zobacz 2 niesamowite kraje w 9 ekscytujących dni

Wietnam Południowy i Kambodża


Zapraszamy do zapoznania się z planem wycieczki łączącej Wietnam Południowy oraz Kambodżę. Autorską trasę zaplanowaliśmy tak, aby prócz zabytków i cudów natury, pokazać Ci kulturę, zwyczaje i kuchnię odwiedzanych regionów.

Naszą wycieczkę rozpoczynamy na południu Wietnamu, a dokładnie w Sajgonie – największym, najruchliwszym i najgłośniejszym mieście kraju, które poznasz zarówno za dnia, jak i w nocy. Zanim na dobre opuścimy Wietnam, udamy się jeszcze na wycieczkę do słynnej Delty Mekongu, gdzie czeka nas niezapomniana eksploracja wiosek, położonych wzdłuż rzeczek i kanałów. Z Wietnamu udamy się w górę biegu Mekongu do Kambodży, gdzie jako pierwsze odwiedzimy Phnom Penh – stolicę kraju. Następnym celem naszej podróży będzie położone w północno-zachodniej części kraju Siem Reap oraz legendarne miasto Angkor.

Plan zwiedzania nie jest napięty, lecz ułożony tak, aby znalazł się czas na spokojne zwiedzanie, zadumę i relaks, bez zbędnego pośpiechu – w końcu wszystkie wycieczki organizujemy specjalnie dla Ciebie. Program wycieczki został zaplanowany na 9 dni zwiedzania + wypoczynek w jednej z proponowanych przez nas nadmorskich miejscowości. Pragniemy zaznaczyć, że ten plan jest tylko przykładem – możemy go dowolnie zmodyfikować i dostosować do Twoich potrzeb, gdyż najbardziej zależy nam na tym, by organizowane przez nas wakacje spełniły Twoje oczekiwania. Jesteśmy pewni, że uda nam się to osiągnąć!

   Połączenie Południowego Wietnamu z wycieczką do Kambodży to świetna decyzja - w niedużej odległości od siebie znajdziesz miejsca tak różne, jak to możliwe!  

- Krzysiek Michałowski, Tour Leader Wczasywazji.pl

Przeżyjesz to z nami!
  • Zwiedzisz 3 niezwykłe miasta: Sajgon, Siem Reap, Phnom Penh.
  • Odkryjesz legendarnego miasta Angkor
  • Wypoczniesz na przepięknych plażach Morza Południowochińskieg
  • Poznasz lokalną kulturę, zwyczaje i kuchnę
  • Pojedziesz z profesjonalnym polskim pilotem lub anglojęzycznym przewodnikiem
Plan wycieczki:
PRZYLOT DO SAJGONU
Sajgon

Plan tego dnia ustalamy w oparciu o godzinę Twojego przylotu. Ponieważ często są to godziny przedpołudniowe, po transferze do hotelu w centrum miasta, dajemy Ci czas na odpoczynek i odświeżenie się po długiej podróży.

Wieczorem, o godzinie 18:00 zabierzemy Cię na autorską wycieczkę motorową „Nocny Sajgon”, podczas której rzucimy się w wir szalonego sajgońskiego ruchu ulicznego, spróbujemy kilku południowych przysmaków i zobaczymy, w jaki sposób spędza się wieczory na południu kraju. Jest to idealny sposób na rozpoczęcie przygody z miastem i Wietnamem.

DZIEŃ W SAJGONIE
Sajgon Nocna wycieczka

Ze względu na dość późną porę powrotu do hotelu poprzedniego dnia, Sajgon zaczniemy zwiedzać około godziny 10:00. Wyruszymy w miasto rikszami, aby zobaczyć kolonialne centrum z Katedrą Notre Damme, Pałacem Zjednoczenia czy Muzeum Pozostałości Wojennych. W muzeum opowiemy Wam wiele na temat samego konfliktu, jak i o jego ostatnich dniach i amerykańskiej ewakuacji z Wietnamu. W programie tego dnia przewidziane jest także skosztowanie słynnej w Ho Chi Minh City kawy Ca Phe Sua Da, zamawianej w dosyć oryginalny sposób.

DZIEŃ W SAJGONIE
Ben Tanh jedzenie

Zajrzymy również na główny deptak miasta i najbardziej reprezentacyjną ulicę – Nguyen Hue, gdzie stoi słynny pomnik Ho Chi Minha, po czym spacerem przejdziemy do jednego z najwyższych budynków Sajgonu – Bitexco Financial Tower. W barze, który znajduje się na 52 piętrze (lub w kawiarni na 50 piętrze – jeżeli będą z nami dzieci) zaprosimy Cię na drinka lub piwo i podziwianie przepięknej panoramy miasta. Atrakcje tego dnia zakończymy na targu Ben Thanh, gdzie zrobisz zakupy. W tym centralnym punkcie miasta można kupić dosłownie wszystko: kawę, herbatę, warzywa, mięso czy „oryginalne kopie”.

REJS W DELCIE MEKONGU
Delta Mekongu Wczasywazji.pl

Następnego dnia po śniadaniu wyruszymy w półtoragodzinną podróż do miasta Ben Tre w Delcie Mekongu. Spędzimy tu dwa dni, a program wycieczki pokrywał się będzie z tą propozycją: Delta Mekongu w 2 dni – nocleg u Starszego Brata Sy. Zaczniemy od rejsu, podczas którego z pokładu łodzi obserwować będziemy, jak toczy się codzienne życie mieszkańców Delty. Odwiedzimy tradycyjną cegielnię, zajdziemy do małej rodzinnej manufaktury cukierków kokosowych, której właścicielką jest nasza dobra znajoma. Przespacerujemy się przez wioskę i przejedziemy tuk-tukami, by w końcu zjeść lunch w restauracji pośrodku dżungli. A podczas lunchu przewidujemy kulinarne niespodzianki.

PORANEK W DELCIE
Tra Su las namorzynowy

Po prawdziwym i prostym, wiejskim śniadaniu (serwowanym od 7:00), zostawimy sobie czas wolny na swobodne spacery po okolicy lub relaks w hamakach do godziny 9:00, kiedy to przejedziemy tuk tukami do głównej drogi i wsiądziemy na pokład busa, który zabierze nas w drogę do lasu namorzynowego Tra Su.  Po drodze zatrzymamy się na lunch w lokalnej jadłodajni. W samym lesie zobaczymy krajobrazy jak z innej planety, wszystko okraszone śpiewem ptaków i promieniami słońca, przebijającymi się przez korony wyrastających z bagien drzew. Dzień zakończymy przejazdem do Chau Doc, gdzie zrelaksujemy się do końca dnia.

2 DNI W PHNOM PENH
Ulice Phnom Penh

Z samego rana udamy się w rejs łodzią, poprzez wody Mekongu, ku granicy z Kambodżą i dalej do Phnom Penh, gdzie razem z polskim pilotem udacie się na zwiedzanie stolicy. Odwiedzając Muzeum S21 (czyli słynne Toul Sleng - byłe więzienie Czerwonych Khmerów) i Pola Śmierci (miejsce masowych mordów), poświęcimy chwilę na poznanie współczesnej, tragicznej historii Kambodży, związanej z reżimem Czerwonych Khmerów, który panował tu w latach 1975-1978.

2 DNI W PHNOM PENH
Srebrna Pagoda Phnom Penh

W Pałacu Królewskim i Srebrnej Pagodzie opowiemy Ci o samym Phnom Penh, o jego historii i historii rodziny królewskiej. W ramach tej wycieczki spróbujesz oczywiście specjałów przepysznej kuchni khmerskiej. Drugiego dnia, po porannym zwiedzaniu miasta, polecisz samolotem do Siem Reap, gdzie po trudach podróży udasz się na nocleg w hotelu. Jeśli starczy czasu i sił, zaproponujemy Ci wyjście na słynną Pub Street oraz Nocny Rynek, by podejrzeć nocne życie Siem Reap.

SIEM REAP
Tancerki Apsar Kambodża Siem Reap

Poranek zaczniemy aktywnie od zwiedzania pływających wiosek na jeziorze Tonle Sap. Poświecimy tez chwilę na poznawanie samego Siem Reap, które, jak przekonają Cię nasi przewodnicy, jest bardzo ciekawym miasteczkiem. Zobaczysz m. in. świątynię Wat Bo, Pomnik Niepodległości oraz Ogrody Królewskie, w których można natknąć się na nietoperze. Dzień pożegnamy w ruinach Phnom Bakheng, skąd rozciąga się malowniczy widok na Angkor Wat - nasz jutrzejszy cel. Przed udaniem się na spoczynek czeka Cię jeszcze pełen atrakcji wieczór w stylu khmerskim, ze specjałami lokalnej kuchni i pokazami tradycyjnego tańca Apsar.

