Niesamowity Wietnam

Ha Giang – wycieczka na północny kraniec Wietnamu


Widok na drogę w Ha Giang
 • Czas trwania

  2 dni

 • Zaczynamy w

 • Kończymy w

  Hanoi
 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  minimum 2 osoby

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Po zwiedzaniu Hanoi czas wyruszyć w dalszą podróż. Świetnym kierunkiem są północne, górskie krańce Wietnamu, jednak jak uniknąć miejsc zalanych przez rzesze zagranicznych turystów? Pozwól nam zabrać Cię do Ha Giang.

Ha Giang to najbardziej na północ wysunięta prowincja Wietnamu. Mniejszości etniczne są tutaj większością (jedynie 14% populacji to Wietowie - lud Kinh), więc na każdym kroku będziecie mogli zobaczyć kolorowe stroje oraz drewniane chaty z całym inwentarzem, biegającym dookoła nich. Z racji położenia w górach, na jej terenie znajdują się liczne przełęcze, strumienie i wodospady, a pomiędzy nimi - tarasy ryżowe. Chętnie odwiedzana przez Wietnamczyków, urządzających sobie wycieczki motorowe; rzadziej odwiedzana przez obcokrajowców.

   Północny Wietnam oferuje moc atrakcji i pięknych widoków. Jeśli chcesz poznać alternatywne trasy i nieturystyczne miejsca na północy - nie musisz już dłużej szukać!   

- Mila Gulenkova, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Spóbujesz niepowtarzalnych dań kuchni wietnamskich górali
  • Zobaczysz i poznasz codzienne życie wietnamskich górali
  • Zwiedzisz Pałac Króla Hmongów
  • Odwiedzisz najdalej na północ wysunięty punkt Wietnamu
  • Zobaczysz niepowtarzalną panoramę wietnamskich gór
  • Dowiesz się, czym jest Brama Niebios Ma Pi Leng
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1

POCZĄTEK PRZYGODY

0 15:00 nasz kierowca odbierze Cię z hotelu w Hanoi i przewiezie na Dworzec Autobusowy My Dinh, skąd o 16:00 autokarem z miejscami do leżenia wyruszysz w drogę do Ha Giang. Warto, abyś poświęcił czas podróży na obserwację krajobrazów za oknem - będą zmieniały się szybko, a niektóre naprawdę zapierają dech w piersiach niezależnie od pogody.

Prowincja Ha Giang

Z WIZYTĄ W GÓRSKICH WIOSKACH

Po dotarciu do Ha Giang, spotkasz naszego przewodnika, który zabierze Cię do hotelu, w którym spędzisz noc. O poranku nasz przewodnik odbierze Cię z hotelu i razem wyruszycie ku fascynującej, górskiej przygodzie. Tego dnia odwiedzisz między innymi miasteczko Dong Van, otoczone malowniczymi formacjami skalnymi.

Miasto Dong Van Prowincja Ha Giang

Następnie zobaczysz maszt flagowy Lung Cu, położony 1400 m n.p.m. i stanowiący jednocześnie najdalej na północ wysunięty punkt Wietnamu oraz Pałac Króla H’Mongów, który pomagał Francuzom walczyć przeciwko Viet Minh. Po trudach zwiedzania spożyjecie lunch w lokalnej jadłodajni. Udacie się także na 3,5-godzinny trekking po okolicznych górach, aby zobaczyć malownicze widoki. Dzień zakończycie kolacją i noclegiem w Dong Van.

Prowincja Ha Giang
DZIEŃ 2

ZWIEDZANIE MEO VAC

Po wczesnym śniadaniu i spacerze po miasteczku, opuścisz miejscowość tzw. Drogą Szczęścia, zbudowaną w 6 lat przez przedstawicieli 16 okolicznych grup etnicznych. Dziś przejedziesz przez przełęcz Ma Pi Leng, jedną z Czterech Wielkich Przełęczy północnego Wietnamu. Jest to jeden z najpiękniejszych widoków w tej części kraju.

Przełęcz Ha Giang

Następnie dotrzesz do okręgu Meo Vac, leżącego nieco na uboczu regionu, w pobliżu granicy z Chinami. To jedno z miejsc, które zachowały swój prawdziwy klimat, a lokalni mieszkańcy nadal żyją zgodnie z tradycjami. Wycieczkę zakończysz powrotem do Ha Giang i powrotem do Hanoi na pokładzie autokaru z miejscami do leżenia (wyjazd o 19:00). Godziny wyjazdu autokarów do potwierdzenia po zabookowaniu wycieczki.

Prowincja Ha Giang

CENA WYCIECZKI ZAWIERA

 • odbiór z hotelu w Hanoi
 • atrakcje i posiłki opisane w programie
 • wszystkie bilety wstępu
 • opiekę lokalnego, anglojęzycznego przewodnika lub, opcjonalnie, polskiego pilota

CENA WYCIECZKI NIE ZAWIERA

 • dojazdu/przelotu do Hanoi (możemy pomóc w zakupie biletu)
 • napojów
 • wydatków własnych, napiwków
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Sprawdź nasze wycieczki po Wietnamie...
...oraz 9 innych krajach Azji Południowo-Wschodniej!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem