoramą zachodniego Bali.

DZIEŃ 5: KAWAH INJEN
Jawa - wydobywanie siarki na wulkanie Ijen

Piątego dnia naszej wycieczki po wczesnym śniadaniu w hotelu (ok. 6.00 rano) wyruszysz w godzinną podróż ku wulkanowi Ijen. Na miejscu czeka Cię około 2-godzinny trekking na szczyt wulkanu. Zejście powinno zająć ok. 1,5 h. Dlaczego wspomniany wulkan warto odwiedzić o poranku? Właśnie wtedy można tam dojrzeć zjawiskowe, niebieskie ognie (efekt gazów wulkanicznych reagujących z tlenem).

DZIEŃ 5: KAWAH INJEN
Jawa - wydobywanie siarki na wulkanie Ijen

Rejon wulkanu Ijen jest także jednym z najbardziej wymagających miejsc pracy na świecie. Górnicy przenoszą w bambusowych koszach na ramionach ciężkie ładunki, od 80 do 100 kg siarki, najpierw z dna krateru do góry, a później w dół po stokach wulkanu. Wydobycie siarki z gazów wulkanicznych odbywa się poprzez skraplanie w zainstalowanych rurach ceramicznych. Gdy ciecz wypływa z rur, szybko zestala się. Wtedy górnicy odbierają ładunek i udają się w górę krateru.

DZIEŃ 5: KAWAH INJEN
Jawa - wydobywanie siarki na wulkanie Ijen

Po trekkingu wrócisz na Bali, skąd udasz się na wypoczynek w resorcie lub z lotniska w Denpasar wyruszysz w swoją dalszą podróż po Azji Południowo-Wschodniej.

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do i z Bali
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wizy do Indonezji
 • napiwków i wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Poznaj Bali i Jawę w 5 dni

Wulkany i świątynie
 • Czas trwania

  5 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Bali

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Zastanawiasz się, jak owocnie spędzić 5 dni w Indonezji i w tak krótkim czasie poznać najpiękniejsze zakątki dwóch wysp, a jednocześnie wizytówek tego kraju, Bali i Jawy? Z przyjemnością Ci podpowiemy!

Więcej o wyspach

Z pewnością wiele już słyszałeś o Bali – tej wyspy nie trzeba nikomu przedstawiać. To prawdziwy klejnot Indonezji: rajskie plaże, prastara kultura, niesamowite budowle, wulkany, duchowość i tutejsza architektura zauroczyły wyobraźnię Europejczyków już stulecia temu. Atmosfera wyspy i przyjaźni mieszkańcy sprawiają, że jest to idealny wybór na niezapomniane wakacje! Jawa to tymczasem prawdziwe królestwo bajecznych krajobrazów i wymarzone centrum trekkingowe. Ta wyspa ma wiele do zaoferowania - poniżej znajdziesz szczegółowy opis, w którym poznasz nasz plan na najlepsze wakacje w Indonezji. Jesteś gotowy na 5 niezapomnianych dni w Indonezji?

  • Wyruszysz na trekking po jednym z najbardziej malowniczych wulkanów Indonezji
  • Będziesz podziwiać zjawiskowe tarasy ryżowe Tegallalang w Ubud (Bali)
  • Odwiedzisz Tirta Empul – czyli balijską Świątynię Wody
  • Zrelaksujesz się na jednej z najpiękniejszych balijskich plaż w Jimbaran
 • KULTURA

  Podziwiaj balijską kulturę, zwiedzając majestatyczne świątynie i obserwując codzienną, ciężką pracę mieszkańców przy wulkanie Ijen.

 • KUCHNIA

  Co powiesz na tradycyjny lunch z panoramicznym widokiem na prastare tereny, które tysiąclecia temu były pokryte lawą? Takie rzeczy tylko na Bali!

 • KLIMAT

  Już nie musisz wybierać między niesamowitymi zabytkami a rajskimi plażami. Z nami poznasz wyjątkowy klimat Bali we wszystkich jego odsłonach!

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: PRZYLOT NA BALI

Tego dnia przylatujesz na Bali, a konkretnie: na lotnisko w Denpasar, skąd odbierze Cię nasz kierowca. Po transferze do wybranego hotelu i zakwaterowaniu się będziesz miał czas na odpoczynek po trudach podróży.

W zależności od godziny Twojego przylotu, plan tego dnia ustalimy z Tobą indywidualnie.

DZIEŃ 2: BALI CENTRALNE - UBUD

Po śniadaniu w hotelu wyruszysz na wycieczkę do Ubud, położonego w centralnej części wyspy. Odwiedzisz wiecznie zielone tarasy ryżowe Tegallalang, będące jednym z symboli Bali. Poznasz także tajniki tzw. „upraw schodkowych” i tradycyjnego, balijskiego systemu irygacyjnego „subak”, za sprawą którego (poprzez skomplikowany układ zakładek i akweduktów) rozprowadzana jest woda na wyspie i którego początki sięgają aż IX wieku. 

DZIEŃ 2: BALI CENTRALNE - KINTAMANI

Kolejnym punktem programu będzie Kintamani – zapierający dech w piersiach krater wulkaniczny. Jest to największa kaldera w Azji Południowo-Wschodniej, aktualnie wypełniona jeziorem. Tego dnia zjesz tradycyjny balijski lunch w przyjemnym miejscu z panoramicznym widokiem na prastare tereny, które tysiąclecia temu były pokryte lawą. Następnie udasz się na plantację najdroższej kawy na świecie – Kopi Luwak, przetwarzanej przez cywety, gdzie skosztujesz napoju, którym zachwycał się Jack Nicholson w filmie „Bucketlist”.

DZIEŃ 2: BALI CENTRALNE - TIRTA EMPUL

Na sam koniec dnia odwiedzisz przepiękną świątynię wody – Tirta Empul. Jest to rozbudowany, tysiącletni kompleks świątynny – miejsce dziedzictwa kulturowego Indonezji, będące tłem mitycznej opowieści o walce dobra ze złem. Mieszkańcy Bali wierzą, że pochodząca stąd woda ma właściwości odmładzające i lecznice, a obmycie się w niej pomaga spełnić życzenia. Miejscowa woda stosowana jest też przez Braminów podczas rytualnych kąpieli. Po dniu tak pełnym atrakcji wrócisz do swojego hotelu, by chwilę odpocząć przed przygodami dnia następnego.

DZIEŃ 3: JIMBARAN & ULUWATU

Ten dzień rozpoczniesz śniadaniem w hotelu i czasem wolnym mniej więcej do południa. Następnie zabierzemy Cię na targ rybny – tradycyjne miejsce, gdzie rybacy przywożą swój poranny połów. Będziesz tu miał okazję wybrać sobie świeże ryby i owoce morza, na które masz ochotę, a następnie zjeść je podczas tradycyjnie przygotowanego lunchu. Po posiłku przyjdzie czas na eksplorację zakątków południowego Bali, m.in. Jimbaran – uznawanego przez wielu za najlepszą plażę na wyspie. Odwiedzisz też Uluwatu, z zapierającym dech w piersiach 70-metrowym klifem i prastarą świątynią często odwiedzaną przez lokalne, balijskie makaki. Na zakończenie atrakcji tego dnia, weźmiesz udział w pokazie tańca z ogniem – kecak, przy zachodzie słońca i z imponującymi widokami na Ocean Indyjski i świątynie Uluwatu. Wieczorem – czas wolny.

DZIEŃ 4: TANAH LOT

Po śniadaniu w hotelu zabierzemy Cię do Tanah Lot, prawdziwej ikony wyspy i jednego z najważniejszych zabytków Bali. Ta starożytna świątynia hinduistyczna wznosi się na małej wyspie, stojąc dumnie pośród wzburzonych fal. Miejsce to jest słynne na całym świecie z wyjątkowej scenerii i magicznych zachodów słońca. Mówi się, że dzięki jej ochronie wyspa przetrwała liczne zawieruchy dziejowe.

 

DZIEŃ 4: TARASY RYŻOWE

Odwiedzisz także Jatiluwih – jeden z największych tarasów ryżowych Bali, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tarasy ryżowe Jatiluwih obejmują ponad 600 hektarów pól ryżowych, które podążają za rozlaną topografią pasma górskiego Batukaru. Zapierająca dech w piersiach widoki wiosek u podnóża góry z pewnością staną się tłem niesamowitych zdjęć. Jest to miejsce idealne na kojący odpoczynek w opozycji do częściej odwiedzanego przez turystów południa wyspy.

DZIEŃ 4: W DROGĘ NA JAWĘ

U podnóża tarasów zjemy lunch a następnie udamy się w dalszą podróż na Jawę. Przepłyniemy na nią promem, ciesząc oczy widokiem słońca zachodzącego nad wulkanami i panoramą zachodniego Bali.

DZIEŃ 5: KAWAH INJEN

Piątego dnia naszej wycieczki po wczesnym śniadaniu w hotelu (ok. 6.00 rano) wyruszysz w godzinną podróż ku wulkanowi Ijen. Na miejscu czeka Cię około 2-godzinny trekking na szczyt wulkanu. Zejście powinno zająć ok. 1,5 h. Dlaczego wspomniany wulkan warto odwiedzić o poranku? Właśnie wtedy można tam dojrzeć zjawiskowe, niebieskie ognie (efekt gazów wulkanicznych reagujących z tlenem).

DZIEŃ 5: KAWAH INJEN

Rejon wulkanu Ijen jest także jednym z najbardziej wymagających miejsc pracy na świecie. Górnicy przenoszą w bambusowych koszach na ramionach ciężkie ładunki, od 80 do 100 kg siarki, najpierw z dna krateru do góry, a później w dół po stokach wulkanu. Wydobycie siarki z gazów wulkanicznych odbywa się poprzez skraplanie w zainstalowanych rurach ceramicznych. Gdy ciecz wypływa z rur, szybko zestala się. Wtedy górnicy odbierają ładunek i udają się w górę krateru.

DZIEŃ 5: KAWAH INJEN

Po trekkingu wrócisz na Bali, skąd udasz się na wypoczynek w resorcie lub z lotniska w Denpasar wyruszysz w swoją dalszą podróż po Azji Południowo-Wschodniej.

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • biletów lotniczych do i z Bali
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wizy do Indonezji
 • napiwków i wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

  Wczasywazji.pl są marką należącą do MakeYourAsia. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.