ANGKOR
Angkor Bayon Siem Reap

Drugiego dnia wybierzemy się do słynnego kompleksu Angkor, gdzie na własne oczy docenimy piękno najsłynniejszej świątyni świata - Angor Wat, ale także przekonamy się, że na tej jednej, monumentalnej budowli świat się nie kończy i równie zachwycające mogą okazać się: Bayon, Ta Phrom, Taras Słoni czy Taras Trędowatego Króla. Nasz przewodnik zadba o to, by zaprezentować Ci piękno i różnorodność Angkoru w pełnej krasie. Gdziekolwiek byśmy się nie udali w Kambodży, trudno byłoby nam uciec od tych ciemniejszych kart historii i nawet nie zamierzamy tego robić, aby nasi goście zyskali pełen obraz zwiedzanego kraju, niejako "w pigułce". Dlatego po zachwytach nad Angkorem przyjdzie czas na kolejne skonfrontowanie się z trudami khmerskiej historii podczas zwiedzania Wat Thmei.

WYPOCZYNEK NAD MORZEM
plaża w Kambodży

Na zakończenie naszej wyprawy, 8 lub 9 dnia podróży (w zależności od tego, jak długo zabawimy w Angkorze i jak ułożą się loty), zaproponujemy Ci relaks w jednej z nadmorskich miejscowości w Kambodży. Szczegóły wypoczynku ustalamy indywidualnie. Możliwy jest także przelot do Wietnamu lub Tajlandii. Z pewnością dostosujemy wszystko tak, abyś wypoczął i naładował baterie jak najlepiej i w jak najmilszej atmosferze.

CENA WYCIECZKI BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • pokoje w hotelach o wybranym standardzie
 • posiłki wymienione w programie
 • bilety wstępu do wymienionych atrakcji
 • transfery oraz przeloty wewnętrzne
 • opiekę lokalnych, anglojęzycznych przewodników lub, opcjonalnie, polskiego pilota
 • zwiedzanie według programu

CENA WYCIECZKI NIE BĘDZIE ZAWIERAĆ

 • przelotów do/z Azji
 • wizy do Wietnamu i Kambodży
 • prywatnego ubezpieczenia turystycznego (zaproponujemy osobną ofertę)
 • napiwków i wydatków osobistych
 • innych rzeczy, które nie zostaną wskazane w programie
Przygotuj się na piękne widoki...
Wyjazdy z Wczasywazji.pl są zawsze wyjątkowe!

Plany wycieczek, które widzisz na tej stronie możesz z naszą pomocą modyfikować, dopasowując je do Twoich oczekiwań, grupy, z którą podróżujesz lub budżetu. Traktuj je jako gotowy przepis na udaną podróż lub inspirację do planowania dłuższego zwiedzania! Nie zapomnij, że z nami czekają Cię niezapomniane wrażenia!

klimat-wczasywazji

KLIMAT

Klimat Azji tworzą ludzie, atmosfera i inny od europejskiego styl życia. Mieszkamy tu od lat i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami!

kultura-wczasywazji

KULTURA

Od ruin starożytnych imperiów, przez złote świątynie i pomniki oraz pędzące metropolie - każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego w Azji!

kuchnia-wczasywazji

KUCHNIA

Pokażemy Ci nasze ulubione uliczne stragany i jadłodajnie, a Ty zanurzysz się w tysiącu smaków i odkryjesz kulinarne bogactwo regionu!

 

 Chcesz spędzić swój urlop podróżując z przewodnikami  Wczasywazji.pl? 

 Wyślij nam wiadomość, a przygotujemy program skrojony specjalnie pod Twoje potrzeby! 

Masz ochotę na więcej? Zobacz nasz wycieczki po Azij!

Wczasywazji.pl są częścią Grupy MakeYourAsia zarejestrowanej w Wietnamie. Od 2016 roku organizujemy ciekawsze podróże po Azji Południowo-Wschodniej. W sprawach związanych z wyjazdami firmowymi, motywacyjnymi, szkoleniowymi czy wejściem z Twoim produktem na azjatycki rynek zobacz więcej na stronie MakeYourAsia.

Jesteśmy członkiem