RÓŻNORODNA MALEZJA Z WCZASYWAZJI.PL

Oblicza Malezji w 12 dni


oblicza Malezji z Wczasywazji.pl
 • Czas trwania

  12 dni

 • Zaczynamy w

  Kuala Lumpur

 • Kończymy w

  Langkawi

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Co powiesz na pełną przygód, 12-dniową wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach Malezji? Pokażemy Ci miejsca, które powinien zobaczyć każdy, kto odwiedza ten kraj, ale też takie, do których dociera niewielu turystów. Podczas wyprawy spróbujesz przepysznej, lokalnej kuchni, poznasz historię, kulturę, religię, a także zwyczaje panujące w Malezji.
Podczas wycieczki, poznamy różne oblicza Malezji. Zwiedzanie zaczniemy od Kuala Lumpur, tętniącej życiem stolicy. Miasto to ma bardzo wiele do zaoferowania: galerie i muzea, drapacze chmur, klimatyczne kawiarnie czy wspaniałe budynki z czasów kolonialnych. Odwiedzimy wspólnie kolorowe Chinatown czy wspaniałej świątyni Sri Maha Mariamman. Zabierzemy Was też do dawnego portu handlowego w urokliwym miasteczku Melakka, wspaniałych jaskiń Batu oraz Cameron Highlands, gdzie znajduje się plantacja herbaty. Będzie też oczywiście czas na odpoczynek. Udamy się na wyspę Penang (gdzie skosztujecie wielu wyśmienitych, lokalnych potraw) oraz Langkawi, słynącej z piaszczystych plaż oraz pięknej przyrody.
Zielone Langkawi

   Malezja jest krajem pełnym kontrastów. Tętniące życiem Kuala Lumpur konkuruje z cichymi, urokliwymi wysepkami. Poznaj wszystkie oblicza tego niezwykłego kraju.    

- Krzysiek Michałowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Adrian Zagrodzki
Przeżyjesz to z nami!
  • Poznasz tętniącą życiem stolicę Malezji - Kuala Lumpur
  • Zwiedzisz kolorowe, niezwykle gwarne Chinatown w Kuala Lumpur
  • Odwiedzisz jedno z najwazniejszych miejsc w Malezji - jaskinie Batu
  • Spróbujesz wyśmienitych lokalnych potraw w naszych ulubionych restauracjach
  • Wypoczniesz na rajskich wyspach: Penang i Langkawi
  • Zobaczysz soczyście zielone herbaciane wzgórza Cameron Highlands
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: PRZYLOT DO MALEZJI
Panorama Kuala Lumpur

Witajcie w stolicy Malezji!

Po lądowaniu, dokonaniu formalności wizowych oraz odbiorze bagaży, nasz anglojęzyczny przewodnik spotka Was przy wyjściu z terminala przylotów i rozpoczniecie Waszą przygodę w Malezji.

Po przybyciu do hotelu - czas na odpoczynek po długiej podróży.

O 18:30 nasz przewodnik zabierze Was na pierwsze spotkanie z wielobarwną mieszanką kulturową jaką oferuje odwiedzającym Malezja. Dotrzecie do Chinatown, gdzie poczujecie atmosferę codziennego życia oraz wypróbujecie swoje umiejętności targowania się. Zabierzemy Was także do hinduistycznej świątyni Sri Maha Mariamman.

Pod koniec dnia udacie się na kolację w formie bufetu w restauracji Atmosphere 360, leżącej w KL Tower. Jest to zdecydowanie najciekawsze miejsce w mieście na kolację  - 260 metrów ponad ziemią będziecie mieli nieziemski widok. Po kolacji powrót do hotelu i nocleg w Kuala Lumpur.

DZIEŃ 2: KUALA LUMPUR
Zwiedzanie Kuala Lumpur z Wczasywazji.pl

Po śniadaniu w hotelu ruszycie na zwiedzanie Kuala Lumpur. Zaczniecie od wizyty pod Pałacem Królewskim, skąd udamy się na Plac Niepodległości zwanym również Placem Merdeka. Następnie udamy się m.in pod ikoniczny budynek Sułtana Abdula Samada, świątynię Tien Hau oraz oczywiście słynne budynki naftowego giganta - Petronas Towers. Po obejrzeniu wszystkich najważniejszych punktów w centrum miasta chwila przerwy w hotelu na drzemkę lub odpoczynek.

Po godzinie 16:00 wyruszymy na wizytę w wiosce Kuala Selangor, która znajduje się około 90 minut jazdy od Kuala Lumpur. W Kuala Selangor mieszkańcy utrzymują się głównie z rybołówstwa i rolnictwa – uprawia się tutaj kauczuk i produkuje olej palmowy. Podczas pobytu w wiosce zobaczycie jak wygląda życie na wsi ale co ważniejsze, odbędziecie szczególny rejs po rzece. Po zmierzchu pojawiają się w tym miejscu tysiące świetlików migoczących jak drobne lampki – to jedno z największych znanych nagromadzeń tych owadów w całej Azji.

Na zakończenie dnia kolacja z owocami morza.

Powrót do hotelu około 23:00.

DZIEŃ 3: WYCIECZKA DO MALAKKI
Urokliwe miasteczko Malakka

Po śniadaniu w hotelu, zabierzemy Was do miasta Malakka – dawnego portu handlowego i miasta które jest chyba najlepszym świadkiem dziejów historii kolonialnej kraju i mieszania się w kraju kultur Azji i Europy.

Odwiedzicie kościół św. Piotra – najstarszy, nadal używany kościół chrześcijański w Malezji, a następnie przejedziecie przez cmentarz na wzgórzu Bukit Cina. Zatrzymacie się przy fortecy „Porta de Santiago” zbudowanej w 1512 roku oraz zajrzycie do historycznej budowli Stadthuys (dawnego ratusza miejskiego).

W czasie 40-minutowego rejsu po rzece Malakka zobaczycie zabytkowe budynki oraz pobliską wioskę rybacką, a później wstąpicie do świątyni Cheng Hoon Teng.

Po lunchu w lokalnej resturacji.

Następnie zabierzemy Was na spacer po okolicy znanej jako Jonker Walk, a będącej dawną dzielnicą chinską pełną zabytkowych zabudowań i intrygujących punktów handlowych.

Pod koniec dnia wrócimy do Kuala Lumpur.

DZIEŃ 4: CAMERON HIGHLANDS
Batu Caves

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu rozpoczniecie kolejną część wycieczki ruszając w drogę przez Półwysep Malajski.

Po lunchu krótki przejazd poza centrum Kuala Lumpur, aby dotrzeć do jednego ze szczególnych miejsc pielgrzymkowych - jaskiń Batu. Do wapiennych jaskiń prowadzi blisko 300 stopni, a wejścia do nich strzeże olbrzymi, ponad 45-metrowy posąg Muragana, hinduistycznego boga wojna. W okolicach jaskiń spotkać można także kwielu małych mieszkańców okolicy – miejscowe małpki (makaki). 

Po zwiedzaniu udamy się na lunch w lokalnej restauracji.

Następnie zabierzemy Was na północ do Hill Resort, położonego w regionie Cameron Highlands. Miejsce to znajduje się 1542 m n.p.m. Tutaj odwiedzicie plantację herbaty oraz manufakturę, w której poznacie tajniki procesu parzenia herbaty.

Późnym popołudniem czas wolny.

Nocleg w Cameron Highlands.

DZIEŃ 5: W DRODZE DO PENANG
Plaża na wyspie Penang

Po śniadaniu w hotelu weźmiecie udział w krótkim  trekkingu mającym na celu znalezienie największego kwiata świata, raflezji. Jest ona spotykana w okolicach Gua Musang. Kwiaty kwitną tylko przez 6 dni więc ich zobaczenie jest z pewnością dużym wydarzeniem.

Następnie udacie się w około 4.5 godzinną podróż do Penang. Przejazd zajmie Wam nieco czasu, ale będzie urozmaicony interesującymi postojami.

Po drodze zatrzymacie się w Jaskini Sam Poh Tong w Ipoh. W jaskini, w latach 50 ubiegłego wieku, zbudowano w skale pagodę buddyjską. Według legendy, w 19 wieku jaskinie odkrył mnich buddyjski, który przemierzał te tereny. Następnie zatrzymacie się w królewskim mieście Kuala Kangsar, gdzie zobaczycie ponad 100-letni meczet Ubudiah oraz Pałac Iskandariah, gdzie od zakończenia budowy w 1933 roku urzędują Sułtani Peraku. Do miasta George Town na wyspie Penang dostaniecie się mostem o długości ponad 8 kilometrów. Most jest drugim najdłuższym mostem w Malezji oraz piątym w Azji Południowo-Wschodniej.

Po zameldowaniu w hotelu, czas wolny. Nocleg w Penang.

DZIEŃ 6: PENANG
Penang, uliczna sztuka

Po śniadaniu w hotelu wyruszycie na wycieczkę po egzotycznej wyspie Penang.

Zobaczycie najdłuższą statuę Leżącego Buddy – Wat Chayamangkalaram, w której inauguracji uczestniczył sam król Tajlandii. Udacie się również do położonej tuż obok świątyni Dhammikarama - pierwszej świątyni buddyjskiej w Penang.

Nieco później przyjdzie czas na zwiedzanie Georgetown, z jego słynną „Ulicą Harmonii”, nazwaną tak ze względu na fakt, iż na 800 metrach zobaczyć można obiekty sakralne wielu religii – chrześcijański kościół, świątynię Kuan Yin - Bogini miłosierdzia, hinduską świątynię Sri Mariamman, muzułmański meczet Kapitan Keling oraz chińską świątynię rodową Khoo Kongsi.

Po lunchu w lokalnej restauracji udacie się w kierunku Penang Hill, dominującego nad wyspą i doskonale widocznego z wielu miejsc w Gorge Town. Na szczyt dostaniesie się kolejką (funicular). Na zboczach góry znajduje się Kek Lok Si – najbardziej imponująca ze świątyń na wyspie.

Nocleg w Penang.

DZIEŃ 7: PENANG - LANGKAWI
Panorama Langkawi

Po wymeldowaniu z hotelu w Penang, zabierzemy Was na prom na wyspę Langkawi.

Prom wyrusza o 8:30 i dopływa do celu o 11:30.

Następnie nasz kierowca zabierze Was do hotelu – na miejscu czas wolny.

Langkawi znane jest z szerokich piaszczystych plaż, pięknej przyrody i górskiego serca wyspy porośniętego nieprzebytym lasem deszczowym.

Nocleg na Langkawi.

DZIEŃ 8: ZWIEDZANIE WYSPY
Kolejka linowa, Langkawi

Po śniadaniu w hotelu zabierzemy Was na całodniową wycieczkę po wyspie.

Odwiedziecie niesamowitą kolejkę linową, którą dociera się wprost na słynny Skybridge oferujący panoramiczne widoki na niemal całą wyspę. Zobaczycie hodowlę lokalnych zwierząt (krokodyli...), oraz farmę z uprawami owoców tropikalnych, a także przeniesiecie się chwilowo w zupełnie inny krajobraz - na plażę pokrytą czarnym piaskiem. Kolor plaży w odróżnieniu od innych tego typu plaż regionu nie wynika z pyłów wulkanicznych, a po prostu jest wynikiem minerałów niesionych przez pobliski strumień.

W czasie wycieczki, lunch w lokalnej restauracji, a po nim powrót do hotelu i czas na wypoczynek.

