Wietnam Południowy i Kambodża

Wietnam Kambodża
Czas trwania: 9 Dni
Zaczynamy: Wietnam
Kończymy: Kambodża
Języki: Polski

Zapraszamy do zapoznania się z planem wycieczki łączącej Wietnam Południowy oraz Kambodżę. Naszą autorską trasę, zaplanowaliśmy tak, aby prócz zabytków i cudów natury, pokazać Wam kulturę, zwyczaje i kuchnię odwiedzanych regionów.

Dokąd jedziemy?

Naszą wycieczką rozpoczynamy na południu Wietnamu, a dokładnie w Sajgonie – największym, najruchliwszym i najgłośniejszym mieście kraju, które poznacie zarówno za dnia jak i w nocy. Zanim na dobre opuścimy Wietnam, udamy się jeszcze na wycieczkę do słynnej Delty Mekongu, gdzie czeka nas niezapomniany rejs po wodach Mekongu.

Z Wietnamu udamy się do Kambodży, gdzie jako pierwsze odwiedzimy leżące w północno-zachodniej części kraju Siem Reap oraz legendarne miasto Angkor, a następnie pokonamy około 320 km w kierunku poludniowym, by dotrzeć do stolicy Kambodży –  Phnom Penh.

Plan zwiedzania nie jest napięty, lecz ułożony tak, aby znalazł się czas na spokojne zwiedzanie, zadumę i relaks, bez zbędnego pośpiechu czy popędzania. W końcu wszystkie wycieczki organizujemy specjalnie dla Was.

Program wycieczki został zaplanowany na 9 dni zwiedzania + wypoczynek na jednej z wysp Kambodży. Pragniemy zaznaczyć, że ten plan jest tylko przykładem – możemy go dowolnie zmodyfikować i dostosować do Waszych potrzeb, gdyż najbardziej zależy nam na tym, by organizowane przez nas wakacje spełniły Wasze oczekiwania. Jesteśmy pewni, że uda nam się to osiągnąć!  • Zwiedzanie 3 niezwykłych miast: Sajgonu, Siem Reap, Phnom Penh.
  • Zwiedzanie legendarnego miasta Angkor .
  • Wypoczynek na przepięknych plażach Morza Południowo-Chińskiego.
  • Poznawianie lokalnej kultury, zwyczajów i kuchni.
  • Profesjonalny polski pilot.
  • Miejsce startu: Wyruszamy z Sajgonu.
  • Czas startu: W zależności od godziny Państwa przylotu do Sajgonu.
  • Czas trwania: Wycieczka potrwa około 9 dni + wypoczynek.
  • Odbiór: Odbieramy Was z lotniska w Sajgonie.
 


PROGRAM WYCIECZKI:PRZYLOT DO SAJGONU

PROGRAM WYCIECZKI:


PRZYLOT DO SAJGONU

Plan tego dnia ustalamy w oparciu o godzinę Waszego przylotu. Ponieważ często są to godziny przedpołudniowe, to po transferze do hotelu w centrum miasta, dajemy Wam czas na odpoczynek i odświeżenie się po długiej podróży. Wieczorem, o godzinie 18:00 zabierzemy Was na naszą autorską wycieczkę motorową „Nocny Sajgon”, podczas której rzucimy się w wir „szalonego” sajgońskiego ruchu ulicznego, spróbujemy kilku południowych przysmaków i zobaczymy w jaki sposób spędza się wieczory na południu kraju. Jest to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z miastem i Wietnamem.

DZIEŃ W SAJGONIE

DZIEŃ W SAJGONIE

Ze względu na dość późną porę powrotu do hotelu poprzedniego dnia, Sajgon zaczniemy zwiedzać około godziny 10:00. Wyruszymy w miasto rikszami, aby zobaczyć kolonialne centrum z Katedrą Notre Damme, Pałacem Zjednoczenia czy Muzeum Pozostałości Wojennych. W muzeum opowiemy Wam wiele na temat samego konfliktu, jak i o jego ostatnich dniach i amerykańskiej ewakuacji z Wietnamu. W programie tego dnia przewidziane jest także skosztowanie słynnej w Ho Chi Minh City kawy Ca Phe Sua Da, zamawianej w dosyć oryginalny sposób. Zatrzymamy się również na najbardziej reprezentacyjnej ulicy miasta – Nguyen Hue, gdzie zrobimy obowiązkowe zdjęcie. Przejażdżkę rikszami zakończymy przy targu Ben Thanh, na który zabierzemy Was na zakupy. W tym centralnym punkcie miasta można kupić dosłownie wszystko: kawę, herbatę, warzywa, mięso czy „oryginalne kopie”. Tu również można zjeść przepyszne pierożkii, na ktore zabierzemy Was na lunch. Po zakupach wrócimy krótkim spacerem do hotelu na odpoczynek, a o godzinie 17:00 wybierzemy się do najwyższego budynku miasta – Bitexco Financial Tower, gdzie na 52 piętrze przy drinku będziemy obserwować zachód słońca nad miastem. Na resztę wieczoru bedziemy mieć dla Was wiele ciekawych propozycji do wyboru.

REJS W DELCIE MEKONGU

REJS W DELCIE MEKONGU

Następnego dnia po śniadaniu wyruszymy w półtoragodzinną podróż do miasta Ben Tre w Delcie Mekongu. Tam wyruszymy w kilkugodzinny rejs, by z pokładu łodzi obserwować, jak toczy się codzienne życie mieszkańców Delty. Odwiedzimy tradycyjną cegielnię, zajdziemy do małej rodzinnej manufaktury cukierków kokosowych, której właścicielką jest nasza dobra znajoma. Przespacerujemy się przez wioskę i przejedziemy tuk-tukami, by w końcu zjeść lunch w restauracji pośrodku dżungli. A podczas lunchu przewidujemy kulinarne niespodzianki. Do Sajgonu wrócimy około godziny 17:00. Zwykle tutaj proponujemy czas wolny, w czasie którego możecie skorzystać z naszych licznych propozycji na jego spędzenie. Szczegóły ustalamy indywidualnie.

PRZELOT DO SIEM REAP

PRZELOT DO SIEM REAP

Po wizycie w Sajgonie obierzemy kurs na Siem Reap w Kambodży. Poranek zostawiamy Państwu na odpoczynek i regenracje po atrakcjach minionego dnia, natomiast około południa pojedziemy na lotnisko Tan Son Nhat, by stamtąd liniami Cambodia Angkor Air dostać się do miasta Siem Reap. Lot powinien nam zająć około 1,5 h. Po przylocie – transfer do hotelu w centrum miasta i check-in. Tego dnia proponujemy wyjście na słynną Pub Street oraz Nocny Rynek, by zobaczyć nocne życie tego miasta.

SIEM REAP I ANGKOR

SIEM REAP I ANGKOR

Siem Reap to czarujące miasto w północnej Kambodży, którego największa atrakcja kryje się w dżungli, a jest to oczywiście legendarne miasto Angkor z cudem świata – świątynią Angkor Wat. Drugiego dnia w Siem Reap wybierzemy sie właśnie do słynnego kompleksu Angkor, aby zatopić się w legendach miasta, poznacie lokalną kulturę i historię Imperium Khmerskiego oraz oczywiście specjały kuchni khmerskiej. Poprowadzimy Was naszymi ścieżkami, rzadko uczęszczanymi przez turystów.

REJS DO PHNOM PENH

REJS DO PHNOM PENH

Z Siem Reap do Phnom Penh wybierzemy się łodzią. Rejs zajmie nam cały dzień, podczas którego będziemy mogli obserwować jak toczy się życie mieszkańców tego kraju. Uwaga: Rejs jest możliwy zależnie od poziomu wód na rzece Tonle Sap. Jeżeli okaże się zbyt niski, będziemy musieli go zamienić na przejazd busem lub samolotem. Po dotarciu do Phnom Penh przejedziemy do hotelu. Na wieczór mamy dla Was zaplanowanych kilka atrakcji, dzieki którym lepiej poznacie nocne życie stolicy Kambodży.

ZWIEDZANIE PHNOM PENH

ZWIEDZANIE PHNOM PENH

Drugi dzień w stolicy poświęcimy na poznanie współczesnej, tragicznej historii Kambodży. Zaczniemy od Pałacu Królewskiego i Srebrnej Pagody, w której opowiemy Wam o samym Phnom Penh, o jego historii i historii rodziny królewskiej. Następnie przejedziemy do dwóch miejsc związanych z reżimem Czerwonych Khmerów, który panował w Kambodży w latach 1975-1978: Muzeum Toul Sleng (byłe więzienie Czerwonych Khmerów) oraz Pól Śmierci(miejsce masowych mordów). Wieczorem wyruszymy w rejs po 4 rzekach stolicy, by przy zachodzącym słońcu podziwiać panoramę miasta.

WYPOCZYNEK NAD MORZEM

WYPOCZYNEK NAD MORZEM

Na zakończenie naszej wyprawy proponujemy relaks na jednej z dwóch wysp Kambodży: Koh Rong lub Koh Rong Samloen. Szczegóły wypoczynku ustalamy indywidualnie z Wami. Możliwy jest także przelot do Wietnamu lub Tajlandii. Z pewnością dostosujemy wszystko tak, abyście wypoczęli i naładowali baterie jak najlepiej i w jak najmilszej atmosferze.


Zobaczcie jak możecie spędzić czas z nami:

Wycieczka Do Angkoru
Typowy ruch uliczny w Sajgonie
Rejs po Mekongu
Targowisko w Siem Reap
Rajska wyspa Koh Rong w Kambodży
Odkrywanie tajemnic Angkoru
Phnom Penh - stolica Kambodży
Kadry z klimatycznych, wietnamskich uliczek


Chcesz wiedzieć więcej?


Spodobał Ci się program, ale masz ochotę coś zmienić? Wyślij nam wiadomość, a my podsuniemy propozycje skrojone specjalnie pod Ciebie:

Zarezerwuj

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami

+48 509 750 570 kontakt@wczasywazji.pl
Ważne informacje
- pokoje w hotelach o wybranym standardzie (3, 4, 5*)
- wszystkie posiłki, które wskażemy w programie
- bilety wstępu do wymienionych atrakcji
- transfery oraz przeloty wewnętrzne
- opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
- lokalnych przewodników anglojęzycznych podczas zwiedzania
- biletów lotniczych do i z Wietnamu
- wiz do Wietnamu oraz Kambodży
- ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
- napiwków
- wydatków osobistych
- innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie

Wczasywazji.pl to biuro ciekawszych podróży. Niezależnie od tego, czy podróżujecie w małej czy dużej grupie, z dziećmi czy bez – z nami będziecie mogli zaplanować i zrealizować swoje wymarzone wakacje. Jeśli marzą się Wam niezapomniane wakacje, pełne wrażeń wczasy zagraniczne czy wycieczka życia – pomożemy urzeczywistnić Wasze marzenia. Zapraszamy do odwiedzenia Azji Południowo-Wschodniej razem z nami.

Wczasywazji.pl

kontakt Azja: Room 5, Floor 24, Pearl Plaza Tower, 561A Dien Bien Phu Street, Ward 25, District Binh Thanh, Ho Chi Minh City, Vietnam.
+ 84 764 624 085
kontakt@wczasywazji.pl

 

kontakt Polska: Kalinowa 50, 05-830 Nadarzyn 
  +48 509 750 570 
  kontakt@wczasywazji.pl