Wszystkie Kolory Północy – tydzień w Wietnamie

Hanoi Hanoi
Czas trwania: 7 Dni
Kierunki: Wietnam
Zaczynamy: Hanoi
Środki transportu: Rikszą Łodzią Busem
Kończymy: Hanoi
Języki: Angielski

Jeśli chcecie zobaczyć wszystko, co najważniejsze w północnej części Wietnamu – zapraszamy!

Dokąd jedziemy?

Wyprawę przez północ Wietnamu rozpoczniemy i zakończymy w stolicy kraju – Ha Noi. Zobaczymy najciekawsze miejsca tego miasta, poznamy nieco jego kulturę, mieszkańców oraz kuchnię.

Stąd wyruszymy na północny kraniec Wietnamu – do prowincji Ha Giang, gdzie zaznajomimy się ze stylem życia wietnamskich górali, ich tradycjami i codziennymi zajęciami. Zobaczymy tu również malownicze widoki, takie jak tarasy ryżowe, przełęcze górskie, czy też kaniony.

Następnie udamy się na rejs po miejscu Światowego Dziedzictwa UNESCO – Zatoce Ha Long, gdzie pośród zapierających dech w piersiach form krasowych znajdziemy chwilę spokoju i okazję do kontemplacji.

Wyprawę zakończymy wizytą w kolebce Wietnamu – Ninh Binh, gdzie udamy się na spływ rzeką, przepływającą przez kilka jaskiń, a dookoła rozciągać się będą widoki „jak z obrazka”.

Gotowi? Zapraszamy!


  • Wypłyniemy w rejs po Zatoce Ha Long z noclegiem na statku.
  • Zobaczymy malownicze, górskie krajobrazy dalekiej północy Wietnamu.
  • Spróbujemy dań kuchni regionalnej.
  • Dowiemy się, jak wygląda życie górskich plemion.
  • Poznamy historię Hanoi i jego najważniejsze miejsca.
  • Będziemy podziwiać wschód słońca ze szczytu skalistej góry.
  • Wielkość grupy:Ustala indywidualnie.
  • Czas startu:8:30 dnia 1.
  • Czas trwania:7 dni.
  • Odbiór:Odbieramy Was z hotelu w Hanoi.

PROGRAM WYCIECZKI:ZWIEDZANIE STOLICY

PROGRAM WYCIECZKI:


ZWIEDZANIE STOLICY

Dziś wyruszymy na podbój Hanoi – rozpoczniemy godzinną przejażdżką rikszami przez wąskie i kręte uliczki Starego Miasta, aby dotrzeć do Więzienia Hoa Lo, gdzie dowiemy się kto, kogo i dlaczego tutaj przetrzymywał.

Następnie przejedziemy do Świątyni Literatury, gdzie zobaczymy, jak udało się Wietnamczykom połączyć funkcje religijne z edukacyjnymi. W okolicy Świątyni zjemy też prawdziwie hanojski lunch – Bun Cha, popijane zieloną herbatą z lodem.

WSZYSTKIE TAJEMNICE HANOI

WSZYSTKIE TAJEMNICE HANOI

Po uczcie przejedziemy na brzeg Jeziora Zwróconego Miecza, gdzie odwiedzimy Kapliczkę Ngoc Son i dowiemy się, jak niebiosa pomogły Wietnamczykom przepędzić z kraju okupujących go Chińczyków, po czym w jednej z ukrytych w wąskich alejkach kawiarni, spróbujemy kolejnego specjału stolicy – kawy z jajkiem.

Po tych wrażeniach udamy się na relaks podczas godzinnego masażu nóg w naszym ulubionym spa, a następnie przejdziemy do Teatru Laleczek Wodnych, gdzie obejrzymy jedyny w swoim rodzaju spektakl. Uwaga: Im mniejsza znajomość języka wietnamskiego, tym większe wrażenia!