Nocleg na Langkawi.

DZIEŃ 9: LASY NAMORZYNOWE
Zielone Langkawi

Po śniadaniu ruszymy na ok 4-godzinną wycieczkę poznając jeden z najciekawszych ekosystemów wyspy.

W czasie wycieczki łodzią zobaczymy lasy namorzynowe gęsto porastające północno-wschodnie krańce wyspy i odwiedzimy jedną z jaskiń. Będziemy mieli okazję obserwować miejscowe ptaki drapieżne z rodziny jastrzębiowatych. Zobaczyć będzie można bielika białobrzuchego oraz kanię bramińską – te dwa gatunki dominują̨ na niebie wyspy, gniazdując w trudno dostępnych terenach górskich.

Po drodze zobaczycie też wapienne jaskinie, które pięknie komponują się z leśnym tłem, a w czasie wycieczki zjecie też smaczny lunch.

Popołudniu czas wolny.

Nocleg na Langkawi.

DZIEŃ 10-11: LANGKAWI - CZAS NA RELAKS
Wypoczynek na plaży, Langkawi

Śniadanie w hotelu.

Dni wolne przeznaczone na relaks.

Nocleg na Langkawi

DZIEŃ 12: POŻEGNANIE Z MALEZJĄ
Orzeł - symbol wyspy

Po śniadaniu czas wolny.

W południe wykwaterowanie i przejazd z kierowcą na lotnisko w Langkawi skąd udacie się do Kuala Lumpur lub Singapuru (w ofercie mamy jedno- i dwudniowe wycieczk po Mieście Lwa). 

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • zwiedzanie według programu
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do i z Malazji
 • przelotów wewnętrznych
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • lokalnego podatku turystycznego
 • napojów i wydatków własnych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Oblicza Malezji w 12 dni

Wycieczka do Malezji
 • Czas trwania

  12 dni

 • Jakie kraje odwiedzisz

 • Zaczynamy w

  Kuala Lumpur

 • Kończymy w

  Langkawi

 • wielkość grupy

  Wycieczka organizowana prywatnie dla minimum 2 osób

 • Cena

  Każdą wycieczkę wyceniamy indywidualnie - wyjazdy różnią się ilością osób, wybranymi hotelami oraz atrakcjami. Napisz do nas!

Co powiesz na pełną przygód, 12-dniową wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach Malezji? Pokażemy Ci miejsca, które powinien zobaczyć każdy, kto odwiedza ten kraj, ale też takie, do których dociera niewielu turystów. Podczas wyprawy spróbujesz przepysznej, lokalnej kuchni, poznasz historię, kulturę, religię, a także zwyczaje panujące w Malezji.

Więcej o Malezji

Podczas wycieczki, poznamy różne oblicza Malezji. Zwiedzanie zaczniemy od Kuala Lumpur, tętniącej życiem stolicy. Miasto to ma bardzo wiele do zaoferowania: galerie i muzea, drapacze chmur, klimatyczne kawiarnie czy wspaniałe budynki z czasów kolonialnych. Odwiedzimy wspólnie kolorowe Chinatown czy wspaniałej świątyni Sri Maha Mariamman. Zabierzemy Was też do dawnego portu handlowego w urokliwym miasteczku Melakka, wspaniałych jaskiń Batu oraz Cameron Highlands, gdzie znajduje się plantacja herbaty. Będzie też oczywiście czas na odpoczynek. Udamy się na wyspę Penang (gdzie skosztujecie wielu wyśmienitych, lokalnych potraw) oraz Langkawi, słynącej z piaszczystych plaż oraz pięknej przyrody.

  • Poznasz tętniącą życiem stolicę Malezji - Kuala Lumpur
  • Odwiedzisz jedno z najwazniejszych miejsc w Malezji - jaskinie Batu
  • Spróbujesz wyśmienitych lokalnych potraw w naszych ulubionych restauracjach
  • Wypoczniesz na rajskich wyspach: Penang i Langkawi
 • KULTURA

  Malezja urzeka przepięknymi krajobrazami i wspaniałą przyrodą.

 • KUCHNIA

  Kuchnia malezyjska jest nie tylko smaczna, ale i bardzo różnorodna. 

 • KLIMAT

  Malezja to nie tylko Kuala Lumpur. To również rajskie wyspy, wspaniałe plaże, cudowne zabytki. 

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: PRZYLOT DO MALEZJI
Panorama Kuala Lumpur

Witajcie w stolicy Malezji!

Po lądowaniu, dokonaniu formalności wizowych oraz odbiorze bagaży, nasz anglojęzyczny przewodnik spotka Was przy wyjściu z terminala przylotów i rozpoczniecie Waszą przygodę w Malezji.

Po przybyciu do hotelu - czas na odpoczynek po długiej podróży.

O 18:30 nasz przewodnik zabierze Was na pierwsze spotkanie z wielobarwną mieszanką kulturową jaką oferuje odwiedzającym Malezja. Dotrzecie do Chinatown, gdzie poczujecie atmosferę codziennego życia oraz wypróbujecie swoje umiejętności targowania się. Zabierzemy Was także do hinduistycznej świątyni Sri Maha Mariamman.

Pod koniec dnia udacie się na kolację w formie bufetu w restauracji Atmosphere 360, leżącej w KL Tower. Jest to zdecydowanie najciekawsze miejsce w mieście na kolację  - 260 metrów ponad ziemią będziecie mieli nieziemski widok. Po kolacji powrót do hotelu i nocleg w Kuala Lumpur.

DZIEŃ 2: KUALA LUMPUR
Zwiedzanie Kuala Lumpur

Po śniadaniu w hotelu ruszycie na zwiedzanie Kuala Lumpur. Zaczniecie od wizyty pod Pałacem Królewskim, skąd udamy się na Plac Niepodległości zwanym również Placem Merdeka. Następnie udamy się m.in pod ikoniczny budynek Sułtana Abdula Samada, świątynię Tien Hau oraz oczywiście słynne budynki naftowego giganta - Petronas Towers. Po obejrzeniu wszystkich najważniejszych punktów w centrum miasta chwila przerwy w hotelu na drzemkę lub odpoczynek.

Po godzinie 16:00 wyruszymy na wizytę w wiosce Kuala Selangor, która znajduje się około 90 minut jazdy od Kuala Lumpur. W Kuala Selangor mieszkańcy utrzymują się głównie z rybołówstwa i rolnictwa – uprawia się tutaj kauczuk i produkuje olej palmowy. Podczas pobytu w wiosce zobaczycie jak wygląda życie na wsi ale co ważniejsze, odbędziecie szczególny rejs po rzece. Po zmierzchu pojawiają się w tym miejscu tysiące świetlików migoczących jak drobne lampki – to jedno z największych znanych nagromadzeń tych owadów w całej Azji.

Na zakończenie dnia kolacja z owocami morza.

Powrót do hotelu około 23:00.

DZIEŃ 3: WYCIECZKA DO MALAKKI
Urokliwe miasteczko Malakka

Po śniadaniu w hotelu, zabierzemy Was do miasta Malakka – dawnego portu handlowego i miasta które jest chyba najlepszym świadkiem dziejów historii kolonialnej kraju i mieszania się w kraju kultur Azji i Europy.

Odwiedzicie kościół św. Piotra – najstarszy, nadal używany kościół chrześcijański w Malezji, a następnie przejedziecie przez cmentarz na wzgórzu Bukit Cina. Zatrzymacie się przy fortecy „Porta de Santiago” zbudowanej w 1512 roku oraz zajrzycie do historycznej budowli Stadthuys (dawnego ratusza miejskiego).

W czasie 40-minutowego rejsu po rzece Malakka zobaczycie zabytkowe budynki oraz pobliską wioskę rybacką, a później wstąpicie do świątyni Cheng Hoon Teng.

Po lunchu w lokalnej resturacji.

Następnie zabierzemy Was na spacer po okolicy znanej jako Jonker Walk, a będącej dawną dzielnicą chinską pełną zabytkowych zabudowań i intrygujących punktów handlowych.

Pod koniec dnia wrócimy do Kuala Lumpur.

DZIEŃ 4: CAMERON HIGHLANDS
Zielone pole herbaciane, Cameron Highlands

Po śniadaniu i wymeldowaniu z hotelu rozpoczniecie kolejną część wycieczki ruszając w drogę przez Półwysep Malajski.

Po lunchu krótki przejazd poza centrum Kuala Lumpur, aby dotrzeć do jednego ze szczególnych miejsc pielgrzymkowych - jaskiń Batu. Do wapiennych jaskiń prowadzi blisko 300 stopni, a wejścia do nich strzeże olbrzymi, ponad 45-metrowy posąg Muragana, hinduistycznego boga wojna. W okolicach jaskiń spotkać można także kwielu małych mieszkańców okolicy – miejscowe małpki (makaki). 

Po zwiedzaniu udamy się na lunch w lokalnej restauracji.

Następnie zabierzemy Was na północ do Hill Resort, położonego w regionie Cameron Highlands. Miejsce to znajduje się 1542 m n.p.m. Tutaj odwiedzicie plantację herbaty oraz manufakturę, w której poznacie tajniki procesu parzenia herbaty.

Późnym popołudniem czas wolny.

Nocleg w Cameron Highlands.

DZIEŃ 5: W DRODZE DO PENANG
Plaża na wyspie Penang

Po śniadaniu w hotelu weźmiecie udział w krótkim  trekkingu mającym na celu znalezienie największego kwiata świata, raflezji. Jest ona spotykana w okolicach Gua Musang. Kwiaty kwitną tylko przez 6 dni więc ich zobaczenie jest z pewnością dużym wydarzeniem.

Następnie udacie się w około 4.5 godzinną podróż do Penang. Przejazd zajmie Wam nieco czasu, ale będzie urozmaicony interesującymi postojami.

Po drodze zatrzymacie się w Jaskini Sam Poh Tong w Ipoh. W jaskini, w latach 50 ubiegłego wieku, zbudowano w skale pagodę buddyjską. Według legendy, w 19 wieku jaskinie odkrył mnich buddyjski, który przemierzał te tereny. Następnie zatrzymacie się w królewskim mieście Kuala Kangsar, gdzie zobaczycie ponad 100-letni meczet Ubudiah oraz Pałac Iskandariah, gdzie od zakończenia budowy w 1933 roku urzędują Sułtani Peraku. Do miasta George Town na wyspie Penang dostaniecie się mostem o długości ponad 8 kilometrów. Most jest drugim najdłuższym mostem w Malezji oraz piątym w Azji Południowo-Wschodniej.

Po zameldowaniu w hotelu, czas wolny. Nocleg w Penang.

DZIEŃ 6: PENANG
Penang

Po śniadaniu w hotelu wyruszycie na wycieczkę po egzotycznej wyspie Penang.

Zobaczycie najdłuższą statuę Leżącego Buddy – Wat Chayamangkalaram, w której inauguracji uczestniczył sam król Tajlandii. Udacie się również do położonej tuż obok świątyni Dhammikarama - pierwszej świątyni buddyjskiej w Penang.

Nieco później przyjdzie czas na zwiedzanie Georgetown, z jego słynną „Ulicą Harmonii”, nazwaną tak ze względu na fakt, iż na 800 metrach zobaczyć można obiekty sakralne wielu religii – chrześcijański kościół, świątynię Kuan Yin - Bogini miłosierdzia, hinduską świątynię Sri Mariamman, muzułmański meczet Kapitan Keling oraz chińską świątynię rodową Khoo Kongsi.

Po lunchu w lokalnej restauracji udacie się w kierunku Penang Hill, dominującego nad wyspą i doskonale widocznego z wielu miejsc w Gorge Town. Na szczyt dostaniesie się kolejką (funicular). Na zboczach góry znajduje się Kek Lok Si – najbardziej imponująca ze świątyń na wyspie.

Nocleg w Penang.

DZIEŃ 7: PENANG-LANGKAWI
Widok na Langkawi

Po wymeldowaniu z hotelu w Penang, zabierzemy Was na prom na wyspę Langkawi.

Prom wyrusza o 8:30 i dopływa do celu o 11:30.

Następnie nasz kierowca zabierze Was do hotelu – na miejscu czas wolny.

Langkawi znane jest z szerokich piaszczystych plaż, pięknej przyrody i górskiego serca wyspy porośniętego nieprzebytym lasem deszczowym.

Nocleg na Langkawi.

DZIEŃ 8: ZWIEDZANIE WYSPY
Kolejka linowa, Langkawi

Po śniadaniu w hotelu zabierzemy Was na całodniową wycieczkę po wyspie.

Odwiedziecie niesamowitą kolejkę linową, którą dociera się wprost na słynny Skybridge oferujący panoramiczne widoki na niemal całą wyspę. Zobaczycie hodowlę lokalnych zwierząt (krokodyli...), oraz farmę z uprawami owoców tropikalnych, a także przeniesiecie się chwilowo w zupełnie inny krajobraz - na plażę pokrytą czarnym piaskiem. Kolor plaży w odróżnieniu od innych tego typu plaż regionu nie wynika z pyłów wulkanicznych, a po prostu jest wynikiem minerałów niesionych przez pobliski strumień.

W czasie wycieczki, lunch w lokalnej restauracji, a po nim powrót do hotelu i czas na wypoczynek.

Nocleg na Langkawi.

DZIEŃ 9: LASY NAMORZYNOWE
ZieloneLangkawi

Po śniadaniu ruszymy na ok 4-godzinną wycieczkę poznając jeden z najciekawszych ekosystemów wyspy.

W czasie wycieczki łodzią zobaczymy lasy namorzynowe gęsto porastające północno-wschodnie krańce wyspy i odwiedzimy jedną z jaskiń. Będziemy mieli okazję obserwować miejscowe ptaki drapieżne z rodziny jastrzębiowatych. Zobaczyć będzie można bielika białobrzuchego oraz kanię bramińską – te dwa gatunki dominują̨ na niebie wyspy, gniazdując w trudno dostępnych terenach górskich.

Po drodze zobaczycie też wapienne jaskinie, które pięknie komponują się z leśnym tłem, a w czasie wycieczki zjecie też smaczny lunch.

Popołudniu czas wolny.

Nocleg na Langkawi.

DZIEŃ 10-11: LANGKAWI - CZAS NA RELAKS
Plaża w Langkawi

Śniadanie w hotelu.

Dni wolne przeznaczone na relaks.

Nocleg na Langkawi

DZIEŃ 12: POŻEGNANIE Z MALEZJĄ
Orzeł, symbol Langkawi

Po śniadaniu czas wolny.

W południe wykwaterowanie i przejazd z kierowcą na lotnisko w Langkawi skąd udacie się do Kuala Lumpur lub Singapuru (w ofercie mamy jedno- i dwudniowe wycieczk po Mieście Lwa). 

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery wewnętrzne klimatyzowanymi pojazdami
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • biletów lotniczych do i z Malazji
 • przelotów wewnętrznych
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • lokalnego podatku turystycznego
 • napojów i wydatków własnych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

 • Widok na most, Penang
 • Cameron Highlands, zielone pola herbaciane
 • Nocne życie, Kuala Lumpur
 • Kuala Lumpur nocą
 • Świeży kokos na wyspie Langkawi
 • batu Caves, Malezja

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!