zobacz 2 niesamowite kraje w 9 ekscytujących dni

Wietnam Południowy i Kambodża


Wietnam Południowy i Kambodża

Wspaniałe zabytki, azjatyckie smaki, lokalne zwyczaje, piękne widoki oraz cała masa atrakcji - to właśnie czeka na Ciebie na wycieczce łączącej Wietnam Południowy i Kambodżę. Nasza autorska trasa oprowadzi Cię po najpiękniejszych zakątkach tych dwóch sąsiadujących ze sobą krajach. 

Naszą wycieczkę rozpoczynamy na południu Wietnamu, a dokładnie w Sajgonie – największym, najruchliwszym i najgłośniejszym mieście kraju, które poznasz zarówno za dnia, jak i w nocy. Zanim na dobre opuścimy Wietnam, udamy się jeszcze na wycieczkę do słynnej Delty Mekongu, gdzie czeka nas niezapomniana eksploracja wiosek, położonych wzdłuż rzeczek i kanałów. Z Wietnamu udamy się w górę biegu Mekongu do Kambodży, gdzie jako pierwsze odwiedzimy Phnom Penh – stolicę kraju. Następnym celem naszej podróży będzie położone w północno-zachodniej części kraju Siem Reap oraz legendarne miasto Angkor.

Plan zwiedzania nie jest napięty, lecz ułożony tak, aby znalazł się czas na spokojne zwiedzanie, zadumę i relaks, bez zbędnego pośpiechu – w końcu wszystkie wycieczki organizujemy specjalnie dla Ciebie. Program wycieczki został zaplanowany na 9 dni zwiedzania + wypoczynek w jednej z proponowanych przez nas nadmorskich miejscowości. Pragniemy zaznaczyć, że ten plan jest tylko przykładem – możemy go dowolnie zmodyfikować i dostosować do Twoich potrzeb, gdyż najbardziej zależy nam na tym, by organizowane przez nas wakacje spełniły Twoje oczekiwania. Jesteśmy pewni, że uda nam się to osiągnąć!

Wietnam-i-kambodza-w-9-dni

   Połączenie Południowego Wietnamu z Kambodżą to idealna wyprawa dla kogoś kto chce poznać dwa sąsiadujące a jednocześnie bardzo różne od siebie kraje. 

- Adrian Zagrodzki, Tourism Director Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Zwiedzisz niezwykły i pełen życia Sajgon
  • Odwiedzisz stolicę Kambodży - miasto Phnom Penh
  • Odkryjesz legendarne miasto Angkor
  • Wypoczniesz na przepięknych plażach Morza Południowochińskiego lub Zatoki Tajskiej
  • Poznasz kulturę i zwyczaje oraz rozsmakujesz się w lokalnej kuchni
  • Pojedziesz z profesjonalnym polskim pilotem lub anglojęzycznym przewodnikiem
Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: PRZYLOT DO SAJGONU
Wycieczka Nocny Sajgon

Plan tego dnia ustalamy w oparciu o godzinę Twojego przylotu. Ponieważ często są to godziny przedpołudniowe, po transferze do hotelu w centrum miasta, dajemy Ci czas na odpoczynek i odświeżenie się po długiej podróży.

Wieczorem, o godzinie 18:00 zabierzemy Cię na autorską wycieczkę motorową „Nocny Sajgon”, podczas której rzucimy się w wir szalonego sajgońskiego ruchu ulicznego, spróbujemy kilku południowych przysmaków i zobaczymy, w jaki sposób spędza się wieczory na południu kraju. Jest to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z miastem i Wietnamem.

DZIEŃ 2: DZIEŃ W SAJGONIE
Sajgon Nocna wycieczka

Ze względu na dość późną porę powrotu do hotelu poprzedniego dnia, Sajgon zaczniemy zwiedzać około godziny 10:00. Wyruszymy w miasto rikszami, aby zobaczyć kolonialne centrum z z Katedrą Notre Dame, Pałacem Niepodległości i Pocztą w Sajgonie. Stąd pojedziemy komunikacją miejską do kolorowego Chinatown - odkryjemy piękno okolicy, zatrzymamy się przy takich perełkach jak: Cha Tam, targ Binh Tay czy buddyjska świątynia Quan Am.

Kolejnym punktem będzie wizyta w Muzeum Pozostałości Wojennych, gdzie powiemy Wam wiele na temat samego konfliktu, jak i o jego ostatnich dniach i amerykańskiej ewakuacji z Wietnamu.

Wycieczkę zakończymy przejażdżką piętrowym autobusem i… przepyszną kolacją w jednym z naszych ulubionych restauracji.

DZIEŃ 3: REJS W DELCIE MEKONGU
Delta Mekongu Wczasywazji.pl

Następnego dnia po śniadaniu wyruszymy w półtoragodzinną podróż do miasta Ben Tre w Delcie Mekongu

Zaczniemy od rejsu, podczas którego z pokładu łodzi obserwować będziemy, jak toczy się codzienne życie mieszkańców Delty. Zajdziemy do małej rodzinnej manufaktury cukierków kokosowych, której właścicielką jest nasza dobra znajoma oraz przespacerujemy się przez wioskę i sady owocowe.

Potem udamy się na lunch do naszej ulubionej restauracji nad rzeką. Skosztujecie ryby Słoniowe Ucho, a Ci odważniejsi - baluta.

Po tak sycącym posiłku popłyniemy wąskimi kanałami lasu kokosowego, aby rozkoszować się wyjątkowym pięknem regionu.

Po tej przygodzie pojedziemy do Can Tho – największego miasta w Delcie Mekongu. Spędzimy tu noc, ale wcześniej - tradycyjna kolacja z wietnamską rodziną oraz relaks w hamaku.

DZIEŃ 4: Z WIZYTĄ NA PŁYWAJĄCYM TARGU
targ Cai Rang

O 06:00 wyruszymy w rejs łodzią na słynny pływający targ Cai Rang. Zobaczymy jak wygląda poranne życie Delty Mekongu. W takiej niecodziennej scenerii zjemy śniadanie i wypijemy prawdziwą wietnamską kawę. Targ Cai Rang to również idealne miejsce, aby spróbować świeżych tropikalnych owoców Delty.

Po wycieczce na pływający targ wrócimy do naszej rodziny na drugie śniadanie. Około 10:00 wymeldujemy się i udamy do lasu Tra Su Cajuput w prowincji An Giang. Po drodze zjemy lunch.

Po dotarciu na miejsce zameldujemy się w Nui Sam Lodge i spędzimy tu noc.

DZIEŃ 5: PORANEK W DELCIE
Tra Su las namorzynowy

Po prawdziwym i prostym, wiejskim śniadaniu (serwowanym od 7:00), zostawimy sobie czas wolny na swobodne spacery po okolicy lub relaks w hamakach do godziny 9:00, kiedy to przejedziemy tuk tukami do głównej drogi i wsiądziemy na pokład busa, który zabierze nas w drogę do lasu namorzynowego Tra Su.  W samym lesie zobaczymy krajobrazy jak z innej planety, wszystko okraszone śpiewem ptaków i promieniami słońca, przebijającymi się przez korony wyrastających z bagien drzew. Dzień zakończymy przejazdem do Chau Doc, gdzie zrelaksujemy się do końca dnia.

DZIEŃ 6: W PHNOM PENH
Ulice Phnom Penh

Z samego rana udamy się w rejs łodzią, poprzez wody Mekongu, ku granicy z Kambodżą i dalej do Phnom Penh, gdzie razem z pilotem udacie się na lunch, a następnie zwiedzanie stolicy. Zwiedzimy Pałac Królewski i Srebrną Pagodę, zagłębimy się w serce królewskiego dziedzictwa Phnom Penh i poznamy bogatą historię miasta. Po spacerze wrócimy do hotelu na krótki odpoczynek. Wieczorem udamy się tuk-tukami po najlepszych streetfoodach w Phnom Penh! Odkryjecie nocne życie stolicy i poznacie lokalne smaki.

DZIEŃ 7: SIEM REAP
Tancerki Apsar Kambodża Siem Reap

Rano odwiedzimy Muzeum S21 (czyli słynne Toul Sleng - byłe więzienie Czerwonych Khmerów) i Pola Śmierci (miejsce masowych mordów), poświęcimy chwilę na poznanie współczesnej, tragicznej historii Kambodży, związanej z reżimem Czerwonych Khmerów, który panował tu w latach 1975-1978.

Po obiedzie polecimy do Siem Reap, aby jeszcze poznać Kambodżę. 

Po przylocie udamy się do pływających wiosek na jeziorze Tonle Sap - największym w Azji Południowo-Wschodniej.

Przed powrotem do hotelu czeka Was jeszcze pełen atrakcji wieczór w stylu khmerskim, ze specjałami lokalnej kuchni i pokazami tradycyjnego tańca Apsar.

DZIEŃ 8: ANGKOR
Angkor Bayon Siem Reap

Drugiego dnia wybierzemy się do słynnego kompleksu Angkor, gdzie na własne oczy docenimy piękno najsłynniejszej świątyni świata - Angor Wat, ale także przekonamy się, że na tej jednej, monumentalnej budowli świat się nie kończy i równie zachwycające mogą okazać się: Bayon, Ta Phrom, Taras Słoni czy Taras Trędowatego Króla. Nasz przewodnik zadba o to, by zaprezentować Wam piękno i różnorodność Angkoru w pełnej krasie

W Siem Reap nie może także zabraknąć wizyty na lokalnym rynku! Będzie czas na zakupy, zdjęcia oraz rozmowy ze sprzedawcami. 

Po wizycie ta targu udamy się na kolację do lokalnej restauracji.

DZIEŃ 9: WYPOCZYNEK NAD MORZEM
plaża w Kambodży

Na zakończenie naszej wyprawy, 8 lub 9 dnia podróży (w zależności od tego, jak długo zabawimy w Angkorze i jak ułożą się loty), zaproponujemy Wam relaks w jednej z nadmorskich miejscowości w Kambodży. Szczegóły wypoczynku ustalamy indywidualnie. Możliwy jest także przelot do Wietnamu lub Tajlandii. Z pewnością dostosujemy wszystko tak, abyście wypoczęli i naładowali baterie jak najlepiej i w jak najmilszej atmosferze.

To nie musi być koniec naszej wielkiej azjatyckiej przygody. Co powiecie na zwiedzenie innych zakątków Azji południowo-Wschodniej? 

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • przelotów do/z Azji
 • wizy do Wietnamu i Kambodży
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków i wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

Wietnam Południowy i Kambodża

najpiękniejsze zakątki

Wspaniałe zabytki, azjatyckie smaki, lokalne zwyczaje, piękne widoki oraz cała masa atrakcji - to właśnie czeka na Ciebie na wycieczce łączącej Wietnam Południowy i Kambodżę. Nasza autorska trasa oprowadzi Cię po najpiękniejszych zakątkach tych dwóch sąsiadujących ze sobą krajów.

Więcej o programie

Naszą wycieczkę rozpoczynamyna południu Wietnamu, a dokładnie w Sajgonie– największym, najruchliwszym i najgłośniejszym mieście kraju, które poznasz zarówno za dnia, jak i w nocy. Zanim na dobre opuścimy Wietnam, udamy się jeszcze na wycieczkę do słynnej Delty Mekongu, gdzie czeka nas niezapomniana eksploracja wiosek, położonych wzdłuż rzeczek i kanałów. Z Wietnamu udamy się w górę biegu Mekongu do Kambodży, gdzie jako pierwsze odwiedzimy Phnom Penh – stolicę kraju. Następnym celem naszej podróży będzie położone w północno-zachodniej części kraju Siem Reap oraz legendarne miasto Angkor.

Plan zwiedzania nie jest napięty, lecz ułożony tak, aby znalazł się czas na spokojne zwiedzanie, zadumę i relaks, bez zbędnego pośpiechu – w końcu wszystkie wycieczki organizujemy specjalnie dla Ciebie. Program wycieczki został zaplanowany na 9 dni zwiedzania + wypoczynek w jednej z proponowanych przez nas nadmorskich miejscowości. Pragniemy zaznaczyć, że ten plan jest tylko przykładem – możemy go dowolnie zmodyfikować i dostosować do Twoich potrzeb, gdyż najbardziej zależy nam na tym, by organizowane przez nas wakacje spełniły Twoje oczekiwania. Jesteśmy pewni, że uda nam się to osiągnąć!

  • Zwiedzisz niezwykły i pełen życia Sajgon
  • Odkryjesz legendarne miasto Angkor
  • Poznasz kulturę i zwyczaje oraz rozsmakujesz się w lokalnej kuchni
  • Wypoczniesz na przepięknych plażach Morza Południowochińskiego lub Zatoki Tajskiej
 • KULTURA

  Idealna wyprawa dla kogoś kto chce poznać 2 sąsiadujące, a jednocześnie bardzo różne od siebie kraje. 

 • KUCHNIA

  Rozsmakujesz się w najsławniejszych daniach Wietnamu oraz Kambodży w naszych ulubionych miejscach.

 • KLIMAT

  Plan zwiedzania jest ułożony tak, byś znalazł na spokojne zwiedzanie, zadumę i relaks, bez pośpiechu.

Plan wycieczki:
DZIEŃ 1: PRZYLOT DO SAJGONU

Plan tego dnia ustalamy w oparciu o godzinę Twojego przylotu. Ponieważ często są to godziny przedpołudniowe, po transferze do hotelu w centrum miasta, dajemy Ci czas na odpoczynek i odświeżenie się po długiej podróży.

Wieczorem, o godzinie 18:00 zabierzemy Cię na autorską wycieczkę motorową „Nocny Sajgon”, podczas której rzucimy się w wir szalonego sajgońskiego ruchu ulicznego, spróbujemy kilku południowych przysmaków i zobaczymy, w jaki sposób spędza się wieczory na południu kraju. Jest to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z miastem i Wietnamem.

DZIEŃ 2: DZIEŃ W SAJGONIE

Ze względu na dość późną porę powrotu do hotelu poprzedniego dnia, Sajgon zaczniemy zwiedzać około godziny 10:00. Wyruszymy w miasto rikszami, aby zobaczyć kolonialne centrum z z Katedrą Notre Dame, Pałacem Niepodległości i Pocztą w Sajgonie. Stąd pojedziemy komunikacją miejską do kolorowego Chinatown - odkryjemy piękno okolicy, zatrzymamy się przy takich perełkach jak: Cha Tam, targ Binh Tay czy buddyjska świątynia Quan Am.

Kolejnym punktem będzie wizyta w Muzeum Pozostałości Wojennych, gdzie powiemy Wam wiele na temat samego konfliktu, jak i o jego ostatnich dniach i amerykańskiej ewakuacji z Wietnamu.

Wycieczkę zakończymy przejażdżką piętrowym autobusem i… przepyszną kolacją w jednym z naszych ulubionych restauracji.

DZIEŃ 3: REJS W DELCIE MEKONGU

Następnego dnia po śniadaniu wyruszymy w półtoragodzinną podróż do miasta Ben Tre w Delcie Mekongu

Zaczniemy od rejsu, podczas którego z pokładu łodzi obserwować będziemy, jak toczy się codzienne życie mieszkańców Delty. Zajdziemy do małej rodzinnej manufaktury cukierków kokosowych, której właścicielką jest nasza dobra znajoma oraz przespacerujemy się przez wioskę i sady owocowe.

Potem udamy się na lunch do naszej ulubionej restauracji nad rzeką. Skosztujecie ryby Słoniowe Ucho, a Ci odważniejsi - baluta.

Po tak sycącym posiłku popłyniemy wąskimi kanałami lasu kokosowego, aby rozkoszować się wyjątkowym pięknem regionu.

Po tej przygodzie pojedziemy do Can Tho – największego miasta w Delcie Mekongu. Spędzimy tu noc, ale wcześniej - tradycyjna kolacja z wietnamską rodziną oraz relaks w hamaku.

DZIEŃ 4: Z WIZYTĄ NA PŁYWAJĄCYM TARGU

O 06:00 wyruszymy w rejs łodzią na słynny pływający targ Cai Rang. Zobaczymy jak wygląda poranne życie Delty Mekongu. W takiej niecodziennej scenerii zjemy śniadanie i wypijemy prawdziwą wietnamską kawę. Targ Cai Rang to również idealne miejsce, aby spróbować świeżych tropikalnych owoców Delty.

Po wycieczce na pływający targ wrócimy do naszej rodziny na drugie śniadanie. Około 10:00 wymeldujemy się i udamy do lasu Tra Su Cajuput w prowincji An Giang. Po drodze zjemy lunch.

Po dotarciu na miejsce zameldujemy się w Nui Sam Lodge i spędzimy tu noc.

DZIEŃ 5: PORANEK W DELCIE

Po prawdziwym i prostym, wiejskim śniadaniu (serwowanym od 7:00), zostawimy sobie czas wolny na swobodne spacery po okolicy lub relaks w hamakach do godziny 9:00, kiedy to przejedziemy tuk tukami do głównej drogi i wsiądziemy na pokład busa, który zabierze nas w drogę do lasu namorzynowego Tra Su.  W samym lesie zobaczymy krajobrazy jak z innej planety, wszystko okraszone śpiewem ptaków i promieniami słońca, przebijającymi się przez korony wyrastających z bagien drzew. Dzień zakończymy przejazdem do Chau Doc, gdzie zrelaksujemy się do końca dnia.

DZIEŃ 6: W PHNOM PENH

Z samego rana udamy się w rejs łodzią, poprzez wody Mekongu, ku granicy z Kambodżą i dalej do Phnom Penh, gdzie razem z pilotem udacie się na lunch, a następnie zwiedzanie stolicy. Zwiedzimy Pałac Królewski i Srebrną Pagodę, zagłębimy się w serce królewskiego dziedzictwa Phnom Penh i poznamy bogatą historię miasta. Po spacerze wrócimy do hotelu na krótki odpoczynek. Wieczorem udamy się tuk-tukami po najlepszych streetfoodach w Phnom Penh! Odkryjecie nocne życie stolicy i poznacie lokalne smaki.

DZIEŃ 7: SIEM REAP

Rano odwiedzimy Muzeum S21 (czyli słynne Toul Sleng - byłe więzienie Czerwonych Khmerów) i Pola Śmierci (miejsce masowych mordów), poświęcimy chwilę na poznanie współczesnej, tragicznej historii Kambodży, związanej z reżimem Czerwonych Khmerów, który panował tu w latach 1975-1978.

Po obiedzie polecimy do Siem Reap, aby jeszcze poznać Kambodżę. 

Po przylocie udamy się do pływających wiosek na jeziorze Tonle Sap - największym w Azji Południowo-Wschodniej.

Przed powrotem do hotelu czeka Was jeszcze pełen atrakcji wieczór w stylu khmerskim, ze specjałami lokalnej kuchni i pokazami tradycyjnego tańca Apsar.

DZIEŃ 8: ANGKOR

Drugiego dnia wybierzemy się do słynnego kompleksu Angkor, gdzie na własne oczy docenimy piękno najsłynniejszej świątyni świata - Angor Wat, ale także przekonamy się, że na tej jednej, monumentalnej budowli świat się nie kończy i równie zachwycające mogą okazać się: Bayon, Ta Phrom, Taras Słoni czy Taras Trędowatego Króla. Nasz przewodnik zadba o to, by zaprezentować Wam piękno i różnorodność Angkoru w pełnej krasie

W Siem Reap nie może także zabraknąć wizyty na lokalnym rynku! Będzie czas na zakupy, zdjęcia oraz rozmowy ze sprzedawcami. 

Po wizycie ta targu udamy się na kolację do lokalnej restauracji.

DZIEŃ 9: WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Na zakończenie naszej wyprawy, 8 lub 9 dnia podróży (w zależności od tego, jak długo zabawimy w Angkorze i jak ułożą się loty), zaproponujemy Wam relaks w jednej z nadmorskich miejscowości w Kambodży. Szczegóły wypoczynku ustalamy indywidualnie. Możliwy jest także przelot do Wietnamu lub Tajlandii. Z pewnością dostosujemy wszystko tak, abyście wypoczęli i naładowali baterie jak najlepiej i w jak najmilszej atmosferze.

To nie musi być koniec naszej wielkiej azjatyckiej przygody. Co powiecie na zwiedzenie innych zakątków Azji południowo-Wschodniej? 

CENA WYCIECZKI:
ZAWIERA
 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu
NIE ZAWIERA
 • przelotów do/z Azji
 • wizy do Wietnamu i Kambodży
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków i wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

  Plan wycieczki, który widzisz na tej stronie dopasujemy do Twoich oczekiwań: grupy, z którą podróżujesz, zainteresowań i budżetu. Możemy go także dołączyć do dłuższego planu zwiedzania!

  Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl?

  Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby!

  Masz ochotę na więcej? Zobacz nasze wycieczki po Azij!