ZEW GÓR

ZEW GÓR

Drugim etapem naszej wyprawy będzie pożegnanie z Hanoi i przejazd na północny kraniec Wietnamu – do prowincji Ha Giang. Tutaj zobaczymy zapierające dech w piersiach krajobrazy Bramy Niebios Quan Ba, zwiedzimy Pałac Króla plemienia H’Mongów, dostaniemy się do najdalej na północ wysuniętego punktu kraju – Masztu Flagowego Lung Cu, spojrzymy w głęboki na 800 m kanion Ma Pi Leng, w którym płynie rzeka Nho Que oraz odwiedzimy Rynek Quan Ba, na którym z sympatycznymi góralkami będziemy handlować, porozumiewając się przy pomocy mowy ciała, gdyż nie znają one ani angielskiego, ani wietnamskiego.

W MIEJSCU, GDZIE WYLĄDOWAŁ SMOK

W MIEJSCU, GDZIE WYLĄDOWAŁ SMOK

Po pobycie w górach, udamy się dla odmiany nad morze – do słynnej Zatoki Ha Long. Tutaj wejdziemy na pokład wybranego statku, który zabierze nas w rejs pomiędzy formacjami krasowymi, porośniętymi gęstymi zaroślami.

Będziemy mieli okazję nie tylko na relaks na górnym pokładzie czy w pokładowym spa (spa płatne we własnym zakresie), lecz także do aktywnego wypoczynku podczas spływu kajakami oraz zwiedzania jednej z okolicznych jaskiń.

SIELSKO, ANIELSKO

SIELSKO, ANIELSKO

Naszą wyprawę zakończymy wizytą w kolebce Wietnamu – Ninh Binh. Tutaj zobaczymy wschód słońca ze szczytu skalistej góry, po czym udamy się na spływ łodziami przez system grot, o ciekawych nazwach, takich jak: „Jasna”, „Ciemna”, czy też „Bimbrownicza”. Krajobrazy zmienać będą się jak w kalejdoskopie, a wprawne oko dostrzec będzie mogło przedstawicieli lokalnej fauny, takich jak skaczące po skalistych górach kozy. Ostatniego, siódmego dnia, około 18:00, zakończymy naszą wyprawę powrotem do Hanoi.

Zobaczcie, jak możecie spędzić czas razem z nami:

Zachwycający zachód słońca w miasteczku Ninh Binh, około 100 km od Hanoi
Słynna hanojska kawa z jajkiem, czyli Cà phê trứng
Kajaki w Halong Bay
Idylliczna prowincja Ninh Bình
Północne krajobrazy Wietnamu, podziwiane z siedzenia motocykla
Klimatyczna kawiarenka w Hanoi
Spacer nad Jeziorem Zwróconego Miecza, czyli Hoàn Kiếm Lake w Hanoi
Uliczna kuchnia północnego Wietnamu

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- noclegi w lokalnych hotelach o standardzie 2*-3*
- rejs po Zatoce Ha Long na pokładzie wybranego statku 3* lub 4,5*
- opłaty wstępu do atrakcji, wymienionych w programie
- prywatne transfery klimatyzowanymi samochodami/busami
- shuttle bus z Hanoi do Zatoki Ha Long i z powrotem
- spływ łodzią w Trang An
- opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
- opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika lub, opcjonalnie, polskiego pilota
Posiłki (6 śniadań/7 lunchy/1 kolacja)
Anglojęzycznego przewodnika
- przelotu na trasie Polska-Azja
- ubezpieczenia (zachęcamy do zainteresowania się naszą ofertą)
- napojów podczas posiłków
- napiwków
- wydatków własnych
Napojów alkoholowych

Wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie od tego, czy podróżujecie w małej czy dużej grupie, z dziećmi czy bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam niezapomniane wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy urzeczywistnić Wasze marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej razem z nami.

Wczasywazji.pl

kontakt Azja: Room 5, Floor 24, Pearl Plaza Tower, 561A Dien Bien Phu Street, Ward 25, District Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam.
+ 84 764 624 085
kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl