2 dni w Singapurze - wycieczka z polskim przewodnikiem

Singapur Singapur
Czas trwania: 2 Dni
Kierunki: Singapur
Zaczynamy: Singapur
Środki transportu: Łodzią Busem
Kończymy: Singapur
Języki: Polski

Wycieczka po mieście Lwa Merliona – Singapurze, który jest połączeniem tradycji, nowoczesności oraz wielokulturowości. Dajcie się porwać niesamowitej przygodzie!

Dokąd jedziemy?

Tym razem zabierzemy was do Singapuru, Miasta Lwa, największego portu Azji Południowo-Wschodniej, centrum kultury, sztuki i biznesu. Miasta, które nigdy nie śpi i zachwyca swoim rozwojem.


  • Rejs po rzece i zatoca Marina Bay.
  • Spacer po dzielnicy kolonialnej.
  • Wjazd na 57 piętro Marina bay Sands.
  • Wizyta w ogrodach Gardens by the Bay.
  • Odwiedziny w China Town.
  • Odwiedziny w Little India.
  • Kampung Glam.
  • Wielkość grupy: zapraszamy od 2 do 20 osób.
  • Czas startu: 8:00
  • Czas trwania: wycieczka potrwa 2 dni.
  • Odbiór: odbieramy was z hotelu.

PROGRAM WYCIECZKI:DZIEŃ 1: W MIEJSKIEJ DŻUNGLI

PROGRAM WYCIECZKI:


DZIEŃ 1: W MIEJSKIEJ DŻUNGLI

Na samym początku naszej przygody w Singapurze zwrócimy Waszą uwagę na klasyczną architekturę kolonialną malowniczo zachowaną pomiędzy nowoczesnymi drapaczami chmur.

Zabierzemy Was w rejs po przepływającej przez centrum miasta rzece i zatoce Marina Bay. Z pokładu łodzi będziemy obserwować dzielnicę kolonialną i jej klasyczną architekturę, by już po chwili dać się oczarować majestatowi nowoczesnych drapaczy chmur Central Business District oraz symboli nowoczesnego Singapuru: Merlion, Marina Bay Sands czy Esplanades.

DZIELNICA KOLONIALNA

DZIELNICA KOLONIALNA

Następnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy kolonialnej, podczas którego odwiedzimy następujące punkty: wiszący most Cavenagh Bridge, Fullerton hotel z tablicą pamiątkową Josepha Conrada (Józefa Korzeniowskiego), wybudowane w wiktoriańskim stylu budynki Muzeum Cywilizacji Azjatyckich oraz Vistoria Hall i pomnik Stamforda Rafflesa.

MARINA BAY SANDS

MARINA BAY SANDS

Aby w pełni odczuć ducha miasta, wjedziemy na 57 piętro jednego z najdroższych budynków świata – Marina Bay Sands. Z pewnością kojarzycie charakterystyczne 3 wieże zwieńczone dachem w kształcie pokładu statku, z którego wyrasta basen – infinity pool – niestety dostępny tylko dla gości hotelowych. Z punktu widokowego rozpościera sie imponujący widok na Singapur.

GARDENS BY THE BAY

GARDENS BY THE BAY

Czas na wizytówkę Singapuru – futurystyczne ogrody Gardens by the Bay, z górującymi nad nimi Supertrees – 55-metrowymi konstrukcjami przypominającymi drzewa.

Miejsce to jest odzwierciedleniem myśli przewodniej kraju, gdzie nowoczesność i technologia harmonijnie współgrają z naturą. W Gardens By the Bay można spacerować po ogólnodostępnych terenach ogrodów, przejść po kładce umiejscowionej na wysokości 22 m pomiędzy Supertrees oraz zwiedzić 2 zamknięte pod szklanymi, klimatyzowanymi kopułami ogrody: Flower Dome – ogród wiecznej wiosny z roślinnością klimatu śródziemnomorskiego, roślinami z Australii, Ameryki południowej, Afryki i Europy oraz bajkowy Cloud Forest z tropikalną roślinnością wyżynnych lasów deszczowych.

A PO ZMROKU…

A PO ZMROKU…

Po zmroku będziemy uczestniczyć w wyjątkowym pokazie dźwiękowo-świetlnym w sercu ogrodu Supertree Grove.

DZIEŃ 2: WIELOKULTUROWY SINGAPUR

DZIEŃ 2: WIELOKULTUROWY SINGAPUR

Tego dnia poznamy różne, często zaskakujące, oblicza Singapuru, odwiedzając jego barwne dzielnice:

China Town – klimatyczna Chińska dzielnica, gdzie znajdziemy świątynie wielu wyznań: nowoczesna i zaskakująca świątynia zęba Buddy - Budda Tooth Relic temple and Museum, najstarsza świątynia hinduska w Singapurze - Sri Mariamman temple, muzułmański meczet Masjid Jamae czy najstarsza świątynia chinska w MIeście Lwa - Tian hock Keng temple. Oprocz światyń, jak na chińska dzielnice przystało, wśród kolorowych shophouses znajdują się kramy i sklepiki prowadzone przez Chińskich mieszkańców miasta.

Kampung Glam – barwna dzielnica arabska z imponującym meczetem Sułtana i klimatycznymi uliczkami.

Little India – dzielnica stworzona przez hinduskich mieszkańców Singapuru, można tu poczuć atmosferę i zapach Indii, zobaczyć hinduskie świątynie oraz barwne hinduskie stroje mieszkańców.

WYSPA SENTOSA

WYSPA SENTOSA

A może macie ochotę na przejazd gondolką na wyspę Sentosa, będącą rozrywkową częścią Singapuru? Z gondolki podziwianie widoków miasta, wyspy Sentoasa oraz jednego z największych na świecie portów kontenerowych. Sentosa oferuje wiele atrakcji, znajdują się tu plaże, tematyczne ogrody, parki rozrywki, restauracje i jedno z najlepszych w regionie oceanarium.

Zobaczcie jak możecie spędzić czas z nami:

Victoria Theatre and Concert Hall
Pokazy świtlne w singapurskich ogrodach - zjawiskowe po zmroku
Singapurskie drapacze chmur
Kolorowe oblicza Singapuru - nie tylko szkło i stal
Singapur o zmierzchu
Wieczorny widok na miasto - wycieczka do Singapuru
Historyczne akcenty w najnowocześniejszym mieście świata
Najstarsze, wielokulturowe dzielnice Singapuru

Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

 

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje


wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie czy przyjeżdżacie w małej, czy dużej grupie, z dziećmi lub bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam bajeczne wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy zrealizować Twoje marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej z nami.

Wczasywazji.pl

  kontakt Azja: Dien Bien Phu 548/44, Phuong 21, Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam
  +84 764 624 085
  kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl