Magiczna Północ Wietnamu

Wszystkie Kolory Północy - tydzień w Wietnamie


Tarasy ryżowe w Ha Giang
 • Czas trwania

  7 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Hanoi
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  minimum 2 osoby

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Przygotowaliśmy poniższy program dla wszystkich, którzy chcieliby zwiedzić północną część Wietnamu. Jeśli chcesz zobaczyć wszystko, co warto odwiedzić w okolicach stolicy Wietnamu - zapraszamy!

Wyprawę przez północ Wietnamu rozpoczniemy i zakończymy w stolicy kraju – Hanoi. Zobaczymy najciekawsze miejsca tego miasta, poznamy  jego kulturę, mieszkańców oraz kuchnię. Stąd wyruszymy na północny kraniec Wietnamu – do prowincji Ha Giang, gdzie zaznajomimy się ze stylem życia wietnamskich górali, ich tradycjami i codziennymi zajęciami. Zobaczymy tu również malownicze widoki, takie jak tarasy ryżowe, przełęcze górskie, czy też kaniony.

Następnie udamy się na rejs po miejscu wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Zatoce Ha Long, gdzie pośród zapierających dech w piersiach form krasowych znajdziemy chwilę spokoju i okazję do kontemplacji. Wyprawę zakończymy wizytą w kolebce Wietnamu – Ninh Binh, gdzie udamy się na spływ rzeką, przepływającą przez kilka jaskiń, a dookoła rozciągać się będą widoki „jak z obrazka”.

   Na co dzień mieszkam na południu, w Sajgonie, dlatego krajobrazy północnego Wietnamu robią na mnie wrażenie za każdym razem. Prowincja Ha Giang z tarasami ryżowymi, przełęczą górską... Zdjęcia nigdy tego nie oddadzą!      

- Łukasz Kozłowski, Managing Director Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Poznasz stolicę Wietnamu, Hanoi, od bardzo lokalnej i nieturystycznej strony
  • Odwiedzisz przepiękny górzysty region Sapa i zachwycisz się wspaniałym krajobrazem pól ryżowych
  • Zobaczysz malownicze, górskie krajobrazy dalekiej północy Wietnamu
  • Spróbujesz wielu dań przepysznej kuchni regionalnej
  • Będziesz podziwiać niezapomniany wschód słońca ze szczytu skalistej góry
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: ZWIEDZANIE STOLICY
Świątynia Literatury w Hanoi

Dziś wyruszymy na podbój Hanoi – rozpoczniemy godzinną przejażdżką rikszami przez wąskie i kręte uliczki Starego Miasta, aby dotrzeć do Więzienia Hoa Lo, gdzie dowiemy się kto, kogo i dlaczego tutaj przetrzymywał.

Następnie przejedziemy do Świątyni Literatury, gdzie zobaczymy, jak udało się Wietnamczykom połączyć funkcje religijne z edukacyjnymi. W okolicy Świątyni zjemy też prawdziwie hanojski lunch – Bun Cha, popijane zieloną herbatą z lodem.

DZIEŃ 2: WSZYSTKIE TAJEMNICE HANOI
Pagoda na Jednym Filarze w Hanoi

Po uczcie przejedziemy na brzeg Jeziora Zwróconego Miecza, gdzie odwiedzimy Kapliczkę Ngoc Son i dowiemy się, jak niebiosa pomogły Wietnamczykom przepędzić z kraju okupujących go Chińczyków, po czym w jednej z ukrytych w wąskich alejkach kawiarni, spróbujemy kolejnego specjału stolicy – kawy z jajkiem.

Po tych wrażeniach udamy się na relaks podczas godzinnego masażu nóg w naszym ulubionym spa, a następnie przejdziemy do Teatru Laleczek Wodnych, gdzie obejrzymy jedyny w swoim rodzaju spektakl. Uwaga: Im mniejsza znajomość języka wietnamskiego, tym większe wrażenia!

DZIEŃ 3-4: ZEW GÓR
Panorama gór w Ha Giang

Drugim etapem naszej wyprawy będzie pożegnanie z Hanoi i przejazd na północny kraniec Wietnamu – do prowincji Ha Giang. Tutaj zobaczymy zapierające dech w piersiach krajobrazy Bramy Niebios Quan Ba, zwiedzimy Pałac Króla plemienia H’Mongów, dostaniemy się do najdalej na północ wysuniętego punktu kraju – Masztu Flagowego Lung Cu, spojrzymy w głęboki na 800 m kanion Ma Pi Leng, w którym płynie rzeka Nho Que oraz odwiedzimy Rynek Quan Ba, na którym z sympatycznymi góralkami będziemy handlować, porozumiewając się przy pomocy mowy ciała, gdyż nie znają one ani angielskiego, ani wietnamskiego.

DZIEŃ 5-6: W MIEJSCU, GDZIE WYLĄDOWAŁ SMOK
Panorama Ha Long Bay

Po pobycie w górach, udamy się dla odmiany nad morze – do słynnej Zatoki Ha Long. Tutaj wejdziemy na pokład wybranego statku, który zabierze nas w rejs pomiędzy formacjami krasowymi, porośniętymi gęstymi zaroślami.

Będziemy mieli okazję nie tylko na relaks na górnym pokładzie czy w pokładowym spa (spa płatne we własnym zakresie), lecz także do aktywnego wypoczynku podczas spływu kajakami oraz zwiedzania jednej z okolicznych jaskiń.

DZIEŃ 7: SIELSKO, ANIELSKO
Ninh Binh z lotu ptaka

Naszą wyprawę zakończymy wizytą w kolebce Wietnamu – Ninh Binh. Tutaj zobaczymy wschód słońca ze szczytu skalistej góry, po czym udamy się na spływ łodziami przez system grot, o ciekawych nazwach, takich jak: „Jasna”, „Ciemna”, czy też „Bimbrownicza”. Krajobrazy zmienać będą się jak w kalejdoskopie, a wprawne oko dostrzec będzie mogło przedstawicieli lokalnej fauny, takich jak skaczące po skalistych górach kozy. Ostatniego, siódmego dnia, około 18:00, zakończymy naszą wyprawę powrotem do Hanoi.

CENA WYCIECZKI ZAWIERA

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie (3, 4, 5*)
 • rejs po Zatoce Ha Long na pokładzie wybranego statku (4*, 5*)
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery klimatyzowanymi pojazdami
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • posiłki wskazane w szczegółowym programie

CENA WYCIECZKI NIE ZAWIERA

 • biletów lotniczych do i z Wietnamu (zaproponujemy osobną ofertę)
 • wizy do Wietnamu
 • ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków
 • wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Sprawdź nasze wycieczki po Wietnamie...
...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem